Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mosópor dilemma : minőség vagy árfekvés? fórum

Mosópor dilemma : minőség vagy árfekvés? (beszélgetős fórum)

12. starflo (válaszként erre: 6. - OlíviaAnna)
2010. szept. 7. 12:03
Érdekes én pont azt olvastam több helyen is, hogy a por sokkal jobban tisztít, mint a gél, mert a gél alapja mosópor+víz keveréke.
2010. máj. 7. 09:03
Én mindig arielt használtam. Aztán a lidlben vettem egyszer formil folyékony mosószert, és tökéletesen bevált. Ha úgy érzem, hogy szükség van rá, még vanish vagy ariel folteltávolitót szoktam önteni hozzá..mikor melyik az akciós.
10. a106211d56 (válaszként erre: 5. - Cepheus)
2009. nov. 28. 09:48
Az izzadásfoltot a deók magas fémtartalma okozza,és az bizony nem mosható ki!Izzadásgátlók használatával csak az egészségednek ártasz...használj olyat,ami "izzadást nem gátló"annak az a lényege,hogy enged izzadni,de nem engedi elszaporodni a bőrön az izzadságért felelős baktériumokat,amik a szagot okozzák.
9. a106211d56 (válaszként erre: 1. - A7baea197d)
2009. nov. 28. 09:44
és képzeld,a TOMI mosóporok is Persil alapanyagúak,csak más az illatanyaguk!!!!!!
8. a106211d56 (válaszként erre: 7. - 73000ceac6)
2009. nov. 28. 09:42
A ruhát nem feltétlen a rosszul választott mosópor szürkíti meg,sokkal inkább a rosszul választott víz hőfoka.A fehéret ha elkezded magas hőfokon mosni,a szálak közt megtapadó vízkő színezi el,fakítja ki,amit a víz keménységének is köszönhetünk.Ezért mindíg teszek egy evőkanál konyhai sót a mosógépbe,ha magas hőfokon szükséges mosnom..(Ágynemű,konyharuha...stb...)
2009. okt. 22. 15:28
Ariel folyékony + foly. folttisztító. Én azt mondom h inkább legyen meg a minőség, minthogy fehér helyett szürke ruhaneműben kelljen járnom. Ez az egy, amiből nem engedek anyagilag.
2009. máj. 15. 12:07
Olvastam valahol, hogy lab.tesztek igazolták: ugyanaz a márka folyékony változatban érezhetően jobban tisztít, mint por alakban. Szóval bármilyen nevű mosószert is vesztek, válasszátok a folyékony változatot!
5. Cepheus (válaszként erre: 4. - Kaprazat)
2009. máj. 15. 12:02
Hát én meg azt tapasztaltam, hogy az olcsó mosópor (ill. helyesbítek: egy olcsóbb mosópor, amit pedig nagyon nyomnak a tévés reklámokban is, hogy milyen szuper) még az izzadtságot sem viszi ki... :-(
2008. okt. 20. 15:11
Nagyon sok mindenből az olcsóbb is ugyanolyan hatóanyagokat tartalmaz, mint a drágább. Sok neves tisztítószerben pl egészen triviális hatóanyag van, a noname-ben pedig ugyanaz csak 3x több... No comment. A mosószerek közül mindegyiknek nagyjából ugyaz az az összetétele. Jó persze a drágábba pakolnak még adalékokat, de az olcsóbbak közül is vannak olyanok amikbe szintén raknak specifikus tisztítóanyagokat (többnyire enzimeket)lásd Dosia és társai. És azért tegyük a szívünkre a kezünket: A legtöbbünk íróasztal/pult mögött dolgozik 8 órát és nem kakaós paradicsomlével locsolnak minket. A kicsi koszt meg az izzadtságot még a legeslegszimplább mosópor is kiviszi. Biztosan kell az a hiperintelligens? Hétköznapokra jó az olcsó, ha meg ránk borult mégis a spagettistál, nos akkor jó ha van otthon azért a drágábból is 1-2 kanállal...
3. Lilly1 (válaszként erre: 2. - Cservenák Vali)
2008. okt. 20. 14:59
Sokáig én is ezt hittem, aztán - "valamire csak jó lesz" alapon - vettem egy olcsó mosóport az Au...n-ban, ami annyira bevált, hogy azóta csak azt használom. A fehér ruhákhoz használok még - szintén olcsó - adalékot is, és maximálisan meg vagyok elégedve. Pedig gyermekem tud produkálni foltokat... :-)
2008. okt. 20. 14:44
Inkább a minőséget választom,mert az olcsó húsnak híg a leve szokták mondani,de ez így is van.
2008. szept. 14. 13:32
Sokszor gondolkodtam azon, hogyan is tudnám megúszni azt a rengeted kiadást, ami a drága mosószerekkel kapcsolatos. Mindig Pesilt vettem, meg voltam győződve, hogy a világon az a legjobb mosópor, amíg el nem mentem az Aldi-ba. Létezik ott egy TANDIL nevű mosópor ill. folyékony változata, hirtelen elhatározással úgy döntöttem, kipróbálom. Aztán nagyon kellemesen csalódtam, a ruha tiszta, folt nincs, stb...minden amit elvárunk. Később több emberrel beszélgettem, és egy olyan illetékes emberke elárulta: A Tandil uyanaz, mint a Persil, csak az Aldi nem adhatja ugyanazon a néven. Ráadásul: Az a cég amelyik gyártja, a Henkel leányvállalata.Arra gondoltam megosztom veletek, mert szerintem a legtöbb háztartásban szerencsés, ha havonta pár ezer forintot meg tud spórolni, úgy, hogy nem megy a minőség rovására!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook