Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
1165. kori54
2018. jan. 27. 17:01
Érdekes, hogy a Dona-t mindenhol hirdetik a Kondroitint meg szinte sehol. Nekem ez furcsa, netalántán túl jó, ezt pedig nemigen szeretik a gyógyszergyárak.
1164. bjudit55 (válaszként erre: 1163. - Guruljka)
2018. jan. 27. 15:50
És régebben olvastam a Dona tájékoztatóját, úgy emlékszem azért nem vettem meg mert sok a mellékhatása. Mostanában azért keresem azokat a készítményeket, melyeknek nincs mellékhatásuk. Ilyen a tömjénkivonat, bár nem olcsó, de igen széleskörű hatása van. Jónak gondolom az MSM krémet is. Szintén nem csak ízületi gondokra hatékony.
1163. Guruljka
2018. jan. 27. 15:42
Ja igen, a Dona az, de az csak sima glukozamint tartalmaz.
1162. Guruljka
2018. jan. 27. 15:38

Természetesen én sem vagyok híve a fájdalom elnyomásának.


Ezt találtam most tájékozódásul:


[link]


Van egy aránylag olcsó ízület-gyógyszer, de nem jut eszembe a neve. Sok barátom nagyon dicséri.

1161. kori54 (válaszként erre: 1158. - Bjudit55)
2018. jan. 27. 11:11

Ezt kiollóztam Neked, de nem sima fájdalomcsillapító, a gyógyító hatásával múlik el a fájdalom. Én akut esetben -a csípőm miatt- használtam, de először kellett mellé fájdalomcsillapító is. Pár nap múlva már jobb volt a helyzet anélkül is.

" „Kenést” biztosít ízületeink számára, a kondroitin szulfát segít a porcok egészségének és rugalmasságának megőrzésében, így azok elláthatják tompító szerepüket a különféle ütődések, rázkódások előfordulása esetén.

Osteoarthritisben szenvedőknek ajánlott, hogy megóvják és gyógyítsák a sérült porcokat, és hogy javítsák az ízületek egészségi állapotát.

Lehetővé teszi, hogy a víz és a tápanyagok eljussanak a porcokhoz, erősíti azokat, és elősegíti regenerálódásukat is.

Növeli a kötőszövet erejét és rugalmasságát (ami létfontosságú az egészséges ízületek szempontjából) azzal, hogy javítja a szerkezetüket.

· A Condrosulf 800 mg tabletta az ízületek kopásos eredetű elváltozása esetén alkalmazható. Hatóanyaga a kondroitin-szulfát, a porc egyik fő alkotóeleme.

· Hatására az ízületi fájdalmak csökkennek és javul az ízületek mozgathatósága. A porc további kopása csökken, vagy megszűnik, alkalmazása visszaadja a porc mechanikus tulajdonságait."

1160. bjudit55 (válaszként erre: 1157. - Kori54)
2018. jan. 27. 09:05

Köszönöm hogy felhívtad erre a szerre a figyelmemet, el is raktam a gyógyulásos mappámba. :))

Most nem veszem meg, mert pont a tömjén kivonatot tesztelem szerteágazó hatása miatt. Még csak 3 hete szedem, de máris döbbenetes segítséget kaptam tőle a légutak megtisztítása terén. Remélem minden más bajomra is hatással lesz. Ízületekre is várom tőle a hatást. Titkon abban is bízom, hogy a csontjaimra is hatással lesz. Bár ilyenről nem olvastam, de ha minden hibás sejtet kijavít, talán nem hagyja ki a csontot sem. :))

1159. bjudit55 (válaszként erre: 1158. - Bjudit55)
2018. jan. 27. 08:54
Bocs a kérdésért, már olvasom a betegtájékoztatóját. :)
1158. bjudit55 (válaszként erre: 1157. - Kori54)
2018. jan. 27. 08:25

Valami olyat kellene találnom, ami építi a porcot. Nekem még csak ropog a térdem, nagyon ritkán fáj. Viszont nem tudom hol, de okos embertől olvastam, hogy amíg a porcainkat nem hozzuk rendbe, kopottak, addig hiábavaló a csontépítés is, mert amint nem csináljuk, azonnal beindul a csontritkulás ismét.

A Jutavit épít, vagy fájdalmat csillapít?

1157. kori54
2018. jan. 26. 19:11
Ha már a porcnál tartunk, nekem többször megszüntette a fájdalmamat a Chondroitin-sulphate. (Jutavit) Kértem a reumatológustól, hogy írja fel, de azt válaszolta, hogy "ott még nem tartunk". Én meg megvettem a recept nélküli változatot, a receptesen sincs semmi támogatás. Kúra szerűen kell alkalmazni, tehát nem állandóan csak 2-3 hónapig. Nagyon-nagyon jó szer!!!
1156. bjudit55 (válaszként erre: 1154. - Guruljka)
2018. jan. 26. 14:11

Hát én is google fordítóval néztem meg, de hasonlót, vagy pont ezt én is megtaláltam magyarul is. A fájdalomcsillapító hatását tesztelték az MSM-nek. Ebben én nem is kételkedem, csak az a bajom vele hogy a porcot nem építi újjá. Bár az én kopásaim még nem súlyosak, de nagyon veszélyes lehet annak magában használni az MSM-et akinek komoly kopása van. Mert a fájdalom megszűntével többet fog mozogni, a kopás meg egyre súlyosabbá válik.


Végül nem kaptam meg ma, pont nem voltam itthon mikor jött a futár, ezért hétfőn hozza. :)

Én főleg azért használnám mert nagyon csúnya a bőröm, nem sorolom milyen, és jó lesz ha segít a szervezetemet is kitisztítani. Az SMS-t adják rák terápiában is az alkáli kúrában, hatásos, és nekem erre is szükségem van.

1155. bjudit55 (válaszként erre: 1153. - Guruljka)
2018. jan. 26. 14:00
Bár eladás érdekelt az oldal ahol vásárolok és információt találtam, de ugyanaz szerepel benne mint amit te máshonnan tettél ide. Talán bővebb, és hivatkozások vannak kutatási eredményekre is.
1154. Guruljka
2018. jan. 25. 20:34

itt egy rövid cikk, ezt már komolyabban lehet venni. nem mintha tökéletesen érteném.


[link]

1153. Guruljka (válaszként erre: 1151. - Bjudit55)
2018. jan. 25. 20:29

Én meg jobban szeretek olyan véleményt olvasni, ami nem eladásérdekelt oldalon jelenik meg.


Ez egy érdekes oldal, de konkrét hivatkozások is vannak a szövegben.


[link]


(Viszgálatokat is végeznek, ha jelentkezik az ember.)

1152. bjudit55 (válaszként erre: 1149. - Guruljka)
2018. jan. 25. 16:39
A rákgyógyításban is használják. Ez is része az alkáli só kúrának.
1151. bjudit55 (válaszként erre: 1150. - Bjudit55)
2018. jan. 25. 16:29
Ja, de ott van. Áprilisban lesz 8 éve hogy írták. Hát azóta már történt egy s más.
1150. bjudit55 (válaszként erre: 1149. - Guruljka)
2018. jan. 25. 16:28
Én is olvastam, viszont nincs ott mikor íródott a cikk. A legjobb a hivatalos oldalát olvasni.
1149. Guruljka
2018. jan. 25. 16:12

Itt

[link]


azt mondják, nem áll még rendelkezésre pontos kutatási anyag. Szerintem ártani viszont legalább nem árt.

1148. bjudit55 (válaszként erre: 1147. - Guruljka)
2018. jan. 25. 15:51

Pláne úgy hogy talán el sem fogy 1 hónap alatt. Nem is hétfőtől kenem, már holnap megkapom, most írtak. :)


Egyenlőre csak az arcomra akarom kenni, de úgyis eljut mindenhová a szervezetben.

1147. Guruljka (válaszként erre: 1146. - Bjudit55)
2018. jan. 25. 14:49

De érdekeset hoztál!


Még utánanézek, de ez még olcsó is.

1146. bjudit55
2018. jan. 25. 13:20

Mit gondoltok az MSM krém is hozzájárulhat a csontok egészségéhez?


Azt írják hogy a szerves kén fontos a D vitamin és a Kalcium hasznosulásához, amiből a kor előre haladtával egyre kevesebb van a szervezetünkben.

[link]


Így 60 felett annyi baja van az embernek, és ehhez nagyban hozzájárul a kén hiánya is.

Hétfőtől kenem. :)

1145. bjudit55 (válaszként erre: 1144. - Csebe)
2018. jan. 24. 09:42

Nagyon alapos próbálsz lenni azt látom. De még így is előfordul egyik szó üti a másikat. Bár tudom hogy nem a saját gondolataidat írod hanem összeollózod az olvasottakat, de ezzel csak még nagyobb kavart okoz a fejünkben. Szerintem. Egyik sorban az szerepel hogy minden nap máshova kenjük hogy minél nagyobb felületet használjunk, alatta pedig hogy kenjük a szeméremtestre. Hát ott aztán nem sok hely van amit naponta változtathatnánk.


A másik ami szintén probléma, nem hiszem hogy bármelyikünk is tudná hány %-os krémet használ, ezt te is tudod, így az ehhez tartozó információ bocsáss meg, de semmit nem ér, csak plusz olvasnivaló.


A women's krém 19 éves folyamatos fejlesztés eredményeként jött létre. Hatalmas szakirodalmat tettek róla közé. Az én egyszerű agyammal ennél meg is álltam, és mivel orvost nem érdekli velem mi van, oly módon alkalmazom ahogy érzem. Magyarán amíg vannak kínzó tüneteim kenem, ha elmúlnak, majd nem. Egyébként már mérséklődnek, remélem nem átmeneti.


A magán leveledet köszönöm, nagyon kedves vagy, de azért túl sokat ne dicsérjél, mert nagyon távol állok attól hogy teljeskörűen tájékozott legyek. Igyekszem az általam fellelhető információkat elolvasni azzal kapcsolatban ami engem érint. Csak ennyi. Köszi.

1144. csebe
2018. jan. 23. 22:14

Kedves Bjudit55 és Fórumosok!

Juditnak köszönöm, hogy feltette a krém összetevőit.

Az alábbi pontokban én csak leírom azt, amit eddig össze tudtam szedni a természetes progeszteront tartalmazó krémekkel kapcsolatban a nemzetközi oldalakon összeszedett információk alapján. Nem teljeskörű, de kb a főbb pontokat lefedi.

1) Dr Lee olyan krémet ajánl, mely unciaként 450-500 mg progeszteront tartalmaz, mely súlyra számítva 1,6%-os vagy térfogatra számítva 3%-os. Ez azt jelenti, hogy ¼ teáskanálnyi naponta kb. 20mg/naponta természetes progeszteront juttat a szervezetbe.

2) Az is fontos, hogy Dr. Lee semmilyen termékmárkát soha nem ajánlott (hiszen ő eleinte kozmetikai krémekbe beletett progeszteron termékeket tudott csak ajánlani betegeinek, mivel az ő idején még nem voltak még ezek a gyártott természetes progeszteron krémek). Dr. Lee fel is hívja a nők figyelmét, hogy annak ne dőljenek be, ha egy gyártó azt állítja, hogy Dr. Lee ezt és csak ezt a terméket ajánlotta. Dr Lee csak a krém progeszteron tartalmára vonatkozóan tette a 3 %-os ajánlást, hogy az érintettek hozzájussanak a napi 20mg progeszteronhoz.

3) az uncia alapesetben súlymérték, de lehet folyadékmérték is, ekkor viszont térfogatot mér. 1fl.oz = 30ml [1 fl oz (US) = 29.57353 ml ]

1 oz = ~30g [1 oz = 28.34952 g]

oz.=ounce=mértékegység,300ml=10 oz

segít az angolszász és a metrikus mértékegységek között : [link]

4) kb. egy 3%-os krém esetében 30 mg progeszteron 1 grammnak felel meg.

5) Fontos, hogy a tájékoztató egy adott progeszteron krémnél tartalmazza, hogy 10 gramm krém felkenésével hány milligramm progeszteron jut be szervezetbe a bőrön keresztül, vagy hogy mennyi milligramm progeszteron jut be egy egy adagnyi=pumpálásnyi=nyomásnyi krémmel.

6) A piacon 1,6%-os és 3%-os progeszteron krémek vannak. Orvos USA-ban és máshol 10%-os progeszteron krémet is felírhat, ha a hormonszint vizsgálat mutatja, hogy erre van szükség.

7) Ügyeljetek arra, hogy a minőségi progeszteron krémekhez a gyártók szoktak vagy mérőkanálkát mellékelni, vagy jelölik a kinyomás során, hogy a kb. 20 mg/napi progeszteron az hány cm, vagy mm-nyi kinyomott csíknak felel meg.

8) Sok helyen kiemelik, hogy a minőségi, jó (jobb) krémek paraben mentesek, azaz nem tartalmaznak parabent. A paraben állítólag káros anyag és főleg az endometriózisos nőknek nagyon rossz.

9) Sok helyen kiemelik, hogy jó, ha tartalmaz aloe verát, más helyen pont azt emelik ki,hogy nem tartalmaz aloe verát, mert sokan allergiások rá.

10) Csontritkulásosoknak Németországban a lehető legkisebb, de -hormonszint-vizsgálattal ellenőrzött, megnézett hormon egyensúlytalanság, hiány alapján megállapított - szükséges mennyiséget írhatják fel bioidentikus hormonokkal dolgozó orvosok, természetgyógyászok, mivel csontritkulásosoknak sokáig kell ezt a progeszteront használni. a csontritkulás esetén: ilyenkor a legalacsonyabb adagot sok éven át adni kell. Csontritkulásra azért jó, mert a csontépítő sejtek tevékenységét segíti és rátapad a csontépítő sejtek receptoraira, és így fejti ki hatását.

11) Alkalmazás: Általában az olvasható, hogy 3 hétig kenés és utána 1 hét szünet. Ezt ajánlják általában, mivel a progeszteron zsírban oldódik és képes úgymond telítődni a zsírszövetben. Ha nem lenne egy hét szünet, akkor a progeszteron receptorok hozzászoknának és ez nem lenne jó. Valamint az ember fiziológialag se minden nap termel progeszteront a petefészekben még a ciklus megléte esetén sem.

12) Alkalmazás Olyat is olvastam, hogy 25 napig, majd 5 nap szünet. Olyan verzió is van, hogy 21 napig, majd szünet. Olyan is van, hogy folyamatosan, minden nap. Erre vonatkozóan csak egy bioidentikus hormonokkal dolgozó doki tudna segíteni.

13) Alkalmazás=dózis. Dr. Lee napi 20 mg progeszteront „használt”, mert ennyit termel a nő fiziológiailag a normál ciklus során (és nem terhesen). „a petefészek naponta 20 mg progeszteront állít elő.A biztonságos mennyiség valahol a 20 és a 400 mg között van”

14) Alkalmazás=dózis. A napi 20 mg-ot reggel és este lehet két adagban felkenni. Más javaslat szerint a progeszteront jobb este bejuttatni. (lenyugtatja szervezetet, javul az álmatlanság, ha valakinél a menopauza azt okozná, hogy nem tud elaludni)

15) Dózis. : Mindig az egyén szervezetének hormonszintjét kell megnézni ahhoz, hogy éppen mennyi mg progeszteronra van szüksége. Azaz, egy idő után csökkenteni vagy ha kell növelni kell (főleg eleinte szokták növelni az adagot) az adagot. Nagyon fontos lenne ezért, hogy orvosilag (na ez nem megy Magyarországon sajnos) nyomon kövessük a hormon szint alakulását a progeszteron krém alkalmazása során. Emiatt van, hogy neten vásárolható minőségi (nem hamisítvány, nem bóvli, nem csak jamgyökér kivonatot tartalmazü) progeszteron krémek a napi 20 mg progeszteront tartalmazzák általában,( mivel már Kelet-Közép Európában is elérhetőek ilyen progeszteron krémek a neten keresztül és tudják , hogy ott még nincs olyan orvos,aki bioidentikus hormonokat alkalmazna. Abban bíznak, ahogy a kezdeti időkben az USA-ban is, hogy ezzel a napi 20 mg progeszteronnal nem tudnak bajt okozni, hiszen ez a szervezet által termelt adag is, bizonyos napokon.)

16) Alkalmazás: Fontos, hogy mindig váltogatni kell, hogy hova kenjük a krémet. Mindennap máshova. Ennek két oka van. 1) mert az adott helyen a zsírszövet túltelítődik progeszteronnal, azaz a progeszteron felhalmozódik a zsírszövetben 2) Dr. Joseph Mercola szerint , ha a zsírszövetben felhalmozódik a progeszteron, akkor szétrombolja az olyan hormonokat, mint DHEA (anyahormon, lesz belőle ösztrogén és tesztoszteron főleg), tesztoszteront és kortizolt. (Dr. Mercola szerint jobb a progeszteron krémeket valahogy a szemérem ajak membránjaira, vagy a végbélére=végbél membránjára kenni. (ahol utána tudtok olvasni ennek angolul: [link]

17) Állítólag 3-4 hónapig tart, míg a természetes progeszteron kifejti teljes hatását a szervezetben.

18) Létezik olyan elgondolás is, hogy a progeszteront az úgynevezett ösztrogén dominancia esetén óvatosan kell alkalmazni, mivel a túl sok progeszteron átalakul ösztrogénné, amely ösztrogénból ösztrogéndominancia esetén eleve több van. Ez nem azt jelenti, hogy sok az ösztrogén, csak relatíve sok a progeszteronhoz képes. Ez főleg azokat érintheti, akiknek van több zsírszövete, hiszen a zsírszövetben termelődik ösztrogén, még menopauzában és posztmenopauzában is. Progeszteron viszont nem termelődik..

19) Orbáncfű és komló nem használható együtt természetes progeszteron krémmel együtt. Progeszteron és komló nem illik össze, mert a komló olyan anyagokat tartalmaz, melyek a saját termelésű progeszteron termelését akadályozza. Orbáncfű pedig kihat a progeszteron lebontásának sebességére és emiatt okozhat nem kívánt tüneteket.

20) Mellékhatások esetlegesen: Bár az olvasható sok helyen, hogy nincs mellékhatása a természetes progeszteronnak,hiszen természetes, de azért lehet mellékhatása, hiszen magának a természetes progeszteronnak is lehetnek nem kívánt tünetei, ha nem a megfelelő mennyiségben van jelen a szervezetben (ha megbomlik az ösztrogén, progeszteron és egyéb nemi hormonok egyensúlya). Azaz a nem kívánt , esetleges mellékhatások abból fakadhatnak, hogy a dózis=adagolás nem megfelelő. Ezért kell ezt kitapasztalni (vagy kellene orvosilag nyál-vér, vizelet teszttel ellenőriztetni, méretni, kontrollálni)

a) reggelente lehet, hogy fáradtnak érzi magát az ember, vagy hangulata ingadozik (a krémet este ajánlják felkenni, ellazít, reggelre úgymond kimegy a hatása)

b) ha progeszteron krém dózisa miatt úgymond túlontúl ellazulna a szervezet, fejfájás léphet fel

c) esetenként víz gyűlhet fel a szövetekben. Ez inkább a 10 %-os krémeknél lehet.

d) ezek az esetleges mellékhatások a dózis=adag csökkentésével megszűnnek.

e) az alkalmazás első heteiben előfordulhat, hogy az úgynevezett és a krém alkalmazása előtt fennálló ösztrogén dominancia tünetei felerősödnek. Ennek oka, hogy a progeszteron a test ösztrogén receptorait érzékenyebbé teszi, így az ösztrogén (ami több mint a progeszteron az ösztrogén dominancia esetén) hatékonyabban hat. (Emiatt olvasható az az elgondolás, hogy túl sok progeszteron erősíti a relatíve sok ösztrogén hatását és ezért is kell mindig más helyre –naponta más helyre-kenni a krémet és szünetet tartani a krém kenésében=alkalmazásában.) Nos az úgynevezett ösztrogéndominancia tünetei, melyek tehát a progeszteron krém használatának első heteiben felerősödhetnek: pl. mellfeszülés, fejfájás, depressziók. De ezek a tünetek általában egy hónap után elmúlnak. Ha nem, akkor kell játszadozni a krém dózisának változtatásával.

f) Olvasható az is, hogy az úgynevezett reverz tünetek során (amikor a szervezet ismét hozzászokik, hogy kap progeszteront, mintha termelné saját maga) vérzés előfordulhat. Erről még többet nem sikerült megtudnom.

g) a nőknek egy kis százaléka egyáltalán nem viseli el a progeszteront, azaz nem mindenkinek válik be. Egyén függő ez is.

1143. csebe (válaszként erre: 1141. - Guruljka)
2018. jan. 23. 22:14

Szia Guruljka, Ok, értem. Aranyos vagy, hogy aggódsz értem. A szabályt remélem, hogy nem így értette az üzemeltető, hanem a rendes, bombázó reklámra, mikor hetente, naponta ugyanaz a reklámszöveg megjelenik és mindig csak ugyanazon termékről.

Én nekem nagyon nagyon sokat segít(ett), amikor pl egy egy hatóanyagról kiderül, hogy segíthet és nem csak egy hatóanyag nevet olvasok, hanem mellé konkrét terméknevet, gyártót stb.. Ilyenkor én nagyon díjazom, ha nem kell több web oldalt végig böngésznem, mire ráakadok arra,hogy honnan, hogyan is lehet beszerezni ezt a hatóanyagot és hogy mire ügyeljek a beszerzésnél, akár egy termékkel kapcsolatban, akár a rendelés stb. során. Ha tud valaki ajánlani beváltat konkrét linkkel, mely hatékonyan segít ilyen olyan panaszokon, örülök, hogy célirányosan el lehet indulni egy vonalon.

A szabályt illetően meg az ugrott be éppen, hogy pont ezen a fórumon, nagyrészt szabály nem követők vannak, akik nem hajlandóak a hagyományos orvosi „gyógszereket” ilyen olyan megfontolásból alkalmazni és pont szabály elhajlóként alternatív , más , a hagyományos szabályok által előírt keretekben nem elismert gyógyulási módokat keresnek.

Jó jógázást és csináld, hogy ne legyen csontritkulásod soha-soha-soha-soha!!

1142. bjudit55 (válaszként erre: 1140. - Csebe)
2018. jan. 22. 09:17

Na akkor leírom a Women's krém összetevőit:

Víz, Kapril-Triglicerid, Poliakriamid, C13-C14 Izoparaffin, Laureth7,Dioscorea Villosa, Fenoxietanol, Kapril Gikol, Szorbinsav, Grapefruit-mag kivonat, SD alkohol, Aloe Vera, Tokoferol sav(E vitamin).

1141. Guruljka (válaszként erre: 1140. - Csebe)
2018. jan. 21. 20:18
Nekem semmi bajom, de a szabál az szabál, és féltem, hogy letiltanak téged. :D
1140. csebe (válaszként erre: 1107. - Guruljka)
2018. jan. 21. 19:36

Szia Guruljka!

Először nem értettem mire célzol, de ha jól értem, hogy ne reklámozzak terméket. Elnézést kérek mindenkitől, aki reklámnak érzékelte linjeimet. Nem reklám a célom, hanem az, hogy megosszam azokat az információkat, melyek segíthetnek a csontritkulásosoknak (és menopauzában levő, vagy posztmenopauzában levő nőknek), hogy rábukkanjanak azokra a beszerzési lehetőségekre, melyek még léteznek és viszonylag beváltak és használtak. A természetes progeszteron krémek között is sok a hamisítvány, vagy olyan, mely nem felel meg bizonyos kritériumoknak, (pl. mikronizált legyen, ne jamgyökér kivonat legyen, hanem magát a természetes progeszteront tartalmazza, és létezik egy 3 %-os kritérium is). Még egyszer elnézést mindenkitől, aki reklámnak érzékelte, nem annak szántam. Segíteni akartam információkkal, ahogy nekem is nagyon sokat segítettek a fórumon konkrét linkekkel és termékekkel.

Ha nem erre gondoltál, akkor bocsánat ezért is.

1139. Guruljka
2018. jan. 21. 18:19

Igyekeztem jót hozni, ennek még aránylag jó a hangminősége.

Elképesztő, milyen rossz videók vannak fent, a hangot nézve.


[link]

1138. Guruljka
2018. jan. 21. 18:09

Ez egy kezdő jóga sorozat, de nem való mindenkinek, a szövegben ott a figyelmeztetés.


[link]

1137. bjudit55 (válaszként erre: 1135. - 31bc25d879)
2018. jan. 21. 17:33
Szívesen. Mielőbbi gyógyulást kívánok neked.
1136. Guruljka (válaszként erre: 1130. - Bjudit55)
2018. jan. 21. 17:20
Igen, ez haladóknak való. Azért jó tudni, hogy már sokféle összeállított sorozat létezik.
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook