Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
2017. nov. 15. 21:54
1012. b700a6a6d7 (válaszként erre: 1008. - Bjudit55)
2017. nov. 15. 21:53
Szia! Max. 2 kg-os súlyzókkal szoktam edzeni. Bár régen jártam body terembe is, és akkor nagyobb súlyzókkal edzedtünk. Edzéstervet készítettek, és annak megfelelően végeztűk a gyakorlatokat. Küldök Neked egy pár linket, én ezekre szoktam edzeni, 10 percig tartanak az egyes gyakorlatok, de ezt össze is lehet vonni, és egyszerre többet megcsinàlni. Igaz! Az ülőmunka éppen olyan károkat tud okozni az ember testében, mint a fizikai, vagy az àlló munka. A húgomnak pl. az ülőmunka következtèben lett gerincsérve.
2017. nov. 15. 19:04
Ja, atletizáltam ált.iskolás koromban.☺
2017. nov. 15. 18:36

Sokat ültem az biztos.Suli után hamar lett jó munkahelyem (MNB).Finanszírozta a tanulásom, de ez ugye azzal járt, hogy a tanulás és a munka mellett nem sok időm maradt, na és non stop üléssel.A kötelező tanfolyamokról (Unió, közigazgatás) nem is beszélve.De azért hétvégeken kimozogtuk magunkat a haverokkal, pinpong, tenisz, kirándulások, na és buli....Nem unatkoztam.


Állítólag holnap jön a láb.

1009. bjudit55
2017. nov. 15. 16:22
Brigi megjött már a lábad?
1008. bjudit55 (válaszként erre: 1007. - B700a6a6d7)
2017. nov. 15. 16:20

Nagyon más volt a kettőnk élete az biztos. :)


Azért csak jó hogy találtál olyan mozgásformát amit örömmel művelsz, hisz az ülő munka is épp olyan ártalmas mint a túlzott fizikai munka. A bírósági munka meg el tudom képzelni mennyire megterhelő agyilag is. :) Az aerobic nekem is nagyon tetszik, itthon néha videóval együtt csináltam. Eljárni nem állt sosem módomban, pedig az biztos sokkal élvezetesebb.


Próbálnék én is súlyzóval trambulinozni, ne nevess ki, 1 l-es palackokba tettem vizet, mert még a másfelest is nehezen emelgetem felfelé. Érdekes, mert vásárláskor a 7-8 kilós szatyrokat két karra hazacipelem. Nem tudom a súlyzózástól hogyan épülhetnek a csontok. Pedig én is olvastam már. Nekem csak a karomat készíti ki.Te mekkora súlyokat emelgetsz? Van hozzá edzésprogramod? Mégis mit csinálsz?


A trambulinozás egyre jobban megy. 10 percet mozgok rajta egyhuzamban, és már nem csak le-fel lötyögök, ugrálok is. Megvan az egyensúly, már nem kapaszkodok a szekrénybe. Majd ha nem fáradok ki ilyen hamar rajta, elkezdem a videóval való edzéseket is. Most még csak kedvemre amilyen mozdulat jön magától.Úgy tűnik, fejlődőképes vagyok. :))


Brokkolit, karfiolt én is gyakran készítek. Brokkolit nyersen zöld turmixnak is szoktam, de szívesebben iszom azokat a zöldeket amiket itthon vegyszer nélkül magam termesztek. Most a petrezselyem és a leveles kel a menő.

Ittál már répás máktejet? Ha nem, feltétlen próbáld ki!

1007. b700a6a6d7 (válaszként erre: 1004. - Bjudit55)
2017. nov. 13. 23:17
Köszi Judit, kedves vagy. Képzeld! Én pl. gomis koromban gyűlöltem a testnevelés órákat. Mindent kitaláltam, hogy minél kevesebb órán kelljen részt vennem. Futni kimondottan utáltam, nem is tudtam, és a mai napig sem tudok helyesen futni. Érdekes, viszont az aerobicot meg nagyon bírtam, ennek a sportnak köszönhetem az állóképességem. Véletlenül találtam rá erre a sportra, meg arra, hogy ezt nagyon élvezem. Jó zenére, közösségben, táncos koreográfiára, szinte elrepült mindig az a másfél óra. A lelkem gyógyítója is volt a sportolás, mert mivel bíróságon dolgoztam 36 évig, elég depressziós munkám volt. Minden egyes nap más problémájával foglalkoztunk. Nagyon nyomasztó volt. Kiipróbáltam én egyébként sokféle sportot, de ezt élveztem a legjobban. Súlyzós edzést is szoktam végezni, bár az nem igazán tartozik a kedvenceim közé. De azt olvastam, hogy a súlyzókkal való edzés is jó a csontritkulásra. Nekem sem megy ám tökéletesen a trambulinon való ugrálás, mert egyben egyensúly gyakorlat is. Szerintem idővel majd csak jobban megy Neked is, Briginek is, meg nekem is. Ha találtok valamilyen szuper edzést, kérlek benneteket, küldjétek el a linket. Elolvastam a csodazöldségekről szóló linket. Én ezek szerint most, és az elmúlt hétvégén eleget tettem ennek, ugyanis rakott brokkolit és karfiolt készítettem. Remélem a kizartásunk jövő tavaszra, nyár elejére meghozza majd az eredményt. Úgy szeretnék a doktornő szemébe vigyorogni, felmutatva a javuló DEXA eredményemet.
1006. bjudit55
2017. nov. 13. 14:30

Együnk szulforafánban gazdag zöldségeket!

[link]


Lehet, megéreztem hogy leveles kelből kell innom a zöld turmixokat leginkább. Magában nem finom, de almával, banánnal, avokádóval teljesen élvezhető. Próbáljátok ki!

1005. bjudit55 (válaszként erre: 1003. - C8c263a03a)
2017. nov. 13. 10:36

Bármelyik videóra mozgok, csak néhányszor tudok közben felugrani sajnos. Legtöbbször csak himbálózok le-fel, és emelgetem a lábamat ahogy mutatják. És a karmunkát is végzem. majd biztos alakulok még. :)


Ha pénteken feladták a lábat neked, holnap biztos megkapod. Izgatottan várom milyen lesz neked az ugri-bugri, hogyan bírod majd. Mivel te is sokat tornázol Lizával együtt, biztos jól fog menni.

1004. bjudit55 (válaszként erre: 990. - B700a6a6d7)
2017. nov. 13. 10:30

Liza minden elismerésem a tied!!! Csodállak hogy ennyit tudsz mozogni. Biztos nagyon csinos is vagy. Persze tudom fő cél az egészséges élet. Én is azon vagyok hogy minél többet mozogjak, segítenek a videóid, és én is mentettem már el régebben amit könnyűnek ítéltem meg. Most hogy kipróbálhatom őket, már nem is olyan könnyűek. Minden esetre szórakoztatóbb a gyaloglásnál.


Nekem elsősorban a fogyásra kell koncentrálni, amihez van már 2 intervall edzésem is. Kegyetlen nehéz, de mindenkinek az erőnlétéhez mérten kell csinálni. Ha már nagyobb biztonsággal nyűvöm a trambulint, erre rá kell feküdnöm komolyan.


Közben hamarosan elfogy az Imune algám, és nem is veszek többet, nincs rávaló. Marad a Varga gomba a Flavogeninnel, a K2+D3 vitamin, és naponta iszom a zöld turmixot. Eszem a vadköles lisztet is. E mellett mozgás-mozgás-mozgás. Állítólag a nyirokrendszer tisztításához elegendő a le-fel mozgás a trambulinon. Nos, ezt sokat csinálom, főleg ha megnézek valamit a tévében. Addig billegek. :) A nyirokfolyadék tisztulása biztos hozzájárul a csontok egészségéhez is, ha már az egész szervezetre pozitívan hat. Nem?


Ez a trambulinozás fűtéskiegészítésnek is jó lesz. :))

1003. c8c263a03a (válaszként erre: 1001. - Bjudit55)
2017. nov. 12. 13:44
Amúgy meg tényleg felesleges magasra ugrani. Minek? Nem az a lényege.Én sem szándékozom.☺
1002. c8c263a03a (válaszként erre: 1001. - Bjudit55)
2017. nov. 12. 13:31

Áh, alacsony a belmagasság, és a lámpa is hosszú vezetéken lóg. Már a jóga miatt is feljebb kellett tennem, mert elértem kinyújtott kézzel.

Ugye a lábak miatt megint közel kerültem a lámpához,így nem kell nagyot ugrani ahhoz, hogy lefejeljem. Na ezért inkább átrendeztem.☺

Most tökéletes, a helyem is nagyobb lett.


Akár hány perces videóra nyugodtan végezheted, ott hagyod abba, ahol akarod.

1001. bjudit55 (válaszként erre: 999. - C8c263a03a)
2017. nov. 12. 08:46
Hát ha 30-40 centire fel tudnál ugrani, akkor gratulálok neked, sokkal jobb erőben lehetsz mint én. :) Max. 10 centire ugrok fel kapaszkodás nélkül. De ez nem zavar, mert úgy érzem nem a magasságra ugrás számít annyira, hanem a mozgásforma, és annak sebessége. De biztos jó érzés felrepülni is. Az én mennyezetem nem magas, de a lefejelésétől nem tartok.:))
1000. bjudit55 (válaszként erre: 990. - B700a6a6d7)
2017. nov. 12. 08:42

Köszönöm szépen mindet meg fogom nézni, de most Csak azt nézhetem mit írtatok. :)


Én a 20 perces programhoz messze vagyok még, de remélem hamarosan összeszedem magamat. Meglepett az is hogy első napi bidergés után másnap már ugrálni tudtam kicsit. Kapaszkodás nélkül is. Sajnos érzem közben a térdemet, viszont járás közben nem fáj, tehát a trambulin mégis csak erősebb behatással van az ízületekre mint a járás.


Köszönöm a videókat, a nap folyamán mindet megnézem.

2017. nov. 11. 22:10

Elmentettem néhány videót a youtuberól, meg is számoztam őket aszerint, hogy melyikkel kezdek.

A szobát is átrendeztem a trambulin miatt, mert nem akarom lefejelni a lámpát.

Szóval várom a 6. lábat.

Készen állok!👍

2017. nov. 11. 17:53
2017. nov. 11. 17:51
2017. nov. 11. 17:50
2017. nov. 11. 17:48
2017. nov. 11. 17:45
2017. nov. 11. 17:43
2017. nov. 11. 17:41
2017. nov. 11. 17:39
990. b700a6a6d7 (válaszként erre: 987. - Bjudit55)
2017. nov. 11. 17:32
Sziasztok! Először is nagy gratuláció Nektek, hogy ilyen ügyesek és kitatóak vagytok! Én legkevesebb 20 perces programokra szoktam ugrálni, de utána még step aerobic edzést is szoktam végezni. Kerestem egy pár nagyon egyszerű, és koreográfiás edzést Nektek. Az "Ice Ice baby-t csak azért küldöm, mert a tiétekhez hasonló trambulinon érzik jól magukat.
2017. nov. 11. 14:39

Azt hiszem így lesz a legkényelmesebb, használat után csak felhajtom a falnak.

Semmi macera.

2017. nov. 11. 14:34

Majd menet közben kiderül a tárolása.

Lehet, hogy így marad, a falhoz döntve, így nem foglal helyet.Használatkor csak le kell húzni.

Jelenleg szobainasként funkciónal.☺

Már nagyon várom a lábat.

987. bjudit55 (válaszként erre: 986. - C8c263a03a)
2017. nov. 11. 13:28

Csak igazítani kellett a lábakon. :)

Olyan izomláz van a két karomban, és olyan kék-zöld foltok a fájós kezeimen, hogy el sem hiszitek!


Már tudok ugrálni, nem is kapaszkodok közben. Egyszerű gyakorlatokat is végzek. Zenére táncolok is rajta. Eszméletlen jó! Azt hiszem, ezzel a trambulinnal rátaláltam a fiatalság forrására. :))

Délelőtt kb. 20 percet szórakoztam rajta 2 részletben, aztán bicajjal átmentem Siófokra meg vissza 15-15 km. Most egy kis kinti munka jön,délután még egyszer ugrabugrálok.


Nagyon várom hogy megkapd a lábat, és végre te is kipróbáld. Érdekel érzed-e az izmaidat, hogyan hat a lelkedre, meg ilyenek. Én ha így folytatom, nagyon szeret majd a lelkem a testemben lakni. :))


Olyan kapaszkodós gyakorlatot láttam, hogy ugrálás közben könyököltek rajta. A felső test helyben volt, az alsó pattogott felfelé. :)


Én nem tárolom, bár nagyon kicsi a szoba ahol használom. Eljárok mellette, időnként rálépek kicsit ha nincs tornaórám akkor is.De ahogy te tárolod praktikus. Én a nagy labdát szék gyanánt használom itt a gépnél.


Liza naponta mennyi időt töltesz a trambulinon? Remélem most is olyan szórakoztató mint az elején.

2017. nov. 10. 21:51

Esetleg ragassz rá a rövidebb lábra egy korongot posztóból, hogy ne billegjen.

Meg fogod szokni. Igen, egyelőre azt csináld, ami biztonsággal megy, amiben jól érzed magad. A többi jön majd magától.


Levettem a kapaszkodóját, mert lehetetlenség azzal tárolni.

Úgy gondolom, nem lesz rá szükségem.

A sarokban fogom használni, és ha olyan a gyakorlat, hogy mégis kell kapaszkodó, akkor szembe fordulok a fallal, és arra támaszkodom. Ha ez nem elég, még mindig jobban járok egy falra szerelt korláttal. Szerintem jó lesz így.

Azt tervezem, hogy kampóra fogom akasztani kifele álló lábakkal.

A két láb közé pont befér a fitball, megtartja.

985. bjudit55 (válaszként erre: 984. - C8c263a03a)
2017. nov. 10. 14:44

Köszönöm Brigi! Kicsit billeg az enyém is, szerintem nem egyformák a lábai, de ha rajta vagyok nem érzem.


Nem tudok ugrálni, csak himbálózni tudok le-fel. Viszont már kapaszkodás nélkül fellépek rá, és billegés közben sem érzem szükségét a kapaszkodásnak. Lehet, egy hét múlva már ugrálok is. :)

2017. nov. 10. 14:15

Hú, nagyon ügyes vagy.Gratulálok!

Igen, így nem merem használni, mert nem stabil.

Akkor neked jó ugrálást.☺

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook