Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
2017. júl. 23. 10:04

Megfogadtam hogy mától ismét gyarabban iszom a máktejet. Egy ideje háttérbe szorult, mert minden ami magas Ca tartalommal rendelkezik, szorulást csinál nekem. (Majd ellensúlyozom a problémát mással.)


Ha valakit érdekel hogyan csinálom:

5 púpos ek. mákot 5 dl vízzel turmixolok 3 percig (400W-os gépben), majd leszűröm egy nagy méretű zsebkendőn, jól kinyomom-csavarom. 2 napra osztom be, persze 1 húzásra is meg tudnám inni annyira finom. :)


A megmaradt mákból süteményt sütök vagy muffit tojással eritrittel liszt nélkül. Esetleg mazsola bele, vagy gyümölcs. Nagyon finom, és ezt 2-3 napra elosztva eszem. Turmixba vagy házi fagyiba is bele lehet tenni a maradék mákot.

2017. júl. 21. 14:15

Még csak most vittem a leletet bemutatni a háziorvosnak. :)

Megkérdeztem, hallott-e pozitív tapasztalatot csontritkulásnál alkalmazott Varga gombáról. Igen hallott, szerinte segít megállítani a romlást. Mondtam neki hogy én már megállítottam és szinten tartom 5 és fél éve, a gombát pedig most kezdtem el annak reményében, hogy hátha javít esetleg a csontozatom állapotán. csak annyit mondott biztatóan, meg kell próbálni. :)

2 hónapja szedem, állítólag ennyi idő után már mérhető az eredmény. Hát nagyon várom a következő mérést. :)


Jobbulást és jó hűsölést mindenkinek!

2017. júl. 17. 15:06
Kedves fórumozók! A Nők lapja Évszakokba írok cikket a csontritkulásról, és keresek olyan érintettet, aki szívesen mesélne a tapasztalatairól (kálváriájáról akár). Várom privátba, ha valaki vállalja ezt. Segítség lehet sokaknak. Köszönöm! Nóra
860. c8c263a03a (válaszként erre: 859. - B700a6a6d7)
2017. júl. 11. 23:32

Sajnálom nagyon, tudom milyen a gerinc okozta fájdalom. Ki kell használni a fizioterápiát, egy évben kétszer jár az u.nevezett nappali kórház a fürdőkben.


Drukkolok, hogy legalább a másik problémára használjon a gyógygomba.

859. b700a6a6d7 (válaszként erre: 857. - C8c263a03a)
2017. júl. 11. 22:26
Szia Brigi! Mégegyszer nagyon köszönöm az infót. Édesanyám már kétszer volt három hétig rehabilitációs kezelésen, kórházban. Itt gyógytornász, masszőr, fizioterapauta foglalkozott vele. Most is járnak hozzá, házi gondozás ketezébena TENS készülékhez hasonlóval kezelik, de sajnos csak minimálisan reagált a lábfeje és a lábujja a bal lábán. Békéscsabán volt a húgom vele egy idegsebész magánrendelésén, a kórházi kezelés mellett. Az orvos anyukámnak még a felvételen el is magyarázta, megmutatta, hogy hol van a baj. De most rá fogunk kérdezni érre, ha megyünk kontrollra. A gombát meg megkérdezem, hogy melyiket kell szedni, és megveszem neki. Én is örülök, hogy rátaláltál erre Brigi! Veszíteni nem fogunk vele.
2017. júl. 11. 00:31

Liza javítok:

a lelet és a tünet alapján kizárja-e az alagút szindrómát....

857. c8c263a03a (válaszként erre: 856. - B700a6a6d7)
2017. júl. 11. 00:28

De, a sérv is az okok között van, csak gyakran nem az az ok.

Pl.a piriformisnál is gyakran sérvre gyanakodnak, és ha találnak sérvet, akkor már nem kutakodnak tovább, pedig lehet, hogy a sérv nem okoz tünetet.

Az indexen beszélgettem egy sráccal, hónapokig elszarakodtak vele, végül kiderült, hogy nem a kiboltosult porckorong volt a hunyó, hanem a zsugorodott piriformis izom nyomta az ülőideget (piriformis alagút szindróma).

Gyógytornásszal is beszélgettem erről.


Szóval lehet ok a sérv, ha pl. halál biztos benne a doki, hogy a sérv a kilépő gyököt nyomja.

Megkérdezném a dokit, hogy: a lelet alapján kizárja-e az alagút szindrómát. Ha bizonytalan, már mennék is ENG-re.

Jó lenne felkeresni a lelettel egy gyógytornászt is, hogy tud-e valamit segíteni nektek



Ennek a videónak nagyon örültem, mutatta a hölgy a leletét is. Jó lenne ha Anyukádnak is sikerülne.

856. b700a6a6d7 (válaszként erre: 855. - C8c263a03a)
2017. júl. 10. 21:23
Hálásan köszönöm Brigi! Mivel édesanyámat nem lehet már műteni, a kockázat miatt, így semmit nem veszítünk, remény szerint inkàbb nyerünk, ha kipróbálja a gyógygombákat. Meg fogom kérdezni, hogy pontosan melyik készítményt ajánlják. NEM Brigi! Nem végeztek anyukámon EMG ENG vizsgâlatit. Ráfogták a gerincsérvre, pedig idegsebészeti magánrendelésen is voltunk. Hát ez megint el gondolkodtatott. Lehet, hogy nem is a gerincsérv miatt bénult le a lábfeje? Sok időt veszítettünk, ha így lenne. Mindenesetre én felvettem ezt s vizsgálatot, vagy elviszem magam, ha mèg fizetni is kell érte. Olyan sok mindent megtudok Tőled, Brigi! Nagyon köszönöm Nekef!
2017. júl. 10. 12:35

Liza, van egy nagyon jó hírem, találtam egy videót a Varga oldalon, a hölgynek szintén meningeomája, jóindulatú agydaganata volt, mint Édesanyádnak.

Volt, mert elmúlt. Nem kellett műteni Ideteszem erről a videót, rögtön az első:


[link]


Volt Anyukád neurológusnál EMG/ENG műszeres vizsgálaton? Mert sok esetben az alagút szindróma az ok a peroneus paresisnél. A sérv pedig sokszor tünetmentes, és ha találnak nem vizsgálódnak tovább.

2017. júl. 9. 22:48
Az IMMUNERŐSÍTŐT azért szeretnénk, mert olyan kis gyenge néha, ritkán érzi nagyon jól magát. Persze ez lelki dolog is, nagyon letaglózta, amikor kiderültek a dolgok. Egyébként is ideges természetű. Sokszor rossz kedvű. Mindent megtennènk érte, hogy könnyebbek lennének a napjai. Lehet, hogy a D vitamin szintje is alacsony. Soha nem küldtèk el őt sem, ezt leellenőrzni. Már gondolkodtam azon, hogy elviszem magánúton, úgy ahogy én voltam.
853. b700a6a6d7 (válaszként erre: 852. - C8c263a03a)
2017. júl. 9. 22:40
Brigi! Nagyon köszönöm a válaszod. Ha legközelebb hazamegyek anyáéknoz, -Fegyverneken laknak, én meg Mezőtúron - lemásolom a leletet. Majd most megyünk július 19-én kontroll MR -re. Remélem minden rendben lesz, már az is jó eredmény nekünk, ha nem nő. Eddig szerencsére nem lett nagyobb. Annyira szeretnénk segíteni neki. Hál Istennek nem nyom semmi olyan dolgot, ami valamilyen komoly tünetet okozna. De ez is térfoglaló, ha nő, problémákat okozhat. Ezért imádkozunk, hogy legalább ne legyen nagyobb. A lábára emelőt kapott, azt beleteszi a gyógycipőjébe, és így tud valahogy menni, de nem érzi magát biztonságban, fél, hogy elesik. 80 éves korában még kutya baja sem volt a lábának. Egyébként kis vékony, 56 kg. Nem értem, miért vonnak ki mindent, ami jó. Megbeszèlem vele, és felhívom az általad ajànlott orvost.
2017. júl. 9. 21:30

Liza!

Tedd meg, hogy az MR szöveges leírását leírod ide, ha nem gond, kiváncsi vagyok mit ír a radiológia. Mivel nyaki gerinc problémáim vannak, elég jól ismerem a gerincet illető latin kifejezéseket, szavakat. Sajnos!

Nem csak a sérv okoz ilyen tünetet, ezért kiváncsi vagyok, hogy írnak-e még más elváltozást is a lumbális szakaszon a sérv mellett.


Az Alent már nem forgalmazzák nálunk, az szuper étek.Legutóbb már harminc körül volt az ára. Biztos vagyok benne, hogy a németeknél lehet kapni.

Gondolom, hogy a jóindulatú daganat miatt szeretnétek az immunerősítőt.

Mit javasolnék? Azt, hogy hívd fel a Vargáéknál Dr. Tímár Olivért: 06/70 332 76 39

H: 8--12, SZ: 14-18, CS: 14-18

Mondd el neki a diagnózist.

A gyógygombák a legjobb immunszabályozók, ha valóban ez kell erre.......


Milgammát nem ártana szednie az idegek védelmére.A kompresszió miatt.

2017. júl. 9. 20:32

Peroneus paresis a neve, az anyukàm lábfejbetegségének, és kizárták, hogy az agydaganat miatt van. Ez a gerincsérv miatti idegnyomódás miatt következett be. Annyira sajnàlom szegényt, és a húgommal mindent meg szeretnénk tenni, hogy valamit javítsunk a közérzetén, hogy erősítsük az immunrendszerét. Műteni nem lehet màr. AMIÉRT LEÍRTAM EZT AZ EGÉSZET: KÉRLEK BENNETEKET, HOGY AJÀNLJATOK NEKEM VALAMI HATÁSOS IMMUNERŐSÍTŐT, VITAMINKÉSZÍTMÉNYEKET, stb. Szetetnèm megkérdezni, hogy az ALENT kivonták a forgalomból? Mert sehol nem lehet rendelni. Erről a készítmènyről olvastam anno nagyon jó dolgokat. Igaz dràga, de édesanyámnak megvennénk. Nagyon köszőnöm Nektek!

Brigi! Ha megveszem a trambulint, majd beszámolok róla.

2017. júl. 9. 20:21
Meningeoma a neve ennek a daganatnak, ami egy nagyon lassan növő daganat, nem az agyban van, hanem az agyat beborító un. Pókhálóhártyán. Ki tudja mikor keletkezett, lehet, hogy már évekkel ez előtt. Azt mondják, hogy a nôket érinti többségben, és főleg a menopauza utàn.
2017. júl. 9. 20:17

Sziasztok! Köszi a válaszokat. Szeretném a segítségeteket kérni. Édesanyám 83 éves. Sajnos 3 évvel ez előtt egyre többet fájt a bal lába, úgy érezte, mintha rövidebb lenne. Több más betegségével az orvost jártuk, és amikor a lába miatt felkerestük a reumatológus magánrendelését, az orvos ránézve édesanyámra, modortalanul felkiáltott: "Magának le van bénulva a lábfeje"! Orvostól orvosig jártunk, beleértve idegsebészt is. Az MRI

kimutatta, hogy gerincsérve van, ami nyom egy ideget, és csak műtéti úton lehetne felszabadítani. Ez okozta a lábfejbénulását. Mivel édesanyámat nem lehet műteni, így maradt a rehabilitációs kezelés, a TENS készülék. Mintha ez nem lett volna elég, egy más okból készült egy agyi CT - kicsit félre ment a szája anyànak, aminek mint késôbb kiderült egy vírusos fertőzés volt az oka/- és kiderült, hogy anyukàmnak jóindulatú agydaganata van. Ha ez a szájfittyenés nem lett volna, CT sem készült volna az agyáról, ugyanis a lába miatt a neurológián soha senkinek nem jutott eszébe, sem a reumatológián, hogy meg kellene vizsgálni neurológiai szempontból is, kèpalkotó eljárásokkal.

2017. júl. 8. 15:29

A szemre luteinben gazdag zölségeket kéne enni.

Kéne!☺

2017. júl. 8. 14:54

Természetesen bármelyik gyümölcs, amiben van C-vitamin, jó.

De sajnos nekem maga az evés is komoly gondokat okoz.A reggeli két banántól (amiben nemigen van C) dugig vagyok.Más már le sem menne.😕

846. c8c263a03a (válaszként erre: 843. - B700a6a6d7)
2017. júl. 8. 14:28

Az acerolából napi 2 kapszulát szedek, ez nekem kényelmesebb, mint a porral vacakoljak.

Egyszerre szedem be a Teoval.

Az igaz, hogy sok mindenben van C vitamin, de akkor a gyümölcsöt akkor kéne megenni, amikor a gombát,mert a C-vitamin hamar kiürül.Nem raktározódik.

A lényeg, hogy a Teo és a C-vit.együtt, egyidőben kerüljön be....

Kiváncsi vagyok a trambulinodra.

Nem tudom hová tegyem.

845. bjudit55 (válaszként erre: 843. - B700a6a6d7)
2017. júl. 6. 09:51
A Teo-ba raktak C vitamint. Gyümölcsöt meg biztosan eszel minden nap. Az acerola is csak egy gyümölcs, ami porítva van a kapszulában. Szerintem erre akkor van szükség, ha valaki nem fogyaszt gyümölcsöt. Vagy nagyon keveset.
2017. júl. 5. 21:29
Olyan jó, hogy felregisztráltam erre az oldalra. Rengeteg okos, érdekes információval lettem gazdagabb. Most hallottam pl. a Lizinről is először. Milyen sok lehetőség van a természetes orvoslásra.
2017. júl. 5. 21:24
Sziasztok Csajok! Remélem jól telik a nyár, és a pihenés is belefér. Én még mindig a lakásfestés közepén járok, össze folynak a napok, a hetek. Pár nap múlva elfogy a 2 doboz Teo, rendeltem a következő adagot, de most egyszerre 4 dobozzal. Brigi! Szeretném megkérdezni Tőled, hogy az Acerolát kapszulás formában rendelted a gomba mellé, vagy por formában? Az utóbbi jóval drágább, ahogy néztem, de gondolom azért, mert ez teljesen tiszta, nincs semmi tömegnövelő, stb. Vagy rosszul gondolom? Írtad, hogy Varga Úr a Teo jobb felszívódása miatt ajánlotta, és úgy gondoltam, hogy én is rendelek. Elhatároztam, hogy befektetek egy kisebb trambulin rá is. 9.000 Ft-ért lehet kapni egy kb 1 méter 20 cm-t. Ez elfér egy lakótelepi lakásban is. Olyan sok helyen olvastam, hogy a trambulinon való kb 15 perces ugrálás nagyban segít a csont sűrítésében. Természetesen az egyéb sportolás mellett. Egy próbát megér. Most szereztem tudomást arról, hogy a sáfránynak milyen óriási szerepe van a látás javításában. Én erről eddig nem is tudtam. Ti hallotta tok már róla? Én goji bogyót szedek, meg paradiót a szem vitamin mellett, de a sáfrányról még nem hallottam. Lehet, hogy új dolgot fedezünk fel a gombával kapcsolatban is? Ahogy Judit írta, lehet, hogy a látása is javul tőle?
842. kori54
2017. jún. 30. 19:36
Most látom nem is előírás szerint szedtem, mert 1x2 helyett 2x1-et szedtem, Az én gyomromat nem bántotta. Biztos van más kiszerelésben is.
841. bjudit55 (válaszként erre: 840. - Kori54)
2017. jún. 30. 17:32
Ezt nem hiszem hogy bevállalnám, főleg a hozzáadott C vitamin miatt.
840. kori54 (válaszként erre: 839. - Bjudit55)
2017. jún. 30. 16:35
Patikában vettem és Lizin-C (van benne C vit. is) kapszulás, igy nem ismerem az izét. 60 szem 2600 Ft volt. Egyenlőre csak a herpeszellenes hatását tudom igazolni :) Nem rég óta szedem, de erre gyorsan hatott
839. bjudit55 (válaszként erre: 838. - Bjudit55)
2017. jún. 30. 13:12

Idő közben nézegettem, keresgéltem. Por alakban lenne olcsóbb, főleg a kilós kiszerelés.

Milyen íze van?

838. bjudit55 (válaszként erre: 837. - Kori54)
2017. jún. 30. 10:06
Máris hat? Hol vetted? Mennyiért?
837. kori54
2017. jún. 29. 18:20
Sziasztok ! Most kezdtem el lizint szedni herpesz miatt és ezt tudtam meg róla: L-Lizin hozzájárul, hogy a csontjaink szilárdak legyenek, az érfalak pedig feszesebbek, mivel a szervezetünkben megtalálható kollagén szerkezetének kialakításában játszik szerepet. Ebből kifolyólag öregedésgátló hatású is. C-vitaminnal kombinálva remek immun- és csonterősítő hatású. Ti szedtetek már csontritkulásra ? Herpesz ellen kiváló :)
2017. jún. 25. 14:36
Lehet hogy a gombától javul a látásom?
2017. jún. 20. 23:41

Gyönyörű macsek!

Nem tudok a mobilról képet feltenni, át kéne tenni a laptopra.

2017. jún. 20. 23:34

Liza, nem jól írtam, mert több paramétere van a calcitoninnak, nem csak L és mol.

De a lényeg ez a jel: <

Azaz alatta kell lenni a megadott referencia értéknek.

A pmol/L- nél: <3,4

Az ng/L-nél: <11,8

De nézd ezt meg:


[link]

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook