Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
2017. nov. 3. 19:26

De jó Brigi! Remélem hamar megkapjuk. Majd számoljunk be egymásnak milyen a kezdés. Te már trambulinoztál? Lesz-e vajon izomlázunk? Én trambulint még csak messziről láttam, de most nagyon elszánt vagyok, úgy érzem naponta többször is ráugrok majd így 62 évesen. :))

Én ennek mellette csak az 5 tibetit gyakorlom, de eddig hanyag módon tettem. Mostantól komolyabban, és naponta szeretném azt is végezni.


Elizabet nagyon csodálkozom hogy végig mozogtad intenzíven az eddigi életedet, és mégis csontritkulásod van. Ez nagyon szomorú!Lehet hogy annyira nem is hatásos ellene a torna és az ugribugri sem? De állítólag a hangulatot javítja, és sok kedvező élettani hatása is van. Bízzunk benne hátha jó lesz, és megvéd minket valamitől. :))

2017. nov. 3. 19:06

Én maradok a jóga mellett, az aerobic sosem érdekelt.

Bár ritkulás előtt kezdtem volna el, illetve kár volt fiatalon felhagyni vele. Akiket ismerek, és csinálják rendületlenül, semmi bajuk.Akár a makk.....

2017. nov. 3. 18:54

Rengeteg gyakorlat van a joutobe-on.Még ezek az egyszerűek is nagyon jók, mind stimulálja a csípőt és az ágyéki gerincet.Nem beszélve a többi előnyéről.

Megrendeltem, u.azt, amelyiket Judit is.

2017. nov. 3. 18:49
Ja! Van még lég magic gépem is. Látjátok! Rengeteget mozogtam, sportoltam, mégsem tudtam kivèdeni a csontritkulást.
922. b700a6a6d7 (válaszként erre: 921. - Bjudit55)
2017. nov. 3. 18:46

Ez nagyon szuper trambulin! Nagyon jó edzést, vidám perceket, jó kedvet, sok mosolyt kívànok hozzá Judit! Remèlem

hasznos lesz az ugri-bugri. Javasoltam is a barátnőmnek, hogy igazán összehozhatna, és befektet hete trambulinos edzésre. Szerintem ebbôl elég kevés van, mèg országos szinten is. Én évtizedekig aerobic edzésekre jártam, 6 évig magam is tartottam aerobic edzéseket a helyi fôiskolán. Van nekem rengeteg eszközönm itthon: steppad, taposógép, különbözô súlyzók, gumi szalagok.

921. bjudit55 (válaszként erre: 920. - C8c263a03a)
2017. nov. 3. 17:47
Én elég stabilnak gondolom 6 lábbal is, viszont a gumiszalagok leírás alapján ízület és porckorong kímélőbbek lehetnek mint a rugók. Van olyan porckorongom amiből már csak egy leheletnyi csík van annyira elkopott, és van néhány ami szintén sérült. Na majd beszámolok milyen lesz. Izgatottan várom.
2017. nov. 3. 17:32

Ez nagyon jó.Stabilabb a 7 láb miatt.Rengeteg rajta a gumikötél, ami szinte teljesen leveszi a becsapódást.

Arról nem beszélve, hogy 100 kg-t bír.

919. bjudit55 (válaszként erre: 918. - C8c263a03a)
2017. nov. 3. 17:20

Köszönöm a megerősítést.

Ezt vettem: [link]

918. c8c263a03a (válaszként erre: 917. - Bjudit55)
2017. nov. 3. 16:43

Jól tetted!

Melyiket rendelted?

2017. nov. 3. 15:47
Na megrendeltem, remélem beválik. Már alig várom hogy rápattanhassak. :))
916. bjudit55 (válaszként erre: 914. - B700a6a6d7)
2017. nov. 3. 15:16

Hú, te nagyon ügyes vagy ha ennyit tornázol!

Én is szeretnék 58 kg lenni. Talán segít majd a trambulin is elérni ezt. A zöld turmixal az a bajom, hogy van mikor egész nap ezt habzsolnám, de olyan is van hogy egyáltalán nem kívánom. :))


Én sem vagyok nagyon eleresztve anyagilag, de ebben az esetben próbálom azt választani ami a leginkább kíméli a porckorongokat, mert ott nagy a baj nálam. És olvastam hogy nem mindegyik trambulin felel meg ebben az esetben. Ezt a 6 szögleteset lehet hogy megveszem.

2017. nov. 3. 14:56
Egyébként 58 kg vagyok, tehát nekem megfelelő az általam vásárolt trambulin, de a családban vannak súlyosabbak is.
914. b700a6a6d7 (válaszként erre: 913. - Bjudit55)
2017. nov. 3. 14:52
Sziasztok! Szerintem nem tértünk el a tèmától, mert a trambulin is a csontritkulást gyógyítja. Judit! Csupàn azért írtam hátránynak a 80 kg terhelhetőséget, mert így nem használhatja mindenki a családomból, és az ismerőseim közül. Amikor megvettem, èn nem néztem ezeket a szempontokat, amiket felsoroltál. Az egyik barátnőm ajànlotta, aki aerobic edző. Az ár viszont szempont volt, mert a nyári lakásfelújítás után nem igazán voltak tágak a kereteim. Megnéztem a linkeket. Tényleg szuper ez a trambulin! A következő, ha veszek, biztos ilyen lesz. Előnye a kapaszkodó is. Intenzívebb edzést lehet rajta végrehajtani. Nem sokkal drágàbb, mint az enyém. Szerintem, ha veszel, és meg is engedhetem nagadnak, ilyet vegyèl Judiit. Nagyon jókat írnak róla. De az enyém is nagyon jó. Délelőtt is jót edzettem. Step aerobic, súlyzós gyakorlatok, trambulinozás. Remèlem lesz etedménye.
2017. nov. 3. 13:59

Kicsit már eltértünk a csotritkulás témától, de mégis forszírozom még egy kicsit ezt a trambulinos bulit.

Ehhez mit szóltok? : [link] A gumiköteles rögzítésre gondolok.

Itt: [link] ezt olvastam róla:

"Az ugrófelület rögzítése a fémszerkezetre egy különleges gumikötéllel történik. A kötél a rugós rögzítéssel szemben számtalan előnnyel rendelkezik, pl. jobban átveszi és átadja a mozgási energiát. A felugrást követően a trambulinra való visszaérkezéskor a gumikötélnek köszönhetően a belső szervek rázkódása nagymértékben csökken, ezáltal kíméli a szerveket rögzítő belső szalagokat. Szintén e gumikötélnek köszönhetően hatékonyabban kíméli az ízületeket. Egészségügyi, orvosi felhasználása széleskörű, mivel fontos szerepe van a rehabilitációban is."


Bár sokkal drágább mint Elizabeté, fontolgatom melyik fajtát vegyem.

912. bjudit55 (válaszként erre: 911. - Bjudit55)
2017. nov. 3. 09:48

Ja, és azért nem értem miért a 80 kiló határosat választottad, mert azt írtad ez az egyetlen hátránya számodra.

Kérlek válaszolj a kérdéseimre, hogy könnyebben dönthessek. Köszi.

2017. nov. 3. 09:46

Köszönöm Elizabet a segítőkészségedet. Brigivel együtt meggyőztetek, rászánom én is magam a vásárlásra.


A márkák nézegetése közben azon gondolkodom, miért azt választottad aminél 80 kiló a súlyhatár, miközben az eddig talált márkáknál mindenütt 100 kilót írnak. Sajnos a bőség zavarában nem tudom hogyan lehetne megtudni, melyik a legjobb minőség. Melyik rugózata biztosítja a megfelelő lengést? mert ez a gerinc és ízületek szempontjából legfontosabb lenne.

Te minek alapján választottál?

2017. nov. 3. 00:09
[link] Rengeteg edzésprogram van, lehet csemegézni. Persze mindenkinek a képessége, a fizikuma, az egészségi állapota a mérvadó.
2017. nov. 2. 23:51
Itt, pedig talán még kisebb az ugráló felület, mint az enyémen. [link]
2017. nov. 2. 23:32
Ez pedig a csúcs haladó! Annyira jó a zene is. [link]
2017. nov. 2. 23:21
Ez egy kicsit nehezebb: [link]
906. b700a6a6d7 (válaszként erre: 903. - Bjudit55)
2017. nov. 2. 23:15

Szia Judit!

Ez az egyik trambulinos edzés, amit szoktam végezni. Ez egy kezdő edzés. Szerintem ez a trambulin is hasonló méretű, mint az enyém. [link]

2017. nov. 2. 12:59

A mák jó, csak a mákolaj az, ami nem ér semmit, a zsírsavakon kívül nincs benne semmi.

A trambulin nem bántja a gerincet, nincs becsapódás, mint a futásnál.

Etka anyó is ilyen kicsi trambulint használt a csontritkulásra.

2017. nov. 2. 08:54
A mák? Ki tudja mi az igazság? A ködpiszkálóban azt olvastam olyan kötésben van a mákban a kalcium, hogy emberben nem is tud hasznosulni. Mindegy, iszom a máktejet, a maradékából készítem a finom krékereket, a vizsgálat júniusban megmutatja történik-e valami odabent. :)
903. bjudit55 (válaszként erre: 901. - B700a6a6d7)
2017. nov. 2. 08:52
Kerestem azt az edzést amit gyakorolsz, de nem találom. Edzőtermes ugra-bugrákat pedig csak kicsivel nagyobb trambulinosat találtam. A tied ugrófelülete 80 cm, a kis terpeszem 60-70 centi ahogy ugrálnék, és figyelni kell hogy teljesen középen maradjak, vagy nehogy nagyobb terpeszt csináljak. Pedig nekem is tetszene, de e miatt nem veszek. A nagyobb meg el se férne nálam sehol, és sokkal drágább. Nekem a 80 kilós határ nem gond, 72 kiló vagyok és talán lentebb is megy.
2017. nov. 1. 22:03
A mákban én csalódtam egy kicsit, vagy velem van valami baj, mert én évek óta rendszeresen ettem a mákolajat, meg mákot is. Nem vitatom, hogy hasznos, és rengeteg ásványi anyag és vitamin van benne, de az én csontritkulásomon nem javított, ismerve az eredményem. De ettől függetkenül eszem a mai napig.
901. b700a6a6d7 (válaszként erre: 899. - Bjudit55)
2017. nov. 1. 21:55
Szia Judit! Nem kicsi, pont jó, annyi a hátránya, hogy csak 80 kg a max. terhelés. Igen, a neten nagyon sok trambulinos edzés van. Találtam kezdőt is, amit végig is szoktam csinálni, 20-30 perces edzések. Nem terhelődik a gerinc nagyon, legalább is én nem érzem. A neten lévő edzések legtöbbjén sem nagyobb a trambulin. Megkérdeztem egyébként, mielőtt megvettem, és beltérinek ajánlották ezt nekem. Nem kifejezetten gyerekeknek való. 1 méter, 1,20 az átmérője. Vannak olyan edzések, amiket olyan trambulinon végeznek, aminek kapaszkodója is van. Ezt én úgy oldom meg, hogy a trambulin elé odateszek egy széket, és abba kapaszkodom. Tehát megoldható minden. Nagyon remélem, hogy használni fog, és a csontom àllapotára is pozitívan fog hatni. Majd kiderül jövő júniusban.
2017. nov. 1. 17:06

:)))

A mák jótékony hatásáról olvasok.

Találtam egy átkot is, amit most rátok szórok. Így olvasható az oldalon:


"nem kívánok egyéb átkot, egyél meg egy hekto mákot; minden nap csak egy-egy szemet, addig élj, míg meg nem eszed!"


Azt írja 6x annyi kalcium van benne mint a tejben, és a beépülését segítő foszfor és magnézium is jelen van mellette. Elég hetente 3x mákot enni. :))

899. bjudit55 (válaszként erre: 896. - B700a6a6d7)
2017. nov. 1. 09:58

Elizabet ez nagyon kicsi. Ez nem csak gyerekeknek való? Gondolom néztél már videókat is edzésterveknél. Felnőttek ekkorán edzenek?

Ha ugrálsz nagyon rázkódik a gerinced? Ez miattam érdekelne főként, bírná-e a gerincem mert nekem is nagyon tetszik az ugrálás, csak félek tőle. Idősebb korban megvéd a depressziótól is. Nekem meg hogy beszélgetni sincs kivel, elég nagy rá az esélyem.

2017. okt. 31. 19:26
Jónak tűnik a trambulin.☺
897. b700a6a6d7 (válaszként erre: 893. - Bjudit55)
2017. okt. 31. 19:18
Szia Judit! Azért vettem külön a D3 vitamint és a K2 fortét, mert saját magam szerettem volna adagolni a D3-t. Nem akartam mindig napi 4000 NE-t enni. Majd lassan aktuális lesz a D vitamin szintem ellenőrzése. Remélem javult. Én még elkezdtem enni a kollagén peptideket. Gondolom nem árt.
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook