Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
1375. bjudit55 (válaszként erre: 1372. - Guruljka)
2018. márc. 19. 17:17

Hát, úgy tűnik mégsem vagyok elég értelmes. Ezért van hogy folyamatosan keresgélek, utánajárok annak amit szedek, és közben újakat is találok.

Jól félre értettél. Én nem szedek össze-vissza mindent, csak olvasok sok mindenről. A mumijora pedig nem a csontokra gyakorolt hatása miatt kerestem rá, hanem érdekelt miért van a Q10 mellé adva. Itt csak egy kérdést tettem fel vele kapcsolatban, de már látom kár volt. Nem is írok ide többet.

1374. Guruljka (válaszként erre: 1369. - Bjudit55)
2018. márc. 19. 17:07

Viiszakérdezek:


Te minden szép színes oldalnak bedőlsz, amiből semmi nem derül ki, csak hogy a Synergy tech -el megegyező kereskedelmi cég, kutatóintézeti vagy egyéb kapcsolatok nélkül?

1373. Guruljka (válaszként erre: 1369. - Bjudit55)
2018. márc. 19. 17:06

Több helyen utánanézek az elméletnek.

De nem veszek meg minden csodaszert, mert igen, ilyenkor megnézek legalább annyit, volt-e kutatás. Ha van, ellenőrzöm, hogy az egyetem létezik-e. Volt már, hogy a hivatkozott szövegből a gugli segítségével szakaszokat fordítottam le.


A legutóbbi csodaszer nálam az általad ajánlott Boswellia (tömjén) kivonat volt, de az 1400 Ft-os adagja is megfelel nekem. Nem vagyok rákbeteg, amire én kipróbáltam, arra beválni látszik.

De rákerestem német oldalakon is, és az angol találatokra is ránéztem.

1372. Guruljka (válaszként erre: 1370. - Bjudit55)
2018. márc. 19. 17:01

Nem, engem nem tudsz rábeszélni, mert:


1. eddig átlagos tudatosság mellett sem voltam csontritkulás-fenyegetett, a leleteim eddig jók voltak, habár időszerű lenne újabb mérés.


2. Amit észszerűnek tartok, megvettem már és szedem. De azt, hogy többfélét és mennyiségben is többet szedjek, nem tartom szükségesnek. Egyszerűen nem hiszem el, hogy többfélét szedni jobb, mint ha egyfélét, de azt jól eltalálva. Most szedek vitaminkészítményt, és ha a legközelebbi adódó alkalommal azt találják, hogy fenyegetett vagyok, akkor majd esetleg változtatok valamit, de semmiképpen sem pluszként, hanem az eddig szedett terméket fogom cserélni.


3. Téged féltelek, mert túlságosan rákattantál arra, hogy az egészségedért hajlandó vagy áldozni. Ez alapesetben rendben is van, de már túl sokat áldozol, elvesztetted az arányt. Szinte meg se várod, hogy a legutóbbi szer hatása kialakulhasson, veszed a következőt.


4. Ez egy vacaknak tűnik, csak jól tálalják. Ennél értelmesebbnek ismertelek. A YIYO sem feltétlenül emberbaráti társaság, ők is keresni akarnak a termékeikkel, és ugyanúgy máshol, sőt esetleg ugyanott szerzik be az alapanyagokat, mint a többi cég.

1371. bjudit55 (válaszként erre: 1370. - Bjudit55)
2018. márc. 19. 16:49
Sőt még én is csak tájékozódok, és nem is biztos hogy megveszem. Nem tudom még. :)
1370. bjudit55 (válaszként erre: 1368. - Guruljka)
2018. márc. 19. 16:45
Már most kezdem kellemetlenül érezni magam mert lassan úgy néz ki mintha rá akarnálak beszélni, pedig nem.
1369. bjudit55 (válaszként erre: 1366. - Guruljka)
2018. márc. 19. 16:44
Ezt nem kerestem, de hiszek nekik. Te minden terméknél amit megvásárolsz, el szoktad olvasni a kutatási eredményeit is? vagy egyáltalán ahol veszed, mutatják ezeket hozzá?
1368. Guruljka
2018. márc. 19. 16:43

Sem GAL, sem Synergytech néven nem találok információt.

Csak egy kereskedő cég.

Eladás-érdekeltek.

1367. bjudit55
2018. márc. 19. 16:40

Ja, és hogy mi késztetett arra hogy utána nézzek mi az a shilajit (mumijo)?

Szedek YIYA termékeket, amik szintén olyan minőségiek mint a GAL. Egyikhez hatásfokozóként tettek egy kevés shilajitot. Mivel mindennek utánakutatok amit beszedek, hát felkutattam ezt is. :))

1366. Guruljka (válaszként erre: 1365. - Bjudit55)
2018. márc. 19. 16:38
Van konkrét hivatkozás kutatásokra? netán publikációkra? Mert ha arra támaszkodnak, csak kell tudniuk, honnan vették...
1365. bjudit55
2018. márc. 19. 16:26

Ma már aki 4 elemit végzett, az is számítógéphez ül, így elképzelhető hogy valaki innen-onnan összeollóz valamit, vagy tele helyesírási hibával újra leír a saját szintjén. Olvastam én is ilyeneket, hasonló tartalmakkal. Viszont ami jobban megfogott az az, hogy minőségi termékeket forgalmazók is felvették a termékpalettájukra.

Kiemelném a GAL Vital SynergyTech Kft-t. (Náluk Shilajit néven szerepel.)


gal.hu oldalról idézek:

"a legfrissebb független nemzetközi kutatásokra támaszkodunk és nem saját magunk által megrendezett költséges kutatásokra, ugyanis célunk, hogy a leghatásosabb terméket tudjuk kínálni"


A GAL sok éve megbízható termékeket forgalmazó cég. Van olyan készítményük, amit évek óta vásárolok.


De van pl. a Kincses múmio, aminek kapszulánként magasabb a hatóanyag tartalma. Hát, még gondolkodom mi legyen. :)

1364. 86d0584f0e (válaszként erre: 1361. - Bjudit55)
2018. márc. 19. 15:48

Egyértelmű hazugság, egy helyesírási hibáktól és hazugságoktól hemzsegő katyvasz.


"Mongol hagyományos gyógyászat Isze. XV körül már kialakult tehát úgy tartják, hogy kb. 3000 éve keletkezett"


Ezt a mondatot onnan mentettem. Tehát szerinte időszámításunk szerint XV körül (engedjük meg, hoyg XV. századra gondol a csaló), azaz 1500 körül létezett már, tehát szerinte 3000 éves. De az alig 500 éves volt!


Lehúzás, átverés, kamu. Pulzusdiagnosztikát hirdet és azzal gyógyít ... Hagyjuk már!

1363. bjudit55 (válaszként erre: 1362. - Guruljka)
2018. márc. 19. 15:47

Gondolod? Azért gondoltam hogy jó lehet, mert nagyon sok olyan hasznos összetevője van, melyekhez másból kevésbé jutunk hozzá. Azt feltételezem, a hiányos táplálkozás is hozzájárul a megbetegedésekhez.

Fontolgatom még, de mivel sokat olvastam róla, látok benne fantáziát. na még alszok rá úgyis, mert nincs pénzem.

1362. Guruljka
2018. márc. 19. 15:41

"A mumionak minden háztartásban ott kell lennie, hiszen szinte minden betegségre gyógyír."


Innentől nem is nézem tovább. Ne költs rá, Judit.

1361. bjudit55
2018. márc. 19. 15:16

Ismeritek a Mumio-t?


Most olvasom, hogy csontritkulásra is ajánlják.

Ki kell találnom miről mondjak még le, hogy ezt megvehessem. Nem csak a csontok miatt.

Amit kinéztem havi 6.000ft-ba kerülne, magas hatóanyag tartalmú.


Talán ha beiktatnék heti 1 böjtnapot az egészségemre is válna, és megmaradna a kosztpénz is azokon a napokon. :)))

1360. Guruljka
2018. márc. 14. 19:57
Hasonló a mákra is érvényes. Aki csak teheti, egyen minél több mákot! Akár az olivaolaj mellett is. :D
1359. bjudit55
2018. márc. 14. 09:28

"5. Csontok


A klinikai endokrinológiáról és anyagcsere folyamatokról szóló Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism 2012-es kutatása szerint az olívaolajban gazdag mediterrán étrendet folytatóak vérében magasabb osteokalcin szám mérhető, amely a csontozat jobb egészségi szintjét mutatja.


Emellett a rendszeres olívaolaj fogyasztása jobb kalciumszintet mutat a vérben, amely segíti a csont egészségét és a kalcifikációs folyamatokat. Az olívaolaj fogyasztása jó hatással van a csontritkulásos betegekre, akik nagyobb eséllyel szenvednek csonttöréssel járó baleseteket csontsűrűségük csökkenése miatt. Az olívaolaj fogyasztása csökkentheti a csontritkulás kialakulásának kockázatát is.


Az olívaolajat főzéshez, vagy masszázshoz is használhatja, csontjai egészségesek és erősebbek lesznek. "

Idézet innen:

[link]

1358. Guruljka (válaszként erre: 1356. - Bjudit55)
2018. márc. 11. 17:10

Nem tudom, egy masszázs mennyire használ a csontoknak közvetlenül. De ha vissza tud kerülni az izom a kényszerhelyzetéből a normál anatómiai helyére, ahová úgymond ki van találva, akkor nyilván az kihat az inak révén a csontokra is.

Lehet úgy is masszírozni a hátat, ha egy kicsi labdát a fal és a hátunk közé téve, görgetjük. Ez persze csak jólesés-szinten.

1357. bjudit55
2018. márc. 11. 16:51

Akinek kertje van, ültessen leveles kelt is!

Rengeteg kalciumot tartalmaz a hasznosulását segítő magnéziummal együtt.


Aki nem ismeri, olvasson élettani hatásáról.


A leveles kel áttelel, most is abból iszom a zöld turmixot. Hónapokig hanyagoltam, de most újra iszom mert kívánja a szervezetem. :))

1356. bjudit55
2018. márc. 8. 09:16

Most rendeltem egy Rad Helix-et.

van egy más típusú hengerem, de azzal sehogy nem tudom megoldani hogy ne zúzza össze a gerincemet ezért nem is használom.


Úgy gondoltam napi szinten használni fogom az új hengert. Azt írják, vissza lehet állítani rendszeres használatával a gerinc teljes mozgástartományát, és segít kiüríteni az izmokból a mérgeket.

Ugye jót tehet ez az állapot a csontoknak is? Elég merev vagyok, de rendszeres masszázsra nincs pénzem. Még 1-re is sajnálom, és sosem voltam még.

1355. bjudit55 (válaszként erre: 1354. - 86d0584f0e)
2018. febr. 28. 11:17
Jó tudni. :))
2018. febr. 28. 10:32
A nővéremnek az orvos sportot is kikötött csontritkulásra, mert minél több az izom, annál sűrűbb csontszerkezet termelődik. Az izmok a csontokra tapadnak és azt feszítik, ez az alapja.
1353. Guruljka (válaszként erre: 1352. - Bjudit55)
2018. febr. 28. 10:14

Köszönöm, majd meglátom, mikor járunk megint a "lidliben". És kiáztatom addig is a sósat.


A turmixom egy régi darab, a datolyát úgyis ki kell magozni, én feldarabolom inkább, hogy egyenletes legyen a massza. (A kesut is meg fogom törni kicsit.) De még nem szereztem be a hozzávalókat.

1352. bjudit55 (válaszként erre: 1350. - Guruljka)
2018. febr. 28. 10:04
A LIDL-ben van sózatlan. Ha nincs, a sósat le kell öblíteni és ugyanolyan jó. Árban is egyforma.
1351. bjudit55 (válaszként erre: 1349. - Zsókica21)
2018. febr. 28. 10:03
Mivel azért áztatjuk hogy megpuhuljon, addig áztatjuk amíg ez be nem következik. 1 óra biztos elég. Én délelőtt beáztatom, ebéd után látok neki a készítésnek és mindig jól meg van puhulva. Csak annyi vizet öntök rá ami éppen hogy csak ellepi, és az áztató vízzel turmixolom, mert az is édes.
1350. Guruljka (válaszként erre: 1349. - Zsókica21)
2018. febr. 28. 09:58

Én az áztatás után fel fogom majd darabolni is.


Diót az egyik boltban mindig lehet kapni kimérve. A kesudió már zűrösebb lesz, egyelőre a helyi boltokban csak sósat láttunk. A lildiben talán akad kimért sózatlan.

2018. febr. 28. 09:46

Guruljka!

Sajnos a magyar dió nálam sem terem !A falúban ahol tartózkodom árulnak a szomszédban!

bjudit!A datolyát nehezen tudtam turmixolni!Nem derült ki számomra meddig kell áztatni.Azért nem állt össze!

1348. bjudit55 (válaszként erre: 1345. - Katusa)
2018. febr. 27. 07:52

Omega3 bevitelre a Krill olajat vélem a legjobbnak. Az ami manapság divat hogy ezt is teszek a kapszulába, azt is, esetleg 3 féle hatóanyagot is, az megtévesztő lehet. Azért csinálják mert legtöbben azt gondolják erről hogy sok minden van benne, ezért hatásosabb. Közben meg semmiből nincs annyi benne amennyi hatásos mennyiség lenne.

Csak egy példa:

Kozmetikumokhoz, de még hialuronsav kapszulához is egyes gyártók tesznek egy kis kollagént is. Amiről szerintem köztudott hogy bőrön keresztöl nem szívódik be, csak tápcsatornán keresztül. Viszont hogy hatása is legyen, napi 10 gr-ot el kell belőle fogyasztani. Ez annyi, hogy legalább 20 kapszulát be kéne kapni belőle naponta. Épp ezért van, hogy a rendes adag beviteléhez por alakban, vagy folyékony formában kapható.


Tehát a tiszta Krill olajra keressél rá.

1347. bjudit55 (válaszként erre: 1346. - Guruljka)
2018. febr. 27. 07:45
Tömjénnel kapcsolatban nekem is az volt a tapasztalatom, hogy legelőször a légutakra hatott.
1346. Guruljka (válaszként erre: 1345. - Katusa)
2018. febr. 26. 21:37

én szedem most a csomagban, de épp emiatt nem tudom, melyik miképp hat.


A tömjén hatása talán már érzékelhető, szakad fel a rég, talán még dohányos koromban letapadt szmötyi.

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook