Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Zsírleszívás fórum

Zsírleszívás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
1687. pierrot (válaszként erre: 1685. - Csacsus)
2016. jún. 6. 09:20
Szia Csacsus, és neked milyen lett a végeredmény ? Szép, látványos ? Ki is csinálta ? Sokat kellett leszívni, megmondja a doki hogy mennyit szedett le ?
1686. hajni1989
2016. jún. 4. 16:55
Helyzetjelentés!!!!! Már 1 napja szorító ruci nélkül vagyok. Tegnap fel is vettem egy combközépig érő ruhát, és úgy mentem a csajokkal kávézni délután. Nagyon jó érzés volt, mert nálam igen látványos az eredmény. Ennek ellenére, valamiért hiányzik a nadrág. Olyan laza ott a bőröm, röcög, nem is tudom hogyan írjam le. Furcsa, néhány részen a bőröm is érzéketlen, és van ahol zsibbadás szerű. Éjszakára azért még felvettem. Biztos ami biztos.
1685. Csacsus (válaszként erre: 1684. - Pierrot)
2016. jún. 3. 22:38

Nekem volt helyi érzéstelenítéssel és altatásban is.


Az altatás valóban komfortosabb, de a helyi érzéstelenítés is kibírható.


Én a hangoktól pánikoltam nagyon, meg attól, hogy "úristenmileszhafájnifog"?!


De semmi extra nem volt... Figyeltem nagyon, és amikor egy hangyabokányit is éreztem, hogy már jobban érző területre ért, azonnal szóltam, hogy itt már érzem...


A térd nem volt egy fáklyásmenet, de a lovagló teljesen vállalható :)


Ami még fontos, hogy a műtét után azonnal mondtam, hogy csak ennyi volt? Bármikor újra! ;)

Nem is értettem, hogy lehettem ilyen "NyúlBéla"...:P. :D

1684. pierrot (válaszként erre: 1677. - Hajni1989)
2016. jún. 3. 14:33

Sziasztok !

Nem tudom miért félek az altatástól, csak furcsa, hogy benyomnak egy cuccot és elalszom... Most úgy néz ki, csütörtökön csinálja és akkor nint cs altatásra lehetőség. vasárnap lett volna de akkor meg én nem tudom megoldani... Ugyanis teljes diszkrécióban csináltatom, senki nem tud erről a családban, mert nagy ellenségeskedések lennének belőle (anyagi és egyéb fogalmam sincs milyen okok miatt)

Most már megijedtem a helyitől. A Doki azt írja nekem semmi nem nagy fájdalom csak pár tűszúrás.... Hát amiket ti itt írtatok.... nem is tudom, akkor inkább várjak olyan idpontra amikor altatni is tud ? De akkor az plusz egy nap bent a kórházban... Nagy dilemma.

Valakinek csinálta a Bognár Gábor ? köszi szépen előre is és utlag is a hozzászólásokat :)

1683. hajni1989 (válaszként erre: 1682. - Greek)
2016. jún. 2. 13:54
Holnap lesz 6.hét :D El sem hiszem, hogy holnap az utolsó nap szorító nadrágban. Ma olyan vegyes érzéseim támadtak, hogy biztosan le szabad e venni??? Mert az a fura érzéketlenség még mindig megvan 1 helyen, és akkor csak nem tapadt oda teljesen. Vagy ezen már nem segít???
1682. greek (válaszként erre: 1681. - Route)
2016. máj. 31. 16:49
Én edzek elég sokat, van is rajtam izom, de az izom felett van mit fogni... Ezt akartam leszedetni. Szóval izmosabb most biztos nem lett pár hét alatt. Ha meg az egész izom, akkor meg nem kellett volna vállalnia mondván hogy nem lehet leszedni...
1681. Route (válaszként erre: 1678. - Greek)
2016. máj. 31. 13:14
Nem akarlak elkeseríteni, de én is sokáig reménykedtem! Én is emiatt vállalom csak be, mert kifizettem, viszont semmi változás, bár a jobb oldali kisebb mint a bal! Kíváncsi vagyok neked mit mond!! Húzni fogja a száját meg azt mondja majd ez miattad van, mert edzel és az izom, nem zsír! Mondtam neki nem edzek és az nem izom! Mire mondta, ezért nem szereti helyiben, ha szeptemberig sem változik, menjek vissza augusztusban, megcsinálja még egyszer! Csak az a baj, hogy most már tudom milyen! Eszembe nem jutna helyiben csípőt, vagy belső combot csináltatni, szültem már kettőt natúr minden nélkül, de ez sem áll távol tőle néhány helyen, mivel ahol nem hat az injekció, ott bizony natúr az érzés! Minél vékonyabb a bőr, annál rosszabb! Az a fél óra így kemény, nemhogy utána még hozzányúljon a csípőmhöz is!!! Azt biztos nem! Már maga az injekciózás is gáz 10-szer 10 ml nyomnak oldalanként és ugye combnál elég vastag a bőr, elég érzékeny is! Egyet kettőt kibír az ember, de egymás után tíz szúrást és sajna nem egyből hat a szer és nem mindenhol, ő pedig ott takarít ahol látja, szóval gáz ez így is!!!
1680. Route (válaszként erre: 1672. - Pierrot)
2016. máj. 31. 13:06
A PAL a harmadik, de ez szerintem sima gép volt, kérdeztem is milyen, azt mondta, mosolyogva, hogy ez mindent tud! Altatásban pedig nem kérhetem, mivel már ez korrekció lesz, az ő költségén, gondolom pont ekkor nem fog magának többletköltséget okozni!
1679. SantaBarbara (válaszként erre: 1674. - Pierrot)
2016. máj. 31. 00:47

Az altatas nagyon jo,en tobbszor probaltam es semmi problemam nem volt vele.

Helyi erzestelenitesben en nem vallalnam be,az biztos. Szerintem jobb,ha nem tudsz rola,hogy mi tortenik a mutoben...... agyon izgulod magad es meg fajhat is a csipo korul.

Milyen mennyiseget tervez leszivni?

1678. greek (válaszként erre: 1671. - Route)
2016. máj. 30. 18:35
Több helyen is dolgoznak ezzel a technikával, csak nem ez a gond. Jövő héten megyek 6 hetesre, nagyon kíváncsi vagyok mit mond... Ha megcsinálja újra, akkor bevállalom, mert így az ablakon dobtam ki egy csomó pénzt. Egyelőre vagy ugyanannyinak, vagy 1 cm-vel többnek mérem a körméretet. Kezdek szkeptikus lenni azzal kapcsolatban hogy ez hirtelen több cm-t fog változni...
1677. hajni1989 (válaszként erre: 1674. - Pierrot)
2016. máj. 30. 16:46
Miért félsz az altatástól?? Volt esetleg gyermekkori rossz élményed?pl.mandula vagy vakbélgyulladás miatt? ??
1676. pierrot
2016. máj. 30. 15:57

Szia Barbara, köszi :)

Én most már a Bognár dokival egyezkedek, mert a Pukancsik csak Fehérváron csinálná meg és azt nem tudom megoldani... A Bognár viszont a Kútvölgyiben, innen taxival is haza tudok menni. Ő azt hiszem a hagyományos technikával dolgozik... Vibrációs talán ? Az bi tos h ez a tumescens oldat amiben van lidokain meg az az anyag ami feloldja a zsírsejteket és az érszűkítő hatású cucc is....

1675. SantaBarbara (válaszként erre: 1672. - Pierrot)
2016. máj. 30. 15:24

A zsírleszívás minden esetben egy rejtett helyzetű, kicsiny (fél-egy cm) bőrmetszésen keresztül bevezetett speciális műszerrel (ún. kanüllel) végezhető. A zsírszövet fellazítása és folyékonnyá tétele azonban többféle módon történhet: hagyományosan a kanül mozgatásával végzik.


Ennek egyik változata az ún. PAL (Power Assisted Lipoposty), vagyis vibrációs zsírleszívás: ahol a kanül vibráló mozgást végez, vagyis percenként több ezerszer mozdul előre-hátra, így törve fel a zsírsejtek falát. A PAL kíméletessége abban rejlik, hogy az elfolyósított zsír eltávolításához elégséges kisebb erejű szívás is. A zsírszövet fellazítása történhet a bőr alá fecskendezett oldat (mely a zsírsejteket fellazító hatóanyag mellett érzéstelenítő és vérzés elleni szert is tartalmaz), vagy ultrahang segítségével is.


Az ultrahangos zsírleszívás során egy speciális kanült használnak, melynek hegye ultrahang-frekvenciával mozog; a fellazított zsírszövetet ebben az esetben is vákuummal távolítják el, de a PAL-technikához hasonlóan itt is elegendő kisebb szívóerő.

Pukancsik doktornal valoban szep eredmenyek szuletnek!

Egyenletesebb a borfelszin,mint az UH-os technikanal!

1674. pierrot (válaszként erre: 1657. - Hajni1989)
2016. máj. 30. 15:14
Köszönöm Hajni a válaszokat :) annyira félek a műtéttől én biztosan be fogok pánikolni... És ha még érzem hogy fáj is.... nahát azt nem kívánom sem orvosnak, sem nővérnek... nem a hiszti, hanem ami pánik rám fog jönni, ismerem magam. Viszont az altatástól mégjobban félek... Ezeken kellene úrrá lennem először is azt hiszem, a többi már csak elhatározás kérdése, ami megvan.
1673. hajni1989 (válaszként erre: 1671. - Route)
2016. máj. 30. 15:11
Nem gondolkodtál el azon ,hogy most altatást kérj??? Sokkal kisebb tortúra, és garantáltan nincs az ,hogy fáj, meg nem tudja megcsinálni. Nekem úgy volt, és egyedül a narancsbőr miatt pironkodom. Mert az nem lett jobb.
1672. pierrot (válaszként erre: 1671. - Route)
2016. máj. 30. 14:02
szia, bocsi, de kinél csináltattad ? és milyen technikával ? Csak érdeklődöm, mert most én is úgy tűnik helyi érzéstelenításben fogom, de a Lányi és a Pukancsik doktorok is így csinálják csak és ott szép eredményeket láttam. Maga a zsírleszívás technikája nem jó ? Van az ultrahangos - Lányi és a vibrációs, ugye ? Mi a harmadik ? Köszi :)
1671. Route
2016. máj. 30. 09:37

Én azt gondolom, hogy kettőnknek nem sikerült ugyanannál a helynél, ez nem lehet véletlen! Lehet, hogy a technika rossz, mert látni láttam, hogy jött le zsír, de még mindig sok van, konkrétan csak meg lett piszkálva. Már előre ki vagyok, hogy megint 2 hét kiesik majd a semmiért, mert sajna úgy érzem nem a legjobb a gép, meg már tudom mire számítsak, így nem tudom, hogy van-e hozzá kedvem egyáltalán! Annak mi értelme hogy agyon injekcióz, ami sokkal fájdalmasabb, mint maga az eljárás és aztán néhány helyre nem jut és onnan kéne szívjon és ott meg marhára fáj, ezért abbahagyja! Nem tudom mi lenne a jobb megoldás!

Már megszoktam, hogy semmi nem sikerül nekem elsőre!

1670. hajni1989 (válaszként erre: 1669. - Gizmo85)
2016. máj. 29. 23:00
Na az biztosan kemény lesz. Én már most kivagyok, pedig igazán jó idő csak ezen a héten volt. Rettenetesen meleg, izzadok benne, mint egy ló.
1669. Gizmo85
2016. máj. 29. 10:58

Köszi lányok, akkor megnyugodtam, nem cserélném ki a nagyobbra. Majd rám feszegetik a műtét után 😉

Előre Kivagyok ha eszembe jut hogy 30 fokban ebben kell lenni 😂😂😂

Olyan leszek mint egy kötözött főtt csirke 😂😂😂😂😂

1668. hajni1989
2016. máj. 28. 23:05
Nekem M-es nadrágot adtak, a műtét előtti percekben kellett felpróbálni. Igazából nem is jött rám, a nővér segített össze kapcsolni, és úgy tudtuk zipzárolni. Műtét után abban ébredtem, a műtős fiú elmondása szerint cipőkanállal adták rám. Gyomornál annyira szorított, hogy belilult (combot műtöttek, bricseszt,és hányinger, hányás is volt 1 hétig. Már lötyög szinte. 5 hétnél járok.
1667. Csacsus (válaszként erre: 1665. - Gizmo85)
2016. máj. 28. 21:59

Én mindkét alkalommal olyan kicsit vettem az orvosom ill. az eladó tanácsára, hogy komoly kihívás volt egyáltalán összekapcsolni - de azért nem volt fájdalmasan szoros! :)


Így is laza lett mindkettő a 6. hét végére...


Ha már most kényelmes, akkor szerintem nem fog eléggé szorítani...


Nekem a hasplasztika után olyan szorosnak tűnt a ruha az izomvarrás gyomorszáj felé eső részén, hogy egyenesen fájt, de a többi részen kellett a kisebb méret a megfelelő kompresszióhoz. Amikor fájdalmasan kellemetlen volt, kikapcsoltam a felső 1-2 kapcsot, de egyébként néhány nap alatt megszoktam, így már nem volt probléma. :)


Azért mindennek van határa és Te érzed, de általában a kisebbet szokták javasolni...

1666. greek (válaszként erre: 1665. - Gizmo85)
2016. máj. 28. 21:52
Megnéztem mert az rémlett hogy S-es, de a csomagolásán az XXS van bepipálva. A doki választotta. Én műtét előtt nem is láttam, már ebben ébredtem. Hát nincs egy vastag derekam, hasam se sok, de hasnál iszonyat szoros. Mivel engem nem ott műtöttek, így otthon a felső két kapcsot kigombolom és lejjebb hajtom. Szerintem nyomnia kell, az a lényeg. Ki kell bírni sajna...
1665. Gizmo85
2016. máj. 28. 18:11

Mekkora kompressziós nacit vettetek?

Hasról fognak leszedni, és amikor vettem a nacit a lány azt javasolta hogy vegyem meg a kisebb méretet. Megvettem, de elbizonytalanodtam mert felül eléggé nyom. Ennek ilyennek kell lennie, vagy a nagyobbat kellett volna elhozni ???? Jajjjjjjj nekem 😊

1664. Csacsus (válaszként erre: 1663. - Greek)
2016. máj. 27. 14:48

Szerintem a jó kérdés inkább az, hogy le akarja-e szívni... Vannak olyan orvosok, akik inkább kevesebbet szeretnek eltávolítani és vannak, akik bátrabbak. Sajnos olyan is akad, aki aránytalanul sokat távolít el vagy nem figyel az eltávolítás egyenletességére...


Nekem az első orvosomnál szűk 2 cm ment le a körméretből (lovagló volt), és amikor a hasplasztikát csináltattam, akkor jegyezte meg a konzultáción az azt végző orvos, hogy innen még lehetett volna leszívni... Így is tett :)


Futásnál sajnos én sokkal tovább éreztem azt, hogy "le akar szakadni a bricsesz rész", mint ameddig formálódott...


De 4 hetes vagy, abszolút az alakulás fázisában!!

Kb.6-8 hetes korodig még változhat :))

1663. greek (válaszként erre: 1662. - Csacsus)
2016. máj. 27. 11:02

Bíztató amit írsz, mert még nyomásra érzékeny több részen is a combom. Főleg a lovagló tájék. Pont tegnap voltam 4 hetes, így neki is indultam futni. 9 km-t terveztem, de csak 5 lett, mert baromira feszült a lovagló rész, mintha le akarna esni, így inkább a futást még nem erőltetem. Az egyik lábamon meg érzéketlenebb kicsit a bőr is...

Amúgy azon is gondolkodtam, hogy egy ilyen műtét mennyire orvos függő. Van olyan hogy az egyikük le tudja szívni, a másikuk meg nem?

1662. Csacsus (válaszként erre: 1652. - Greek)
2016. máj. 27. 08:46

Nekem azt mondták, amikor a formálódásról érdeklődtem kb. 4 hetesen, hogy amíg van olyan terület, aminek olyan az érzete, mintha nem is a tied lenne (kicsit idegen érzés ott, ahol még nem állt helyre az érzékelés teljesen), addig még formálódsz.


Ha már sehol sincs ilyen érzésed, akkor sajnos már nem várható további csökkenés...

1661. hajni1989 (válaszként erre: 1660. - Liliii)
2016. máj. 26. 09:24

Igen szegény greek nagyon pórul járt. Nekem alapból mondta a doki, hogy nem szereti az érzéstelenítéses megoldást, mert ha nekem fáj akkor ő sem olyan magabiztos, és nem tud alapos munkát végezni, azt mondta kínlódás mindenkinek. De annyiból korrekt az orvos, hogy kijavítja kártérítésként. Olyan sok rosszat hall az ember....

Ez a varratszedés nekem nagyon piszkálja az agyam, mert nekem a kórházban mondták, hogy menjek vissza varratszedésre 10 naposan. Aztán mikor oda mentem derült ki (-az asszisztensnőnél linkebb embert még nem láttam-) , hogy magának nem mondták el ,hogy felszívódóak a varratok, ha belül felszívódott a kilógó rész le fog esni magától, nem szabad piszkálni. Levették a kötést, ragasztót, megnyugtattak hogy minden oké és haza küldtek. 3 hónaposan kell mennem legközelebb. :) (: A poén ,hogy 5 hetes vagyok, és még mindig nem esett ki csak 2. Kenem neogranormonnal a kiesettek helyét mert pirosas-lilás.

1660. Liliii
2016. máj. 25. 21:51

Én még gyerek cipőben járok, most leszek 1 hetes.

Holnap varratszedés, bár ahogy láttam az a 2mm-es seb nem lesz nagy dolog.

Nekem is helyi érzéstelenítéssel volt a combom belsején mindkét oldlat 2 "vágás".

A műtét:

Mikor fájdalmat éreztem szólnom kellett és ott abba hagyta a doki, amúgy maga a műtét számomra nem fájt, inkább azt mondanám megrázó élmény volt, én mégegyszer szerintem nem csináltatnám meg, max ha elfelejtem... Mert most még friss az "élmény", de tényleg nem járt fájdalommal.

Fél órával a műtét után haza vittek, aznap próbáltam járni ahogy a doki javasolta, de nehezemre esett, akárcsak másnap és harmadnap is.

Wczéssel szenvedés volt a köbön, mostmár semmi.

Én edző vagyok, szóval fura, hogy most nem edzek órákat egy nap, de azt mondta a doki, hogy egész nyugodtan elkezdhetem, bár én még nem érzem úgy....

Nekem látszott az első pillanattól az eredmény, és most is, az xs-es gyatyát folyton húzogatom fel, mert konkrétan nagy rám, ami végülis jó hír.

Nagyon rossz olvasni, hogy greek nem lát különbséget:( el nem tudnám képzelni hogy viselném ezt a sok nyűgöt a semmiért:( de remélem szép lesz a 6. hétre!!! Szorítok!

1659. greek (válaszként erre: 1656. - Pierrot)
2016. máj. 25. 18:53

Az én tapasztalataim (most vagyok 4 hetes):

- altatásban volt, az szuper :-)

- varratszedés 6. napon volt, akkor nyilván le kellett venni, de zuhanyozni csak a 10. napon. Akkor ki is mostam a gatyát ami nekem kb 10 perc alatt megszáradt mert a gázkonvektor fölé lógattam. Nekem van kompressziós Solidea gatyám is, így én mosógépben mostam és addig a másikat vettem fel.

- vastagabb mint egy harisnya, hasnál nyom mint állat, otthon mindig visszajtok pár cm-t

- ugrálni nem lehet 4 hétig, biciklizni nekem 3 hét után lehetett. Viszont kérdeztem hogy súlyzós edzés mehet-e és azt lehetett. Szóval azt pár nap után elkezdtem, illetve a futókörömet gyalog nyomtam tempósan, ami 9 km. Mondjuk nem guggolásokat, hanem felsőtest, has. 3 hét után már kitörés, guggolás is megy. A hétvégén már futni is megyek.

- a hízás... Hát én 10 órát edzettem eddig hetente, szóval így próbálok kevesebbet enni, mert a derekamra mintha jött volna fel.

Ez most visszább ment, így hogy elkezdtem intenzívebbre venni az edzést. Érzi az ember mit lehet. Az elején a lépcsőzés is tök szar volt, feszült stb.

- 4 hét utáni konklúzió (külső-belső comb): az első 2-3 nap kva szar fájdalom+ödéma szempontjából, de utána napról napra jobb, hegeim szépen gyógyulnak. Szóval ha bármi is látszana, akkor azt mondanám, hogy megérte. Viszont mivel egyelőre zéró látszata, így szomorú vagyok. A semmi eredményhez ez drága mulatság volt. Viszont ha lemenne 2-3 cm, már azt mondanám megérte... Hát meglátjuk.

1658. greek (válaszként erre: 1655. - Route)
2016. máj. 25. 18:38
Két hét múlva kell mennem a 6 hetesre. Kíváncsi vagyok hogy mit mond majd rá, ha addig nem változik. Cm-ben minden a régi. Az izmot nem lehet megmarkolni, én viszont meg tudom ahogy eddig is...:-/
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook