Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem járnak az emberek könyvtárba? fórum

Miért nem járnak az emberek könyvtárba? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. febr. 4. 10:20
Szerintem azért nem járnak, mert inkább megveszik maguknak a könyvet. Én kb. 1 éve kezdtem újra könyvtárba járni. Iszonyú áruk van a könyveknek.
79. klenca
2009. okt. 7. 20:01
Szeretek könyvtárba járni.:))
78. Brad (válaszként erre: 77. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 15. 07:57

hát ez egy igen jó kérdés :)


igazából meg szeretném várni a felvételi eredményemet, hátha felvettek vmelyik egyetemre, aztán majd annak függvényében keresek állást. Kertészmérnöknek jelentkeztem különböző városokba. -ebből is látszik, hogy nem könyvtárosként és rajz tanárként szeretnék dolgozni. Inkább kertész munkát keresek (teljesen mindegy h mit, mert a pénz nem kenyérre kell!, a fizu nem mérvadó), aztán persze szükség törvényt bont, és ha van vmi jó ajánlat, biztos jelentkezek könyvtárba is.

77. b9fb9d38f8 (válaszként erre: 76. - Brad)
2009. jún. 14. 21:45
És hol fogsz dolgozni?
76. Brad (válaszként erre: 75. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 14. 18:57
Kösziiii :)
2009. jún. 14. 16:30
Ügyes vagy!:-)))
74. Brad
2009. jún. 9. 07:36

Meg lett a könyvtáros diplomám! :D Tegnap megcsináltam! Nagyon durván 5-ös lett! :D

Yipppííííí

NA meg a rajzos is!

2009. máj. 25. 13:26
Egyébként kevesen tudják, de a MEK-be saját (!) műveket is fel lehet tölteni, bővítve ezzel a Magyar Elektronikus Könyvtár állományát. Persze előtte el kell olvasni a feltételeket. Amatőr íróknak/költőknek egy lehetőség a "kiugrásra". :-)
2009. máj. 23. 18:23

Én is szoktam látogatni az elektronikus könyvtárat. Mert persze velem is előfordul, hogy nincs időm elmenni a könyvtárba:-) Bár szerintem az idő hiány csak kifogás....

Mindenkinek arra van ideje, amire akarja.

Én is dolgozom, családom is van, és egész életemben eddig tanultam valamit, de emellett mindig szakítok időt e kikapcsolódásra is, és még sorolhatnám, hogy mire:-)

Igen sajnos a mai fiataloknak nincs igényük az olvasásra, de erre én azt mondom, hogy neveltetés kérdése. Én a könyveket gyerekkorom óta szeretem, be kell vallanom, hogy én már ovis koromban megtanultam olvasni. A szüleim akkor kb. havonta 1 nagy doboz könyvet rendeltek a könyvklubtól, és egész korán elvittek minket könyvtárba is. Akkor még a hétfői TV szünetet közös olvasással töltöttük. Lehet, hogy ezért van rá igényem a mai napig. Én a fiamat is rászoktattam és nagyon örülök neki, hogy ő 20 éves korára nem csak 5 könyvet olvasott ki.

Azt is tudom, hogy az ekönyvekre is szükség van, én is olvastam már internettes könyvet, bár kinyomtattam inkább:

Még gyerekkoromban olvastam egy könyvet, aminek címére nem emlékeztem és internetten megtaláltam! Igaz már nem azt adta, mint akkor, de nagyon jó volt!

2009. máj. 23. 18:22
Pedig jó kikapcsolódás,pláne ha Valaki szeret olvasni:)
70. era06 (válaszként erre: 68. - Brad)
2009. máj. 23. 18:19

mek.oszk.hu


Amikor azt írtam,hogy nem tudnak olvasni nem arra gondoltam, hogy analfabéták hanem nem értik a mondanivalóját.Hiába tud írni, olvasni ha nem érti a szöveget.

"A könyv csak dísznek kell a polcra", nem az én idézetem!

69. Fiatal nő (válaszként erre: 68. - Brad)
2009. máj. 23. 15:46

Én igen, mivel könyvtáros vagyok. :-P

De akik "laikusok"..? Az engem is érdekelne... :-)

68. Brad (válaszként erre: 67. - Era06)
2009. máj. 23. 15:42

ha nekem a számítógépről kellene olvasnom, kifolyna a szemem. Inkább kinyomtatom, de akkor már ott tartok, hogy meg is veheteném, és ha belegondolok, annál is olcsóbb, ha beiratkozok egy könyvtárba és kihozom a könyvet.

Aki meg gépről olvas, annak úgy kell! Majd 40 évesen azt sem látja hogy van-e orra...

Elég buta lehet az a 20 éves lány. Gondolom a szókincse a béka segge alatt... Jah, és vajon mi lehetett az az 5 könyv?

És nem tudom elhinni, hogy sok magyar felnőtt nem tud olvasni. Néhány biztos van, de nem számottevő. A kisebbség meg nem is csodálom hogy nem tud olvasni. Főleg úgy hogy a gyereket nem járatják oviba, aztán egyből be az iskolapadba, utánna meg mehete a családképzés. Ehhez nem kell könyvtár, meg olvasnitudás.

Visszakanyarodva. Vannak elektronikus könyvtárak is!!!!

Kíváncsi vagyok, hányan ismerik?! Szoktatok ilyen portálokat meglátogatni?

67. era06
2009. máj. 23. 15:30

Nem járnak, mert nincs idejük, igényük. Sok könyvet el lehet olvasni a neten. Vagy egyszerűen nem tanúltak meg olvasni.Sok felnőtnek gondot okoz a olvasás, vagy funkcionális analfabéták.

De még 20 éves lány is azt mondta, hogy talán 5 könyvet olvasott el életébe.

Akkor mit csinált az iskolába???

2009. máj. 23. 14:51
hat sajna az...ezert egy itteni ujsag (Romania) minden heten kiad az ujsag melett egy hires fontos konyvet nagyon alacsony aron hogy visszaszoktassa az embereket az olvasashoz...nem tudom miert veszik meg azert hogy olvassanak vagy csak hogy meglegyen nekik is az a konyv, legyen mi porosodjon...de mindent konyves ujsagot megvesznek...
65. Fiatal nő (válaszként erre: 64. - Ti-mici)
2009. máj. 23. 14:43
Akkor az elég szomorú. :-(
64. ti-mici (válaszként erre: 63. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 23. 12:37
van benne igazsag amit irsz...de tenyleg nagy gond az ido es az meg foleg hogy a mai fitalsag meg gyerekek, ok mar nem ugy allnak hozza a konyvekhez, ok mar internet, tv, videojatek, ezert sokan nagyon rosszul is olvasnak vagy nem is tudnak es nem is szeretnek...es ha valamit nem szeret az ember...94 emberkevel egyutt vegeztem most az egyetemet amibol kb a felevel voltam csoporttars es abbol nem tudom a volt 10 ember, es akkor sokat mondtam! aki benn volt akarmilyen konyvtarban mostansag, es szeret olvasni...
2009. máj. 23. 09:46

Már megint az idő....

Könyvtárba nem azért jár az ember, mert egyetemre jár és tanul, hanem azért, hogy könyveket kölcsönözzön ki olvasáshoz (nem kell megvenni), meg azért, hogy érezze a könyvtár semmihez sem fogható atmoszféráját.

Olvasni otthon kell, vagy ahol tehetjük, nem feltétlenül a könyvtárba. A könyvtárban csak beleolvasgaunk a könyvekbe, válogatunk, és csak akkor olvassuk el helyben, ha azt nem lehet kikölcsönözni.

Rohanóvilág, ez igaz, de pont ezt kellene kicsit lelassítani a könyvtárral, olvasással.

A könyvek különleges dolgokat adnak az embereknek, ezt sem internet, sem tévé, sem más nem képes pótolni.

62. Fiatal nő (válaszként erre: 61. - Ti-mici)
2009. máj. 23. 09:34
Tévedés, hogy bármit megtalálsz az interneten. Sőt, ami neten van, sokszor hülyeség. Pár csoporttársam járt már így... Ráadásul az sem mindegy, hol keresel. A Google a legrosszabb megoldás...
2009. máj. 23. 08:44
hm...most fejeztem be az egyetemet...es mi sem nagyon jartunk konyvtarba, hisz ma mar mindent meg lehet venni vagy rendelni neten, vagy akar ingyen letolteni...kar ott ulni es orakat olvasgatni, azt az idot masra is fel lehet hasznalni vagyis fel kell, foleg a mai rohano vilagban...mindenki suli, munka, joves-menes...szerintem inkabb az ido miatt...
60. Fiatal nő (válaszként erre: 59. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 22. 08:13
Ja értem. :-)
2009. máj. 22. 08:13
Igen, tudom! Csak ezzel szoktam viccelődni:-))
58. Fiatal nő (válaszként erre: 56. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 21. 16:24

Ez tévhit. Nem nevezném éppen túl stresszmentes munkának, és az sem igaz, hogy az ember csak ül és olvasgat... :-S

Bár úgy lenne...

2009. máj. 21. 15:39
én járok
2009. máj. 21. 15:13

Könyvtárba járni, idő igényes, mert meg kell keresni stb.

Pont ez a lényege! Megnézni minden könyvet szinte, beleolvasni, a légkört élvezni, stb.

Én imádom a könyveket, így azokat a helyeket is, ahol sok van. Én mindig tagja vagyok könyvtárnak, és a fiam is.

Könyvtárba nem napközbe kell menni. Én is este munka után szoktam menni. Kiolvasni egy könyvet pedig nem helybe szoktunk, hanem otthon, útközben, stb.

A könyvek drágák, nem tudok mindent megvenni, de van olyan amit szeretnék bírtokólni, azt megveszem.

És nagyon szeretnék könyvtáros is lenni:-). De már lehet, hogy nem leszek.

A könyvtáros munkát mindig stressz mentes, érdekes munkának tartottam, vagy bent van a könyv vagy nincs, és egész nap olvashatok:-)))

Szerintem érdemes lenne mindenkinek eljárni könyvtárba, aki nem teszi nem tudja mit hagy ki.

55. Fiatal nő (válaszként erre: 54. - Brad)
2009. márc. 13. 10:39
:-(
54. Brad (válaszként erre: 53. - Fiatal nő)
2009. febr. 27. 20:54
nem is csodálom hogy pang...:(((
53. Fiatal nő (válaszként erre: 50. - Brad)
2009. febr. 21. 17:12
Én is az vagyok. Bár még nem diplomáztam. (idén fogok) De egy iskolában dolgozom félállásban a tanulmányaim mellett. :-) Van könyvtárosklubos topic is. Sajnos pang. :-(
52. SF
2009. febr. 21. 17:04
Én nagyon szeretek könyvtárba járni, mert semmihez nem fogható a könyv maga. Lehet, hogy a neten minden fent van, viszont nem foghatom a kezembe, nem szívhatom be az illatát, nem bosszankodhatok az előttem kölcsönző Mari nénin, aki leette a regény legizgalmasabb lapjait...
2009. febr. 21. 17:01
Én járok :) aktívan.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook