Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Zsírleszívás fórum

Zsírleszívás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
1447. Csacsus
2016. márc. 5. 14:58

Van egy kis egyenetlenség, de nem vészes.


Arra gondoltam, hogy az áprilisi cici betöltéshez onnan ajánlok fel egy kis anyagot, így majd korrigálni lehet, ahol még szebbre vágyom :)


A belső combnál egyébként is lágyabb, lazább volt a bőröm, mint a külsőnél, badarság lenne ugyanazt elvárni... (azért egyáltalán nem lóg!!! csak az a fránya maximalizmus ;) )


Örülök, hogy megcsináltattam, nem volt egyáltalán vészes. Nekem érzékenység sorrendben a térd volt a "nyerő", majd a belső comb, legkevésbé a külső comb viselt meg.


Hát sajnos még nem számolhatok be jó kis futási eredményről, mert míg a gyorsgyaloglás-pár perces futás kombó nem okozott gondot (4 hónapja műtöttek, hasplasztikám is volt), addig az edzés-futás miatt úgy bedagadt a hasam, mint a műtét utáni időszakban... Úgyhogy most éjszakára ismét haskötő és kényszerpihenés, nem merem most feszegetni a határaimat :/

1446. Panka416 (válaszként erre: 1435. - Csacsus)
2016. márc. 1. 17:40

Szia Csacsus,

Nekem is ugyan ez a két terület lett műtve. Szerettem volna én is a belső combot, de azt nem vállalta a doktornő.

A két területről kb. 1 liter zsír jött le, nem kevés..

Írtad, hogy a belső combot is megcsináltattad a doktor úrnál. Az szép lett? Jobban fájt mint a bricsesz?

Mennyi idő múlva folytattátok a futást? Én azt még nem mertem..

1445. sztradi
2016. márc. 1. 10:34
Igen ,tudom!egyenetlenseg eltuntetesere tervezem,csak most meg kutakodom,hogy van e valaki akinek hasznalt.
1444. NNelly (válaszként erre: 1443. - Sztradi)
2016. febr. 29. 07:09
Nem alternatívája a zsírleszívásnak, igazából minimálisat korrigál, már ha észrevenni egyáltalán.
1443. sztradi
2016. febr. 28. 23:03
Ahogy kivettem ez maskepp müködik. Itt a befecskendezett anyag feloldja a zsirsejtek falat. a zsir szep lassan a nyirokrendszeren keresztül tavozik.
1442. SantaBarbara (válaszként erre: 1440. - Sztradi)
2016. febr. 28. 16:50

Hallottam rola,de meg tapasztalatot nem.

Jo lenne,ha mukodne,de egeszsegkarositas,veszely nelkul.

Esetleg nem nagyobb a zsirembolia veszely,mint a vibracios Lipomatic technikanal????

1441. NNelly (válaszként erre: 1437. - Csacsus)
2016. febr. 28. 08:29

Ezt én is éreztem futáskor, nekem 3 hónapig fájt is minden lépésnél, ahogy rázkódott. Attól féltem, le ne szakadjon a bőr a hátsómról.. :))

Persze nyilván tudtam, hogy nem fog, de hülye érzés volt.

1440. sztradi
2016. febr. 28. 08:16

Sziasztok lanyok!

Van e valakinek tapasztalata az Aqualyx zsirbonto injekcioval?

1439. Csacsus (válaszként erre: 1438. - Cat-rine)
2016. febr. 27. 10:55

Hason hasplasztikám volt.

A hasi zsírleszíváshoz nagyon ki volt nyúlva a bőröm, nem lett volna szép a végeredmény.

1438. Cat-rine (válaszként erre: 1436. - Csacsus)
2016. febr. 26. 22:01
Köszönöm az infót.De neked a hasadon csak zsírleszívás volt vagy teljes hasplasztika?Tehat a laposabb hasért nem vágtak csak zsírt zívtak le?
1437. Csacsus (válaszként erre: 1435. - Csacsus)
2016. febr. 25. 17:12

Bocsánat, kicsit belekavarodtam...

Hosszú ideig furcsa volt a futás, de egyáltalán nem fájt, csak az idegentest-érzés köszönt vissza...

1436. Csacsus (válaszként erre: 1434. - Cat-rine)
2016. febr. 25. 14:25

Szia Cat-rine,


Nekem a bricsesz+térd leszívásom Lányi dr.nőnél volt, a hasplasztikám belső comb+derék zsírleszívással+zsír cicibe visszatöltéssel dr. L@szló Zs.-nál.


A doktornő ultrahangos technikát használ, sokkal kíméletesebb a kötőszövetek, rostok számára a leírás szerint, nagyon szép sima lett a felszín, de viszonylag drágán dolgozik. Helyi érzéstelenítésben végzi a műtéteket.


A doktor úr vibrációs kanült használt, mert ezzel a módszerrel lehet a legjobban megtartani a sejtek épségét (ami a visszatöltés miatt fontos szempont volt). Szerintem nem annyira szép egyenletes a felszín ezzel a módszerrel, viszont jóval olcsóbb. A beavatkozásokat ritkán végzi helyi érzéstelenítéssel (pl. a hónaljpárna leszívás így volt), de ha több testrész érintett, akkor bódítást alkalmaz.


A helyi érzéstelenítéses beavatkozás menetét már leírtam korábban, kikerestem neked:

Megérkezés után mindent előre elmondanak, majd nyugtató szuri és a műtéti ruha átvétele. Amíg hat a szuri, elkészül a műtét előtti kontroll fotó, majd a doktornő berajzolja a műtéti terület(ek)et. Ezután az asztalon elpróbáljuk, hogy milyen mozdulatokra lesz szükség a beavatkozás alatt, majd ezt követően steril lepedőt tesznek az ágyra és fertőtlenítő szerrel áttörölnek többször. Visszafekvés után a műtéti területet elválasztják, nem látsz semmit. De folymatosan tudod, mi történik, mert mindent előre elmondanak. Területenként és oldalanként 2-2 db 0,5 cm-es nyíláson vezetik be az érzéstelenítőt (is?) tartalmazó folyadékot -ez a kellemetlen része a dolognak, de kibírható (kb. 20 perc a lovagló, 5 perc a térd, szünetet kérhetsz), a zsír elfolyosítása ultrahanggal történik - a rost, kötőszövet, idegek, bőr nem károsodik. Az elfolyosított zsírt a nyílásokon szívják ki, majd ezt követően pár öltéssel összeöltik. A végén együtt veszitek fel a szorítóruhát, majd még aznap 3 liter folyadékot meg kell inni, hogy ne szédülj és ne legyen hányingered. Nekem 4 órás volt a lovagló és a térd együtt, de előtte pont ennyit mondott a doktornő. A doktornő és a 3 asszisztens végig jelen volt, figyelik a pulzust, minden reakciódat - beszélgetnek veled közben, ami nagyon jó, mert eltereli a figyelmedet és sok mindent le is tudnak szűrni belőle arról, hogy hogy vagy. Az egész rendelőben csak mi öten voltunk, nem sürgetett semmi és senki, erre volt szánva a délután. Már a végén azt mondtam, hogy bármikor újra, pedig a térdnél a folyadék feltöltés rész elég húzós volt.


Az altatás nem ennyire izgalmas, mert a kanül bekötése és az első injekció beadását követően filmszakadás, majd az ágyadban ébredsz :)


A két helyi érzéstelenítéses műtétet összehasonlítva azért volt jobb a doktornőnél, mert a 4 kolléga folyamatosan kérdezgetett, beszéltetett, így elterelte a figyelmem az eseményekről. A doktor úrnál ennyire nem "toltuk a bulit", ezért 1-1 hangnál szinte bepánikoltam... persze utána már rájöttem, hogy nem volt érdemes, mert már túl is voltunk az egész beavatkozáson, és mennyire hülye voltam :/


Mindkét orvos nagyon precíz, igényes a munkájára és csak akkor vállalnak el, ha szép lesz a végeredmény. A doktor úr bevállalósabb :), mert pl. a belső combom a doktornő nem vállalta el, a doktor úr simán :)


Remélem, segítettem, sok sikert! :D

1435. Csacsus (válaszként erre: 1432. - Panka416)
2016. febr. 25. 14:03

Szia Panka,


Engem is Lányi dr.nő műtött, szintén bricsesz és térd volt még pluszban.


Én erre a kérdésemre azt az infót kaptam, hogy addig, amíg még megvan az idegen-test érzés a területtel kapcsolatban, még gyógyul és további apadás várható. :)

Szóval örülj neki, mert csak még csinosabb leszel. :D


A hat hetes időszakot nem is kellett végigvárnom, hogy kialakuljon a végeredmény, nagyon szép lett.


Ami még hosszú ideig furcsa volt, az a futás - intenzíven éreztem, ha mozgott az a terület. Egyáltalán nem volt furcsa, csak hol halványabban, hol erősebben visszaköszönt az idegen test érzés...

1434. Cat-rine
2016. febr. 25. 11:14

Sziasztok!

Új vagyok ebben a témában...

Nincs rajtam sok zsír,de ami van az zavar,160cm magas és 58kg vagyok.Has és belső comb zsírleszíváson gondolkodom.

Leírnátok ennek a menetét illetve melyik dokit ajánlanátok Pest megyében?Köszönöm

1433. NNelly (válaszként erre: 1432. - Panka416)
2016. febr. 22. 14:33
Lifeg bizony, hiszen teljesen el lett választva a testedtől! Pláne, ha nagy a felület. Ezért nagyon nagyon fontos a szorítóruha állandó viselése, hogy szépen tapadjon vissza.
1432. Panka416 (válaszként erre: 1431. - NNelly)
2016. febr. 22. 14:18

Szia Nelly,

Képzeld, ma felhívott a doktornő egyik asszisztense érdeklődni, hogy minden rendben van-e, így gyorsan megkérdeztem a filcet is. Sebbenzinnel jön le, azt mondta.

Meséltem Neki, hogy olyan érzés volt levenni a nadrágot fürdésnél, mintha lifegne utánam a bőröm, illetve hogy amikor leülök kemény valamire, akkor meg úgy érzem, hogy mindjárt kidurran 1-1 gumilabda a bricseszemnél. Azt mondta, hogy ez teljesen természetes, valószínűleg ott vagyok jobban bevizesedve, amint lemegy onnan a savó/víz (?), látni fogom az eredményt. Szerinte kb. még egy hét. 😊

1431. NNelly (válaszként erre: 1430. - Panka416)
2016. febr. 22. 07:10

Nekem ez a dagadás nem volt feltűnő, mert állandóan rajtam volt a szorítónadrág, de azt rögtön láttam, hogy eltűnt a bricsesz.

Általában mire lekerül a szorítóruha (kb 6 hét), addigra elmúlik a duzzanat is és a bevérzés is. De volt akinek még tovább tartott, ez alkati dolog.

1430. Panka416 (válaszként erre: 1429. - NNelly)
2016. febr. 21. 22:45

Szia Nelly,

Ez eszembe sem jutott, de majd kipróbálom és beszámolok róla hogy sikerült-e. Neked nem volt ilyen gondod?

Jól emlékszem, hogy ciciműtéted volt bricsesz leszívással? Hát nem lehetett egyszerű, minden tiszteletem ..

Emlékszel még, hogy mikor kezdtél apadni? Én még mjndig úgy nézek ki, mintha meg sem műtöttek volna. De türelemmel viselem. :-)

1429. NNelly (válaszként erre: 1428. - Panka416)
2016. febr. 21. 21:51
Esetleg körömlakk lemosó? Acetonos.
1428. Panka416
2016. febr. 21. 21:47

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni egy banális témában. :-)

9 napja műtött Lányi doktornő, és berajzolta a műtéti területet egy zöld filctollal. Mivel lehet ezt leszedni??

Dörzsölni nem nagyon tudom, mert fáj, az alkohol sem nagyon mozgatta meg...

Tudom, hogy nem egy fontos dolog, de engem zavar.

Remélem nézi még valaki a fórumot, és tudtok segíteni.

Előre is köszönöm! :-)

1427. NNelly
2016. febr. 12. 19:37
Igazad van, ebbe bele sem gondoltam...
1426. Csacsus (válaszként erre: 1425. - NNelly)
2016. febr. 12. 17:46

Lehet, hogy jobb a vérellátottsága, mint a cicinek :D :P


...ami egyébként igaz is lehet, mert a mell mirigyállománya nem ugyanolyan szövet, mint a popsiban lévő... nem akarok butaságot írni, úgyhogy nem találgatok...

1425. NNelly (válaszként erre: 1423. - Csacsus)
2016. febr. 12. 11:36
A realsefen szoktam nézegetni ezt a brazil-popsi feltöltést, óriási mennyiségeket töltenek át, az vajon hogy maradhat "életben"?
1424. NNelly
2016. febr. 12. 11:25
Remélem elégedett leszel, ha már ennyit bevállaltál! És főleg tartós lesz a végeredmény.
1423. Csacsus (válaszként erre: 1422. - NNelly)
2016. febr. 12. 10:14

Nagyon szívesen :))


Én is alig találtam róla infót a neten, a fórumokban sem láttam nyomát.


Azért írtam le, hátha valaki még érdeklődik a módszer iránt.


...meg persze szeretem a körmondatokat is :D ;) :D

1422. NNelly (válaszként erre: 1421. - Csacsus)
2016. febr. 11. 12:32
Köszi a sok infót, teljesen kiokosodtam. Ez nagyon ismeretlen terület volt nekem... :))
1421. Csacsus (válaszként erre: 1420. - NNelly)
2016. febr. 11. 11:01

Nekem igen, mindkét mellből :)

A végeredmény is szimmetrikus maradt :D


Maga a feltöltés sem egy helyre történik, mint impli esetében, hanem több helyre kis mennyiséget töltenek, mert "az átültetésre kerülő zsírszövetnek a megfelelő megtapadás érdekében megfelelő vérellátású szövetrészek közé kell kerülnie, ahol a szövet megtapadása és további életfeltétele megfelelő. (Az átültetésre kerülő zsírszövet azon része, mely nem kap megfelelő vérellátást felszívódik, tehát nem hasznosul.)"

1420. NNelly (válaszként erre: 1419. - Csacsus)
2016. febr. 10. 22:28
Aha, értem. És hogy kell elképzelni ezt a felszívódást? Mindenhonnan egyenletesen?
1419. Csacsus (válaszként erre: 1418. - NNelly)
2016. febr. 10. 18:24

Sajnos nem, kb. 55-60 %


De legjobb esetben is csak kb. 80 %-ra lehet számítani és akár 0 is lehet a végeredmény, úgyhogy ehhez képest elég jó az arány :D


Nekem 1850-1850 ml lett betöltve, kb. 1000 ml maradt meg mellenként.


Kipróbáltunk egy lehetséges implit melltartóban, a 330 cm3 már jó is lenne. :)

Az orvosom szerint 3 betöltéssel elérhető ez az állapot.


Idegenkedem az implantátumtól, úgyhogy úgy döntöttem, hogy még egy betöltést vállalok (hármat semmiképp, mert sajnos csak altatás mellett kivitelezi az orvosom ezt a kombinációs műtétet, és sem leszívható területet nem tudok felajánlani, sem további 3 altatást nem szeretnék). Szerencsére csak 1-1,5 órás beavatkozásra kell számítani, úgyhogy remélem, hogy könnyebben viselem majd, mint az előző két műtétemet, amelyek 4 órásak voltak.


Az még hasznos infó lehet, hogy ennyi zsír betöltéséhez min. 1000 ml zsírt kell leszívni, amelyet egy erre kifejlesztett géppel átszűrnek. A válogatott, ép zsírsejtek kerülnek csak a cicibe visszaültetésre.

1418. NNelly (válaszként erre: 1417. - Csacsus)
2016. febr. 9. 17:10
Megmaradt minden az előzőből?
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook