Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mivel fűtsek a télen? fórum

Mivel fűtsek a télen? (beszélgetős fórum)


18. ina87
2016. febr. 3. 21:18
pl tüzelő anyagal
2009. jan. 30. 13:03
Mi néhány hónapja vettünk egy kandallót, ami nem beépített. Nagyon meleget csinál, meg vagyunk elégedve és ahhoz képest nem is volt nagyon drága.
16. elam
2009. jan. 29. 16:23
Köszönöm szépen csepke2005!!! :)))
15. elam
2009. jan. 28. 00:30

csepke2005

Privát őzenet ment!!!

2009. jan. 6. 22:08

Sziasztok!


Én javasolnám a Biobrikettet, de mivel Tatabányán tudok egy céget aki ezzel foglalkozik ez kicsit messze van békés-től...... Ha esetleg valakit érdekel szalmából van a brikett és nettó 24.-ft/kg kb 16MJ/kg - tud. priviben a többi.

Kati

13. jnka (válaszként erre: 7. - Babuja)
2008. okt. 17. 10:42
Tapasztalataid is vannak az infrafűtéssel? Mi is gondolkodunk rajta, de eddig még senkit nem találtunk, aki használná, és tudna róla mondani valamit.
12. LARE
2008. okt. 3. 21:28

Van valakinek tapasztalata vegyestüzelésű kazánnal? Mi 15 éve nem használjuk, de most rákényszerülünk a gáz ára miatt. Viszont nem tudom, mennyi szénnel lehet kifűteni egy télen egy 170 nm-es házat? Van valakinek ötlete, mennyit kéne vegyek német brikettből vagy orosz kazán szénből, egész télre? És mennyi fát? Leginkább este fűtenénk, illetve 2-3 nap egész nap menne a fűtés hetente. Nagyon nem mindegy, mert nem olcsó a szén sem és legalább napi 2-3 óra meló lesz befűteni, ami munka és tanulás mellett nagyon nehéz. Viszont nem tudom kiszámolni, hogy tényleg olcsóbb-e szénnel fűteni, mint gázzal, amíg nem tudom, mennyit kell vennem. Ha valaki fűt(ött) szénnel, írja meg legyen szíves, mennyi és milyen szenet vett egy egész télre és mekkora házat fűtött ki vele!

Köszönöm!

11. LARE (válaszként erre: 1. - C8a6111a55)
2008. okt. 3. 21:15
Arról nem beszélve, hogy az olajradiátor tűzveszélyes és elvileg nem szabadna fürdőszobában használni. A kicsi később felboríthatja. Egy ismerős kissrác az ágya mellé húzta esténként és megolvadt a takarója, mert hozzáért. Persze a cserépkályha sem gyerekjáték.:)
2008. okt. 3. 21:13
Bioenergiával.:D
9. LARE
2008. okt. 3. 21:09
Az olajradiátort tényleg csak kiegészítő fűtésként szabad használni. Szerintem arra jó, hogy esténként 1, max. 2 órára melegebb legyen. Én 2 éve kaptam, ha minden este fűtöttem vele, havi 30.000 Ft-ot vitt el és csak a szobámban volt meleg. Akkor még ennyi pénzből gázzal kifűtöttem az egész házat és nem csak a szobámat. Azóta változott a gáz ára, de árammal fűteni még mindig drágább. 1 szobát én is inkább cserépkályhával fűtenék.
2008. szept. 16. 09:54
gázzal
2008. szept. 16. 09:53
Én javaslom az infrafűtést. Ez elektromos, de elég takarékos és jótékony hatásai is vannak.
2008. szept. 15. 10:22
Szerintem is valamilyen fa tüzelésű megoldást válassz. Olcsóbb is fűteni vele, mint a gázzal vagy a hősugárzóval és nagyobb meleget is ad.
2008. szept. 15. 10:21
A nővéreméknek ,valamilyen lapos falra szerelhető elektromos hősugárzójuk van,ami fújja is a meleget.Úgy be fűt 1-2 perc alatt,hogy menekültem a fürdőjükből:))
2008. szept. 15. 10:19
Hordozható cserépkályhát javasolok,ami ugye fatüzelésű.Nekünk is van,igaz nem a hordozható válzozat.Szuper meleget ad,még reggel is langyos.Össze sem lehet hasonlítani ezt a meleget a radiátor melegével!
2008. szept. 15. 10:16
de egyébként, fa tüzelés jobb. ha lenne 50rugóm vaskályhára meg a kéményt megcsináltatni, bizony én már fával fűtenék.
2008. szept. 15. 10:14
olajradiátort ne. semmit nem ér. inkább hősugárzót. nekem van egy nagyon jó, 6ezerért vettem 2006 őszén. ha beindul a tél, éjjel nappal megy, és még semmi baja.
2008. szept. 14. 12:05

Üdv mindenkinek.

Végső tanácstalanságomban indítom ezt a fórumot. Van egy most 5 hetes kicsi lányom, és jelenleg egy régi kis parasztházban lakunk. Ami nyáron nagyon szuper 25 fokot tartja, de télire sajnos meglehetősen kihűl. A mostani gázárak mellett muszáj beszereznem valami plusz fűtőalkalmatosságot... hogy legalább a fürdetésnél jó idő legyen.

Akinek van, vagy találkozott már vele, kérem írja le tapasztalatait az olajradiátorról. Milyet érdemes venni? Megéri-e egyáltalán? Vagy inkább nézzek valami másfajta megoldást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook