Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
2017. máj. 19. 20:38
Sziasztok, szép estét mindenkinek. Én ős ma mentem a laboreredményemért, minden évben el szoktam menni. A koleszterinem magasabb egy kicsit, meg érdekes, a csontritkulás miatt magasabb lett az alkalikus foszfatáz értékem. 279 a referencia tartomány, az enyém meg 322. Más értékem a normális határon belül van. Visszanéztem, és akkor volt szintén magas ez az eredményem, amikor 2011/2012. fordulóján a DEXA eredményemnél szintén a gerincemben a T-Score - 2,82 volt. Utána néztem, hogy mitől lehet magas az ALP, és a csontritkulás az egyik ok. Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek a Teo és a Imune alga együtt allalmazható? Nem probléma, hogy az egyik gomba kivonat, a másik négyféle alga. Biztos lehet, csak úgy felmerült bennem, és mindent megkérdeztek Tőletek, ami eszembe jut. Judit én is szorítok Neked 6-án! Remélem azért nem lesz nagyon rossz az eredmény. Az én Teom hétfőn érkezik, utána meg átmegyek Szolnokra, mert ott van a GÁL-nak üzlete, és veszek K komplex vitamint.
654. kori54 (válaszként erre: 649. - C8c263a03a)
2017. máj. 19. 18:34

A ferritin a vasraktárat jelzi, de a vasam csak 15 körül van általában. Régebben szedtem elég huzamos ideig, lehet, hogy onnan tárolódott el -gondoltam én, de a vérben nem sok ehhez képest. A lényeg, hogy megijedtem, mert sok minden rosszat -gyulladást, májbetegséget, krónikus fertőzést, daganatos elváltozást vagy autoimmun megbetegedést is jelezhet a túlzottan magas szint. A háziorvosnak fogalma sem volt róla, egyszerűen nem foglalkozott vele. Esetleg menjek el egy hematológushoz. Érdekelne, hogy másnak mennyi, de sajnos ezt ritkán nézik. Legalább háromszor nézettem, de nem sokat ment lefelé másfél év alatt sem. Kicsit akkor nyugodtam meg mikor a barátnőmé -aki 55 éves- is magas lett.

Erre megint elkezdtem keresgélni és most találtam rá, hogy az 50 éven felüli nőknek akár ennyi is lehet, 283 a felső határ. A laborok csak az 50 év alattiak felső határát állították be, nálunk 120 volt. A Házipatika sem írja -nagy csalódás :( Végre a Webbeteg oldalán találtam rá, hogy mégsem olyan vészes ez a magas szint. Valószínűleg köze van a mensi elmaradásának vagyis a vasveszteség hiányának hozzá.

653. bjudit55 (válaszként erre: 652. - C8c263a03a)
2017. máj. 19. 15:00

Köszönöm!


Megint kutattam, meglett a 2011.dec.-i leletem.

A legrosszabb érték rajta -3,2. de a többi is majdnem -3. Én is nagyon kíváncsi leszek mi derül ki 6.-án.


Kb. 4 éve szedem magasabb dózisban a D3-at, és vele együtt megy a K2. A rossz eredménynél szedtem 1.000NE D3-at, persze hogy orvos nem szedette hozzá a K2-t. nem is bízok meg egyikben sem. majd én intézem a sorsomat.


Köszönöm az érdeklődésedet, és én is drukkolok neked a minél jobb eredményhez.

652. c8c263a03a (válaszként erre: 651. - Bjudit55)
2017. máj. 19. 14:40

OK,értem.Ha van a Dexán doki, az elég.

Megy a drukk 6-án!

651. bjudit55 (válaszként erre: 648. - C8c263a03a)
2017. máj. 19. 14:19

6.-ára kaptam időpontot a DEXA-ra. Most hoztam meg a beutalót. Én nem megyek reumatológushoz. A vizsgálat után be kell ott menni az orvoshoz, tájékoztat az eredményről, és írja a gyógyszert ha kérem. Nem kérem bármi is lesz,s szedem amiket lentebb írtam és az Imune Teo-t hozzá.


Majd írom vizsgálat után mi áll a papíron. :)

650. c8c263a03a (válaszként erre: 647. - Bjudit55)
2017. máj. 19. 13:50

Egy kicsit azért is "erőszakoskodtam", mert pl.Lizának is 2,5 év alatt változtak az értékei, -2,77-ről -3,2-re romlott.

Ha most nem ment volna el a szűrésre, akkor nem kapna korrekt infot a Teo hatásáról.Mert akkor a -2,77-től számítana a változást, holott jelenleg nem annyi.


Persze nagyon drukkolok, hogy ne legyen romlás így, a hat év távlatában.

649. c8c263a03a (válaszként erre: 646. - Kori54)
2017. máj. 19. 13:35

Sok minden felnyomhatja a vasat, de csak akkor érdekes, ha több mérés után is magas.

Mit mond a doki?

648. c8c263a03a (válaszként erre: 647. - Bjudit55)
2017. máj. 19. 13:23

Juj! Ennek nagyon örülök, lesz mihez hasonlítani, így biztosra mehetsz, és nem kell találgatnod a változást illetően.

A reumatológushoz én is úgy mentem, hogy biztos le fog cseszni amiért megtagadom a szedését a gyógyszernek.Kicsit izzadtam előtte, de meglepetés nem ért.Túléltem! Nyugodtnak kell maradni, nem szabad felemelni a hangot.


Arra nem emkékszem, hogy rákérdeztek-e a súlyomra.

Lehet, nem tudom.


Majd írd meg mikor lesz a Dexa, ha már tudod az időpontját.

Nem kívánok eltűnni, sőt nagyon érdekel, hogy Nálatok mi lesz a Teo eredménye.

647. bjudit55 (válaszként erre: 643. - C8c263a03a)
2017. máj. 19. 12:50

Rendkívüli meggyőző erővel rendelkezel. Nem vettem erőszakoskodásnak. Tisztában vagyok azzal amit leírtál, és nem is tartottam fontosnak hogy legyen 1 éves összehasonlításom. Gondoltam már az is szép eredmény lenne, ha jövőre olyan lenne mint 6 évvel ez előtt.


Meggyőztél. Már kértem időpontot, 6.-ára kaptam. Most indulok beutalóért a házi orvoshoz, mert ha évek óta nem voltam, már kell beutaló.


Az Imonax Teo-t megvettem.A termékek fölött ott lóg a tanácsadói okirata a kiszolgálónak.

A súlyomat kérdezte. Mivel 73 kg vagyok, 3x1-t javasolt. Azt mondta 60 kg felett nem elég a 2x1.

Úgy kellene hogy hetenként emelni 1 szemmel, de mikor rákérdeztem nem-e lehetne napi 2-vel kezdeni, azt mondta lehet. Azért ajánlják óvatosabban, mert sokaknál egy 3x1-es adag hasmenést okoz. Pláne ha többféle gombát kezdenek el szedni egyszerre. Ha mégis meghajtana, csökkentsem napi 1-re 1 hétig, nem valószínű hogy gond lesz.


Igazad van, semmi jelentősége annak ha szemrehányást tesz vagy elégedetlenkedik az orvos. Én számítok és nem az ő véleménye. Elvégzik a vizsgálatot mert ahhoz jogom van, de visszautasíthatom a segítséget ha nem úgy tetszik. :))


Köszi hogy meggyőztél a mostani vizsgálatról, szerintem is érdemes lesz megcsináltatni.


De akkor el ne tűnjetek nekem, mert érdekel mindenki eredménye, főleg a gombaszedőké mert abban érintett vagyok én is. :) Már szedem.

646. kori54
2017. máj. 19. 12:43
Nekem azt mondták az ORFI-ban, hogy a leghitelesebb ha mindig ugyanazon a gépen mérik a csontsűrűséget. Ha mindig másik gépen akkor lehetnek eltérések ha nem is nagyok, akár a laboreredményeknél. Ott is másképp vannak megadva a határértékek. Mi a véleményetek, hogy nálam a Ferritin szint 287... Felső határ 120.
645. c8c263a03a (válaszként erre: 644. - B700a6a6d7)
2017. máj. 18. 22:01

Tudja ő, hogy -2,5 től írhat fel gyógyszert, csakhát a -2,2-t nem ismerte el, mert biztos rossz a gép.Én pedig felhívtam a Dexát és megkérdeztem.Furcsának találták a kérdésemet, de elmondtam nekik a miértjét.

Igen, a Z-score hitelesebb lenne, mint a fiatalkori csontállományhoz hasonlítani.

Arról nem is beszélve,hogy a csont minőségét, erősségét nem tudják mérni.

644. b700a6a6d7 (válaszként erre: 642. - C8c263a03a)
2017. máj. 18. 21:25
Hát ez tényleg nagyon "jó"... -2,2-re újabb gyógyszert akart felírni? Nekem azt mondta a nőgyógyászom meg olvastam is róla, hogy -2,5 a hatàr. Eddig nem is kell gyógyszeres kezelés. A-2,5-nél rosszabb eredménytől lehet felajánlani a gyógyszert. A nőgyógyászom -aki egyben menopauza szakorvos is- azt is elmondta, hogy àllanfó vita van a külföldi kongresszusokon, ahovà ő is el szokott menni, hogy mi a csontritkulás határértéke. A másik dolog, hogy a fiatal csont szerkezet a kiindulópont, ehhez hasonlítva àllítjàk fel a mért érték alapján a diagnózist, ami helytelen.
643. c8c263a03a (válaszként erre: 640. - Bjudit55)
2017. máj. 18. 20:57

Nézzünk egy rossz verziót:

Ha 2011 óta, amikor emlékeid szerint kb.- 3,3 volt az eredmény.

Ha 6 év alatt romlott mondjuk -4,3-ra.

Elkezded szedni a Teot, de rá egy évre mihez méred az eredményt.

Tegyük fel, egy kerek egészt javít a gomba a -4,3 képest, azaz -3,3 lesz a javulás.

Viszont csak a 2011-es eredményedhez tudod viszonyítani, ahhoz képest pedig nem változott.

Szóval , korrekt változást csak akkor kaphatsz, ha előtte megméreted.

De természetesen nem akarok erőszakoskodni.☺

642. c8c263a03a (válaszként erre: 638. - B700a6a6d7)
2017. máj. 18. 20:43

Persze, hogy jó leszel tesztelőnek, nagyon kiváncsi leszek a jövő áprilisi eredményedre.

Tényleg fontos tudni, hogy a Teo szedése előtt mi az eredmény, régebbi értékehez nem jó mérni, nem hiteles.Igen, a nőgyógyász is küldhet.

Kivágni nem fog, de számíthatsz némi veszekedésre, vitára.

Én nagyon határozottan, és a tudás birtokában a hatóanyagról " léptem fel vele szemben".Arra viszont számíts, hogy fel fog kínálni egy másik hatóanyagot.Amikor vissszamentem a -3,2-ről -2,2-re javuló eredményemmel felkínálta a forsteot (ha jól emlékszem).

Én: Nem értem Önt doktornő, miért akar javuló eredmény mellett újabb gyógyszert írni?

Ő: Ugyan már, biztos rossz a gép.

Erre rá egy évre, amikor a Dexa stagnálást mutatott, tehát maradt a -2,2, azt mondta: Na, végre megmozdult.Hm!

641. bjudit55 (válaszként erre: 638. - B700a6a6d7)
2017. máj. 18. 20:29

Szuper! Akkor elég neked is a napi 2 szem végig.

Én sem vagyok nagyon sokkal idősebb, 15.-én töltöttem a 62.-et. A tanácsadó majd nekem is megmondja, lehet szót fogadok neki. :)


nagyon drukkolok neked, és várom majd a tapasztalatodat is, mert mondják videóban hogy az erőnlétük is jobb, és a hangulatuk is. Kíváncsi leszek, te mit tapasztalsz. Én is írom majd ha lesz mit, de engem már ilyen téren helyretett az egyéb amiket már szedek.

640. bjudit55 (válaszként erre: 639. - C8c263a03a)
2017. máj. 18. 20:25
De ha megyek vizsgálatra, megtudom az orvostól az előző állapotomat, és tudok hasonlítani. Tudom hogy jobb lesz mint a 6 évvel ezelőtti. Pedig azóta biztosan romlott. Úgy gondolom ha sehol nem lesz -3 felett, elégedett lehetek. De jobb lesz tudom. :))
2017. máj. 18. 20:14

Kár, hogy nem vagy pénzes, mert akkor azt javasolnám, hogy menj el magánba egy radiológiára, 10 e.alatt van valahol a Dexa.

Sajnos így nem lesz mihez mérni az eredményt.

Sajnálom! 😕

638. b700a6a6d7 (válaszként erre: 636. - C8c263a03a)
2017. máj. 18. 20:13
Sziasztok ! Akkor én is jó leszek egyik tesztelőnek, mivel én most, április 26-án voltam a DEXA-an, és mint korábban írtam, a gerincemben - 3,2 volt a T-Score. Jövőre április végén, vagy május elején elmegyek ismét. Ha a reumatológus kivág, megyek a nőgyógyászhoz, ő is adhat beutalót a DEXA-ra. Én megkérdeztem a tanácsadót amikor megrendeltem a Teo-t, aki azt mondta- előtte megkérdezve a koromat - hogy az első héten napi 1 szemet szedjek, a második héttől napi 2 szemet. (58 éves vagyok még egy pár napig, május 28--án leszek 59).
637. bjudit55 (válaszként erre: 636. - C8c263a03a)
2017. máj. 18. 20:04

Nálam az a menete hogy időpontot kérek a DEXA-ra, megvizsgálnak, fél órán belül az orvos kiértékeli a jelenlétemben és írja a gyógyszert ha szerinte kell. Én nem szoktam ezért a reumatológiára menni, az is egy külön procedúra, oda beutaló kell a háziorvostól, itt is-ott is egy délelőtt várakozás. nem csinálom.


Nem megyek most a DEXA-ra. Elhatároztam, meggyógyulok mire rákerül a sor. :) Végül is ebben már segít kb 3 hónapja az alga, most hozzájön az Imonax Teo, szedni fogok 3x1-et, de lehet hogy többet is. majd amennyit ki tudok szorítani. Most rászánom. Jó lesz.:))

636. c8c263a03a (válaszként erre: 635. - Bjudit55)
2017. máj. 18. 19:42

Amikor megnéztem ezt a videót nagyon szkeptikus voltam. Egy ideig vaciláltam, mondván biztosan csak egy promó a terméknek.Azután azt gondoltam, kipróbálom, legfeljebb elbukom azt az összeget, amibe egy éves adagja kerül.

Igazából most lenne jó Neked egy Dexa, mert 2011-es eredmény már változhatott.

A nővérem még soha nem ment vissza a Dexa után a reumatológushoz.(Kb.három Dexán volt).Kéri a beutalót a szűrésre, majd amikor megvan az eredmény odaadja nekem, hogy nézzem meg.(Nincs osteoporosisa, csak osteopenia).Mikor mondom neki, hogy menjen el, azt mondja: Minek, megnézted, nincs, dehogy megyek el.😄 A reumatológus még sosem szólt Neki, gondolom, nem is emlékszik.☺

635. bjudit55 (válaszként erre: 633. - C8c263a03a)
2017. máj. 18. 19:04

Nagyon örülök! :)


Gondolom, a filmekben szereplők is a Teo-t szedik, mert csak ezt a készítményt ismerem csontritkulásra.

Most néztem meg 2 videót, nagyon felbuzdultam és holnap meg is veszem.

Nincs meg a leletem, átnéztem mindent. Lehet hogy a felülvizsgálaton nem adták vissza véletlenül. Hú, ott 12-ben voltam utoljára, akkor DEXA 11-ben volt. Akkor kellett volna kezdenem a gyógyszert, de nem szedtem be, azóta nem tudom hogy állok. :)

634. c8c263a03a (válaszként erre: 632. - Bjudit55)
2017. máj. 18. 18:51
Igen, már korábban megnéztem, ott van az a hölgy, aki mutogatja a javuló Dexa eredményét.
633. c8c263a03a (válaszként erre: 630. - Bjudit55)
2017. máj. 18. 18:47

Igen, nem is merem mondani, hogy az 1000NE D-vitamin elég. Meg kell méretni a színtjét, és annak megfelelően kell belőni az adagot egyénileg. Annyi biztos,hogy nekem elég az ezer, most mérték áprilisban, tökéletes.


Én is ebben a bioboltban veszem a Gal terméket, csak nekem itt van, be tudok menni.Nagyon jó bolt.Pont a Te ajánlásodra tévedtem ide a Szendi oldalán át.

2017. máj. 18. 18:33

Tudjátok a vargagomba oldalon tapasztalatos videók is vannak. Rengeteg. Régebben párat megnéztem, de most a csontritkulásosat és a csontrákosat megint megnézem. :))

[link]

631. bjudit55 (válaszként erre: 629. - C8c263a03a)
2017. máj. 18. 18:30

Köszi.

Abban az üzletben ahol veszem, tanácsadó szolgál ki.

630. bjudit55 (válaszként erre: 627. - C8c263a03a)
2017. máj. 18. 18:28

Én is elkezdtem szedni valamikor a citrocalciumot, szorulás miatt hagytam abba. nekem is 1.000 NE Dvitamint adtak, pár évig szedtem, mikor tudomást szereztem arról hogy létezik D vitamin szint vizsgálat, és Szendi 20% kedvezménnyel hozzájuttatta a hírlevél olvasóit. Elmentem fiammal együtt, és kiderült hogy alacsony a szintem, fiamé pedig vészesen alacsony mert ő egyáltalán nem szedett D vitamint, viszont szeptember volt akkor, és végig mesztelenkedtük a nyarat. Kb. 4 éve szedjük a GAL K2+Dvitamin Forte cseppeket. Én a rák miatt 3 évig duplán szedtem Szendi ajánlására, mostanában már csak 12 cseppet.


Az Imune alga készítményt éppen a sokféle ásványianyag és nyomelemek miatt szedem. Sokkal erősebb is vagyok azóta, gondolom a csontoknak is jó. Van benne nagyon sok kalciumot tartalmazó alga is. Sok gyümölcsöt és napi 1-2 zöld turmixot is fogyasztok. Most hogy sok a spenót, aszalóban szárítom, porrá őrlöm, és ínységesebb időkben ha nincs friss zöldem, iszom a port.


A C vitaminból a szükségletünk többszöröse van a Grapefuit mag kivonatban, így szerteágazó segítség az is nekem.

2017. máj. 18. 18:28

Arra ügyeljetek, ha megkapjátok a Teot, fel kell hívni valamelyik Varga tanácsadót (a honlapukon ott vannak az elérhetőségek).Az elején (kb. egy hétig) lassú ütemben lehet felvezetni a javasolt mennyiségig.

Pontosan lediktálják, hogy hogyan.

Két kérdésük lesz, hány éves vagy, és kb.milyen fokú a ritkulás.

628. c8c263a03a (válaszként erre: 623. - Bjudit55)
2017. máj. 18. 18:04

Igen, mindig kétszer egyet szedtem, annyi, hogy én szedek mellé acerolát, mert azt mondja a Varga, hogy a természetes C-vitamin segíti a felszívódását.

Viszont Te a kertetből ezt simán meg tudod oldani.Persze én is veszem az idény jellegű gyümölcsöket.

Ne foglalkozz a reumatológussal, kicsit durcás lesz, kit érdekel.

Nekünk van okunk a durcára, hisz ők azok, akik nem találták meg a jó megoldást a problémánkra.

Kiváncsi lennék, hogy ők beszedik-e ezeket a mérgeket.Na, ezt nem tudjuk meg.

627. c8c263a03a (válaszként erre: 618. - B700a6a6d7)
2017. máj. 18. 17:42

Nekem a citrocalciumot(400mg/nap) és a D3-at (1000NE/nap) a doki írja.

A Gal-féle K-komplexből pedig a 60 adagosat (2 havi) veszem.Ezek cseppek.Naponta 12 cseppet veszek be reggel.

Nem én mondtam, hogy a "transz" szerkezetű az, ami hasznosul, hanem a kutatók.Nagy különbség! ☺

Szóval a Teo mellé a fenti az alap.A Teo nem pótolja az ásványi anyagokat, nyomelemeket...A Teo az osteocalcin nevű fehérjét stimulálja, ami pedig a csontépítő sejteket cseszteti munkára.

(Keress rá az osteocalcinra).Persze kell még más is a csontoknak, B6, folsav, magnézium,mangán, cink..., ezt érdemes inkább étkezéssel.

Pl.a banánban sok a magnézium, reggel kettőt leturmixolok, beleteszek szezám őrleményt.

Nagyon jók az aszalványok, olajos magvak, csak piszok drágák.Igaz, ezekből nem kell sok.Pl.aszaltszilva.


Judit azt írta, hogy jelenleg nem szed kalciumot, mert szorulást okoz nála.Majd ha jön a füge....., mert az segít ebben.

626. bjudit55 (válaszként erre: 625. - Bjudit55)
2017. máj. 18. 17:34
Ja, és azért itt vásárolok mert itt mást is meg tudok venni amire szükségem van, és elérem azt az értékhatárt, mikor már nem kell szállítási díjat fizetni. Meg ezt is kettesével veszem, mert nem csak én szedem hanem fiam is.
❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook