Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikosok, depressziósok, segítséget kérnék. fórum

Pánikosok, depressziósok, segítséget kérnék. (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. jan. 11. 22:06

Szerencsére nem hétköznapi pszichológushoz jár, nem magyaráz be semmit neki. Autogén tréninggel gyógyít, eddig csak pozitív a tapasztalat.

A lányom szívesen megy, bízom a teljes gyógyulásban, gyógyszert sem kell szednie.

Az a szomorú, hogy látszólag semmi oka nem lehetne a depresszióra, nem volt szomorú gyerekkora.

36. Regin_a (válaszként erre: 35. - Regin_a)
2016. jan. 11. 21:32
És nem szülő vagyok hanem évtizedek óta gyakorlott pánikos
35. Regin_a (válaszként erre: 34. - HannaRóza)
2016. jan. 11. 21:31

Pszicho majd +állapitja hogy szomorú gyerekkora volt és bla-bla, belemagyaráz olyanokat is ami nem volt és nincs

Pszichiáter és gyógyszer, nem a depire, a pánikra. Ez utóbbi egy alattomos, valszeg a depi is attol van hogy fél a pánikrohamoktol.

2016. jan. 8. 11:37

Kamaszlányom szorong, depressziós, 2 hónapja pánik rohama is jelentkezett. Pszichológushoz már járunk.

Hasonló helyzetben lévő szülőkkel beszélgetnék!

33. Em67
2011. nov. 27. 16:40
Tényleg ilyen borzalmas betegség ez a depresszió? Nem kivánnám még az ellenségeimnek sem ezt, pedig három évig jól voltam a cipralex nevű gyógyszertől, de utána visszaestem, és már 10 hónapja küzdök ellene,nincs nyugodt kedélyállapotom, szociális fóbiáim vannak. Irjatok,van hatékony megoldás erre?!
32. Em67
2011. nov. 27. 16:29
Em67 Milyen véleményetek van a Paretin nevú antidepiről? Mert már mésfél hete szedem fokozatos adagolásban, de még nem érzek semmi változást, pedig már nagyon régen várom, hogy jobbraforduljon a kedélyállapotom.
31. 52127ca459 (válaszként erre: 28. - S.o.s)
2009. okt. 27. 12:42

helloka

már lassan tiz éve pánikbeteg és depresszios vagyok

a hoxát még nemtudom kezelni mert nemrágen találtam rá.én szivessen beszélgetnék veled. puszi

30. ejmi
2009. ápr. 5. 14:45
Van már ilyen fórum, ott tudsz beszélgetni. "Pánikbeteg vagyok" a címe
29. ejmi
2009. ápr. 5. 14:45
Van már ilyen fórum, ott tudsz beszélgetni. "Pánikbeteg vagyok" a címe
28. s.o.s
2009. ápr. 5. 13:59
Sehol senki?nem jelentkezik senki sem,ha valaki szenved a panikbetegsegben szepen kerem jelentkezzen.Elvagyok keseredve.Vagy senki se akar ezekrol a dolgokrol beszelgetni?
27. s.o.s
2009. ápr. 3. 15:07
sziasztok,en12eve szenvedek panikbetegsegbe,nagyon szeretnek ezekrol a dolgokrol valakivel beszelgetni!
26. f64f0d9a69 (válaszként erre: 24. - Bedina67)
2008. nov. 17. 12:59
Szia! Akkor nemsokára azt fogod írni: BEVÁLT!!! :))
25. Mya01
2008. nov. 17. 10:42

Sziasztok!

Volt már valaki visszaeső?Két éve kigyógyultam a pánikbetegségből,de most sajnos ismét visszaestem.Nem tudom az okát,és azt sem,hogy álljak hozzá,hogy tudnék megint kimászni belőle.A korábbi kb. másfél-két évig tartott,és egyik pillanatról a másikra sikerült letennem a nyugtatót és el is múlt.Két fajta gyógyszert kaptam,citapramot,amit nem sokáig szedtem,mert abszolút semmi hatása nem volt,a másik pedig a xanax,amire rendesen rá is szoktam.

Ha van valakinek hasonló tapasztalata légyszi írjon itt vagy privátban.

Eléggé el vagyok keseredve,de nem adom fel,remélem sikerül ismét kimásznom belőle!! :)

24. bedina67 (válaszként erre: 22. - F64f0d9a69)
2008. nov. 17. 08:46

Szia!


Ki fogom próbálni:))

23. bedina67 (válaszként erre: 21. - Welker Melinda)
2008. nov. 17. 08:46

Szia Melinda!


Én mégcsak 2 hónapja szedem a gyógyszert, de eddig (lekopogom) nem híztam tőle. Igaz naponta tornázgatok és két- három naponta szaunázom.


A diétáról csak annyit: egy kedves ismerősöm azt mondta, ne diétáz, hanem mindig a felét edd meg annak amit máskor szoktál. Így nem vagy éhes és könnyebb is megállni, mint a diétát.

2008. nov. 16. 16:49

[link]

[link]

[link]

Gondolkodtatok már azon, hogy esetleg multivitaminokat szedjetek?

Sok B, Noni... ezekből az ember saját magát tudja a saját hajánál fogva kirángatni. Amíg csak külső segítségre vár valaki, a tartós siker biztosan jó messzire elkerüli!!

Egy kis torna, egy kis kikapcsolódás. Az agykontroll az egyik legjobb módszer szerintem. Könyvből is meg lehet tanulni.Jobbulást!! :))

2008. nov. 16. 16:44
SZIASZTOK. Engem az zavar a legjobban ezekben a gyógyszerszedésekben, hogy 10 kg stabilan rámszakadt és az istenért nem tudom leadni pedig már másfél hónapja keményen diétázom de csak másfél kg ment le. Ja és a gyógyszert már megszokta a szervezet hiszen már egy éve ezt szedem. Tehát nem tudom mi a fene oka van ennek.
2008. nov. 16. 15:58

Szia

én a sedacurt nem ismrem, de minden anidepresszáns szedésének első fázisában felerősödnek az álomok. (Ezt az 'áter mondta terápián)


Az első időben nekem is voltak rémes, szinte átélt álmaim, de ma már 2 hónap gyógykezelés után alszom mint a bunda.


Ahogy hozzászokik a szervezet, úgy szünnek meg a fájó, kellemetlen tünetek.

Remélem nálad is :)))

Bedina

19. Camill
2008. nov. 15. 07:49
Üdvözletem, az oldalra való regisztrálásra egy altató, nyugtató szer hatásáról olvasva léptem be, mert hasonlóakat tapasztalva többet szeretnék hallani mások tapasztalatairól. A szer neve sedacur, amitől az álmom rosszabb lett, mint a korábbiakban volt. Van valakinek a gyógyszerrel kapcsolatban tapasztalata?
18. bedina67 (válaszként erre: 17. - 71494e8723)
2008. nov. 12. 14:37

Mező!


Olyan volt ez az egy mondat, mint egy szomorú sóhajtás!

Az igazi Mező nem ilyen!!!

Előbb-utobb hidd el sokkal jobb lesz:)) - na mivan most én vigasztalgatlak?


A depresszió, a pánik, a szorongás édestestvérek egyik a másikból táplálkozik. Olyan ez, mint a sokfejű hidra, levágod az egyik fejét, de rögtön nő helyette kettő!

Nem a fejet kell levágni, hanem az okot feltárni és megszüntetni! Ehhez kell a segítség Neked is Nekem is Nekünk is.

2008. nov. 7. 13:33
Hát én is ide tartozom..
2008. okt. 2. 21:33
ha valakit érdekel,hogy most hol tartunk kérlek írjon privát üzenetet és elmesélek mindent egy kis segítség reményében:)mert nem szeretnék mindenkit untatni az "én azt mondtam..erre ő azt mondat"szöveggel:D köszönöm:*
2008. okt. 2. 21:31

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni tőletek!Én ugyan nem vagyok"beteg"de sajnos számomra nagyon fontos ember az.Igazából nem tudom..elmondja,hogy állandóan olyan érzése van mindha megijedne,szorítást érez a mellkasában.Igazából a kiváltó ok az volt ,hogy elhatározta más ember lesz..sokáig játszott egy szerepet és ebből már nem tud kibújni és sanjos nem tud megfelelni a környezetének(vagyís ő ezt hiszi).Javasoltam neki teljes környezet változást,új barátokat de erről egyenlőre nem nyilatkozik csak annyit hogy"lehet igzad van".NAgyon nagyon szeretem és aggódom érte!Kérlek titeket,akik ebben "benne "vagytok,adjatok tanácsokat nekem miként segítehetek.Azzal ,hogy faggatom.folyamatosan keresem,próbálok vele törödni ezekkel jót teszek vagy rosszat!?Orvoshoz nem akar menni..hallani sem akarróla.Nagy nehezen kezdte el szedni egy homeopátiás készítményt is..ami úgy néz ki használ de ezekkel az "ijedős tünetekkel" nem nagyon tudok mit kezdeni..

Köszönöm a segítséget..

14. 2d539db31c (válaszként erre: 10. - Csipkerózsika)
2008. szept. 15. 16:03

Teljes mértékben egyetértek az általad leírtakkal.

Ugyanakkor nagyon fontosnak tartom a szakember és a család, a környezet megértését és segítségét. Vannak helyzetek, amikor az akarat kevés.

13. Ne add fel (válaszként erre: 3. - Welker Melinda)
2008. szept. 15. 15:25
Én is 10 évig szedtem a Rexetint és a Rivotilt és orvosi tanácsra azonnal le kellett vele állnom. Fokozatosan de három hónap alatt leszoktam a gyógyszerekről.
2008. szept. 13. 09:01
Volt már egy ilyen fórum...pánikbeteg vagyok(voltam?) címmel.
11. drnéni (válaszként erre: 10. - Csipkerózsika)
2008. szept. 13. 08:30

Ebben sok igazság van, de meg kell jegyeznem, hogy ehhez az "utazáshoz" azért érdemes tapasztalt "vezető" segítségét kérni, magyarul pszichoterapeutát felkeresni. Nem mondom, hogy mindig így van, de előfordul, hogy pszichoterápiával sikerül egy életre megszabadulni a pániktól vagy egyéb szorongásos betegségtől. Nem olcsó mulatság, és sokkal több erőfeszítést követel a betegtől, mint a gyógyszeres terápia, de megéri a befektetést.

Természetesen a leghatékonyabb megoldás a gyógyszeres és pszichoterápia kombinációja.

2008. szept. 12. 23:25

Sziasztok!

Én is pánikbeteg voltam régebben, kb 1 évig, ma már -3 éve- hálisten gyógyult. Mindenkit bíztatok, van kiút!!! A témában sokat olvastam, beszélgettem másokkal, és azt szűrtem le, hogy a pánikbetegség hátterében szinte mindig valamilyen elfojtott érzelmi probléma, megoldatlan kapcsolati konfliktus, traumatikus élmény áll.

Szóval a gyógyszerek segítenek a tünetek enyhítésében, de magát a pánikbetegséget nem szüntetik meg, úgyhogy nem érdemes túlságosan beléjük temetkezni.

A lelkünk mélyére kell leásni, hogy megtaláljuk, milyen probléma az, ami ilyen szemtelen és kellemetlen módon kéri a figyelmünket. Ha sikerül megtalálni és megoldani, feldolgozni, a pániknak többé nyoma sem lesz!!!

Az utazás nem könnyű, de a megérkezés csodás... Szóval fel a fejjel!!!

2008. szept. 12. 23:18

Juj nagyon köszönök minden bátorító szót.

De kedvesek vagytok, holnap írok még bővebben de bevettem az éltető szereimet ami kezd kiütni.

Szép álmokat mindenkinek. Holnap jövök és írok még.

KÖSZÖNÖM!!

2008. szept. 12. 23:09

Szia Melinda!

Sajnos én pánikbeteg vagyok. Rivotrilt és olwex-et szedek. Sajnos az időjárást én is nagyon megérzem. Ilyenkor elfoglalom magam és hidd el az nagyon jó. Amikor az egész kezdődött nálam ( vonaton utaztunk és csak úgy spontán jött ) nagyon sok mindenre nem emlékszem. A lányom mondta el utána, mert akkor nem akart bántani. Ennek már jó pár éve. Akkoriban egy nagyon rossz párkapcsolatban éltem. Azóta megismerkedtem egy fantasztikus emberrel aki ma már a férjem és javult a helyzet. Nem tudom milyen a családi háterred, segít e a család. Nekem csak a lányom segített az akkori párom nem.

Ha javasolhatm ne steresszeld magad előre mert az is nagyon rossz. Én is így voltam vele, hogy ha menni kellett valahová már előre stresszeltem magam de rájöttem, hogy nem szabad és eldöntöttem magamban, hogy nem lesz semmi baj.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook