Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem eszi meg a tápszert!!! fórum

Nem eszi meg a tápszert!!! (beszélgetős fórum)


2011. okt. 30. 08:31
Bocsánat...nem eszi a milumil pepti-t sem!
2011. okt. 30. 08:30

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy a 4 hónapos babám nem hajlandó megenni semmilyen tápszert. Már az 5. fajta tápszernél tartunk, de nem eszi meg. Mi is hallottunk erről a Sinlac nevű tápszerről, de az orvosunk nem hajlandó kiírni mondván, hogy még túl kicsi. Ő csak azt mondja, hogy próbálkozzunk. Próbálkoztunk mindenféle módszerrel, de semmi nem tartott hosszú ideig. Ezek nagy részére azt mondta az orvos, hogy nem ajánlja, de ő nem tudott jobbat mondani. Most már semmi féleképpen nem eszi meg. A baby italt ill. a baby ételt megeszi, de azt mondják, hogy nem elég az neki. Lehet, hogy tejcukor érzékeny, ezért most egy MILUMIL PEPTI nevű tápszert kapott, de eszi. Éhes, de ahogy megkostolja ki is köpi! Az apukája cukros, így 1 éves koráig semmi tejes dolgot nem kaphat! Mit tegyek...SEGÍTSETEK! ÜDV:Viki

21. maya80 (válaszként erre: 20. - McKenzi)
2010. ápr. 15. 07:41
A Sinlac nálunk is bevált.
2009. febr. 12. 17:41
Próbáld meg a sinlacot, finom ízű és a tejpépeket helyettesíti. A kisfiam nagyon szerette.
2009. febr. 12. 17:29

Szia!

Nem csodálkozom. Kostóltad már milyen rossz ize van? Olyan mint a plakát ragasztó vagy a melegített enyv. Gyermekeim közül hála égnek egy sem evett tápszert, egyszer próbáltam csak és a képemen kötött ki. Lehet hogy furcsán hangzik, de én adtam neki liszt levest (nagyon szerette), folyékony grizt vízben főzve (nagyon megfőzve, hogy ne a gyomrába dagadjon meg) és hasonló fincsi hamikat, mitől jól lakott. Biztos van a közeledben idősebb hölgy, aki el tudja mondani Neked, hogy ilyenkor mit szabad és lehet adni ilyen piciny csöpségnek mikor még ő is gyermeket nevelt és nem volt teje sem pedig tápszer. Sok sikert.

18. szabcsi666 (válaszként erre: 12. - 1397c45af7)
2008. okt. 8. 08:07

Szia

Tényleg?

Én eddig csak 12hónapostól láttam.

De majd körbenézek:)

De mondjuk még az is jobb mint a sima tej:)

17. szabcsi666 (válaszként erre: 11. - Mozsár)
2008. okt. 8. 08:06

Szia:)

A bébikajákból már megeszik pár dolgot.Ugyebár most 7 és fél hónapos, de a 8hónapos bébiételeket szereti.Azt megeszi.Gondolom azért mert annak már van íze:)

16. szabcsi666 (válaszként erre: 8. - Mandula71)
2008. okt. 8. 08:04
Jah a joghurt hála isten nem üti ki,meg semmi sem.Szóval azt szereti:)
15. szabcsi666 (válaszként erre: 10. - Mozsár)
2008. okt. 8. 08:04

Szia:)

Hála az égnek,naggyából megoldódott a probléma:)

Reggel és este tudok neki úgy adni tápszert, hogy pár kanállal kevesebbet rakok bele,mint amennyit kéne és azonnal oldódó gyümis teát rakok bele:)

Ha nálam nem eszi meg akkor az apuka feláll sétál vele és közbe a kis huncut meg megeszi:)

14. szabcsi666 (válaszként erre: 9. - Wanda8)
2008. okt. 8. 08:01

Szia:)

A védőnő mondta hogy ezt próbáljam ki:D

13. 1397c45af7 (válaszként erre: 12. - 1397c45af7)
2008. szept. 24. 14:45
A hippnek van olyan,hogy folyékony tápszer,de az csak tíz hónapos kortól adható.
12. 1397c45af7 (válaszként erre: 7. - Szabcsi666)
2008. szept. 24. 14:40

Szia!

létezik olyan,hogy babatej.Át van benne alakítva az allergizáló tejfehérje.Elég drága,de hátha az bejön.

11. Mozsár (válaszként erre: 7. - Szabcsi666)
2008. szept. 24. 14:32
Esetleg 6 hós babájú anyukától nem tudnál egy kis anyatejet szerezni,legalább naponta 1x-re?Meg lassan úgyis áttértek a vegyes étkezéshez,pépesitett húsokból is több mindent tudsz késziteni neki,főzelékkel,hogy a fehérje is meglegyen.
10. Mozsár (válaszként erre: 1. - Szabcsi666)
2008. szept. 24. 14:24
Szia!A fiamat juttattad az eszembe.6 hónapos koráig csak anyatejes volt,aztán egyéb dolog miatt abbahagytuk a szoptatást,próbálkoztam tápszerrel,orrán-száján visszajött,próbálkoztam híg tejbegrízzel,még a plafon is grízes lett.A tehéntejnél kötöttünk ki,Maci kávéval színesítve.A tejet mind a mai napig imádja.Én nem adnék neki tápszert ha nem szereti semilyen formában,mert igy hogy belekevered ebbe - abba,gyanút fog mindig és aztán minden főzelékkel baja lesz.
2008. szept. 24. 14:12
Tehéntejet semmikép ne adj neki.Beszélj a védőnőddel!
8. Mandula71 (válaszként erre: 7. - Szabcsi666)
2008. szept. 24. 14:06
1 éves kor alatt akkor sem ajánlott a tehéntej, ha nem üti ki a gyereket. Pont a tejfehérje az, ami megterheli az immunrendszerét, úgyhogy én nem adnám neki a helyedben...Az általad említett vizezett tejet adták régen a csecsemőknek, de ma már 1 éves kor alatt egyetlen gyerekorvos sem ajánlja! A joghurtot és a túrót lassan be lehet vezetni, de azt sem ajánlott minden nap!
2008. szept. 14. 06:50

Köszi mindenkinek a válaszát:)

Közben beszéltem pár anyukával és mondták,hogy ha

a gyereket nem üti ki,akkor naponta egyszer lehet adni neki tehéntejet.

Kb 140ml tejet(2,8-asat) és 70ml vízet felforralni.

Hát majd lesz valami.

Mondták hogy kukorica darát is lehet főzni neki, joghurtot a naturt meg a gyümiset is.Ezekbe van méf fehérje, ha már a tápszert nem eszi meg.

6. szabcsi666 (válaszként erre: 4. - Mandula71)
2008. szept. 14. 06:45

Szia.

Az a baj hogy császár után a dokik elrontották a műtétet és következő héten visszakerültem a korházba(elég hosszú történet)na mindegy, a lényeg az hogy addig a baba itthon volt, mert nem engedték hogy velem legyen a szobába,max át a másik épületbe addig a gyerekosztályon(de jobbnak láttam inkább hogy itthon legyen mamával és apával)és itthon tápőszert kapott.Mikor haza jüttem már lusta volt szopizni,mindig fejtem de egy idő után már elapadt.

Ezért csak tápszert eszik......EVETT:)

5. szabcsi666 (válaszként erre: 3. - Mandula71)
2008. szept. 14. 06:41

Szió.

Sehogy nem eszi meg a tápszert:(

A főzelékben sem és hidegen sem:S

A krumplifőzeléket mindig megette.Egyszer raktam bele 2 kicsi kanál tápszert(ez kevés is egy adaghoz)de még ezt is megérezte benne.Azóta még a natúr krumplifőzeléket sem eszi meg:(

4. Mandula71 (válaszként erre: 2. - Melinka)
2008. szept. 13. 16:06
Láttam az adatlapodon, hogy a kisfiad még csak most lesz 6 hónapos. Ha az anyatej elég, akkor nem is kell neki tápszer és az sem baj, hogy másból is csak pár kanállal eszik:)
3. Mandula71 (válaszként erre: 1. - Szabcsi666)
2008. szept. 13. 16:03
A főzelékeit mivel készíted? Nem próbáltad tápszerrel? Én ezt még megpróbálnám a helyedben úgy, hogy fokozatosan növelném a főzelékhez a tápszert, tehát az első alkalmakkor olyan keveset kellene hozzátenni, hogy szinte ne is érezze az ízét.Aztán ha ez megy, akkor növelni az adagot apránként.Egy ismerősömnek volt ilyan gondja, a legnagyobb melegben nem akarta a kislány elfogadni a tápszert.Végül a doki javasolta, hogy próbálja meg hidegen adni neki, náluk ez bejött, úgy megitta a kislány. (Jó, volt olyan ismerős is, akinek sajnos ez sem vált be.)
2. melinka (válaszként erre: 1. - Szabcsi666)
2008. szept. 13. 13:50
Az én babusom sem eszi meg a tápszert,bár ő még szopizik főleg.Mi eddig csak a beba tápszert próbáltuk,de nagyon nem szereti.Viszont a gyümit,és a babakajákat sem nagyon eszi,max pár kanállal.Az a szerencsém,hogy anyatejes még.
2008. szept. 11. 13:05

Sziasztok.A kislányom 6 és fél hónapos.

Hónapok óta küzködünk vele,mert nem eszi meg a tápszert.

Próbáltam már majdnem az összes fajtát.pl.vaniliás,hipp,mildibé,alete stb.

De pár evés után már egyiket sem ette meg.

Most már ott tartunk hogy vannak ilyen tejbedarák több ízbe(csoki,erdei gyümi,kekszes,banános),már azt sem eszi meg.

A főzelékeket,rendes gyümölcsöket megeszik és szereti is őket.

De azért mégis csak 6 és fél hónapos.Neki még kellene tápszert enni.

De egyszerűen már sajnálom, mert mikor már megérzi hogy valami tápszer féle, akkor már rugdalózik,sír és nem akar enni.

Pár hétig bevállt hogy a teába tettem a tápszert.

Pár napja már úgy sem:(

Nincs valakinek valami jó ötlete mit lehetne neki adni?

Volt már valaki ilyen helyzetbe?

Köszi előre is a válaszokat:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook