Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
535. c8c263a03a (válaszként erre: 534. - B700a6a6d7)
2017. máj. 11. 12:36

Szia! Sajnos én is csak annyit tudok a gyógyszerről, ami a tájékoztatóban van.

A mákolaj miatt írok, azt ne szedd, mert magában az olajban nincs ásványi anyag, csak az omega 3 miatt hasznos.Hamis info amit a mákolajról írtak.

2017. máj. 11. 09:48
Sziasztok! Új vagyok ezen a portálon, de sokat olvastam a hozzászólásokat csontritkulás témában. Sajnos engem is érint. Nagyon korán, 42 éves koromban kezdődött a menopauza nálam, ekkor állapították meg nálam. A nőgyógyász Livial tablettát írt fel, ami kedvező volt a csontomra is. Rendszeresen sportolok, rendszeresen szedek táplálékkiegészítőket, és én szedtem a Stroncium tartalmút is, amit most már nem lehet beszerezni. Amerikából szerezték be az izsáki Vitaminboltban, de úgy mint a fagyöngyöt, most már nem lehet bioboltokban forgalmazni. A lényeg: hol jobb, hol rosszabb lett a csontom állapota. Mákmagolajat nem tudom megmondani hány üveggel ittam meg. A mostani eredményem lett a legrosszabb a gerincemben, T-score 3,2. A csípőmben meg most lett a legjobb, a 0,8. Az orvos a Protelos gyógyszert írta fel. Tudom, hogy 58 évesen valamit tennem kell, hogy javulás következzen be. A gyógyszer mellékhatásait elolvasva, teljesen kétségbeestem. Kérlek bennetek, írjon valaki aki már szedett Protelost, és azt is, hogy mik a tapasztalatok. Nem az interneten elérhető ismertetőkre lennék kíváncsi, mert ezeket olvasom már két hete. Konkrét tapasztalatra lennék kíváncsi, aki már szedte ezt a gyógyszert. Milyen mellékhatások jelentkeztek, eredmény, stb. Nagyon köszönöm Lizi
533. kori54
2017. ápr. 28. 15:31

2015 április óta él ez a cikk a K2 vitaminról -igaz angolul:

[link]

Vagyis a Szendi kicsit késett vele :)

532. csebe
2017. ápr. 28. 13:36

Valószínűleg már néhányan találkoztak az alábbi könyvvel, de akik még nem és alternatív utakat keresnek, azoknak tudom ajánlani: Sáfrán Mihály : Paleón túl(ra).

A könyv az epigenetika és energia témakörön belül ír a csontról mint félvezetőről, a réz hiányáról és a csontritkulás helyrehozásának egyik lehetséges útjáról.

Hogyan működik a legjobban az emberi szervezet? Nem csak az étel számít...

Mit tud a könyv?

- Tartós egészség, karcsúság, fittség és lassabb öregedés = Tiszteld a természetet!

- Mit is eszünk igazából? Nem szénhidrátokat, nem zsírokat, hanem elektronokat.

- Kvantum-biológia = Szent-Györgyi Albert + Gilbert Ling + Jack Kruse

- Új magyarázat az elhízásra, a civilizációs betegségekre és az élővilág működésére.

- Hogyan hat a mesterséges elektromosság és a világítás az emberi szervezetre?

- Hideg: Az ősi gyógymód és Lance Armstrong, Michael Phelps titkos fegyvere.

- Sport és paleo: Kobe Bryant és a Lakers üzemanyaga a bacon és a vaj.

Miért jó ez nekik?

- Receptek: Omega-3 zsírsavakban gazdag paleos ételek az optimális agyműködésért.

A kenus sportoló és biomérnök Sáfrán Mihály számára a manapság divatos „paleolit” szó nem csak a táplálkozást jelenti, hanem egy komplett gondolkodásmódot, életformát. A szerző első könyvében bemutat néhány természetes körülmények között élő népcsoportot és állatfajt, majd sorra veszi azokat a környezeti hatásokat – a táplálkozást is beleértve – amelyektől igencsak eltávolodott hozzájuk képest a mai modern ember, és ezeket összefüggésbe hozza a civilizációs betegségekkel. Mi köze a hidegnek, a mezítláb járásnak, az elektromosságnak, az éjszakai világításnak, na és a sportnak az egészséghez? Merre tart az ember evolúciója napjainkban? Ezekre a kérdésekre mind választ kaphatunk. A könyvet végigolvasva és a gyakorlati tanácsokat betartva, jó eséllyel búcsút inthetünk az elhízásnak, fáradtságnak és a legtöbb betegségnek, minden ember kihozhatja a benne rejlő maximális képességeket, ami a sportolóknak különösen érdekes lehet. A könyv tudományos szemléletben készült, ám törekszik a közérthető tálalásra, hogy hasznos olvasmánya legyen minden embernek, aki a Föld nevű bolygón él, és sokáig szeretne egészségesen élni.

Akit érdekel, a 2014 évi kiadást le lehet tölteni a neten és a második kiadás frissítéseit is.

531. csebe
2017. ápr. 27. 18:57

téma: 1) Fosteum Plus, Swanson Ultra szója mentes genisteint tartalmazó terméke, 2) Sophora japonica és az abból nyert genistein kutaások, 3) romosozumab

1) A Fosteum Plus terméket keresőknek nincs jó hírem. A gyártó cég nem forgalmazza Európában és nem is tervezik Európában forgalmazni. Ennek ellenére nagyon segítőkész levelet írtak, melyben kihangsúlyozzák a K2 vitamin fontosságát és felhívják a figyelmet arra, mire Brigi1957 is a szójával kapcsolatban (szója és génmanipuláció téma). A genistein , melyet az ő termékükFosteum Plus tartalmaz, nem szójából készül, ezt már írtam. Mivel a terméküket sajnos így Európában nem tudom beszerezni, ajánlották, hogy a calcium, D3 (ezek bárhol kaphatóak) mellé a legfontosabb a K2 és a genistein, és ezeket akkor külön szerezzem be. Ennek kapcsán, tehát az összetevők külön ajánlása során hívták fel arra figyelmet jogosan, hogy sok genistein termék nem tiszta és nem megfelelő mennyiségben tartalmaz genisteint. A napi adag genisteinből, ha már valaki szedni kívánja, akkor legalább napi 50 -60 mg legyen. (A K2-re, ők is 100-200 mg közötti mennyiséget ajánlanak.K2 TRANS-MENAQUINONE-7 azaz transz MK-7 ) Ajánlottak példának egy másik nem szójából készült genisteint tartalmazó termékek (melyet amazonon keresztül ,vagy a Swanson cég ügyfél szolgálatán át lehet beszerezni külföldön), melynek a linkjét ide teszem. [link] Ez a japánakác, azaz pagodafa gyümölcséből Sophora japonica készül. A termék neve angolul Swanson Ultra soy free genistein, azaz Swanson Ultra szójamentes genistein. 125 mg genisteint tartalmaz, de a Fosteum Plus gyártó cég szerint ennek csak a felét kell bevenni naponta. 60 db kapszula van egy dobozban, árra kb. 4000 Ft-ra jön ki. Azt sajnos még nem találtam meg, hogy az amazonon kívül Magyarországon hogyan tudom beszerezni a Swanson cég eme termékét. Ha valaki ebben tud segíteni, vagy valakinek van kinn Angliában , Svájcban ismerőse és be tudja vele szereztetni és így eljuttatni, írjon privátban nekem. A Swanson cégnek van telephelye Angliában és Svájcban. Köszönöm előre is.

2) Ha valakit bővebben érdekel, angolul a Sophora japonica és az abból nyert genistein kutatásról az alábbi linkeken lehet olvasni angolul.

- [link]

- [The beneficial effect of genistein on mandible bone metabolism in ovariectomized rats].[Zhonghua Kou Qiang Yi Xue Za Z...]

- Comparison of the phytohormones genistein, resveratrol and 8-prenylnaringenin as agents for preventing osteoporosis.[Planta Med. 2008]

- Suppressive effects of genistein dosage and resistance exercise on bone loss in ovariectomized rats.[J Physiol Anthropol Appl Human...]

- Genistein aglycone effect on bone loss is not enhanced by supplemental calcium and vitamin D3: a dose ranging experimental study.[Phytomedicine. 2011]

- The bone-protective effect of genistein in the animal model of bilateral ovariec

3) A romosozumab, melyet az Amgen/UCB cég gyárt, állítólag szintén nem elérhető még Magyarországon. Bizonyos országokban már van. A romosozumab a sclerostin ellen hat állítólag. A sclerostin (szklerosztin) egy olyan protein, mely a testnek azt a jelet küldi, hogy csökkentse az új csontképzést. A UCB-nek és Amgenek is van Magyarországon képviselete. Ha valakit érdekel, itt az UCB elérhetősége. UCB Magyarország Kft. H-1023 Budapest, Árpád fejedelem útja 26-28. Telephone: +36 1 391 0060 | Fax: +36 1 275 2998. Amgen a neten kikereshető. Az Amgen cég gyártja a denosumab (vagy denoszumab) ható anyagot tartalmazó Prolia injekciót, melyet 6 havonta adnak be kb. 60.000 Ft—ért és a csontlebontást gátolja elsősorban.

2017. ápr. 23. 00:51

Sajnos szinte elkerülhetetlen a találkozás a GMO-s szójával.USA,Brazilia,Kína elárasztotta a világot.

Én direktben nem keresem a szóját, nade ott van az élelmiszerekben is, mint összetevő.

Állati takarmányként génmanipulált szóját használnak, mert a nem GMO-s drágább.Feláras.


Szóval, ha tudom, inkább kerülöm.

529. kori54
2017. ápr. 22. 14:29
Én szedek szója-izoflavonoidot, napi 1 szemet, nincs ráírva, hogy génmódosított vagy se. Az weboldalukon azt írják, hogy nem és néha ellenőrzik is. Régen vettem szójagranulátumot fasírthoz, mert akkor még jókat írtak róla. Mára sok mindenről és az ellenkezőjéről is kiderült, hogy nem úgy van az....
528. bjudit55 (válaszként erre: 525. - C8c263a03a)
2017. ápr. 22. 09:31

Többnyire génmanipulált szóját vetnek, ezért szeretjük sokan tudni van-e szójához köze annak amit berakunk a szánkba. :)


Az a készítmény amiben szója van vagy annak kivonata, sosem jelzi hogy génkezeltet használ, vagy nem. Jobb ha nincs is benne.

527. c8c263a03a (válaszként erre: 526. - Kori54)
2017. ápr. 22. 00:17

A szójáról nagyon sok rosszat lehet olvasni Szendi oldalától függetlenül is.

Azelőtt meg áradoztak róla.


Egyszer ettem tofut, utálom.

526. kori54 (válaszként erre: 525. - C8c263a03a)
2017. ápr. 21. 20:45
A Szendi mérgező növénynek tartja, gondolom sokan olvassák.
2017. ápr. 21. 20:26

Egyelőre nincs arról info, hogy a nattoból kivont k2-nek milyen a szerkezete.

Viszont azzal találkoztam egy-két gyártónál a Szendi oldalán, hogy kiemelik, hogy a termékük nem látott szóját.

Úgy, mintha az egy negatívum volna.😕


Ma elhoztam a Gal féle terméket.

524. kori54 (válaszként erre: 523. - Bjudit55)
2017. ápr. 21. 19:34
Hát sajnos erre is lehet gondolni :(
2017. ápr. 21. 13:46
de az is lehet hogy Szendi a Gál barátjának csak egy kis reklámot akart csinálni. Nem tudhatjuk az igazságot.
522. bjudit55 (válaszként erre: 521. - Bjudit55)
2017. ápr. 21. 13:45
A dobozosnak meg az elején is rajta van hogy GAL.
521. bjudit55 (válaszként erre: 520. - Kori54)
2017. ápr. 21. 13:44
Ki tudja. Azt nézzed hogy Gal termék-e, mert az jó. Van a dobozos és a doboz nélküli, utóbbinak az üveg címkéjére rá van írva hogy Gal kft.
520. kori54
2017. ápr. 21. 13:24
Amire csak az van írva, hogy natto eredetű menakinon 7 és az nem szerepel, hogy transz az nem jó? Vagy csak nem biztos, hogy jó ?
519. bjudit55 (válaszként erre: 518. - C8c263a03a)
2017. ápr. 19. 17:17
Örülök hogy sikerrel jártál. :)
518. c8c263a03a (válaszként erre: 517. - Bjudit55)
2017. ápr. 19. 17:14

Meg is rendeltem a Szendi oldalon keresztül.

2 darabot, 10%-os kedvezménnyel, személyes átvétellel.

Köszi ismét.

517. bjudit55 (válaszként erre: 516. - C8c263a03a)
2017. ápr. 19. 14:46
Szívesen. Be is néztem az oldalára. Mindjárt 4-5 féle ilyen terméket ajánl kóddal. Biztos jó mindegyik.
516. c8c263a03a (válaszként erre: 515. - Bjudit55)
2017. ápr. 19. 14:39

Értem, köszönöm.

A hírlevélre már régen feliratkoztam, akkor majd bemegyek a kedvezményekhez Szendi oldalán, remélem megtalálom ezt a terméket.

Jó, hogy beszéltünk, mindig van új a nap alatt.☺

Számodra is kiderült, hogy a megfelelő terméket használod.

515. bjudit55 (válaszként erre: 513. - C8c263a03a)
2017. ápr. 19. 14:22

helyesbítek:

Nem a cégtől fogsz vásárolni, hanem a cég termékéből válogathatsz bizonyos webáruházakban. Szendi oldalán majd találkozol hírlevél feliratkozás után a kedvezmények oldalával, ahol mutatja majd, hol tudod a promóciós kódját érvényesíteni.

514. bjudit55 (válaszként erre: 513. - C8c263a03a)
2017. ápr. 19. 14:19
Hát legyen. :) Iratkozzál fel Szendi webszájtján hírlevélre, és már vásárolhatsz is a kedvezmények oldalán. Minden oldalon mutatni fogja neked az ott használható kódot. csak vásárlás végén be kell írni, és már megvan a kedvezményed.
2017. ápr. 19. 14:16

Örülök, hogy említetted ezt a céget, soha nem hallottam róluk.

Fogok tőlük rendelni, bár nekem nincs ilyen kódom.

512. bjudit55 (válaszként erre: 511. - Bjudit55)
2017. ápr. 19. 14:00

Megtaláltam, az enyémben is trans van. :)

Évekig 2x12 cseppet szedtünk, de mivel már Imune-t is szedek, így levettem 12 cseppre. És egyre több zöld turmixot is iszok, ezért a legtermészetesebb úton is hozzájutok k vitaminhoz.

511. bjudit55 (válaszként erre: 510. - C8c263a03a)
2017. ápr. 19. 13:51
A Gal kft valószínűleg minden temékében ugyanazt az összetevőket használja. Én is ezt veszem amit mutatsz, csak az enyémben van D3 vitamin is. Adagolás ugyanaz.
510. c8c263a03a (válaszként erre: 506. - Bjudit55)
2017. ápr. 19. 13:42

Az egyik GAL terméknél éppen azt találtam, hogy odaírták, hogy "transz".



GAL K-komplex vitamin Forte

( 3 )

Common price: 3 990 Ft

3 990 Ft


1

Kosárba

LEÍRÁSSPECIFIKÁCIÓK

GAL K-komplex vitamin Forte, 1000 mcg K-komplex x 60 adag


K-komplex Forte (60 adag)


K1- és K2-vitamin tartalmú étrend-kiegészítő cseppek Bioaktív MK7-tel


Termékünk a megfelelő felszívódás és stabilitás biztosítása érdekében RSPOminősítésű (fönntartható gazdaságból származó, „orangután-barát”) pálma- és kókuszolajból nyert MCT-olajban oldva tartalmazza hatóanyagait természetes formájukban, azaz K1-vitamint és a K2vitamin bioaktív MK-7-es szója allergént sem tartalmazó változatát. (Egyes termékek a K2 MK-7-nek a nem természetes, kevésbé hatásos „cisz-” formáját is tartalmazzák, a GAL K-komplex Forte csak a hatásos, természetes „transz-” formáját.)


Napi 12 csepp fogyasztását javasoljuk közvetlen szájba cseppentve vagy az ételhez keverve. Folyadékba ne keverje!


Hatóanyag

1adagban (12 cseppben)

K-vitamin-komplex

1000mcg (RDA*1333%)

K1-vitamin (fillokinon)

900mcg (RDA* 1200%

K2-vitamin MK-7

(menakinon-7)

100mcg (RDA* 133%)

*Felnőttek számára ajánlott napi bevitel


Az ajánlott napi fogyasztási mennyiséget ne lépje túl! Az étrend kiegészítő nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot. Száraz, hűvös helyen, gyermekek elől elzárva tartandó!


Összetevők: MCT-olaj (pálma- és kókuszolajból), fillokinon (K1-vitamin), menakinon-7 (K2-vitamin), természetes antioxidáns: E-vitamin (kevert-tokoferolokból).

509. bjudit55 (válaszként erre: 508. - Kori54)
2017. ápr. 19. 11:54

Minden pénzfüggő.


Volt szerencsém ismerni a nagymamáimat.

Azon elmélkedtem most, hogyan tudtak 87-90 éves korukig élni úgy, hogy nem szedtek semmilyen étrendkiegészítőt. Kavintont szedtek. Azt kötelezően mindenki 50 év felett. :)

Se hűtőjük, se fagyasztójuk nem volt. Azt ették ami megtermett, télire a pincében tároltak ezt-azt. Nem stresszeltek azon hogy most Úr Isten, milyen K vitamint szedjek, mennyi D vitamint szedjek, stb. Ették a fehér kenyeret zsírral-hagymával, a paprikás krumplit, a kukorica málét, galamb levest, pörköltet nokedlival és hasonlókat.

508. kori54 (válaszként erre: 507. - Bjudit55)
2017. ápr. 19. 10:54
Ez így van! Csak nehogy olyan legyen mint a Lenkei.
507. bjudit55 (válaszként erre: 506. - Bjudit55)
2017. ápr. 19. 07:58

A másik dolog: ha a Gal rossz, akkor miért ajánlja még szendi is, sőt promóciós kódot ad ahhoz, hogy olcsóbban megvásárolhassuk.


Régebben szerettem Szendi írásait, de kezdem úgy érezni csak azért írogat szerteágazó témákban, hogy felkavarja az álló vizeket. Most ezzel sem oldott meg semmit, és kb. ugyanannyit tehetünk mi is.

506. bjudit55 (válaszként erre: 505. - C8c263a03a)
2017. ápr. 19. 07:55

"A paleósok körében jól ismert, étrendkiegészítőket fejlesztő Szabó Gál Bence hívta fel a figyelmemet egy komoly problémára,"


Mivel így kezdi, szerintem nem a Gal termékekkel lehet a probléma, bár az én készítményemen sincs a transz feltüntetve. Annyi bizonyos, hogy a vállamban régen fájdalom jelezte a lágy részben levő meszesedést, és már nem fáj. Lehet hogy feloldódott, nem tudom. Én a Gal kft egyik termékét szedem. Jó drága.

❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook