Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
2017. máj. 31. 16:38

Én sem arra a fél évre gondoltam amióta az imunét szeded.Az csak plusz.

Azt írtad, érdemes-e D vitamin mellet Teot szendi.Erre írtam, hogy most kiderülhet, hogy elég-e a D vitamin.

Nekem sajnos nem volt elég.

742. bjudit55 (válaszként erre: 741. - C8c263a03a)
2017. máj. 31. 16:00

nem lesz kielégítő a válasz, mert szűrésen 6 éve voltam. Azóta romolhatott jócskán az állapotom. Hogy fél év alatt mi változott, sajnos most nem tudom meg. Viszont most megyek vizsgálatra, és 1 év múlva ismét. Elhatároztam, 1 évig biztosan szedem a Teo-t.


A D vitamint K2-vel legalább 4 éve szedem. ha nem rosszabb az állapotom mint 6 éve, ezeknek tudom be. Az utolsó vizsgálatig folyamatosan romlott évi 1-2 tizedet.

741. c8c263a03a (válaszként erre: 739. - Bjudit55)
2017. máj. 31. 15:29

A D-vitamint, K2-t elég régóta szeded.

Ha jól olvastam a hozzászólásodat az imune fórumban, akkor az imunét nov.29-én kezdted el szedni. Ez már egy 1/2 éves tapasztalat.

Hatodikán lesz a mérés, ami választ ad arra, hogy elegendőek-e a fentiek

Ha elég, akkor tényleg felesleges a Teo.

740. c8c263a03a (válaszként erre: 737. - B700a6a6d7)
2017. máj. 31. 15:03

Liza, valóban sok itt a kérdés.

Azt szokták mondani, hogy az a hiteles, ha mindig ugyanazon a gépen mérnek, mert eltérnek egymástól a mérési adatok gépenként.

Olyat kérdezel tőlem, amiről fogalmam sincs.Ezért is írtam, hogy jó lenne egy követés.Van egy viszonylag nagy arányú javulás, de mi van utána?

Vajon elvárató-e Vargáéktól egy utánkövetés? Hiszen ők csak forgalmazók, nem kutatók.

Azt tudom, hogy Prof.Facket kutatta, de ő a rák kapcsán.Majd forgalmazta is.

A gyógyszeriparnak pedig nem érdeke a kutatást finanszírozni, mert ezt nem lehet levédeni.

Egy biztos (tapasztaltam), hogy a D-vitamin és a kalcium nem elég. Ha elég lenne, akkor az orvosok sem írnának gyógyszereket.

Ennél sokkal bonyolultabb a dolog, a csontanyagcsere.

Ha hihetünk Varga tapasztalatainak és annak az írásának, amit tegnap linkeltem be, akkor a bokrosgomba erre az anyagcsere folyamatokra hat.

A hosszútávú hatását nem ismerem.Nem találok róla irodalmat.De lehet, hogy van róla info, csak nem írásos, mert elég sok előadást szervez, ami interaktív.

De azt is el tudon képzelni, hogy valakinek pl.egy felszívódási zavarnál nem hat.Na, ezért is jó a laborvizsgálat.


Hogy miért eltérő testszerte a ritkulás?

Talán azért, mert különböző képpen vesszük igénybe.Jobb magyarázatom nincs.Aki pl. teniszezik, megerősődik a csuklója....stb.

739. bjudit55 (válaszként erre: 737. - B700a6a6d7)
2017. máj. 31. 13:12

Miközben szedem a Teo-t, gyakran megfogalmazódik bennem a kérdés, vajon nem lenne-e elég a D vitamint szedni helyette. Az már ugye nem elővitamin hanem maga a vitamin, ráadásul olcsóbb is mint a gomba.

Most már hogy elkezdtem és itt van 3 havi adag, nem hagyom abba, de így a D vitamin mellett nem látom sok értelmét.


Kinek mi a véleménye erről? Nagyon érdekel.

738. b700a6a6d7 (válaszként erre: 736. - Ágnes222)
2017. máj. 31. 12:10
Szia Ági! Sok szerencsét kívánok Nektek, remélem, ha az édesanyád mégis az injekció mellett dönt, màla nem jelentkeznek a súlyos mellékhatások. Nekem ennél rosszabb az eredményem, -3,2 a gerincemben, de nem mertem bevenni a Protelost. Most lettem 59 éves. Nem tudom mi lesz, csak reménykedni tudok, és megpróbálni amit elhatároztam.
737. b700a6a6d7 (válaszként erre: 734. - C8c263a03a)
2017. máj. 31. 12:05

Szia Brigi! Azt még elfelejtettem

említeni, hogy most, áprilisban nem ugyanazzal a gèppel mérték a csontsűrűségem. Én Szolnokra járok, ott van legközelebb DEXA állomás. Két és félévvel ez ezelőtt nem ez a gép volt, ez most egy vadonatúj gép. Tehát akkor nem is reális a mostani eredményem, a régi gépen mért -2,77-hez képest. Továbbá azt nem értem, hogy hogyan javulhatott a csípőmben ilyen mértékben az eredményem -2014. Júliusban -1,70 volt, most, pedig április 25-én -0,8 lett- a gerincemben meg ilyen mértékben romlott. Persze akkor ez sem reális, mert nem a régi géppel mérték. De még ha eltérés is van, hogyan lehetséges, hogy az egyik helyen romlik, a másik helyen javul? Miért nem épűl egyformán?

A stagnálás is pozitív eredmény, persze megértelek, hogy további javulást vártál. Itt jön nálam a kérdés, hogy a gombával a javulás ha nem is mutat mindig hatalmas eredményt, de, ha a további romlást megadályozza, már az is eredmény, ez meddig tart? Hosszútávú , vagy egy idő után már nem hoz eredményt, rosszabb esetben újra romlani fog? Ahogy Te is írtad Brigi, az a pribléma, hogy erre valóban nincsenek adatok. Vannak még itt kérdések bőven.

736. Ágnes222 (válaszként erre: 727. - B700a6a6d7)
2017. máj. 31. 07:54
Szia! Köszi a választ! Állítólag a Prolia sokkal jobb nincs annyi mellék hatása. Kb -2.9 az érték már -2.5 alatt gyógyszer kéne.
735. Ágnes222 (válaszként erre: 732. - C8c263a03a)
2017. máj. 31. 07:53

Szia Brigi!! Köszönöm a linkeket majd át olvasom. Az anyu is az ortopéd klinikára járt, ami átköltözött az Üllői útra most oda jár és a gépet is át vitték.

Kb-2,9 lehet az értéke Ő is szedi a gyógygombát kb 2-éve de picit mindig romlik.A vargával is beszéltem Ő is azt mondta nincs mit tenni akkor a gyógyszer kell.A fogászaton is volt már, mindent megcsináltak. Hát nem tudom....

2017. máj. 31. 00:04

Az a bajom azokkal a videós esettanulmányokkal ott a Varga oldalán, hogy elvárnék valamilyen nyomonkövetést.

Mert OK, javultak, de mi történt azóta velük?


Találtam valamit erről, itt is csak a Varga nyilatkozik.A főoldalon van egy eset.


[link]

2017. máj. 30. 23:45

Biztos azért lombozott le a stagnálás, mert eleve úgy mentem méretni, hogy:

ha egy év alatt ennyit javult, akkor most eltelt még egy év.....

De sajnos ez nem az idő függvénye.

732. c8c263a03a (válaszként erre: 730. - B700a6a6d7)
2017. máj. 30. 23:38

A -2,2-es javulás 2013 júliusában volt.

2014 és 2015-ben is stagnált.

2016-ban kértem újra a Dexát, de nem tudott adni beutalót a megszokott gépre, mert a Karolina úti Ortopéd Klinikára jártam, ahonnan elköltözött az osteoporosis centrum. (Állítólag nem volt rá szükség). A doktornő nem tudta hova költöztek, kérte a türelmem, én meg nem akartam más gépre menni.

Azóta pedig nem forszíroztam.

Engem a stagnálás is lelombozott.😕

731. c8c263a03a (válaszként erre: 729. - B700a6a6d7)
2017. máj. 30. 23:17

Szia Liza!

Hidd el egy kicsit mindenkiben ott a para, jól elültették bennünk.

A csontmarkereknél is ott van a referencia érték, így ha valami nem OK, akkor ott van mellette a csillag.Drukkolok Neked is, és Juditnak is.

730. b700a6a6d7 (válaszként erre: 728. - C8c263a03a)
2017. máj. 30. 23:05
Kíváncsi leszek én is. Lehet, hogy már kérdeztem Brigi, ha igen, ne haragudj, de a -2,2-es eredményed óta hànyszor voltàl DEXA-án, amirôl azt írtad, hogy stagnàl az eredményed, tehát maradt a javult -2,2?
2017. máj. 30. 23:00
Szia Brigi! 8-án megyek csontmarker vizsgálatra. Igaz fizetek érte, de az orvos úgysem küldene, mert eddig sem jutott eszébe, felesleges, azt mondta, csontritkulása van, egyértelmű. Majd utána megkérlek, hogy segíts nekem, mert nekem fogalmam sincs az értékekrôl. Azért egy kicsit parázok, hogy mi derül ki, de èn ilyen vagyok, sajnos.
728. c8c263a03a (válaszként erre: 725. - B700a6a6d7)
2017. máj. 30. 22:56

Ezzel én is találkoztam, nekem is kamunak tűnik.

Most pedig mégis bereggeltem rá, mert akkor sosem fogjuk megtudni, hogy mi ez.☺

(Sajnos meg kellett adnom a telszámomat is).

Na, msjd meglátjuk!

727. b700a6a6d7 (válaszként erre: 722. - Ágnes222)
2017. máj. 30. 22:50
Szia Ági! Sajnos szinte ugyan olyan mellékhatásai vannak, mint a biszfosfonátot tartalmazó csoportoknak. Egy volt osztálytársam kapta, és kilazultak a fogai, amit késôbb el is veszített. De figyelmeztetnek is arra, hogy állandó fogorvosi ellenőrzés alatt érdemes àllni. Édesanyádnak nagyon súlyos a csontritkulása? Mennyi ideje szedte a Varga gyógygombát? Az egyik embernél jelentkezik a súlyos mellékhatàs, a másiknál nem. Sajnos ezt előre nem lehet tudni. Nekem a Protelos -t írták fel, de nem merem szedni. Ez Stroncium granulátum. Ennek "csak" annyi a gyakori mellékhatása -10 emberbôl legfeljebb egy- hogy infarktust kaphatsz, meg mèlyvénás trombózist, stb. Több heti vergődés után döntöttem el, hogy nem szedem, mert nem szeretnék a meglévő problémám mellé, még számtalan betegséget. Reménykedem, hogy nekem is segíteni fog a Teo, úgymint itt a fórumon pl. Briginek. Egy év múlva kiderül. Nehéz döntés, mert nem tudom mi lesz, azt sem szeretném, ha csigolyatörésem lenne. De annyi ember meg tudta gyógyítani magát alternatív módszerekkel! Ismerek embereket, akiknek a Calcitrio -tól javult a csontja.
726. c8c263a03a (válaszként erre: 722. - Ágnes222)
2017. máj. 30. 22:44

Találtam néhány tapasztalatot a proliáról:


[link]

2017. máj. 30. 22:04
Sziasztok! Ti tudjátok mirôl van szó? Már FB-n is találkoztam az ajánlással, de konkrétumot még sehol nem találtam. Olyan kamu íze van..., vagy én vagyok már túlságosan óvatos. [link]
724. c8c263a03a (válaszként erre: 722. - Ágnes222)
2017. máj. 30. 21:43
Mert itt nem hiszem, hogy próbálta valaki.
723. c8c263a03a (válaszként erre: 722. - Ágnes222)
2017. máj. 30. 21:40

Az a poszt, ahol a denoszumab hatóanyagról beszélnek, 43 hozzászólással.

A proliának a denoszumab a hatóanyaga, erről beszélgetnek.



[link]

722. Ágnes222 (válaszként erre: 721. - C8c263a03a)
2017. máj. 30. 19:37

Szia!


Nem találom a hozzászólásokat, pontosan milyen cím szó alatt keressem?? A Prolia nem biszfoszfonát, annak állítólag nincs sok mellék hatása, viszont van az a pont amikor már muszáj a gyógyszer.

721. c8c263a03a (válaszként erre: 720. - Ágnes222)
2017. máj. 30. 15:22

Szia!

A FB-on (csontritkulás,biszfoszfonátok) van egy hölgy, aki ezt kapta (Tóth Anna).

Júliusban kezdték injekciózni, decemberben 8 csigolyája roppant össze. De van ott valaki más, aki pedig jó véleménnyel van róla.

Kétségtelen, hogy van egy olyan mellékhatása a többi mellett, hogy vészesen lecsökkenhet a vér kálcium színtje.

Mivel ez nem maradhat így, a szervezet a csontokból vonja ki a kálciumot (pufferelés).

Aki kifogja ezt a mellékhatást, az nagyon rosszul járhat.

Találsz a fenn nevezett helyen egy posztot, ami csak a prolia hatóanyagáról szól, alatta pedig ott vannak a hozzászólások.

2017. máj. 30. 10:45

Sziasztok!!

Szeretném megkérdezni itt valaki kapott-e Prolia injekciót a mellékhatások érdekelnének, nem ami a tájékoztatóban van hanem a tényleges tapasztalatok.Anyukám fogja kapni. ő is szedi a gombát de picit mindig romlik tovább az érték, és félő hogy egy idő múlva a csigolyák maguktól roppannak össze!! Köszönöm!

719. athus7 (válaszként erre: 717. - B700a6a6d7)
2017. máj. 28. 12:03
Szia Elizabet58! Neked is köszönöm a részletes választ, és a kedves szavakat is! Igen, sok korábbi hozzászólást olvastam már el ezen a fórumon, úgyhogy tudom miről beszéltek! Egészen döbbenetes, hogy mennyire felelőtlenül írják fel ezeket a gyógyszereket a beteg embereknek, miközben még csak tájékoztatást sem kapunk arról, hogy mi is ez a szer! Tökéletesen értem miről beszélsz, nekem még csak azt sem magyarázták el, hogy hogyan kellene (állítólag a bevétel után fél óráig állva kell maradni) szednem ezt a valamit! Ráadásul, a férfiaknak összesen talán 2 lehetőség jöhet szóba ezekből a gyógyszernek nehezen nevezhető készítményekből, és így kaptam meg az egyiket! Ennek is volt egy rakás mellékhatása, plusz kiderült, hogy nekem ezt fel sem írhatták volna a kórelőzményem miatt! Ha nem vagyok figyelmes, és nem kezdek el magamtól utánajárni, hogy mi ez, akkor lehet, hogy elkezdtem volna én is szedni, ahogy felírták, és ki tudja, mi lenne már velem azóta...? Azon sem lepődöm meg, hogy nem küldtek kardiológiai kivizsgálásra, mert nekem sem említették a fogászati állapotfelmérést sem! A héten minden bizonnyal beszerzem a teót, aztán meglátom mi lesz! Köszönöm szépen még egyszer a hozzászólást, remélem, tudunk magunkon és egymáson is segíteni a hasznos tanácsokkal! Szia!
718. athus7 (válaszként erre: 716. - Bjudit55)
2017. máj. 28. 11:29
Szia bjudit55! Köszi a választ és a linket az algákkal kapcsolatban! Én is csupa jót olvastam az algákról, az egyik biztos forrásból vett vitaminos újságomban azt írják, hogy ahol rendszeresen fogyasztanak algát, az emberek kitűnő egészségnek örvendenek! Mivelhogy a gyógyszerekben már én is csalódtam, egyáltalán nem tartom rossz ötletnek az algák szedését sem, mert ki tudja, lehet, hogy pont ez segít majd! Mindazonáltal még nem döntöttem el, hogy szerzek-e be! Köszi a válaszokat!
2017. máj. 27. 23:39
Szia Athus! Lizi vagyok, és sajnos sorstársad. Ezt Neked is elküldöm, talán reményt nyújt ahhoz, hogy igen is vannak emberek, akik a gyógyszernek nevezett mérgek nélkül is meggyógyultak, vagy javult az állapotuk. Itt Brigi az élő példa, hogy a Teo segíthet, nem is akármilyen eredményt lehet a szedésével elérni. Visszaolvashatod, hogy neki az egyik biszfoszfonátotok csoportjába tartozó szemét, milyen károkat okozott a bélrendszerében. Nem akarom részletezni, mindent megtalálsz a korábbi hozzászólásoknál. Azt is, hogy nekem meg a Protelost -Stroncium tartalmú- mérget írtak fel, és négy hét kétségbeesett kutakodásom a gyógyszer nyomában nyitotta fel a szemem, hogy nem szeretném, ha a meglévő bajom mellé, a sokszorosát okozná a Protelos mellékhatása. Ennek a gyakori mellékhatása, 10 emberből legfeljebb egy, a szívinfarktus. 2014-ben már be akarták vonni, csak azért nem tették, mert még senki nem halt bele az infarktusba. Ezenkívül idegkáriosodást, meg rengeteg súlyos dolgot okozhat. De erről is olvashatsz a korábbi beszélgetések között. Tőlem az orvos még azt sem kérdezte meg, hogy szedek-e más gyógyszert, és azt sem, hogy a szívem rendben van-e? A Protelos szedése előtt teljeskörű kardiológiai kivizsgálásra van szükség. Én hétfő óta szedem a Teo-t. Remélem rajtad is segit.Csontmarker vizsgálaton még soha nem voltam, az orvos szerint nincs rá szükség. Jó hozzáállás nem igaz? Úgy döntöttem, hogy fizetek érte, de megcsinaltatom. Szia
716. bjudit55 (válaszként erre: 715. - Athus7)
2017. máj. 27. 21:07

Szia Athus!

Azt hiszem, itt csak én szedem az algákat, de nem elsősorban a csontritkulás miatt. Bár van a készítményben egy olyan alga is, ami csontépítő hatású. Magas a kalcium tartalma, és pont olyan amilyet a szervezetünk a legkönnyebben felvesz.

Itt olvashatsz róla elég részletesen csak ezért mutatom. nem reklámozom az oldalt, nem itt vásárolok, itt drága. :)Csak olvasni jó.

[link]

715. athus7 (válaszként erre: 714. - C8c263a03a)
2017. máj. 27. 19:35
Kedves Brigi! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a tanácsokat, mindenképpen meg akarom próbálni a gyógygombát, mert nem igazán merek belemenni a különböző gyógyszeres kezelésekbe, hiszen én általában megjárom ezekkel! Ilyen erős gyógyszereket pedig még sosem kaptam, és kötve hiszem, hogy nem csinálna mellékhatásokat! Továbbá, én is gondoltam már rá, hogy kellene egy komolyabb kivizsgálást is csináltatnom, csak hát, az van, hogy az elmúlt hetek történései következtében elveszítettem a hitemet a "tudományban"! Tény, hogy az én koromban ez tényleg nem normális állapot, de ez van, ezzel kell most már szembenéznem, s megküzdenem! Apropó, lenne még egy kérdésem: az algák mire jók? Hallottam, plusz ha jól emlékszem ezen a fórumon is olvastam már arról, hogy ilyen betegségben szenvedőknek ajánlott, ezért is szeretném még ezt megkérdezni, ha nem gond! Még egyszer köszönök szépen mindent!!!
714. c8c263a03a (válaszként erre: 713. - Athus7)
2017. máj. 27. 14:38

Sajnos a reumatológia meglehetősen trehány, nem keresi az okot csak írja a gyógyszert.

Épp egy nőgyógyásztól olvastam a napokban, hogy meglepődött az alacsony D-vitamin szintjén, holott egész nyáron vitorlázott. Nade ettől még nem volt ritkulása.

Nagyon sok minden okozhat ritkulást, felszívódási zavar, endokrin rendszer betegségei, szteroidok.....

Járj utána, ne hagyd magad, mert ez a Te korodban nem normális.


A Teot elkezdheted ettől függetlenül, tartalmazza a D- vitamin előanyagát, az ergoszterint.Nekem nem bántja a gyomrom, lassan kell hozzászoktatni a szervezetet.

❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook