Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
2017. nov. 9. 12:33

Még nem bontottam ki, tehát látatlanban mondom.

Nem lehet, hogy a kötelet még a lábak felállítása előtt kell rátenni a vázra? Nem tudom elképzelni, hogy a kötelet úgy kelljen feszegetni.

955. bjudit55 (válaszként erre: 954. - C8c263a03a)
2017. nov. 9. 12:12

Közben már levelezésben vagyok az ügyfélszolgálattal, fotót kértek az összerakás mostani állapotáról.

Így néz ki: [link]

A karatés szomszédom itt adta fel, megígérte délután még egyszer rápróbálkozik.

2017. nov. 9. 12:02
Nem bontottam ki.Holnap jön egy barátom, majd összerakja.
2017. nov. 9. 10:22

Sziaszok!

Nagyon el vagyok keseredve. Megjött a trambulin, nem bírtam összerakni. Ill. a gumihuzalok olyan erősek, hogy a szomszéd srácon is kifogtak. Pedig karatés, erős férfi. Félig kész van, megígérte hogy délután ismét nekirugaszkodik.

2017. nov. 8. 19:12

Csak fokozatosan, nehogy izomláz legyen.


Éppen tegnap olvastam (Bene könyv) hogy egy kutatásba bevontak teljesen tünetmentes embereket, és az MR szerint olyan elváltozásaik voltak, hogy annak bizony fájni kéne. Erre írja Bene, hogy jól működik a derék körüli izomfűző, és a csigolyák közötti "távtartó" izom.

Ez azért érdekes, mert ennek az iskolának az a vesszőparipája, hogy az egyenetlen talajon (pl.erdő) való járás aktiválja ezeket az izmokat.Ha belegondolunk, igaz is,mert járás közben állandóan korrigáni kell

Véleményem szerint, a trambulin is tudja ezt, gondolok itt az egyensúlyozó gyakorlatokra.

Ha lesz alkalmam, felteszem neki ezt a kérdést.

951. bjudit55 (válaszként erre: 950. - C8c263a03a)
2017. nov. 8. 17:12

Rendben. Köszönöm, megnyugtattál. Izgatottan várom a holnapot, és indulhat az ugribugri! :)

Nem is értem ez előtt miért nem vettem. Lehet, mert csak a nagyot ismertem? A kültérit?


Tavaly kaptak egy hatalmasat a szomszéd gyerekek, én meg csak néztem sóvárogva, nem mertem odamenni vén fejemmel hogy kipróbáljam. :)

2017. nov. 8. 17:00

A szalagok, rugók száma annak függvénye, hogy a szerkezet hány kilóra van kalibrálva.


30 év felett alig van ember, akinek ne lenne porckorong degenerációja.

Csak tünetmentes, mert jól müködik az izomfüző.

Nem lesz baj!

2017. nov. 8. 13:32
Jut eszembe azt is olvastam többek között, hogy a trambulin minősége, illetve a becsapódás erőssége visszaérkezéskor függ a rugók számától. Amit Liza mutatott hogy olyan mint a mienk, annak 1 oldalon 10 gumiszalagja van, a mienknek 7. Remélem nem lesz túl kemény az ugrálás rajta. Egyesek szerint nem bántja a térd ízületet és a gerincet, máshol azt olvastam porckorong károsodás esetén tilos használni. Nehogy el kelljen adnom!!! Már úgy rákészültem!
948. bjudit55 (válaszként erre: 946. - C8c263a03a)
2017. nov. 8. 13:27

Már én is megkaptam ezt, holnap megkapjuk! Juhééé!

Nem tudom mit szól majd a sarokcsont kinövésem a dologhoz, de majd lábujjhegyen ugrálok. :))

2017. nov. 8. 12:45

Két levelet küldtek,az első a rendelés állapota, a második a lenti.

És igen, én is tőlük rendeltem.

2017. nov. 8. 12:39

Ha minden igaz, akkor ma adják fel, és holnap megkapom.Ezt írták:


Amennyiben a 428435305 csomagszámú küldeménye ma feladásra kerül, úgy 22450 HUF utánvét összeg fizetendő, melyet bankkártyával is kiegyenlíthet a futárnál. Munkatársunk a csomagot a feladást követő munkanapon 8 és 17 óra között kézbesíti a következő címre: xy.....

Amennyiben változtatni szeretne a kiszállítási címen vagy időpontján, ezt a mai napon a [link] keresztül megteheti. Jelszó: xx.

A kiszállítás napjának reggelén megerősítjük a csomag felvételét és tájékoztatjuk a kézbesítés várható időpontjáról egy 3 órás intervallum megadásával. További információért látogasson el a www.csomag.hu oldalra vagy tájékozódjon a GLSMobile applikáción keresztül.

945. bjudit55 (válaszként erre: 944. - Bjudit55)
2017. nov. 8. 09:36
és már itt lenne.
944. bjudit55 (válaszként erre: 924. - C8c263a03a)
2017. nov. 8. 09:35

Brigi ott rendelted a trambulint ahol én?

Képzeld, mivel azt írja az oldal hogy 72 órán belül megjön a termék, arra számítottam hogy ma megkapom a pénteki rendelés után. Erre most jött a mail, hogy a rendelésem állapota megváltozott. Ez remek. Ha most adták át a futárnak, Szlovákiából jó ha hétfőn megkapom. Nem voltam elég körültekintő, vehettem volna magyar webáruházból is, olcsóbban és más itt lenne.

943. bjudit55 (válaszként erre: 939. - B700a6a6d7)
2017. nov. 5. 07:38

Köszönöm ezt is, lehet majd ezzel kezdek.


Én is azt hittem az a trambulin olyan mint amit rendeltem, de annak 1 oldalon 10 kötele van, az enyémnek 7. Lehet hogy kicsivel az enyém kisebb? Már nagyon várom. :))

942. bjudit55 (válaszként erre: 937. - B700a6a6d7)
2017. nov. 5. 07:23

Örülök hogy élvezetes neked a trambulin, remélem nálam is beválik. Úgy gondolom szerdán kapom meg.Ha a fogyásban is segítene már attól is könnyebb lenne az életem.


Akkor zavart nagyon hogy nem értem a magyarázatot, mikor hosszan beszélt a testről egy videón, de majd belejövök. Annyit már levettem hogy az egyenes testet csípőből kell kicsit bedönteni úgy, hogy a hát egyenes marad. De van hogy egyenes testtartással is csinálják.


Köszönöm a mixet, ez is nagyon tetszik, el is mentettem. Keresek még hasonlókat. Van néhány pörgős zeném, ha illik a tornámhoz azokat szoktam sorba állítva lejátszani, de bővíteni kell a listát. :)

2017. nov. 5. 01:17

Bizony, ennyire különbözőek vagyunk.😊

Én blues, jazz, rock kedvelő vagyok.

Az elsőt nem zenére fogom végezni, majd a másodiktól... Csakis zene!❤

2017. nov. 4. 23:17
Szerintem itt pont olyan trambulinon végzik a gyakorlatokat, mint amit ti rendeltetek, és itt nem vezényel az oktató, csak nézni kell. [link]
2017. nov. 4. 23:08
Magyar nyelvűt ezt talàltam: [link]
2017. nov. 4. 23:04
A legutóbbi, általad belinkelt trambulinos edzést pl. simán el lehet végezni erre a zenére, mert a ritmusa megfelelő a gyakorlatoknak. Tök jól lehet erre a ritmusra ugrálni simán, és terpeszben is.
937. b700a6a6d7 (válaszként erre: 936. - Bjudit55)
2017. nov. 4. 22:52
Judit! Nehogy azt hidd, hogy én tudok angolul. Annyi az előnyöm, hogy az aerobic nyelve is angol, és így az alaplépéseket értem, meg amit nem, a fiamtól meg tudom kérdeznii, ő tud angolul. Többször meg kell nézni az edzést, és szerintem idővel rögzülnek a gyakorlatok. Az biztos, hogy a testtartás nagyon fontos, de ezt is le lehet venni, ahogy mutatják. Én szeptember óta trambulinozok, és nagyon élvezem. Azt vettem észre, hogy nem fáj már olyan sokat a derekam, mint régen. Persze ez lehet, hogy a Teo-nak is köszönhető, legalább is nagyon remélem, hogy nem hiába szedem. Én egyébként szoktam olyat csinálni, hogy miután betéve meg tanulok egy trambulinos edzést, leveszem a hangot, és pl. a kedvenc zenei mixemre ugrálok. Imádom a funky zenét, és van is nagyon szuper mix, amit, ha meghallok, nagyon jó kedvem lesz, eszembe jutnak a bulizós emlékeim, és az energiáim is megkétszereződik. Mivel egy korosztály vagyunk, elküldöm Neked a linket, hátha Neked is tetszik. Persze nem tudhatom, hogy milyen zenét szeretsz, nincs semmi probléma, ha Neked más az ízlésed. A trambulinozás és ez a zene, nekem nagyon jó kedvet csinál. [link]
2017. nov. 4. 18:54
Elizabet mióta trambulinozol? Érzel valami változást a közérzeteden, vagy bármiben amit a trambulin hatásának tulajdonítasz? Élvezetes? Valóban feldobottabb lesz a hangulat tőle?
935. bjudit55 (válaszként erre: 934. - C8c263a03a)
2017. nov. 4. 18:51

Már az elejébe bele is néztem, köszönöm. Holnap végignézem.

Nem tudom egyedül hogyan tudnám kivitelezni. A jógázó hölgyet centiről-centire igazgatta hogy szabályos legyen. nekem nincs aki nézze jól csinálom-e. Ki fogom próbálni mindenképp, de lehet hogy maradok a megszokott nyújtásoknál.

2017. nov. 4. 12:35

Az első gyakorlatsor azoknak való, akiknek akut fáj a derekuk, a második pedig azoknak, akik kijöttek ebből a vacak állapodból.

Nyújtásnak is jó trambulin előtt.

2017. nov. 4. 12:29

Az a helyzet, hogy a Bene is egy cég, mindig is fizetős volt.

Nagyon sok dolog elérhető ingyen, infok arról, hogyan alakult ki a degeneráció, min változtass, mit ne csinálj stb, de a gyakorlatok azok nem. Végülis ebből él.

Pl.a youtube-on elérhető ingyen egy alap gyakorlat sor. Ezek a gyakorlatok arra valók, hogy kigyere a bajból, de utána tovább kell lépni.

Pl. Ez két rövid gyakorlat sorból áll, előtte és közte magyarázó szöveggel.


[link]

2017. nov. 4. 09:13

Egész életemben érzem a hátrányát annak, hogy nem jártam eleget iskolába. Most is nagyon mérges vagyok, mert ilyen szuper videót találtam: [link] és nem értem mit magyaráz közben.


Ha találnátok magyar videókat, kérlek, mutassátok meg nekem is! Köszi.

931. bjudit55 (válaszként erre: 927. - B700a6a6d7)
2017. nov. 4. 09:06

Néztem ám az általad mutatott videókat, biztos használni fogom őket. magyar videót csak egyet találtam, mégpedig egy trambulinos intervall edzést. Erre is nagyon rá kell állnom, mert fogyni szeretnék.


Láttátok hogy trambulinozás után is le kell nyújtani az izmokat mint futásnál?


Én is jó edzéseket kívánok neked, és remélem jó eredményekről tudsz általuk beszámolni majd. Ha találnál még trambulinra hasznos edzést, kérlek hogy mutasd meg nekem is. :)


Egyik videónál rákérdezett valaki, milyen zene megy alatta. Szerencsére választ is kapott, én is utána néztem. Itt lehet találni olyanokat:

[link]

2017. nov. 4. 07:34

Most látom hogy írod Brigi, azt az anyagot is meg kell venni ami igazán segít a gerincen. Na akkor ez most sem fog menni, éppen beleölöm az összes pénzemet a trambulinba. Ennyi pénzt is mire összerakosgatok 60 ezer rokkantságiból, gondolhatod...

Évekkel ez előtt vettem egy fittballt, most a trambulint, kész. :(

2017. nov. 4. 07:30

Valamikor én is pörgős voltam, de sajnos nem akadt sehogy lehetőségem hogy a tornában vagy jógában élhessem ki magam. csak a vágy élt bennem. Én fizikai munkát végeztem, igen kemény volt sok éven át. Közben gyereket neveltem fel és házat építettem egyedül, ahol a gyári munka után segédmunkásként dolgoztam. Mikor rákos lettem egy csapásra beragadt a fék. Bár úgy tűnik kilábaltam belőle, de a kezelések örök nyomot hagytak. A kemo érezhetően sok évet kivett belőlem. nem csak minimum 10 évvel öregebbnek nézek ki, de úgy is érzem magam. Folyamatosan az erőmet igyekszem visszaszerezni, de a hirtelen kifáradás nagy úr. Ebben egyenlőre nem hiszem hogy nagy szerepet játszik a tüdő fibrózis amit a sugárterápiával okoztak, de valamiért úgy érzem, mintha egy csövön kiszippantották volna belőlem az erőt.

Igyekszem-igyekszem. Most ebben a trambulinban nagyon bízom (mint minden másban is eleinte), remélem beváltja a hozzá fűzött reményeket.


Van egy fitball labdám, hamar meguntam a vele való tornát. Viszont azon ülök a számítógép előtt, és nagyon jónak érzem a derekamnál.


Néhány éve én is regisztráltam (vagy csak hírlevelet kértem?) Bene Máté oldalán, de érdemi segítséget nem kaptam. Mire oda került volna a sor, az már fizetős lett volna. De most megnézem feltétlen azt amiről írtál Brigi, és ha bírom, tornázni fogom az új hexagonális trambulinomon. Hát nem gyönyörű neve van? Még azt nem tudom van-e jelentősége annak hogy nem kerek.

2017. nov. 3. 22:26

Nem használtam még trambulint, mindig csak olvastam, hogy milyen hasznos.Itt is mondtam már régebben, amikor az instabil eszközökről beszéltem (pl.fitball).De ennél jobb instabil eszköz nem kell.Túl azon, hogy jó a csontoknak, hatással van azokra az izmokra, amelyek a gerinc tartásáért felelnek.

Éppen a napokban vettem egy anyagot Bene Mátétól (tag vagyok a porckorong.hun), a tagoknak menűben le van írva a gerinccel kapcsolatos legfrissebb kutatás. A fizioterapeuták, gyógytornászok újra gombolhatják a kabátot, mert ami tegnap igaznak tűnt.......

Van benne videó is autodekompressziós gyakorlatokkal, amivel visszaállítható egy olyan izom működése, amelynek korábban nem tulajdonítottak jelentőséget.Kiderült ugyanis, hogy az összes porckorong problémával (szegment instabilitás, sérv...) küzdőknek ez az izom (multifidus) gyakorlatilag "elhalt".Pedig távtartó szerepe nagyon fontos pl. egy ellapult, vízvesztett porckorongnál.

Ezek az instabil gyakorlatok a trambulinon nagyon jók ennek az izomnak a felélesztésére.



Liza! A pilates az igen, az jó.

Egyébként én is pörgös vagyok.☺

927. b700a6a6d7 (válaszként erre: 926. - Bjudit55)
2017. nov. 3. 21:08
Igen, én is nagyon elszomorodtam, amikor először 42 évesen a nőgyógyászom szembesített a valósággal. Nálam ekkor kezdődött el a menopauza. Vígasztalt a doktornő, hogy ne hagyjam abba a mozgást, mert ez nálam úgy néz ki, hogy genetika. Azt mondta, hogy a szőke, fehérbőrű, vékonyabb testalkatú embereknél nagyobb a valószínűsége a csontritkulás kialakulásának. Ehhez még hozzájött a menopauza, az ösztrogénhiány. Én is jógáztam régebben, egy kezdő tanfolyamot végig jártam. Nagyon élveztem, csak nekem a lazítás nem ment igazán. Én nagyon pörgős ember vagyok, és az aerobicban találtam meg igazán önmagam. Kipróbáltam a callatenics-t, a pilatest is. A jógaoktató az egyik kolléganőm volt, egy ügyész csajszi. Ő annyira komolyan művelte a jógát, hogy minden évben egy hónap fizetésnélküli szabadságot vett ki azért, hogy kimehessen Indiába, ahhoz a jógi mesterhez, aki az egyik oktatókönyv borítóján van. A nevét már nem tudom. Jó edzést nektek majd a trambulinon, talán később, én is beruházok egy ilyen trambulinra is.
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook