Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
2017. jún. 10. 21:55

Elizabet még annyit

Végülis ez mind a csontanyagcserét mutatja.

A kollagén keresztkötés röviden annyit mutat, hogy a csont bontásakor a csontlebontó sejtek a véráramva "küldik" a bontás végtermékét. Ilyen végtermék az I-es típusú kollagén. Ha túl sik van belőle a vérben, azaz magas az értéke, az arra utal, hogy gyors a csontbontás. Remélem érthetően fogalmaztam

2017. jún. 10. 21:41
Még annyit, attól, hogy magán úton csináltattál egy labort az orvos köteles megnézni.Én élek vele, pl.MR felvételt vittem be, amit én csináltattam. Szóval csak bátran vidd el a reumatológusnak ha gondolod.
2017. jún. 10. 21:35

Szia Elizabet!

Dehogy gáz a kollagén keresztkötés (Béta-Crosslaps), teljesen normális. A referencia érték közepe.


A D-vitamin szinted alacsony, de én nem szednék többet napi 4000NE-nél.Nem olyan ez, mint egy kád, ha ketten töltjük hamarabb megtelik.

A Teo segíteni fogja a hasznosulását, ne ijedj meg, nincs nagy gond hidd el.

Szóval minden értéked normális, kivéve a D szint.

Csak a D vitamin szintet megnézetném 1/2 év múlva, hogy rendeződött-e.Csak azt.

803. b700a6a6d7 (válaszként erre: 802. - Bjudit55)
2017. jún. 10. 21:11
Kedves Judit! Mégegyszer nagyon köszönöm a bíztató és vígasztaló szavaidat. A Teo-t már elkezdtem szedni.
802. bjudit55 (válaszként erre: 801. - B700a6a6d7)
2017. jún. 10. 17:06

Tudom én hogy nagyon nehéz pozitívan gondolkodni, mikor csak a rossz eredmény van a szemed előtt, és az elkeserítő. De szerencsére gyors javulást hoz az értékekben a magasabb dózisú D vitamin alkalmazás, és ha szednéd a Teo-t is, az pláne nagyot lendítene. Én a Flavogenint is elkezdtem vele szedni. Nézem sorra a videókat, nem csak a tapasztalatok miatt, hanem Varga úrnak is van mindenhol néhány értékes mondata. A Flavogenin pl. számtalan előnye mellett fokozza a gyógygombák hatását is. Ha módodban áll, szedjed te is ezeket.

Minden hamarosan rendbe jön.

2017. jún. 9. 21:34
Köszi Judit a kedvességed, majd megpróbálok pozitívabban gondolkodni.
800. bjudit55 (válaszként erre: 799. - Bjudit55)
2017. jún. 9. 20:20
Az írásban ng/ml-ben szerepelnek az értékek. Ezt úgy kapod meg a saját értékedből, hogy elosztod 2,5-tel. Sajnos iszonyat alacsony a D vitamin szinted, de szerencsére néhány hónap alatt el tudod érni a megfelelő szintet.
2017. jún. 9. 19:37

Elizabet nézd csak az adagolás-túladagolás témában most hirtelen ezt találtam neked:

[link]

2017. jún. 9. 19:29

Elizabet ne keseregjél, kitartással te is el fogod érni a javulást. Most én is nagyon bizakodó és elszánt vagyok


Szendi azt mondja, több 10.000 NE D vitamint kellene huzamos ideig szedni naponta ahhoz, hogy a túladagolás kialakuljon. Én 10.000-et elég sokáig szedtem. Nekem az onkológián nagyon sok mindent néztek mindig a véremben, de normál értéken maradt minden. A kalcium is. Most szedek 4.000-et, de valószínű termelődik pluszban a Teo hatására is, így szerintem ennyi elég nekem. Téged viszont nem akarlak befolyásolni. Viszont ha módodban áll, olvasd el Szendi Gábor Napfényvitamin c. könyvét.


Ja, és a Teo-tól eufórikus állapotba fogsz kerülni, elmúlik a kesergés állapota, felváltkja azt a derű. :) Ez is tapasztalat. :)) Szedjed!

2017. jún. 9. 18:55
Szia Brigi! Ha van egy kis időd, kérlek majd írd már meg nekem a lent írt értékekről az általad ismert értékekhez képest a véleményed. Te annyi mindent tudsz, és tájékozott vagy. Szerinted a napi 4000 NE D-vitamin elégséges? Vagy szedhetnek többet is? A K2-ből mennyi a megengedett, biztonságos adag? Annyi, amennyi a GAL- fortéban van, amit szedünk 12 cseppben? Írtam Juditnak is, hogy most egy kicsit elkeseredtem, és elment a kedvem. Bár én még csak most kezdtem el. Talán hosszú távon én is elérek pozitív változást.
2017. jún. 9. 18:47
Bocsi! Kimaradt, hogy K vitamin komplex Forte, természetesen. A K2 vitaminból mennyit lehet naponta biztonságosan szedni? Mennyi a napi max. Adag? Szendi mit ír erről? Örülhettek Brigivel, mert elmondhatjátok mindketten, hogy így, vagy úgy, de eredményes volt a kitartásotok. Nekem most úgy elment a kedvem.
2017. jún. 9. 18:41
Szia Judit! Természetesen én is szedem a GAL Komplex Firte cseppeket, napi 12 cseppet, igaz csak május 26. óta, úgymint a D3-t. Azért vettem külön-külön, hogy s D vitamint szükség szerint tudjam adagolni magamnak. Akkor a fiaddal együtt 6 hónapig napi 6000 NE D vitamint szedtetek? Ennyit lehet, hogy én is szedhetnék, mivel még az elégséges szint kezdő értékét sem érem el. Mennyi az a napi érték D vitaminból, amit nyugodtan lehet szedni?
794. bjudit55 (válaszként erre: 793. - Bjudit55)
2017. jún. 9. 16:20
ja, és a lényeg kimaradt. Nekem 5 és fél éven át elég volt ez az adag D vitamin K komplexel, hogy szinten tartsam a csont állapotát. Van értékem ami picit javult, van ami picit romlott. De bő 5 éven át így megtartani, jó eredménynek számít. Nekem a következő lépés hogy nagyot javítsak a következő mérésig. :)
793. bjudit55 (válaszként erre: 792. - B700a6a6d7)
2017. jún. 9. 16:01

Sajnos fogalmam nincs arról a vizsgálatról és az értékekről amiről írtál.


Amit tudok a D vitamin szedésével kapcsolatban, és esetleg viszonyíthatsz hozzá:

Sajátom: 152,4 nmol/L fiamé: 140,5 nmol/L volt 2013-ban 6 havi 6.000 NE D3 vitamin szedésekor. Enyém azért lehet magasabb érték, mert én fiam előtt is szedtem napi 2.000-et. Ekkor Szendi Gáborral leveleztem, mikor is azt írta, hogy ha ő keveset tartózkodik napon, napi 2-4.000 NE D vitamint szed.


Ezt követően nekem egy időre még emelni kellett az adagot a rákos megbetegedés miatt, de ez már más téma. Most 4.000-et szedünk de K komplexel együtt. E nélkül mit sem ér.

2017. jún. 9. 15:42
Sziasztok! Tegnap voltam vérvételen a csontmarkerek vonatkozásában. Egy eredmény még nincs meg,mégpedig a Kalcitonin. Itt nincs lehetőség arra, hogy az eredményre rákérdezzek, hiszen fizettem érte, és nekik csak az volt a dolguk, hogy levegyék a vért, és a labororvos kiértékelje. E-maiban küldték el nekem, este 8 órakor. Így csak az interneten, és itt, a fórumon olvasottakból tapogatózok. Az biztos, hogy a D vitamin szintem "elégtelen mennyiség". Az enyém 63,2,-nmol/L. A megfelelő szint, pedig 75-250,-nmol/L. Tehát már ezért megérte elmennem, hogy ezt megtudjam. Kérlek segítsetek nekem abban, hogy akkor mennyi D vitamint szedjek. Elég a GAL D3-ból a a napi 4 csepp, ami 4000 NE? Vagy esetleg szedhetek többet, mondjuk a dupláját? A parathormon szintem 50,8,-pg/ml.A referencia tartomány 12,0-88,0. Az osteocalcin értékem 24,6,-ug/L. A referencia érték 15,0-46,0. Ami szerintem gáz, az a Béta-Crosslaps értékem, ami 670,-pg/ml. A referencia tartomány 104,0-1008,0. Nem tudok elmenni egyébként ezen, mert az egyik helyen azt olvastam, hogy a 350, vagy az a feletti jó a Crosslaps értéknél, máshol meg azt, hogy a magas szint azt jelenti, hogy a csontbontás fokozott, tehát a csontritkulás súlyosabb. Az orvosnak nem mutatom meg, mert velem nem kiabál, ugyanis szerinte tök felesleges ezeket megnézni. Ha a DEXA csontritkulást mutat, az egyértelmű, és kész. Ha tudtok segíteni az értékek értelmezésében, megköszönöm. Egy kicsit elkeseredtem, de én ilyen vagyok. Igaz, még most kezdtem el a terápiát, azért remélem, hogy nekem is segíteni fog.
791. c8c263a03a (válaszként erre: 790. - 6eea6e9c26)
2017. jún. 8. 20:20

Huha! Ennek még nem jártam utána.Az biztos, hogy a Várgáék a szárt írják.Dehogy a gumó is?

Jó kérdés!

790. 6eea6e9c26 (válaszként erre: 788. - C8c263a03a)
2017. jún. 8. 19:25
A zellernek melyik részét?
2017. jún. 8. 19:16

Itt mindent el lehet olvasni az apigeninről.

[link]

2017. jún. 8. 18:59

Judit,ezekben van a legtöbb apigenin.Varga a zellert és a kamillát alkalmazza:


[link]

787. c8c263a03a (válaszként erre: 786. - Bjudit55)
2017. jún. 8. 14:49
OK! Ne hagyd, hogy összezavarjanak.
786. bjudit55 (válaszként erre: 785. - C8c263a03a)
2017. jún. 8. 14:20

Igen. Ezt a Varga úr is elmondja több helyen is.

Viszont elég felületesen olvasod el amit írok, így alkotsz véleményt is róla. Igaz hogy azt írtam hogy majd télen beszedem a Teot, de ezt akkor írtam mikor egyetlen napra összezavart a doktornő. Az egyetlen nap kihagyás után ismét szedem, mert úgy döntöttem az olvasottak és a videókban hallottak alapján, hogy a Teo kell nekem. Nem hagyom a doktornő által befolyásolni magamat. 1 évig mindent folytatok ahogy lentebb megírtam, ez csak a vizsgálati eredmény függvényében változhat.

2017. jún. 8. 13:44

Judit, akkor javítok, nem hébe-hóba, hanem időszakosan.Mert azt írtad, hogy majd télen szeded.

Apigenin pl. van a zellerben.Flavogenin az jó.

Azt mondják az értők, hogy mozgással is lehet fokozni az őssejtek szaporodását.

784. bjudit55 (válaszként erre: 764. - Bjudit55)
2017. jún. 8. 13:16

És végül kiegészítem az előzményben írtakat.


Amiket szedek:

- Imune

- K2+D3 Forte

- Maca

- Imonax Teo

- FlavoGenin - ez volt itthon, mivel már rákos megbetegedés miatt egyszer szedtem. A maradékot szedem tovább, amúgy is az én koromban már nem árt serkenteni az őssejt szaporodást. :)

Kalciumot kizárólag élelmiszerben fogyasztok.

783. bjudit55 (válaszként erre: 781. - C8c263a03a)
2017. jún. 8. 06:39
Ja, és az apigenin miben van? A legtöbb zöldségféle és gyümölcs tartalmazza minimális mennyiségben. Érdemleges mennyiségben a Flavogenin tartalmazza. Ez is egy kivonat. Lehet hogy neked nem javasolták, de abban a cikkben amit betettél, ajánlják együtt a gombával. Őssejt aktiváló hatása van.
782. bjudit55 (válaszként erre: 781. - C8c263a03a)
2017. jún. 8. 06:35
Miért gondolod hogy hébe-hóba szedem? Eszembe sem jutott hogy ezt tegyem. Pár napja már leírtam mit és hogy tervezem csinálni amit tartok is. Hogy 1 napig nem szedtem be a gombát? Sikerült a doktornőnek elbizonytalanítani, de hamar magamhoz tértem szerintem. :)
2017. jún. 7. 20:35

Judit, szerintem ki kell gyűjteni miben van apigenin.

Úgy gondolom, akkor javasolják az apigenint is, ha daganatos betegség áll fenn.Nekem csak a C vitamint (acerolát) javasomták mellé.


Doktornő? Említést sem tettem neki arról mit teszek.Felesleges! Dr. Berrár képtelen elmozdulni attól a szemlélettől, amit az egyetenen tanult.

Ha elhatároztad, hogy szeded, akkor azt javaslom szedd minimum a mérésig.Hisz a mostani dexának, éppen az volt az egyik lényege, hogy mi az eredmény gomba előtt, és mi lesz utána. Hébe, hóba szedni nincs értelme.


Elizabet, nem tudom mit értettem félre, előfordul.

Arra gondoltam, ha Nektek is sikerül egy ilyen kerek egészt javítani az eredményen....és ha a későbbiekben stagnál is, nem mindegy, hogy hol, milyen szinten stagnál.

Már nem emlékszem, hogy mi mutatja a felszívódási zavart, kérdezz rá a dokitól Remélem nem lesz ilyen problémád.

780. b700a6a6d7 (válaszként erre: 771. - C8c263a03a)
2017. jún. 7. 19:51
Szia Brigi! Szerintem félreértettél. Nekem az általad elért eredmény adott reményt ehhez az egészhez, tehát kezdettől fogva ebben bízom, hogy talán egy év múlva nekem is javul a Teo-tól az eredményem. Becsületesen szedem, naponta 3x1 szemet. Judit eredményével kapcsolatban azt írtam, hogy bár nem olyan jó az eredménye, de őt és félév alatt szerencséje, hogy nem romlott lényegesen, és már ennek is örülhet. Főleg, ha azt vesszük figyelembe, hogy nekem két és félév alatt milyen nagymértékű volt a romlás a gerincemben. Hát nekem nem volt szerencsém, mint ahogy az életben sok mindenhez. Na mindegy, majd kiderül jövő májusban. Holnap meg a vérvételnél majd meglátom.
2017. jún. 7. 18:50
A gomba mellé ajánlják az Apigenint is. Együtt a kettő már nagyon sokba kerül.
778. bjudit55 (válaszként erre: 777. - C8c263a03a)
2017. jún. 7. 18:34
Köszönöm kedvességed, nem szándékoztam megválni a gombáktól. A bizonytalanságom tegnap alakult ki, mert a doktornő nagyon határozottan, meggyőzően állította, hogy a D vitamin mellett felesleges az elővitaminját is szedni. Na de azt is mondta hogy ő nem ismeri, mert ugye akit nem érdekelnek a természetes gyógymódok, az nem szokott tájékozódni sem ezekről. Viszont most megnéztem a csontritkulással kapcsolatos videókat Varga honlapjáról és onnan megtudtam, hogy milyen módon hat az a bizonyos gyógygomba a csontozatra. Tehát nem hallgatok én most sem a doktornőre, szedni fogom becsülettel a Teot. Remélem elég lesz a 3x1. Mindenhogy javítani akarok a következő mérésig, mert nagyon siralmas a helyzetem. A doktornőnek pedig megmutatnám, hogy igenis meggyógyulhatnak a csontok.
777. c8c263a03a (válaszként erre: 776. - Bjudit55)
2017. jún. 7. 17:40

Tény, hogy nagyon határozatlan vagy, mert egyik nap azt írod, egy évig biztosan szeded, ma meg azt írod majd télen. Így viszont semmi értelme.

Ha valakid erre jár, szívesen átveszem, ezt fel tudom ajánlani, hogy ne veszíts a bolton. Annyiért, amennyiért én veszem az Oázisban a Kosztolányin.


Magyar kutatások nem voltak a gombával kapcsolatosan, Facket prof kivételével, de ő, mint onkológus, a rák kapcsán kutatta. Megtalálod a FB-on, Ő is árulja.

Japánok kutatták, náluk gyógyszernek van minősítve.

Én belinkeltem néhány napja mit "tud"a Teo, erőszakoskodni nyilván nem fogok.

Egyébként pedig megkérdezheted dr Tímár Olivért a hatóanyaggal kapcsolatosan, az ő elérhetőségét a Vargáék honlapján megtalálod. Ott találod a szakirodalmat is. A teljes gomba van kivonatolva, nem egy, egy hatóanyag. Saját laborjuk van.

Dr. Tihanyi is árulja a bokrosgombát, persze jóval drágábban. Ő amerika laborban tenyésztett gombát árul. Őt is elérheted a FB-on.

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook