Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen fekvésű lakást érdemes venni, ha tetőtéri, ahhoz, hogy nyáron ne 40 fok legyen benne? fórum

Milyen fekvésű lakást érdemes venni, ha tetőtéri, ahhoz, hogy nyáron ne 40 fok legyen benne? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 14. 12:33
Mi igaz, hogy nem tetőtérben, hanem egy társasház legfelső emeletén lakunk, de nálunk teljesen mindegy, hogy merre néz az ablakunk. Mindenhol meleg van. Szerintem a tetőtéri lakásoknál sincs máshogy.
5. gyöngyi (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2008. szept. 14. 10:31
Én sem vagyok klímabrát, de a hálószobánk a tetőtérben van egy rosszul szigetelt 30 éves házban.Nyáron éjszaka is 32 fok volt, amíg a klímát be nem szereltettük!
4. emagdi (válaszként erre: 2. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 14. 10:27

egyetértek:)

annyi még, hogy szerintem nagyon klassz, ha a hálószoba ablaka keletre néz, akkor reggel besüt a nap, ettől sokkal jobb kedvvel fogsz felkelni!:)))

3. zebracsikó (válaszként erre: 2. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 14. 10:26

köszi a választ, a nappali és a háló a 4.emeleten van (ott sima ablakok vannak, keletre néznek), a tetőtérben a dolgozószoba lesz, ott vannak tetősík ablakok, szintén keletre nézve.

A légkondi jövő nyárra tervbe van véve.

Nem vagyok nagy légkondi-barát, elviselem, de nekem valahogy mesterséges levegőt állít elő, és nem komfortos. Tulajdonképpen csak annyit szeretnék, hogy ne egész nap kelljen döngetni a klímát, hanem csak naponta pár órát a legszükségesebb időben.

2008. szept. 14. 10:20
Tetőtéri lakásban előbb-utóbb nem fogjátok megúszni a légkondit. Szerintem nem a tájolástól függ, de nyáron elég elviselhetetlen a hőség. Érdemes a nappaliba és a hálóba légkondit venni. Ha lehet, a nappali legyen nyugati, vagy dél-nyugati, a háló pedig lehet északi, vagy keleti. A lényeg, hogy az a lakrész legyen a legvilágosabb és legnaposabb, ahol a legtöbbet taratózkodtok, a sötét lakás nagyon depressziv.
2008. szept. 14. 10:10

Segítsetek nekem!

Milyen fekvésű lakást érdemes venni, ha tetőtéri, ahhoz, hogy nyáron ne 40 fok legyen benne?

Keletre néző ablakokkal rendelkező belső kétszintes, 4. emeleti+tetőtéri lakást készülök venni.

Van-e valakiinek tapasztalata az ilyen jellegű tájolással és lakásokkal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook