Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
2018. febr. 14. 00:26

Az oxálsav tartalmú élelmiszereknél (spenót,sóska, szezám..) is figyelni kell erre.

A két óra az OK, mert ezek emésztése nem több.

2018. febr. 13. 18:51
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Elsősorban Tled Judit. Megrendeltem a YIYA-tól a szememre többek között a fekete áfonyát, meg amit Te is szedsz, és a krill olajat. A fekete áfonyáról azt olvastam, hogy a magad oxalát tartalma miatt hátráltatjja a kalcium felszívódását. Ennek kivédésére szerintetek lehet úgy szedni, hogy bizonyos idő elteljen a két készítmény bevétele között. Mondjuk 2 óra elég? Köszi
1281. kori54
2018. febr. 11. 13:57

Ezt az arányt csak én gondoltam ki, nem mondtak ilyet. A Kossuth rádió mediaklikk-en vissza lehet hallgatni.

[link]


február 10. 14.32, csak el kell indítani a nyíllal a lejátszót. Ha megszakadna egérrel afehér vonalra lépve folytatni lehet.

Az elektroszmogról lesz szó, a műsor harmadánál hallottam, mint lehetséges rákkeltő az aloe vera, gingko biloba, de még a kávét is említették.

1280. bjudit55 (válaszként erre: 1278. - Kori54)
2018. febr. 11. 07:18

Tegnap gyorsan keresésnek adtam a fejem, és valóban, 8-10 éves cikkben írják hogy patkányoknál rákot okozott. csak miért most kell erről annyi év után beszélni?

De nem gondolod ugye hogy megvigasztaltál azzal hogy emberben 100-ból "csak" 14 betegedett meg.

A bifoszfonátnak ennél sokkal kevesebb embernél van megbetegítő hatása, mégis rettegünk mindannyian tőle. Ha csak 100-ból vagy 1.000-ből 1, akkor is felmerül az emberben hogy én is lehetek az az 1.


Minden esetre köszönöm hogy felhívtad a figyelmemet a bajra. A megnyugtatásod viszont nem jött be. :)

1279. kori54 (válaszként erre: 1277. - Bjudit55)
2018. febr. 10. 19:40
Patkányokon kísérleteztek, egereknél nem tudtak semmit kimutatni.
1278. kori54 (válaszként erre: 1277. - Bjudit55)
2018. febr. 10. 19:27

Nem mondtak konkrét márkát, csak úgy általában. A neten bélrákot emlegetnek, de az régebbi beírás. Ahhoz képest most is lehet kapni. Jajj, nem akartalak megijeszteni :( Az is lehet, hogy még semmi biztosat nem tudnak -szerintem nem is lehet egy valamiről megállapítani, hogy az okozta, mikor annyi mindenfélét eszünk-iszunk. Nyilván ez csak statisztikai adatokra támaszkodva állapították meg.

100 emberből, mondjuk 14-nek volt bélrákja abból 9 ivott aloé verát. Kész. Nem részletezték, hogyan derült ki.

1277. bjudit55 (válaszként erre: 1275. - Kori54)
2018. febr. 10. 15:13
Úr isten! Konkrétan melyik aloevera italról volt szó? A fiam évek óta ezt issza: [link] Ez lenne a rákkeltő? Megőrülök!
1276. c8c263a03a (válaszként erre: 1272. - B700a6a6d7)
2018. febr. 10. 15:02

Igen,valós vagyok, csak nincs új amiről írhatnék.

1275. kori54
2018. febr. 10. 14:44
Most hallottam tudományos műsorban, hogy az aloevera ital rákkeltő, valamint a gingko biloba is gyanús....
1274. bjudit55 (válaszként erre: 1272. - B700a6a6d7)
2018. febr. 10. 09:26

Úgy gondolom a mozgás is segít, mint a megfelelő táplálkozás, és a + vitamin bevitel. Viszont ha a csontanyagcsere hibásan működik, nem használ semmi.


A pajzsmirigy minden anyagcserénkbe "beleszól". Úgy gondolom a csontéba is. A múltkor nem hiába írtam le a pajzsmirigy működését segítő, normalizáló étrend kiegészítőket. Hiszem hogy segítenének, főleg mert Szenditől jutottam az információhoz minek utána még többet olvastam a témában, de sajnos nem tudom megvenni.

Amennyiben rossz eredményt kapnék júniusban, el fogom hagyni más étrend kiegészítőimet, és akkor bevetem csontjaim miatt azokat, amik normalizálják a pajzsmirigy működését. De aki bajban érzi magát, szerintem máris bevetheti. Nekem sajnos nagyon kicsi a rokkantságim.

1273. freesia (válaszként erre: 1272. - B700a6a6d7)
2018. febr. 9. 22:53
Azt gondolom, hogy a mozgásnak nagyon nagy jelentősége van. Fiam kisportolt 18 éves volt, amikor baleset érte, két éven keresztül gyakorlatilag egyáltalán nem mozgott, majd apránként kezdett el mozogni, mára, 7,5 évvel később az egyik karját képes tudatosan mozgatni, a több végtagja is mozog, de még most sem tudja koordináltan használni. Napi szinten átmozgattuk, fél órát állt állítószékben, 1 órát töltött (passzív-aktív) biciklizéssel. Egy véletlen folytán derült ki az oszteoporózisa, ugyanis egy sorstársának combnyaktörése lett anélkül, hogy elesett volna, ezért mi is elmentünk egy vizsgálatra. -2,8 és -4,3 közötti értéket mutattak ki. Az orvosok szerint mindenki csontritkulásos, aki mozgásában sérült, vagy fekvőbeteg. Azt mondják a passzív mozgatás sem sokat ér, az aktív mozgás lenne az, ami tudna segíteni. Ennek ellenére megdupláztuk a mozgatását. Az utóbbi egy évben sokat erősödött, több az aktív mozgása is. Változtattunk a táplálkozáson is, rengeteg zöldség, gyümölcs, semmi cukor, semmi finomliszt. K2, D, C vitamin, magne B6. Nálunk az is probléma lehet, hogy a mozgáshiány miatt az emésztés sem működik tökéletesen, ezért valószínűleg a tápanyagok sem szívódnak jól fel. Az egy éves kontrollon az orvos ledöbbent, amikor tájékoztattuk, hogy nem adjuk neki a “gyógyszert”. Mindenféle kontrollvizsgálat nélkül azt mondta, hogy amíg nem kezd el aktívan mozogni, nem lesz javulás. Csontsűrűségmérés csak két év után aktuális, vérképet csináltatott, abban sajnos tényleg nem látszik javulás. Igazság szerint most ott tartok, hogy nem is igazán érdekelnek az eredmények, úgy érzem, mindent amit lehetséges megteszünk, biszfoszfonátot pedig semmiképpen sem akarunk adni, úgyhogy patthelyzetben vagyunk.
2018. febr. 9. 21:23
Sziasztok! Én már valóban azt hiszem, hogy szerencse kérdése is, hogy kire, hogyan hatnak a gyógygombák, ásványi anyagok, gyógyszerek. Nem hiszem el, hogy vannak emberek -ismerőseim- akiknek az egyszerű Calcitrio -tól lényegesen javult a csontja. Ott van Brigi, akinek a Teo-tól egy teljes egészet javult. Igaz utána csak stagnált, de az is óriási eredmény. Ő valós személy, neki hihetünk. Ő nem a reklám miatt írta le nekünk a pozitív tapasztalatát, hanem ez vele megtörtént. Itt fől meg a Gkgkgk fórumtársunknak, a természetgyógyász által mondott álláspontja, miszerint a Teo-ból a napi 3 szem nem elég. Brigi 2 szemet szedett naponta, egy évig. Mégis egy egészet javult az eredménye. Juditnak azt mondták a tanácsadók, hogy a testsúlytól függ, kinek mennyit kell szedni. Most egy kicsit szomorú lettem, de szeretnék hinni az pozitív eredményben. De, ha nem segít ez a sok minden, amit én is megteszek, akkor fogalmam sincs hogyan tovább. Én nem akarok biszfoszfonátot szedni! Pedig csak az van! Nem igazán hiszem el a televízióban nyilatkozók hitelességét. Persze erre lehet azt mondani, hogy akkor a Teo-ban miért szeretnék hinni. Hiszen ott vannak a hasonló videók. Azért, mert itt van a élő példa, Brigi! Neki segített. Legalább is a gyógygombáknak tulajdonítja. De itt van az ellenpélda is Már a mozgás csontsűrűséget növelő hatásában is kezdek meginogni. Főleg amikor ilyen példa van, hogy gyógyszer és mozgás mellett még romlott is az eredmény. Az egyik orvos azt mondja nozogjál! A másik eltilt tőle. Legyél okos! Akkora gyógyszerlobbi mellett, mint ami van, hidd el, hogy csak a te érdekedben beszélnek rá a számtalan más betegséget okozó gyógyszerszedésre. Aki szerencsés, és a szervezete is akarja, minimális erőfeszítéssel javít az egészségén, a csontja állapotán. Mások, -és azt hiszem ide tartozom én is- bármit csinálhatnak, nem jön össze. Azért nagyon szeretném, ha nem így lenne, és májusban, vagy júniusban arról tudnék beszámolni Nektek örömmel, hogy lényegesen jobb lett az eredményem.
1271. kori54 (válaszként erre: 1269. - Bjudit55)
2018. febr. 9. 19:57

Egy ismerősömnek aki hosszú évek óta szedi a gyógyszert minimálisan még romlott is az eredménye. Pedig csak gyalog jár és rendszeresen úszik. Csak osteopéniája van. Szerintem sajnos az orvostól is függ kit hogy tud rábeszélni a szedésre. Van aki vakon hisz nekik.

És vagyunk mi :)

2018. febr. 9. 19:15
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!
1269. bjudit55 (válaszként erre: 1268. - Zsókica21)
2018. febr. 9. 18:07

Neked is és nekem is a csigolya a rosszabb.

Azon a szinten vagy, ahol már javasolják a gyógyszer szedést. Szedni fogod a bifoszfonátot?


Épp ma volt a tévében az 1-esen hogy nagyon jó gyógyszereink vannak, szedni kell, egy nyugdíjas még nyilatkozott is hogy neki a gyógyszer hatására olyan jó lett az eredménye hogy már csak D vitamint kell neki szedni. A mázlista!

1268. Zsókica21 (válaszként erre: 1266. - Kori54)
2018. febr. 9. 17:31
Nekem az egyik leleten -1,06 a másikon -3,93!
2018. febr. 9. 17:16
1266. kori54 (válaszként erre: 1262. - Zsókica21)
2018. febr. 9. 17:14

Ezt találtam, esetleg az értékeiddel össze tudod hasonlítani : "A WHO az alábbi diagnosztikus kategóriákat javasolta:


1.) osteoporosisban a t-score értéke kisebb, mint

-2,5;

2.) osteopenia esetén a t-score értéke -2,5 és

-1,0 közé esik;

3.) egészséges csontozatú embernél a t-score

értéke -1,0 felett van.

1265. bjudit55 (válaszként erre: 1264. - Zsókica21)
2018. febr. 9. 16:36
Ha fent van, tedd ide a kép linkjét így nem kell keresgélni.
1264. Zsókica21 (válaszként erre: 1263. - Bjudit55)
2018. febr. 9. 16:15
Oké!Megpróbálom!Köszi az ötletet!
1263. bjudit55 (válaszként erre: 1262. - Zsókica21)
2018. febr. 9. 16:07
Rakd fel a leleted fotóját a profilodnál, biztos lesz köztünk valaki aki segít értelmezni.
2018. febr. 9. 15:58

Bocsi!Nem egyértelműen fogalmaztam!Nálam van az eredmény ideadták utána rögtön!Csak én nem vagyok orvos és nem tudom megállapítani hogy jó - e?

Megkérdeztem attól aki a vizsgálatot végezte!Azt mondta amelyik orvos beutalt majd elmondja!

Ennyi!Én már hamarabb szeretném tudni!Ha elhasználtam a hüvelytablettákat utána kell mennem újra rákszűrésre!Az meg nem most lesz!Hátha tudjátok hogy mit és hogyan kell értelmezni!

1261. kori54 (válaszként erre: 1258. - Zsókica21)
2018. febr. 8. 21:30
Nem mondták, hogy kipostázzák a címedre ? Akkor hívd fel őket kérd el az eredményed, akár személyesen is.
1260. bjudit55 (válaszként erre: 1259. - Bjudit55)
2018. febr. 8. 12:07
Ahová én járok csontsűrűség vizsgálatra, ott helyben kielemzi az orvos, kezembe adja, és hazahozhatom.
1259. bjudit55 (válaszként erre: 1258. - Zsókica21)
2018. febr. 8. 12:04
Nem az eredményeddel kell menni a nőgyógyászhoz?
2018. febr. 8. 11:52

[link]

Én is elmentem csontritkulási vizsgálatra csak az eredményt nem tudom!2 hónap múlva kell visszamenni a nőgyógyászhoz!Én honnan tudhatnám addig is az eredményt?

2018. febr. 7. 11:51
Szia mindenkinek! Igértem, hogy megyek természetgyógyászhoz, és utána jelentkezem.Az Imonax Teo-ra azt mondta jó, de a napi 3 tabletta kevés.(Akkor viszont nagyon drága) A napi 3000NE D vitamin is kevés. 4000-6000 NE kell.Kaptam tőle Forever Natura min tablettát és Calivita Joint Protex tablettát. 3 hónap múlva kell visszamennem
1256. bjudit55
2018. febr. 7. 09:24

Kollagén:

Megvan mibe keverem. napi 2x szedem a grapefruit mag kivonatomat. Enyhén, finoman kesernyés, mintha egy üdítő tonikot innék. Ennek magas a C vitamin tartalma, ami pont kell is a kollagénhez.


Ha vízzel elkeverem a kollagén port besűríti azt?

1255. bjudit55 (válaszként erre: 1250. - B700a6a6d7)
2018. febr. 7. 09:21

Bocsánat, a hatásról nem írtam.

A fekete áfonya eddig elég volt, de már nem veszem és az alfa liponsavat sem, mert drágább lett. Másfél hónap alatt annyit tapasztalok, hogy nincs tele a szemem homokkal. Tehát nem száraz a szemem. Az asztaxantin 3 hónap után telítődik a szervezetben, gondolom az előnyeit ez után jobban fogom érezni. Ezt a készítményt megtartom, mert lutein és zeaxhantin is van benne. ha nem csapnak be, akkor ennél jobb készítmény nincs a szemre. Napi 1 szemet szedek.

1254. bjudit55 (válaszként erre: 1246. - B700a6a6d7)
2018. febr. 7. 08:20
Én ilyen okból a vadköles lisztet fogyasztom, csak sajnos nem rendszeresen.
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook