Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek milyen gyorsan sikerült teherbe esnie, milyen módszerekkel?Várom a tapasztalatokat, élménybeszámolókat! fórum

Kinek milyen gyorsan sikerült teherbe esnie, milyen módszerekkel?Várom a tapasztalatokat, élménybeszámolókat! (beszélgetős fórum)


2017. ápr. 15. 09:15
mi hónapokon át próbalkoztunk. sajnos ritkán volt peteérésem. ha volt, akkor mindig együtt voltunk, mégsem hozott eredményt. aztán elkezdtem szedni a barátcserjét, es egyből össze is jött a baba.
2015. aug. 21. 21:20

Milyen módszer?

Először a sex-el kellene próbálkozni.

2014. máj. 27. 12:57
Milyen gyorsan?A férjem esküszik ,hogy 10 perc volt szerintem max 2:) De mindkétszer elsőre.Nem kerítettünk nagy feneket neki,egyszerűen mikor ovuláltam nem védekeztünk ,ennyi.Ha nem jött volna össze egyből én dokihoz mentem volna.
2014. máj. 27. 09:20

Az első babánál előtte már 1 éve nem védekeztünk, de nem is éltünk 'babaváró' életet, sőt! amikor kiderült, hogy terhes vagyok is izgultam, nehogy baj legyen ...

Szóval 1 évig nevezhetem végülis 'próbálkoztunk'-nak, hiszen sehogysem védekeztünk, és tudtuk, hogy gyereket akarunk 5 éven belül biztosan, akkor jön össze amikor össze kell jönnie..

A második babámmal akkor estem teherbe, amikor az első 3 hónapos volt:) És szerintem csak azért nem jött rögtön utána, mert fájt a gátsebem :D :D a harmadik sokan azt mondják, hogy már egy tüsszentéstől is megfogan:P de most kicsit várunk, nem szeretnénk, ha bármelyik valamiben hiányt szenvedne, azért mert az anyjuk imád terhes lenni-szülni-és édesanyának lenni a mindennapokban :P :D

(offtopic: nagyon jó ez az 1 év különbség!! nem könnyű, de minden perce megéri, és nagyon kedvesek, figyelmesek egymással, imádják egymást!!)

2014. máj. 27. 09:04
A bartánőm esetét írnám le engedelmével. Ők 4 éven át próbálkoztak, túl volt számos hormonkezelésen, és 2 beültetésen. Anyósával, meg sógorával laktak együtt, sosem volt nyugalmuk, állandó veszekedések mentek. A próbálkozások után teljesen feladták. 1 évvel ezek után vettek egy házat, különköltöztek, nyugalom lett. 2 hónapon belül sikerült összehozni a babát.
2014. máj. 27. 07:59
tabletta szedes mellett lettem terhes/1 szemet elfelejtettem bevenni/.
2009. máj. 26. 15:18
Szerelmeztem a gyermekeim apjával....
2009. máj. 20. 02:13

Én először olyan fél után estem teherbe, de a magzat elment. Akkor nagy csalódás ért bennünket, görcsösen próbálkoztunk tovább eredménytelenül. Egyszer aztán évekkel később a reggeli kávé után rosszul lettem, rohanás ki a mosdóba.. Azt hittük, hogy ez egy vírusos fertőzés, de másnap, és harmadnap is megismétlődött, szinte már fájó fáradtság kiséretében. Akkor csináltam egy tesztet, ami pozitív eredményt mutatott, majd elmentem az orvoshoz, aki ezt megerősítette. A rosszullétek kb. 6 hónapos korig gyötörtek, de ez valami rettenetes volt.. Ezeket leszámítva minden a legnagyobb rendben ment, megszületett a kislányunk.


Módszereket nem alkalmaztunk. Nálam félidőben történt a dolog. A lelkiállapot a fogamzást tekintve nagyon meghatározó, ezt 100%-osan merem állítani !

2009. máj. 17. 13:30

Nekünk 6 hónap után sikerült a picilány...Mondjuk apa be is volt fogva rendesen,de nem bánta...:)))

Ne stresszeljetek,csak szeressétek egymást minél gyakrabban!:)

2009. máj. 17. 13:19
Szerintem a tea tényleg segíthet. Sokkal jobb a gyógytea, mint a gyógyszerek, csak kitartóan kell inni!! A palástfű-cickafark keveréket az össze-visszaciklusom miatt ittam, a barátcserje kapszulát meg a pé.-m miatt. A clostitól féltem volna, mert túlstimulálhatja a petefészket, vagy nagyobb az esély az ikrekre. Persze ha muszáj lett volna, akkor szedtem volna.
2009. máj. 17. 13:15

Én már szerettem volna, de férjemmel megbeszéltük, hogy várunk még 1-2 évet. Nagyon össze-vissza ciklusom volt és 1-2 hónapig ittam palástfű-cickafark teakeveréket és szedtem barátcserje kapszulát, mert a dokim tanácsára hőmérőztem, hogy a ciklusomat figyeljem. Az összevissza ciklus miatt (15-50 nap) mentem el hozzá és kiderült, hogy az évben csak 3 peteérésem volt (a doki azt mondta ha babát szeretnénk majd kell closti), de a 3.-nál ott volt Manó (peteérésem a ciklus 34. napján volt!) akit nagyon várunk :) Csak pár estét töltöttünk védekezés nélkül, úgymond "poénból"....

Szóval akinek hasonló problémája van (én nagyon féltem, hogy a ciklusom miatt majd nem esem teherbe) az ne keseredjen el!!! Akinek meg ennyi problémája sincs, az meg pláne!

11. Imo
2009. máj. 13. 16:52

én is a szerencsések közé tartom


nem kellett egyszersem 2 hónapnál tovább várnunk

még a széltől is:))))))))

2009. máj. 13. 16:43

Helló!


Én úgy voltam vele, hogy a fiúm "rám nézett" és már terhes is voltam. Mindenesetre ajánlom a gyakori nemi életet sokat segít ezen a problémán.

2008. szept. 16. 19:00

Szia!

Én tíz hónap után estem teherbe(most 5 hetes és 6 napos vk.),és én is teát ittam előtte egy hónapig.Hogy ettől sikerült e vagy sem,nem tudom,de hiszek benne.Ez egy ún.fogamzó tea:

-citromfű

-kamillavirág

-körömvirág,

kiegészíthető ánizzsal,orbáncfűvel

-cickafarkfű

-palástfű

Elkészítés:Mérj ki minden teafűből azonos mennyiséget egy tálba,a cickafarkfű és a palástfű kivételével.Keverd össze alaposan.Oszd két részre.Az egyik részt cickafarkkal,a másik részt a palástfűvel keverd össze.

A cickafarkosat kell a ciklus első felében,a palástfüveset a második felében inni.Reggelente forrázz le 3dl vízzel 2-3 tkanálnyi teakeveréket és 8-10 percig hagyd állni.

Emellé szedtem barátfűcserje kapszulát naponta kettőt és Elevitet.

Remélem tudtam segíteni!

2008. szept. 16. 18:25

Szia.

Az első tea a cickafark.

Amúgy mi a 3.bébivel próbálkozunk eddig még sikertelenül.Az első 3 hónap alatt a második elsőre sikerült,most 9 hónapja próbálkozunk.Második hónapja iszom ezeket a teákat nem tudom még hogy mennyire hatásos az biztos,hogy van aki esküszik rá.2 hét múlva majd megírom hogy nekem segített-e.Én ezen kívül még szedtem clostilbegyt peteérésserkentő tablettát,szedtem elevitet béres cseppet kiszámoltattam a jónás napomat/ebben is sokan hisznek/ és a férjem csak zuhanyzik nem engedem melegvizes kádba ülni,mert az sem tesz jót.Röviden ennyi most várunk a peteérésen már túl vagyok.

2008. szept. 16. 18:19

(230-350 Ft, a Herbária Bio 310 Ft)


A növény ösztrogén aktivitású, a női hormonhoz hasonló anyagot tartalmaz, javítja a sárgatesthormon termelését. De csak egészséges életmód mellett tartja harmóniában a hormonrendszert. Minden szempontból a lehető legkedvezőbben befolyásolja a női medence szerveit. Petefészek-gyulladásnál gyakran már az első cickafark-ülőfürdő megszünteti a fájdalmakat, és fokozatosan elmúlik a gyulladás is. Miómákat is cickafark-ülőfürdővel szüntetünk meg, melyeket naponta hosszabb ideig alkalmazunk. A cickafark görcsoldó és nyugtató hatású, gyulladásgátló, serkenti az anyagcserét, vérzéscsillapító, vérképző, vértisztító, befolyásolja és erősíti a méh és a petefészkek működését, szabályozza az emésztést.

Görcsoldó hatása miatt különösen ajánlható fájdalommal és görcsökkel járó havi vérzésre, melyhez deréktáji fájdalom is társul. Anélkül, hogy hashajtó lenne, javítja a kiürülési reflexet (Ajánlott mindazoknál, akiknél ez a reflex kialudt, és állandóan hashajtókkal élnek.)


Teafőzet:

1 púpozott teáskanál cickafarkfüvet adunk 1/4 liter vízhez, leforrázzuk, rövid ideig állni hagyjuk.


Ülőfürdő:

100 gramm cickafarkfüvet (az egész növényről van szó) éjszakára hideg vízbe áztatunk, másnap felforraljuk és hozzáöntjük a fürdővízhez.



Palástfű-tea (150 Ft )


A palástfű segít menstruációs zavarok, fehérfolyás, alhasi panaszok, hormonzavar és a klimaxos rosszullétek esetén, a kezdődő pubertás időszakában kedvezően hat a női szervezetre, cickafarkkal együtt alkalmazva. Hogyha fiatal lányoknál a menstruáció orvosi gyógyszerelésre sem áll be a havi rendszerességre, cickafarkkal keverve a palástfű (egyforma mennyiséget véve mindkettőből) egyenesbe hozza a dolgot. A palástfűnek összehúzó hatása van, igen gyorsan gyógyít, ugyanakkor használják vízhajtóként és szíverősítő szerként is, sebláz, gennyező sebek és elhanyagolt fekélyek esetén is. A női nemi szerveket, mindenekelőtt a méhet erősíti, így az anyaságra való felkészülés, valamint szülés előtt és után alkalmazható haszonnal.



Szülés utáni sérülések, nehezen szülő nőknél alhasi petyhüdtség esetén, koraszülésre hajlamos nőknél terhesség megtartásában, a méhszalagok megerősítésében igen sokat segít a palástfű. A harmadik hónaptól palástfűteát kellene fogyasztania minden olyan nőnek, akiknek ilyesfajta problémái vannak.


Vetélés: A vetélés megelőzésére a terhes nő az első trimeszterben igyon palástfű teát, így megelőzhető az embrió kilökődése.


Az ezüstös palástfű különösen elhízás ellen jó. Naponta 1-2 csészével elég meginni, hogy kedvező hatását kifejtse.


Teaként: 1 teáskanál palástfüvet leforrázunk 2-3 dl vízzel, 1-2 percig állni hagyjuk, majd kortyonként fogyasztjuk. Napi 2-3 csésze ajánlott.


Fürdő: 0,5 liter vízben forraljunk fel 4 evőkanálnyi palástfű levelet, majd szűrjük le, és a főzetet adjuk a fürdővízhez. Fehérfolyás, menstruációs fájdalmak, változókori panaszok esetén ajánlható.


Jó tudni: naponta 2 csészénél több palástfű-teát ne fogyasszunk, mert károsíthatja a májat! Lázzal vagy vérzéssel kísért hasmenés esetén forduljunk orvoshoz.

2008. szept. 16. 15:39

Köszönöm lányok h leírtátok a saját történeteket,aranyosak vagytok!

Sok boldogságot a gyerkőcökhöz,ksitesó projkethez pedig sok sikert!!


Mi most indulunk ebebn a hónapban egy uj dokihoz aki természetgyógyász is amelett h nőgyógyász minden reményóünk benne van mert sajnos aki volt doki ahozz pontosan 1éve járok sőt már el is mult és az 1év alatt nem sikerült fény deríteni arra h mi lehet a hiba:(nagyon elszomorító h sajnos vanank ilyen orosok akik csak a pénz pénz pénz és nem érdekli h te mennyire ágysz már tényleg egy babóra...ugyhogy most sikerült találni egy megfelelőt remélem h a személyes találkozó után is iylen jó véleménynel leszek róla és azt is remélem h még ami előttünk van 3hónap ebből az évből ennyi idő alatt sikerül orvoslni a problémát ha van és 2009ben már arról írhatok nektek h nekünk is sikerült végre..ez már nagyon jó lenne!!!

2008. szept. 16. 15:02
Sziasztok! Mi egy babát nem terveztünk, de összejött, mert az antibiotikum kiütötte a fog. gátlót.Nem maradt meg, pedig nem lett volna baj.Azután sokáig nem akartam majd mikor szerettük volna nem jött össze, csak 7 hó próbálkozás után .Fanni most lesz öt éves.Szeretnénk kistesót, de még mielőtt elkezdtünk volna a prób összejött, de sajnos el is ment.Így most kezdjük a kistesó projektet.
2008. szept. 16. 10:28

Szia!

Hál istennek nekem elég gyorsan sikerült teherbe esnem! Tavaly októberben elterveztük, hogy babát szeretnénk, és novemberben már terhes voltam. Csak 5 hónapja voltam együtt a párommal, de nagyon boldogok voltunk. Szeptembertől kezdtünk el beszélni a dologról, októberben letettem a cigit, és elkezdtünk próbálkoni.Magam sem hittem, hogy ez ilyen gyorsan sikerül, és tudom, hogy ez elég ritka eset. Mikor megláttam a teszten a 2 csíkot még rosszul is lettem annyira boldog voltam. Aztán a terhesség nem volt problémamentes, a 20. hétig vérezgettem, feküdtem, de júliusban aztán megszületett Balázs.

2008. szept. 16. 10:11

Szia!

Nekünk elég sokára sikerült teherbe esnem. 3 évig próbálkoztunk, mire összejött. Mindig terveztük, hogy ha abban az évben nem jön össze, elmegyünk dokihoz, hogy kivizsgáljon minket. Hál'Istennek nem mentünk. Csak még jobban stresszeltük volna magunkat. Pláne, hogy egy év után hivatalosan is meddőnek számítottunk volna. Azt mondják sok minden agyban dől el. Nekünk akkor jött össze, amikor már nem görcsöltünk rajta. Úgy döntöttünk ha összejön az szuper, ha nem akkor meg majd kitalálunk v.mit. Esetleg örökbe fogadunk egy gyerkőcöt. 3 év után összejött egy bébi, akiről akkor szereztem tudomást, mikor elvetéltem. Mivel még nagyon kicsi volt megúsztam az utólagos orvosi beavatkozást. Így már volt esélyünk is, hogy összejöhet. Aztán 3 hónapra rá újra teherbe estem. Jelenleg 10 hónapos a kisfiam.

2008. szept. 14. 13:50
A hibákért utólag bocsánatot kérek...
2008. szept. 14. 13:46

Sziasztok!


Szeretném összegyűjteni,hogy kinek hogyan,milyen módszerrel,gyógyszerrel beavatkozással az nélkül sikerült teherbe esnie..menyni próbálkozás után..miken mentek keresztül..egyszóval érdekel minden amit átéltetetk egészen odáig hogy végre két csíkos lett a tezst és egy új élet vette kezdetét!!


Várom a hozzászólásokat,tapasztalatokat segítségeket!

Ezáltal remélem hogy tudunk segítséget nyújtani mind azoknak akik már jó ideje próbálkoznak sikertelenül..köztük vagyok jó magam is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook