Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy kell használni az aszalógépet? fórum

Hogy kell használni az aszalógépet? (tudásbázis kérdés)


2013. máj. 13. 14:06

Indítottam egy kérdést, nem igazán válaszolt senki, így ide is próbálkozom.


Szeretnék aszalógépet venni. Érdemes-e, milyet, mire kell figyelni, mennyit fogyaszt - nagyjából ilyen kérdések keringenek bennem, jah és ne foglaljon túl nagy helyet!


Azonkívül télre az aszalt gyümölcsök elállnak-e hűvös, száraz helyen pl. üvegben tartva, vagy záros határidőn belül fogyasztani kell őket?

19. Smaya
2011. szept. 19. 19:41
Sziasztok, én is szívesen beszélgetnék, illetve tapasztalatot cserélnék az aszalógépek használatával kapcsolatban. Én legutóbb tésztát szárítottam benne. Mi a véleményetek a zöldség szárításával kapcsolatban, hogy le kell-e sózni aszalás előtt???
2011. aug. 6. 10:46

A paradicsom aszalásával kapcsolatban van valakinek valami tapasztalata? Én aszalógépben próbálkozom most állok neki mindjárt.

Több helyen is olvastam, valaki kiveszi a magokat, más nem..valaki sózza, valaki nem. Ami biztos, hogy aszalógépben a tálcákat forgatni kell.

De szívesen venném, ha írna valaki még a tapasztalatiról.

2010. jún. 18. 13:59

Sziasztok!

Idén aszal még valaki??????????,

Rajtam kívül?

2009. szept. 7. 20:05

Sziasztok!

Valószínűleg a napokban kapok gyümiaszalót.

Arra gondoltam kipróbálom ezt: szilvát megforgatok cukros fahéjba, félbevágom és a közepébe diót teszek... Hmmm?


Amúgy mi a tapasztalat? Mennyi ideig megy?

15. Gaba23
2009. aug. 26. 19:16

Van valakinek tapasztalata a télire eltevésben?


Egyenlőre dunsztos üvegbe tettem az aszalt szilvát, és elraktam viszonylag védett és árnyékos helyre a spejzban.


Jó így?

14. Gaba23 (válaszként erre: 13. - Marikati)
2009. aug. 26. 19:13

Hááát, hogy milyen fajta, azt nem tudom, amilyen a kertben termő fán van :-))) Egyébként hosszúkás, közepes méretű.

Igen, kimagozom, és félben teszem bele. Én úgy szeretem, hogy késsel hosszában félbe vágom, szerintem úgy gusztusosabb. A múltkor a férjem "besegített", és kézzel szétcibálva kimagozta. Az íze ugyan olyan lett :-)), csak szerintem nem annyira szép.

13. marikati (válaszként erre: 12. - Gaba23)
2009. aug. 23. 17:09
A szilvát kimagozva,felezve teszed bele?Én még nem aszaltam szilvát,mert várom a beszterceit.Te melyik fajtát aszalod jelenleg?
12. Gaba23 (válaszként erre: 11. - Marikati)
2009. aug. 23. 16:02

Köszi, igen, kiderült, hogy nem jó, nem fűtött. A boltban minden további nélkül kicserélték, nagyon jó fejek voltak.

Azóta elég sokat használom, jelenleg a körte, és a szilva megy felváltva bele.


Egy jó tipp mindenkinek aki megteheti: én családi házban lakom, és kitettem a teraszra, ott aszalok vele, a meleg, meg a jobb szellőzés révén hamarabb elkészülnek benne az aszalt gyümik.

11. marikati (válaszként erre: 8. - Gaba23)
2009. aug. 19. 20:32
Valószínű már kiderült,hogy nem jó a gép,mert a kézmelegnél melegebb levegőt kell fújnia.
2009. aug. 11. 20:25
Mi most vettünk, bár én nem vagyok oda érte. Nem is eszek mondjuk aszalt gyümölcsöt, de anyukám mindenáron megakarta venni, és szereti is.
9. marikati (válaszként erre: 8. - Gaba23)
2009. aug. 11. 20:19
A sárgabarack nekem sem jött be,de az alma és a körte csoda finom.Folyamatosan aszalom a hullott gyümiket.
2009. júl. 30. 21:33

Szeretnék tanácsot kérni valaki "tapasztalt aszalótól" :-)))



Vettem egy aszalógépet a napokban. Rögtön kipróbáltam sárgabarackkal, (aprószemű volt a barack, és negyedeltem), meg almaszeletekkel, amik még fél centisek sem voltak. Szinte két egész napigment (komoly, majdnem 48 órát ment egyfolytában) a masina, és nem történt semmi azon kívül, hogy elkezdett erjedni a barack.


A levegőt fújja, csak az a gyanúm, hogy melegebbnek kellene lennie.


Ha a kezemet odatartom, akkor nem érzem melegnek a levegőt. (hidegnek sem, tehát olyan testmeleg lehet.)


Normális ez, vagy nem jó a gépem?

7. Gaba23 (válaszként erre: 2. - Pocika)
2009. júl. 27. 12:25

[link]


innen letölthető a használati utimuti, ha még aktuális :-)))

2009. jún. 21. 20:10
Hogyan aszaljam a sárgabarackot?
2008. okt. 14. 22:36
Én banánt szoktam aszalni, sajnos nagyon finom lesz. Amikor olcsó(bb) a banán, akkor szoktam venni.
2008. okt. 14. 18:37
Igen jó lett, zöld alma ment bele vékonyan szeletelve. Fincsi ropogós lett. Próbáld ki.
2008. okt. 8. 17:50

Szia!

Sikerült használnod az aszalógéped? Ha igen, jó lett?

2008. szept. 13. 09:51

Szép napot Mindenkinek!

Van egy használt Hau.... aszalógépem, de természetesen nincs használati útmutatóm, így nem tudom használni. Tud valaki segíteni??? Milyen gyümölcsöt lehet használni? Milyen vékony szeletekre kell vágni? És főként mennyi idő szükséges a jó aszalt gyümölcs elkészítéséhez?

Dél körül ill. este nézek csak be, megyek a kertbe amíg meleg van és nem esik.

2008. szept. 13. 09:48
Aszaltál már otthon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook