Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ritalin - tapasztalatok fórum

Ritalin - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
222. SzuperEgo (válaszként erre: 215. - Anscy)
dec. 17. 18:40

valahol neki akarnia kell hogy azt csinálja

a Ritalin csak egy eszköz nem változtat meg

kell egy cél, egy feladat nem is tudom minek nevezzem amit teljesitenie kell

Segít a figyelem öszpontosításban de neked kell ezt megtenni nem a rita adja

valahol el kell fogadnia amit majd tenni fog


úgy érzem sok ellenállás van benne az iskola felé, ((ennek biztos egész más oka van)) talán meg kellene tudni tőle egy barát vagy ismerős kérdező által hogy szerinte ennek mi az oka. Vagy hogy mitől fél?

221. SzuperEgo (válaszként erre: 220. - Buksi74)
dec. 17. 18:20

ÜvÖzÖllek

már felnőtt vagyok. ADHD-ésnak sosem vallottam magam, valójában kíváncsiság vezérelt mindig is mindenben. Munkámat el tudom végezni de 1 évvel ezelőtt egy új munkahelyen azt vettem észre magamon hogy max 10 perc az a maximális idő hosszúság amit elviselek egy unalmas munkában, egy idő után másra kezdek figyelni és nincs az arő ami ebben véltozást hozna.Valahol úgy gondoltam hogy esetleg nekem egy bizonyos fajta gyógszeres kezelés esetleg.Orvos által hozzájutottam a Ritalinhoz.

Tapasztalataim a jó oldala hogy hatása megszűnik tehát mi döntjük el hogy mikor szedjük, mennyi ideig. Különös érzést akár fáradságot vagy pezsgést nem ad de ha van valami elintézni való akkor azt képes vagyunk unalom nélkül végig csinálni, a főnök fikázása kevésbe hat rám.

Nagy fáradság ellen nem hat, lehet hogy álmosság győz. Azt mondanám a Ritalin segít kizárni a kellemetlen vagy unalmas helyzetekben megjelenő unalmat, a negatív gondolatok erejüket vesztik felettem, és képessé válok mondjuk mosogatásra vagy egyébb nem akarom dolgok elvégzésére.

Kíváncsi lénnék milyen a Strattera hatása

220. Buksi74 (válaszként erre: 219. - Bubuci2017)
2017. nov. 1. 12:12
Szia! 11 éves Adhd fiam van! Szuper okos,viszont nagyon szétszórt! Én vissza utasítottam a Ritalint (külföldi vizsgálati eredmények miatt) mi a Stratterát szedjük 4 éve csak pozitív tapasztalataim vannak! Nem szedál,imádja a gyerek (könnyebb neki oda figyelni) most mentünk egy erősebb suliba szuperül vette az iskola váltást 4-5 jegyek vannak ,németet tanul,imádja. Elkezdtünk kamaszodni,van egy kis vissza beszélés,de semmi különös! A hobbijának hódol horgászik,erdő,Vadász barátok. Nem mellesleg szuper eredményes birkózó! Egyedül nevelem apukája meghalt motor balesetben. Kérdezz nyugodtan,hátha tudok segíteni!
2017. okt. 19. 22:43
Sziasztok, fel lehet éleszteni a topikot? Van valakinek hasonló gondja? Ritalin helyett mit lehet adni egy majdnem 7 éves szuper okos, de erősen magatartászavaros kisgyereknek ?
2015. jan. 31. 10:36
Sziasztok ! Én csak arra lennék kiváncsi ,olyanok írjanak akik szedték a ritalint , hogy mi a tapasztalatuk ,hogy vált be nekik milyen mellékhatásokat észleltek !
217. edit0418 (válaszként erre: 215. - Anscy)
2014. okt. 31. 20:02
Szia. Együtt érzek veled sajnos késsöbb még nehezebb lesz az én fiam 11 éves és ö is ilyen sajnos.
2014. okt. 31. 20:00
Szia. Miért kell mert mi most váltottunk másikra megmaradt a ritalin.
215. anscy
2014. okt. 11. 13:36

Sziasztok! A 7 éves fiam 10 napja szedi a Ritalint ( igaz nagyed-negyeddel kezdtünk és ma értük el az 1-1 szemet), de nem nagyon látok változást. Sajnos az iskolában sem javult a helyzet. Mikorra kellene hatnia a szernek? Sajnos nekünk sem volt más választásunk, ugyanis dűt, borít, nem figyel, nem dolgozik az órán, nem fogadja el a szabályokat és utál, mert nehézségnek éli meg! Borzastó nehezen kezelhető, állandóan mozog és nagyon el vagyok keseredve...

Kérlek segítseteK! Bármilyen ötlet, hozzászólás érdekel!!! Sokat el is olvastam, de rettenetes bennem a tehetetlenség és a bizonytalanság! Előre is köszönöm!

214. zebracsikó (válaszként erre: 213. - Edit0418)
2014. szept. 28. 12:50
akkor miért nem hagyjátok abba?
2014. szept. 28. 12:48
Igen szedi azôta is. Sajnos semmi változás inkább egyre eröszakosabb verekedös balhés lett meg nagyon pörgös.
212. Emili31 (válaszként erre: 182. - Hannah27)
2014. szept. 11. 18:03
Szeditek azóta is a ritalint?
211. Emili31 (válaszként erre: 210. - Edit0418)
2014. szept. 11. 17:57
Miben nincs változás? A viselkedésében, vagy a személyiségében ?
2014. aug. 17. 22:02
Sziasztok. Az én fiam 4 éve szedi a ritalint de nincs semmi változás napi 2 szemet.
209. Géma75 (válaszként erre: 113. - Adhd)
2014. júl. 25. 18:50
Kedves Panni!Köszönöm,azt ahogy és amit leírtál,mintha magunkat látnám a sajtos és a dühöngő példában.Rossznak gondolom magam amiért ritalint adok a gyermekemnek,de segít amikor beszedi olyan mint egy "normális"13 éves kamasz.Én sem tudom mi lesz 10 év múltán,csak remélni tudom,hogy boldog,kiegyensúlyozott felnőtt lesz a fiam.
208. 325b42d966 (válaszként erre: 207. - Hannah27)
2013. szept. 20. 10:17
sajnálom ,nekünk bejött.
207. Hannah27 (válaszként erre: 204. - 325b42d966)
2013. szept. 20. 10:01

Ott mi is voltunk egyszer....hát nem mentünk többet.

Mi most Szegedre járunk.

206. hte23 (válaszként erre: 198. - Hannah27)
2013. szept. 19. 18:47

Szia. Apróságok..de több év kellett hogy erre felfigyeljek. Igaz, láttam és tudtam..de amig nem olvastam róla, nem raktam össze magamban.

Apróságok. 1. ha pl. a hütőszekrénybe raktam valamit, és nem a szokott helyére, nem találta. Mondani kellett neki. Egyenesen nézz előre, kicsit a fejed jobbra, most lefelé és ott van..még akkor is hol? hol? 2. 15 évesen elsorolta az összes királyokat és évszámokat..de nem tudta az összefüggéeseket történelem. Elsorolta az össze Forma1 versenyistállót, versenyzőket, eredményeket.. mint egy verset... 3. az megszokottság. Pl. Edzés. fél 7-kor kezdődött. Ő mindig 6-kor indult. Mindegy honnan, de pont 6-kor. Ha ez nem sikerült, bepánikolt, megzavarodott. Elváltam. Indulhatott a nagyszüleitől, ahonnan kb. 15 perc, apjától kb. 8 perc, tőlem akkor 2 perc. De 6-kor indulni kellett. És minden igy időhöz. A keretek betartása. Az időpontok betartása... Elváltam. Igaz, akkor már nagykorú volt, és a szivem szakadt meg, de az apjánál hagytam, mert az volt neki a megszokott. Ott nőtt fel 3 éves kora óta. Abban a házban. Nem tehettem meg hogy kiszakitom, összeomlott volna.. Máig fáj. Ilyenkor sírok.. de nem tehettem mást. Sok ilyen apró dolog.. Emlékezz az Esőember filmre..

205. hte23 (válaszként erre: 200. - 325b42d966)
2013. szept. 19. 18:36
Igen, lehetséges...
204. 325b42d966 (válaszként erre: 203. - Hannah27)
2013. szept. 18. 15:02
persze,Bethesda
203. Hannah27 (válaszként erre: 202. - 325b42d966)
2013. szept. 18. 09:57
Melyik korház?Megkérdezhetem?
2013. szept. 18. 08:47
mi is iskolai időszakban szedjük,a hozzászokásról én sem kérdeztem mi még az elején vagyunk okt 9-én megyünk vissza a dokihoz.Kórházi kivizsgálás után javasolta a doki a szedését.
201. Hannah27 (válaszként erre: 200. - 325b42d966)
2013. szept. 17. 20:37

Az orvosk szerint nem lehet hozzàszokni. Csak iskolai idöszakban adható. Neked ezt nem mondtàk el?

Màsok szerint igen is, hogy hozzà lehet szokni...

2013. szept. 17. 19:28

Sziasztok.

a kérdésem az lenne hogy mennyi idő után lehet rászokni a Ritalinra?

Olvaslak benneteket,és teljesen összezavarodtam ,mi szedjük 3-hete.

nyugodtabb,figyelmesebb sokkal a suliban,de én kezdek észrevenni rajta kényszeres viselkedési tüneteket,lehetséges ennyi idő után?

Erika

199. Hannah27 (válaszként erre: 196. - Miramira77)
2013. szept. 17. 15:44

Szia!

Biztos,hogy pozitív a hatása mindenképp,én a fiamnak Espricot adok,ebben is van többek között halolaj.

198. Hannah27 (válaszként erre: 197. - Hte23)
2013. szept. 17. 15:39

Köszönöm,hogy megosztottad velem/velünk/ a történeted!Nagyon tanulságos és elgondolkodtató.

Közben a hatásodra egyre jobban elmélyülök a szcientológiában.:)

Kezdem látni a fényt az alagút végén....

Mindíg is tudtam,hogy megfelelő szülői hozzá állással csodákra képesek a gyerekek,kár hogy a pedagógusoknak ezt nem oktatják!

Kifejtenéd nekem bővebben,mik azok az autisztikus tünetek?Miben nyilvánul ez meg?

Szerintem,azok a gyerkőcök,akik ilyen sport teljesítményekre képesek,biztosan sikeresek lesznek az életben is!

Szívből kívánom Nektek!

197. hte23 (válaszként erre: 190. - Hannah27)
2013. szept. 17. 14:09
Elmesélek most valamit. Van egy 21 éves fiam. A diagnózis amit felállítottak. Súlyos figyelemzavaros hiperaktiv+ diszgráfia + diszlexia. A diszlexiából a törvényváltozás hatására kigyógyult. (kb.2006-ban ) Örökbefogadott, tehát kész anyagot kaptam. 3 évesen került hozzánk. Akkor még nem beszélt. Tudtam hogy nem éri el azt a szintet amit a hasonló korú gyerekek. Elmondom, mi egy kisvárosban éltünk, 30 ezer lakossal. Az ovodai évek alatt figyeltem és próbáltam képességeim szerint fejleszteni, hordtam gyógypedagósuhoz. Próbáltam neki olvasni is. Ezt sem lehetett, kiverte a kezemből a könyvet, nem tűrte. Akkor olvastam egy cikket a hiperaktivitásról. Akkor találtam arra a linkre. tehát innen tudom, szcientológia. De arra jutottam, magam állitottam fel a diagnózist, a gyerekem hiperaktiv. Elmondtam az ovódába. Azt kaptam, hülyeséget beszélek. Később azt, hogy értelmi fogyatékos. Szerencsém volt, találtam egy másik ovit, egy alapitványit, ahova az ovi 4. évében át tudtam vinni a gyereket.Ott megnézették, igen igazam volt. Kerestek neki olyan iskolát, ahol elfogadták. Ott az első évben elküldtek bennünket vizsgálatra. A Vadaskertbe. Kiderült, másodpercekig képes figyelni. Ritalint kaptunk. A parányi, még nem 20 kilós fiamnak másfél szemet kellett szednie. Elkezdtük talán október táján. Az iskola? örült. Én ? nem. Ugyanis mire hazaért nem volt hatása..nem tudott semmire kontcentrálni. Szenvedtünk, képtelen volt tanulni. Idegőrlő volt. És elkezdtem valamit észrevenni. A gyerek kényszeresen viselkedett. Nem tudom ezt itt illusztrálni, de én kétségbe estem. Gondok kezdődtek a gyógyszer rendeléssel. Nehezen volt elérhető ez még annak idején. És döntöttem, nem adom neki tovább, lesz ami lesz. Küzdünk, ahogy tudunk. Eszembe jutott egy mondat. Mindig csak egy hajszálnyival várjunk többet mint amit adni tud, és a csillagokat lehozza nekünk az égről. Ő megtette. A tanárok soha nem kivételeztek vele. Kijárta a 8 osztályt, nem bukott meg soha. Nem volt a legjobb tanuló, de még a legrosszabb sem. Gimnáziumba ment. 34-36 fő. Nem bukott. Nem volt a legrosszabb tanuló. Leérettségizett. Nem vették fel főiskolára, de elvégzett egy két éves OKJ tanfolyamot. Közben kiderült, mint szinte minden figyelemzavaros hiperaktivnak, vannak autisztikus tünetei. Kempózik. Volt már VB ezüstérmes a korosztályában. Hogy most hogyan tovább? Lesz e munkája? Nem tudom. De amit elértünk, azt gyógyszer nélkül értük el. Hogy a kényszerességnek, a gyógyszernek van e még hatása? IGEN.véleményem szerint IGEN
2013. szept. 17. 13:15

Sziasztok. Nem tudom éltért-e már a tárgytól a fórum.

Anyósom egyik fia ADHD-s.

Sok mindenen keresztülmentek. Majdhogynem vetélésként kezelték a szülését, sógorkámat kb egy órán keresztül próbálták életre "pofozni". Most 17 éves.

Sok mindenen keresztülmentek: válás, gyógyszerezés (ritalin a gyereknek, nyugtató az anyának). Náluk nem vállt be. Amire anyósom esküszik, az a csukamájolaj.

Igaz, szinte verekedni kellett a gyerekkel, hogy megegye, de döbbenetes javulást okozott. Csak a tanulmányi átlagból lehet következtetni: Olaj előtt éppenkettes volt a srác, az olaj után pedig 3,5-4es tanulóvá vált. Fegyelmezettebb lett.

Nem azt mondom, hogy ez egy varázsszer, amit ha beszed a gyerek, egyből megjavul, de érdemes kipróbálni.

195. hte23 (válaszként erre: 193. - Marta Marta)
2013. szept. 17. 13:06
ez a link: szcientológia
194. Hannah27 (válaszként erre: 193. - Marta Marta)
2013. szept. 15. 19:43
Köszönöm a linked.Kb.1 évvel ezelőtt megpróbáltam felvenni velük a kapcsolatot,postáztam a kitöltött kérdőívet.....,azóta is várom a válaszukat.:(
193. Marta Marta (válaszként erre: 169. - Hannah27)
2013. szept. 11. 22:58
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook