Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baján szültem/szülni fogok fórum

Baján szültem/szülni fogok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2012. jún. 7. 11:21

Sziasztok!

Tudtok orvost ajánlani a bajai kórházba, aki terhesgondozást, és szülést is vállal? Esetleg Szekszárdon? Árakat is szeretnék tudni!

Köszönöm, a segítséget!

1005. youlcsi (válaszként erre: 1004. - Zani)
2012. jún. 2. 21:45

elvileg a kötődő neveléssel kapcsolatos dolgokról szól... ami leginkább a hordozásban nyilvánul meg... bár egy kezemen meg tudom számolni, hányukat láttam már hordozni :D jó, persze én is inkább babakocsizom, de azért elvagyunk a mei taijal is :D


egyébként leginkább csak beszélgetünk.

1004. zani
2012. jún. 2. 11:13
Kötöde az hordozós klub? (nevéből gondolom.)
1003. youlcsi (válaszként erre: 1002. - Galagonya)
2012. jún. 1. 21:32

nincs mit :)


kötödébe szoktak pocakosan is jönni... ha gondolod...

1002. galagonya (válaszként erre: 999. - Youlcsi)
2012. jún. 1. 16:45
Köszi az infókat :)
1001. youlcsi (válaszként erre: 1000. - Zani)
2012. máj. 31. 21:26
írok privit :D
1000. zani (válaszként erre: 999. - Youlcsi)
2012. máj. 31. 16:55

Meg tudnád mondani h hol van a baba-mama torna? úgy szeretnék menni! és h kb hány óra körül?


Nekem szülés előtt azt mondták UH-n, hogy 2 héttel kisebb a baba, szedjem szülésig napi 2x a vitamint. 3 óra múlva megszületett a lányom, 38. héten 3000 g. a magam 156 cm-jével elégedett voltam a súlyával :)


Szoptatós melltartó: nem tudnák melltartó nélkül létezni, különben is akkor hova tenném a melltartóbetétet? Kislányom 2 napos korától kezdve a melltartóba kapaszkodik szopi közben. nem akar a mellembe kapaszkodni. nem is szeretném ha abba kapaszkodna....

999. youlcsi (válaszként erre: 997. - Galagonya)
2012. máj. 31. 14:20

szia!

nekem 2 héttel a szülés előtt azt mondta a doki, hogy s-es pelust már ne vegyünk... aztán végül 3260 gramm lett a töki.


mi járunk kötödébe. minden hónap 3. hétfő, újvárosi ámk.

szeretjük :D


kanga pedig minden hónap 1. hétfő fitness sarok.


mocorogda sajnos már nincs az újvárosban (hetente volt baba-mama torna... de sokaknak nem tetszett a hely, így inkább egy magán tornaterembe járnak, ami sajnos nekünk mocsok messze van... na meg fizetni is kell érte :( de ez van) de amúgy heti 3x van, hétfő, szerda, csütörtök.

998. bb2ac1c42d (válaszként erre: 994. - Ancsapancsa35)
2012. máj. 31. 12:10
Szupi:)))már nincs sok hátra!!!
2012. máj. 31. 08:51

Nekem is 2 héttel nagyobb a baba :D most nézett a Tóth. Számított szerint 26+0, uh szerint 28+0. Nekem is azt mondta, hogy nem gond ez az eltérés, nekem a párom is magas. A kalkulátor szerint 1100 gramm. Ancsapancsa szerintem a 1600 gramm ebben a korban normális súly, vagy rosszul tudom? Amúgy a barátnőmnek szülés előtt azt mondták, hogy biztosan 4 kg felett lesz, aztán 3400 grammal született a babája. Ezen ne izgulj :) Nekem is azt mondta a Tóth, hogy szép nagy baba lesz :D de legalább tudom, hogy szépen fejlődik!

Hallottam egy baba-mama klubról, azt hiszem Kötöde a neve. Volt már valaki?

996. loggancs (válaszként erre: 994. - Ancsapancsa35)
2012. máj. 30. 15:33

Sziasztok!

Szupi hogy minden rendben!!! :)

995. youlcsi (válaszként erre: 994. - Ancsapancsa35)
2012. máj. 30. 15:11

:D


örülök, hogy minden rendben van.


uh alapján a 2hetes eltérés nem számít.

nekem egyszer azt mondták, hogy 3 mm az uh hibahatára.

2012. máj. 30. 08:44

Sziasztok!

Ma vagyok 30+3 napos.

Pont egy hete voltam a Tóth dokinál,akkor számított szerint 29+3 napos volt a terhességem, UH adatok szerint viszont 31+1 napos....


Legközelebb vinnem kell az előző terhességem zárójelentését, mert rá akar nézni a doki,hogy mire készüljünk....


Azt mondta, hogy valószínűleg jó nagy baba lesz, a fiam 3750 gramm és 57 cm volt, császárral szültem.

A lánykám már a múlt héten 1600 grammot nyomott:-)


Amúgy minden rendben, a magzatvíz végre normális mennyiségű, és az infektológián is azt mondta a Mészáros főorvos, hogy jók lettek az eredményeim.

993. youlcsi (válaszként erre: 992. - Galagonya)
2012. máj. 29. 21:34

hát, ezt nem tudom... én mindig mentem az adott időpontra. az elején mindig csütörtökre, magához írt be a Tóth, de a 20. hét után már mindig máskor mentem, ahogy sikerült.

de a Szluha is normális ám! legalábbis velem uh-n nagyon is az volt. már bent feküdtem, amikor csinálta... vagy 45 percen keresztül néztük a mókust, a végén már "csak úgy", mert szép :D és végigröhögtük az egészet.


de egyébként sztem ha betelefonálsz, meg fogják mondani, hogy adott napon ki van. mondjuk ha már előre le van fixálva az időpont, akkor már úgyis mindegy.


jajj, 26. hét... irigykedem :D


én 29. cn-on vagyok. még majd 3 hetet kell várni, hogy jöjjön a következő lépés :/

2012. máj. 29. 17:11

Persze, a szoptatós melltartó is valakinek nagyon bejön, ez egyéni.

Azt nem tudtam, h tenát a pingvinben darabra is lehet venni.

És esetleg az uh beosztást nem tudod? :) pl. kedden és szerdán ki szokott lenni?

991. youlcsi (válaszként erre: 990. - Galagonya)
2012. máj. 29. 15:08

szia!

van uh-beosztás.


a pingvinben konkrétan adtak darabra tenát. sztem az jó, mert elég csak párat venni.

amúgy lehet, máshol olcsóbb :D


a Niki a vezető védőnő, szerintem.


én szerettem a szoptatós melltartót. nem volt vele gond. szinte csak azt használtuk.

2012. máj. 29. 13:07

sziasztok! már jó rég nem írtam, de látom mindenkivel jól alakulnak a dolgok :) nekem nemsokára 26 hetes uh. Nem tudjátok, van-e valamilyen beosztás, hogy melyik nap ki van ultrahangon? Eddig pl. mikor csütörtökre kaptam időpontot, szerencsémre a Tóth doki volt, de mikor sajnos egyszer péntekre, akkor a Szluha és hozzá nem szeretnék még véletlenül sem kerülni.

A gyermekágyi időszakra szükséges dolgokat a gyógyászati boltokban (pl. táncsics utcában vagy kórház főbejáratban) lehet beszerezni és általában olcsóbban, mint a patikában. Mikor tesóm szült, neki a táncsicsban vettem meg a dolgokat, és a tena betétre konkrétan emlékszem, hogy 500 forinttal olcsóbb volt, mint a pingvin patikában. de lehet, hogy akció volt.

a szoptatós melltartóval kapcsolatban: én olyat tuti nem veszek. amúgy sem nagyon hordok melltartót, de pl. az egyik védőnő, a Niki, arra hívta fel a figyelmet, hogy a szoptatós melltartóban szoptatsz,akkor a kicsi nem is tud igazán a cicihez férkőzni: nem tud belekapaszkodni, nem tud odabújni, stb. és szerintem tök igaza van. tesóm is vett, de nem nagyon használta. persze ez csak az én véleményem.

ez a 100as szoba engem is érdekelne. ki most a fővédőnő?

tervezi valaki, hogy homeos bogyókkal szül? én szeretném kipróbálni. nekem többször is bejött már a homeopátia, de sima betegség és allergia ellen használtam csak, szülésre nem. van valakinek ilyen tapasztalata?

989. youlcsi (válaszként erre: 988. - Kory7)
2012. máj. 26. 20:51

az a minimum 24 óra sem annyi ám!

nekem délután volt a műtét (13:50kor született a mókus), másnap csak azért kaptam ebédet, mert a szülészeten még nem számítottak rám, de a nővérke behozott egy tányér levest az őrzőbe... amit nem is szabad.

szóval, ahogy láttam, bmikor is van a műtét, másnap ebéd környékén kiraknak az őrzőből, hacsak nincs gáz.

de én még mindig azt mondom, hogy szerintem kell az a pihi. csaszi után jellemzően tejci sincs, napokig eltarthat, mire beindul, ezen idegeskedik az ember, vérnyomás jön-megy az ég és a normál között...

szóval, ha véletlen így alakulna, sincs semmi gáz... nem a világ vége, ha akkor az ember lánya nem szoptat... főleg, hogy nemcsak felülni, de még köhögni is fáj :/

988. kory7
2012. máj. 26. 18:31

Youlcsi, még max. másfél hetem van hátra...

És megtudtam, hogyan működik a 100-as szoba: Nem kell érte fizetni (hurrá:), de ha teltház van, akkor lehet szobatársam. Ilyenkor vele kell egyeztetni, hogy "engedi-e", hogy éjszaka is bent legyen a baba. És persze a szülés előtt újra szólni kell, hogy igényem lenne rá ill. a főnővér tud róla, hogy beszéltük. De nem kerül külön pénzbe.


Az viszont kevésbé tetszik, hogy csaszi után min. 24 órás őrzés van, addig pedig nem lehet szoptatni. :( Hát, remélem nem így fog alakulni; de ha mégis, akkor is megpróbálok majd valamit kitalálni.

987. youlcsi (válaszként erre: 986. - Ancsapancsa35)
2012. máj. 19. 15:37

:)

a melltartó is ott lesz valahol! ;)

986. ancsapancsa35 (válaszként erre: 984. - Youlcsi)
2012. máj. 19. 15:08
Köszi, megfogadom a tanácsod! Ma találtam a kínaiban 1300-ért ujjatlan hálóinget.
985. youlcsi (válaszként erre: 982. - Loggancs)
2012. máj. 19. 14:53
hálóinget én is ott, melltartót akárhol... én pl a piacnál.
984. youlcsi (válaszként erre: 981. - Ancsapancsa35)
2012. máj. 19. 14:52

kínaiban.


szoptatós melltartó olyan ezres körül volt, hálóinget pedig 1500 körül sztem simán kapsz vékonyat.

én vettem hármat is, egy vastag flanel hosszúujjút (november-decemberre kellett) egy rövidujjút és egy ujjatlant. utóbbi kettőt használtam csak... de igazság szerint volt dugiban egy kincstári hálóingem, így amikor leköltöztem a szülészetre és levettem a véreset, azt húztam fel... úgy voltam vele, unkább az legyen véres, ne a sajátom :D amikor a csöveket kiszedték, akkor bújtam sajátba.


halkan súgom: én a gyermekágyra ajánlom az eldobható pelenkázóalátétet... hiába figyelnek oda a nővérek, arra sajnos nincs kapacitás (sem erőforrás, sem anyag), hogy ha véres lesz a lepedő, akkor azt állandóan cserélgessék. egy ilyet magad alá terítesz, aztán ha véres lesz, kidobod... még mindig jobb, mint akár csak néhány órát is egy véres lepedőn feküdni.

983. youlcsi (válaszként erre: 980. - Ancsapancsa35)
2012. máj. 19. 14:47
ez jó!!!
982. loggancs (válaszként erre: 981. - Ancsapancsa35)
2012. máj. 19. 12:21

Sziasztok!

Szopis melltartó és gombos hálóing tuti van pl. a Csermék téri kínaiban ott fent! Én is ott vettem anno..

2012. máj. 19. 07:07

Elöl gombos hálóinget, köntöst, szoptatós melltartót hol tudok venni jó áron Baján?


Nálunk a kínaiban sem olcsó, melltartójuk nincs is:-(

980. ancsapancsa35 (válaszként erre: 979. - Anitav)
2012. máj. 19. 06:49
Esetleg, ha van méhész ismerősöd, vihetnél egy nagyobb üveg mézet....
979. anitav (válaszként erre: 977. - Youlcsi)
2012. máj. 18. 22:36
Hú, köszi a tippet, jó tudni ezeket :) Már csak azt kéne kitalálnom, hogy milyen természetes cucc kéne neki. Ötlet?
978. youlcsi (válaszként erre: 974. - Anitav)
2012. máj. 18. 21:07
jajj, örülök hogy minden OK, és hogy túl vagy rajta :D
977. youlcsi (válaszként erre: 974. - Anitav)
2012. máj. 18. 21:07

Tóth dr-nak ne vigyél bort, nem iszik :) viszont imádja a mindenféle természetes/természetgyógyász cuccokat. ha jól tudom, vegetáriánus is, bár ez nem biztos... én ezek ismeretében vennék ajándékot, ha vennék.


az osztályosoknak anno egy nagy csomagot vittem (igaz, 5 hetet voltam bent), amiben volt mindenféle: tea, kávé, csokik... ezeknek mindenki tutira örül, vagyis mindenki talál benne valamit, aminek örül :)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook