Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
775. bjudit55 (válaszként erre: 774. - C8c263a03a)
2017. jún. 7. 16:41
Ez a baj, hogy nem tudok dönteni mit tegyek, mert én is annyit olvasok hogy a könyökömön jön ki. Most 1 nap nem szedtem be a gombát. Lehet hogy folytatnom kellene?
774. c8c263a03a (válaszként erre: 773. - Bjudit55)
2017. jún. 7. 16:34

Fura ez az egészségügy, ahány hely.....Itt a csipőt is nézik minden alkalommal.


A gombával kapcsolatosan már több alkalommal leírtam, hogy nem csak annyi, hogy a D vit.előhormonját tartalmazza.

Beleszól az anyagcserébe.

Be is linkeltem, hogy több annál.


Kár, hogy nem itt laksz, átvettem volna a Teot, hogy ne fizess rá.

2017. jún. 7. 15:44

Vagy combnyak, vagy gerinc. Legelőször nézik mindkettőt, de mivel csak az egyiket finanszírozzák nekik az egyiket nézik. A rosszabbikat követik. Ezért nekem csak gerincet néznek.

Szerintem a 3 tized is romlás, és nem lazítok. Leírtam milyen praktikákat vetek be. Javítani szeretnék. Viszont a Teo felesleges ha szedem a D vitamint, mert a bokros gombában a D vitamin elővitaminja van. Csak lényegesen drágább gombát szedni mint a kész D vitamint. Maradok ennél K komplexel együtt.

2017. jún. 7. 15:15

Judit, egész jól megúsztad ezt a hat évet.(combnyak?).

De azért ne lazíts, mert ez a -3,5 azért nem kevés.

De örüljünk, hogy nem romlott.☺

2017. jún. 7. 14:52
Elizabet, azért ha a Teoval sikerül elérni egy nagyarányú esést, mint nekem, és azt szinten tartani..... Azért az nem rossz.
2017. jún. 7. 14:42

Fel akartam tenni egy képet a "változás évéről", az akkor mért eredményről.Nem engedi, kisebb méretben sem.

Ha valaki ad egy emailt, szívesen csatolom a képet, hátha más nagyobb sikerrel jár a közzétételben.

769. bjudit55 (válaszként erre: 768. - B700a6a6d7)
2017. jún. 7. 07:05

Elizabet együtt érzek veled, vizsgálatok előtt mindig van bennünk egy jó adag szorongás. De drukkolok neked, és várom az eredményt. Remélem kedvező lesz.


Elolvastam a cikkedet, elég részletes volt, és remélem igaz is. Ki kellene próbálni a port is mert úgy olcsóbb, de már nem tudom mibe rakni. Annyi turmixot nem tudok meginni hogy már a többféle poromat abba rakjam, de valamit kitalálok.


Rám sajnos a teák nem hatnak, a rengeteg kipróbált étrend kiegészítő nagy részével sem volt eddig szerencsém. A Macából másfél hónap alatt a napi 2 szem is kevésnek bizonyult szerintem. csak csökkentek a hőhullámaim, és valamennyire talán jobban alszom, de ez nem elég. 3x1-et fogok szedni, ezért keresném a legolcsóbb megoldást. Ahol most találtam olcsón ott csak hó végéig akciós, most meg pont vettem máshol, és nem tudok megint venni. Ráadásul nagy összegben kellene ott vásárolni hogy ne legyen szállítási költség. Így szoktam. :)

768. b700a6a6d7 (válaszként erre: 767. - Bjudit55)
2017. jún. 6. 19:22

Judit! Itt is írják a Macáról

a csontokra gyakorolt jó hatását. Lehet, hogy én is rendelek ezt is. [link] A csontmarker vizsgálatból legalább megtudom, hogy mennyi a D vitamin szintem, és majd az eredményhez képest szedem. Külön rendeltem meg a GAL -tól

A K2 vitamint, és a D3-t, pont azért, hogy most még nem akartam napi 4000 NE-t szedni, bár ez a napi ajànlott, ami még nem okoz semmi mellékhatást esetleg. Bár a Szendi szerint, ez is minimális a beszedhetőhöz képest. Azért parázok, hogy mi derül ki, remélem nincs valami felszívódási zavarom, vagy más egyéb.

767. bjudit55 (válaszként erre: 765. - B700a6a6d7)
2017. jún. 6. 18:39

Igen, mindenképpen siker. Nem szedtem be a mérgeket miknek a nem kívánt hatásuk legalább olyan komoly mint a kívánt hatásuk. Sőt! Megtévesztésként mellékhatásként emlegetnek bizonyos hatásokat, mintha ezzel olyan elhanyagolhatónak akarnák beállítani. nagyon boldog vagyok hogy sikerült szinten tartani magamat. Most azt a célt tűztem ki, hogy a következő eredményem jobb lesz mint a mostani.


Elhatároztam:

-Többet, és rendszeresen fogok ez után tornázni. Főleg törzs-és hátizom erősítő gyakorlatokat. Ahol erősödik az izomzat, ott erősödik a csont is.

-Napi rendszerességgel fogyasztom a vadköles lisztet. Sok jó hatása mellett csonterősítő hatása is van. Van is itthon. :)

- Őrölt szezámmagot is sokkal gyakrabban eszek.

-Több zöld turmixot fogyasztok. Azért nem azt írom hogy iszok, mert sokszor olyan sűrű hogy kanalazni kell. :)

-Fogynom kell, és fogyni is fogok. Ez folyamatban is van szerencsére.


Hát, most belendültem. Javítani fogok! :))


Elizabet te is számolj majd be a csontmarker eredményedről! Drukkolok, hogy minél jobb legyen.Én sem voltam még ilyen vizsgálaton, de bárhová is mennék még, többet már nem tudok tenni magamért mint amit teszek és amit most elhatároztam. :)

766. b700a6a6d7 (válaszként erre: 763. - C8c263a03a)
2017. jún. 6. 18:04
Szia Brigi! Nem is azért írtam, hogy változtass, csak úgy böngésztem, és találtam. Egész jó összetétele van, ebben még Stroncium is van. Egyébként az algában a calcium karbonát formában van? Mert ezt olvastam. Örülök Judit eredményének, mert az, hogy 5,5 év alatt csupán pár tizedet romlott, et is eredmény! Mindez alternatív módszerrel!
765. b700a6a6d7 (válaszként erre: 764. - Bjudit55)
2017. jún. 6. 17:58

Szia Judit! Nagyon örülök, hogy végül is téged igazol az eredmény, vagyis, hogy alternatív megoldásokkal, mégis sikert értél el. Mert az, hogy 5,5 év alatt csupán egy pár tizedet romlott, az szerintem siker. Legtöbb sorstársunknak a gyógyszertől nemhogy javul, hanem romlik, akárcsak nektek, amikor gyógyszert szedtetek. Mégegyszer nagyon örülök, és további javulást kívánok Neked!

Remélem nekem sem lesz nagyon rossz a csontmarker eredményem, csütörtökön megyek bérvételre, igaz én fizetem, de még soha nem voltam.

2017. jún. 6. 13:55

Igéretemhez híven jelentkezem a mai vizsgálati eredménnyel:

[link]


Orvos szerint nincs romlás, de szerintem 3 tized romlás sem a stagnálás jele. Ha viszont azt nézem hogy régen évente romlott annyit mint most 5,5 év alatt, akkor ügyes vagyok, csak nem eléggé.


Azt mondta tornázzak rendszeresen, erősítsem az izmaimat, és felesleges a Teo szedése. érdekes, mert én is sejtettem, és az a véleménye amire én is gondoltam. Miszerint szedek napi 4.000 NE D vitamint ami több az orvosi ajánlásnál, akkor felesleges mellé még gombával a D vitamin elővitaminját is szedni. Most itt van 2 egész doboz Teo, elteszem, majd télen beszedem.


Amiket szedek:

-Imune

-K2+D3 Forte

-Maca (Nem kifejezetten a csontokra hanem a hormon háztartásom szabályozására, de ha a menopauza miatt ritkulnak a csontjaim, talán besegít ide is. :)


Hűsöljetek ebben a rekkenő hőségben, alig vártam én is hogy hazaérjek.

763. c8c263a03a (válaszként erre: 760. - B700a6a6d7)
2017. jún. 6. 13:43
Nem ismerem, egyelőre nins okom változtatni a "szereken".De majd azért megnézem.
762. c8c263a03a (válaszként erre: 758. - Ágnes222)
2017. jún. 6. 13:40

Az indexen értekeztünk?.

A nyakam miatt nem járok hozzá.Semmi értelme, még az MR-t is zsebből fizettem, majd magánban kerestem idegsebészt.

Berrár csak receptet ír (kalcium, D vitamin) és az évenkéti laborok..

Semmi több.

761. bjudit55 (válaszként erre: 759. - B700a6a6d7)
2017. jún. 5. 18:47

Jaj, de drága vagy! Köszönöm! :)

Én is kívánom hogy gyógyuljál-gyógyuljál, legyél minél előbb egészséges!


Amint hazaérek, írom az eredményemet.

2017. jún. 5. 17:26

Szia Brigi! Hallottál már a Bone Strength Take Care készítményről? A vitaminnagyker.hu oldalon részletes leírást olvashatsz róla. Nem tudom a linket betenni, mert reklámnak számít. Olvastam fórumon, hogy volt, akinek ettől

Javult lényegesen a csontja. Itt említették még az Osteomint. A bőség zavara!

2017. jún. 5. 17:18
Sziasztok! Judit, holnap szorítok Neked, és mindenben, amiben hiszek, -többek között az őrangyalom - kérem, hogy jó eredményeid legyenek!
758. Ágnes222 (válaszként erre: 757. - C8c263a03a)
2017. jún. 5. 15:03
Az anyunak azt mondták ugyan az a gép és hogy, mit sikálták mert olyan koszos volt.Hát ki tudja mi az igaz. Majdnem betegjogi képviselőhöz menten annyira dühített, hogy ilyen súlyos csontritkulásban képes ezt mondani. Hát sokra nem tartom csak a pénzért ül ott..... meg mindig beszólongat én a nyaki sérvem miatt jártam hozzá a másik fórumon már értekeztünk ez ügyben is.
757. c8c263a03a (válaszként erre: 755. - Ágnes222)
2017. jún. 5. 13:43

Én is a Berrárhoz járok, vigyázni kell vele, mert a lehetőségeket nem ajánlja fel önként.Csak azt, amivel tisztában vagy és kéred.

Három évente annak jár a dexa, akinek osteopeniája van, ritkulásban már évente.

Én úgy tudom, hogy az a gép, ami a Karolina úton volt, a Korányiban van.

Ezt mondták akkoriban a SOTE-én.De már semmi nem biztos.😕

2017. jún. 3. 14:58
Szép napot mindenkinek! Bogarásztam, és találtam: [link]
755. Ágnes222 (válaszként erre: 754. - C8c263a03a)
2017. jún. 3. 10:26

Én úgy tudom 5- évig lehet adni és utána 1-év szünet.


Az anyu, hogy ott volt a rendelésen sok, bottal járó és mozogni alig bíró emberel találkozott, akiknek már volt csont törése nem trauma miatt hanem a ritkulásból kifolyólag magától azt mondta Ő így nem akar járni. Egyébként mi is a Berrár Erzsébethez járunk Ő az Anyunak azt mondta ez az eredmény mármint a másfél évvel ezelőtti nem is annyira rossz és csak 3- évente lehet mérni, a Szent Imre kórházban, felhívtam a kórházat és azt mondták osteoporozisban 1-évente muszáj mérni!!!Na Itt szakadt el a cérna, milyen orvos az ilyen, mikor már régebben gyógyszert akartak írni!!!

754. c8c263a03a (válaszként erre: 753. - Ágnes222)
2017. jún. 2. 13:32

A csuklóban az a - 3,9 valóban sok.

Öt éve kapja az illető? Azt gondoltam, hogy összesen 6 injekciót adnak, bár alaposan nem néztem utána.

Gyógyulást Anyukádnak és várjuk majd a beszámolót.

753. Ágnes222 (válaszként erre: 749. - B700a6a6d7)
2017. jún. 2. 13:14

Szia Elizabet!


Ma volt az anyu a SOTÉ-n beadták Neki a prolia injekciót, beszélt ott olyannal akit nagyon rossz állapotból hozott vissza ez a készítmény és már 5.-éve kapja és jól van. Hát remélem nem lesz semmi majd beszámolok!!!!

752. b700a6a6d7 (válaszként erre: 748. - Ágnes222)
2017. jún. 1. 22:37
A D3-ról, ami természetes [link]
2017. jún. 1. 22:36

Sziasztok! Találtam a D3-ról: [link] csak úgy, gondoltam

ez is alátámaszt sok mindent, amit eddig Ti is mondtatok.

750. b700a6a6d7 (válaszként erre: 748. - Ágnes222)
2017. jún. 1. 22:33
Az a 0,2 romlás szerintem nem olyan vészes másfélév alatt, és lehet, hogy pont a gomba miatt nem romlott jelentősebben. Nekem két és fèlév alatt a gerincemben -2,77-rôl -3,2- re romlott. Talán szedhetné az édesanyád, a GAL féle D3-t és K2 vitamint, ami természetes, és jól felszívódó. Nekem is a lányok ajánlották. Nem is hallottam eddig róla. Megtalàlod itt a korábbi beszélgetések között a linket.
749. b700a6a6d7 (válaszként erre: 748. - Ágnes222)
2017. jún. 1. 22:26
Szia Ági! A radius az orsócsont az alkarban, ahol ezek szerint édesanyámnak a legmagasabb a csontritkulása. Pl. nekem ezt még soha nem mérték. Nehéz eldönteni, hogy mi a helyes, csak vergődik az ember a kétsègbeesésben, és a döntésképtelenségben. Ott van a kérdés, hogy mivel teszek jót a testemnek és az egészsègemnek. Mennyi az előny-kockázat arànya. Talàn édesanyàd még megpróbálhatná az Imune algákat, mert a 4 alga közül egy szinte tiszta kalcium, ami könnyen felszívódik és beépül, van itt egy fórumozó, akinek az édesanyja csontritkulása ettől gyógyult meg, pedig csak vèletlenül szedte be. A ràkbeteg férjének vették, de sajnos nem segített, és ők az édesanyjával beszédték. Én ismerek olyan idős embereket, akinek a Calcitrio -tól javult a csontja jelentősen. Et egyénre szabott, lehet, hogy az a megoldás ami az egyik embernek segít, a másiknak nem. Itt Judit szedi az algákat.
2017. máj. 31. 20:42

Anyukán értékei,L2-l4--3.0 Bal comb nyakon -2.3 Teljes csípőn -2,3 Bal radius harmadán /ez nem tudom mi./ -3,9

Kb másfél év alatt 0,2 romlott.


Szerintetek még várhatna a gyógyszerrel,???

Köszönöm a válaszokat!!!

2017. máj. 31. 17:30

Mivel Te eleve D vitamin hiányos voltál, drukkolok, hogy elég legyen esetedben.

Hinni abban, hogy elég, azért nem hiszek, mert akkor az orvosok nem akarnának mellé gyógyszert írni. Na meg tapasztaltam.

746. c8c263a03a (válaszként erre: 738. - B700a6a6d7)
2017. máj. 31. 17:03

Visszatérve a gépekre.

Én mindig ugyanazon mérettem. De, az ilyen kicsi eltérésekre, ugyanazon gép esetében is, mint pl.-3,1-ről való változás- 3,2-re, azt szokták mondani, hogy nem releváns, mert a gép pontatlanságának tudható be.Szóval az ilyen kicsi killengések nem számítanak.

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook