Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baján szültem/szülni fogok fórum

Baján szültem/szülni fogok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
706. youlcsi (válaszként erre: 704. - Kory7)
2012. jan. 3. 21:17

nekem nem volt nagy érvágás, hogy nem volt éjjel szoptatás. volt, hogy éjfélkor sem kértem, hogy kihozzák, mivel a csaszi után csak a 4. napon lett tejem... viszont a töki meg egy istennek nem akarta sehogy szívni (bezzeg üresen kellett :)).. vérnyomásom felment, gyógyszert kaptam, a doki a babát visszavitette... mondta, bármikor csengethetek, kihozzák, dajkálhatom, nézegethetem... de amíg nem lesz normális a vérnyomásom, ne cicizzen...


no, lényeg, ami lényeg, mire végre ott voltunk, hogy tej is van, baba is szívná, addigra másnap jöttünk haza.

705. bb2ac1c42d (válaszként erre: 703. - Youlcsi)
2012. jan. 3. 18:10

Hát tudod...valahol nincs joguk beleszólni,de a mikor nagy vigyorogva kiment a nő cigizni(visszatartáson volt a 4.gyerekkel),napi 1 dobozzal szívott,mert még azzal is eldicsekedett nekünk,aztán amikor szülés előtt egy nappal közölte a doki,hogy komplikációk vannak,lassú a gyerek szívhangja,azonnal császár,és a gyerek meghalt,mert nem jutott elegendő oxigénhez...mellesleg a lepénye olyan fekete volt a dokik szerint,mint a korom:(((ráadásul olyan picike is volt a baba,sokkal kisebb volt a súlya,de addig bírta szegényke:(

na ilyen esetben mi van??mert szegény picurkát sajnos nem hozza vissza semmi:||

704. kory7 (válaszként erre: 702. - Youlcsi)
2012. jan. 3. 18:01

Hát ez kevésbé jó hír. :(

Anno még én is így gondoltam, hogy ennyi pihenés még nekem is jó - aztán persze, hogy alig tudtam éjjelente aludni, amíg bent voltunk. :) Meghát a szoptatásnak se tett túl jót, igaz, nálunk egyéb bajok is voltak.

Hm, vajon ha én be szeretnék menni külön is szoptatni éjjel, azt megengedik szerintetek? Nem mintha nem "élnénk túl" azt a pár napot így is, de nem szívesen kockáztatnék, ha lenne rá mód.

703. youlcsi (válaszként erre: 700. - Bb2ac1c42d)
2012. jan. 3. 17:42
hát... ezzel a cigi-dologgal nem vagyok kibékülve. gusztustalan, meg elítélendő... de nem hiszem, hogy az orvosnak dolga beleszólni.
702. youlcsi (válaszként erre: 701. - Kory7)
2012. jan. 3. 17:41

nincsen... és hajnalban nem is hozzák ki a babákat. kérésre éjfélkor igen, de legközelebb csak 6kor.


de azt hiszem, be lehet menni hajnalban szoptatni.


én nem bántam, hogy nem volt végig ott a baba. lehet csúnyán hangzik, de az utolsó napok voltak, amikor legalább kicsit pihenhettem.

701. kory7
2012. jan. 3. 14:01

Én mintha azt hallottam volna múltkor az UH-nál, hogy Oszinak is volt kismamája.. de hogy szülést vállal(hat)-e, azt mondjuk nem tudom. És bár szimpatikus doki, de azért elég fiatal, tapasztalatlan.. nem tudom, valahogy egy kicsit idősebb dokiban talán jobban meg mernék bízni. Fene tudja.


Igen, a Szluha is ilyen vagy-vagy ember. A férjem pl. végig utálta, neki nagyon nem jött be, de velem is rendes volt. Igazából nekem se vele volt gondom, csak ez a fertőzés meg utána az engem-okolás, ez valahogy rossz emlék maradt.


Jaja, Küttel volt az a Karasz mellett. Nem jó emlék ő se.


Arról tudtok valamit, hogy van-e már végre itt is 24 órás rooming-in? Anno még nem volt. Nagyon nem örülnék, ha megint nem lehetne éjjel szoptatni. :S

700. bb2ac1c42d (válaszként erre: 698. - Youlcsi)
2012. jan. 3. 13:17

"egyébként ő olyan, hogy sztem vagy nagyon szeretik, vagy nagyon nem bírják a stílusát.

nekem bejön. jókat röhögtünk mindig :D "


a Szluha dr. ugyanígy vagyok.:)))Tőle általában félnek-javára legyen az is írva,hogy a dohányos kismamákat nagyon le tudja szidni.amikor bent feküdtem,volt is ebből egy tragikus eset:((a cigi miatt.://

699. bb2ac1c42d (válaszként erre: 697. - Kory7)
2012. jan. 3. 13:14
Oszi rendes fickó,de azt hiszem még nincs szakvizsgája...bár,kérdezd meg,hátha:)meg úgy hallottam,nem is marad itt sokáig.Sok fiatal doki lépett le a kórházból mostanában(nem csak a szülészetről).
698. youlcsi (válaszként erre: 697. - Kory7)
2012. jan. 3. 12:37

Küttel? :)


Péter Oszkár cuki. nálam bent volt a császárnál. de ő asszem még nem szakorvos.

legutóbb a mellgyulladással voltam nála. vagyis ügyelet volt már és a Küttel meg az Ivók őt küldték le "gyakorolni" :D

vissza már a Karaszhoz mentem.


egyébként ő olyan, hogy sztem vagy nagyon szeretik, vagy nagyon nem bírják a stílusát.

nekem bejön. jókat röhögtünk mindig :D


ja, engem az Erik műtött. Ő is totál normális. meg a Kovács is. róluk egy rossz szót nem hallottam még sosem... én sem tudnék mondani.

697. kory7
2012. jan. 3. 12:33

Fú, nekem a Karasz nem volt szimpi, de a kis köpcös (nemtom a nevét hirtelen) meg pláne nem. :S

Most az elején 4 hétig jártam be az ambulanciára, mert bár pozitív volt a tesztem, de baba sehol.. és keményedtem meg picit vérezgettem is. Miután az első teszt napjának délelőttjén voltam tüdőszűrésen, eleget cidriztem utána rajta, hogy lesz-e végül valami vagy üres lesz a petezsák.. Ők meg mind a ketten csúnyán temették már a picimet, nagyon nem esett jól. :( De aztán végül a 7. héten csak előbukkant, dobogó szívvel. :)


Nekem a kis fiatal doki volt szimpi, a Péter Oszkár. Ő volt az egyetlen, aki normálisan beszélt velem és nyugtatott, hogy legyek türelmes. Nem kecsegtetett semmivel, de valahogy sokkal normálisabb volt, mint a másik kettő. A végén már direkt úgy mentem, hogy ő legyen bent. Róla tudtok valamit?

696. youlcsi (válaszként erre: 691. - Bb2ac1c42d)
2012. jan. 3. 12:02
én azért tudnék választani... bár igazából ha úgy alakulna, újra bíznék abban, hogy talán kifogok egy Karasz-ügyeletet...
695. youlcsi (válaszként erre: 693. - Bb2ac1c42d)
2012. jan. 3. 12:02

ne írj ilyeneket!

előre vetíti a jövőmet :/

694. youlcsi (válaszként erre: 690. - Bb2ac1c42d)
2012. jan. 3. 12:01

igen???

mindenesetre a honlapon az orvoslistán még ő az osztályvezető.

693. bb2ac1c42d (válaszként erre: 692. - Ancsapancsa35)
2012. jan. 3. 11:37

Én már megszoktam:)))Sajnos a gyerekem amellett hogy tápszeres volt,iszonyat rossz alvó is,de azért mostanában megörvendeztet pár olyan éjszakával,amikor csak 3x kell kelnem hozzá:PP

nem tudom,lesz-e olyan,hogy végigalszok egy éjszakát??:))

692. ancsapancsa35 (válaszként erre: 691. - Bb2ac1c42d)
2012. jan. 3. 10:24

Jesszus, te miért nem alszol éjjel? :-)))))



Nekem a Tóth doktort a húgom ajánlotta, és nem is csalódtam benne. Megnyugtató a modora, és az egész személyisége. Örülök, hogy őt választottam.

2012. jan. 3. 01:45
Amúgy tényleg,szülés előtt fél évvel alig ismertem az ottani dokikat.Csak mások elmondásából,személyes tapasztalatom nem volt.De az biztos,hogy a bent eltöltött egy hónap 'kényszerpihenőn'sikerült mindet megismerni,rosszat nem mondhatok,mert nagyon vigyáztak ránk,de ha most választhatnék,a Tóth és a Szluha doki közül nehezen tudnék:))))
2012. jan. 3. 01:40
A Bay főo. állítólag már nincs a kórházban.Dokim szerint "lejárt az 1 éves próbaideje".én meg cifrább dolgokat is hallottam róla...:/
689. youlcsi (válaszként erre: 683. - Kory7)
2012. jan. 2. 20:57

ez a varrás-dolog... khm... egyik ismerős hónapokig ülni nem tudott, miután nála szült... de inkább nem részletezném, hogy mik voltak ott még... érdekes volt mindenesetre.


én egyébként nem bántam meg, hogy nem volt dokim... de a Bay doktorról jókat hallottam... még olyantól is, aki még anno pécsett sírva jött ki az első uh-ról, mert úgy beszólt neki... végül már sajnálta, hogy nem volt ott, mire szült.


ja, egyébként gratulálok a tesóhoz :)

688. youlcsi (válaszként erre: 681. - Ancsapancsa35)
2012. jan. 2. 20:51

mondjuk nem bánom... van még tejcsi, de kevés és lassan jön... azért meg tuti nem fogok szoptatni, hogy 1-2 perc után sírjon, mert nem jön...

így inkább nem adok neki, csak ha eszébe jut... de egyre ritkábban keresi (tegnap délután után ma este vacsi előtt cicilt újra)

687. youlcsi (válaszként erre: 682. - Kory7)
2012. jan. 2. 20:49
:)) jaja! szia!
686. kory7 (válaszként erre: 684. - Bb2ac1c42d)
2012. jan. 2. 19:09

A varrataim nekem se fájtak ám, néztek is a többiek, hogy vígan ücsörögtem már másnap az ebédnél. Végül csak otthon gyulladt be, de olyan nagyon, hogy fúúú. Nagyon randa voltam. :(


Nem vagyok képzett tanácsadó, csak lelkes amatőr, de igyekszem segíteni, ha tudok. Szerencsére sok tapasztalatom gyűlt össze már 1 gyerek mellett is.

Egyébként van klubunk is, ha valaki szívesen jönne beszélgetni szoptatásról, kötődő nevelésről, hordozásról.. csak hogy kicsit reklámozzam magunkat, ha youlcsi még nem tette. :)

685. bb2ac1c42d (válaszként erre: 683. - Kory7)
2012. jan. 2. 18:15
Most nézem,szoptatási tanácsadó is vagy?bakker,találkozhattunk volna majd 2 évvel ezelőtt,lehet segíthettél volna:/
684. bb2ac1c42d (válaszként erre: 683. - Kory7)
2012. jan. 2. 18:13

Búék csajok!!!

Ahha,ismerős,engem is fércelt vagy egy órát://mondjuk,engem be tudott etetni a safeguard szappannal(tény,hogy én szülés után 1 héttel vígan elvoltam,nem fájt a gátsebem),így nekem végülis bevált!

683. kory7
2012. jan. 2. 16:55

A dokiválasztás egyébként engem is érdekelne. Anno a Szluhánál szültem, de én pont a szülés után csalódtam benne. Olyan fertőzést szedtem össze valószínűleg a varrásnál (45 percig foltozott), hogy naponta járhattam tisztításra, miközben sírva ültem a szoptatás közben... És erre csak az volt a válasz, hogy az én hibám volt, mert nem Safeguard szappannal mosakodtam, holott ő kif. azt javasolta. Pedig napi 2x fürödtem és alaposan. Hát nemtom, a terhesség alatt teljesen normális volt, rengeteg UH-t és képet csináltattam vele, de ez az élmény eléggé elvette tőle a kedvem. :(

Viszont nem nagyon tudok senkit, aki annyira szimpatikus lenne perpill. (Az, hogy másnak mennyire jött be, igazából másodrendű, úgyis az a lényeg, hogy nekem megfeleljen, elvégre én szülök nála, nemde?)

Bár az is lehet, hogy nem is választok most orvost.

682. kory7 (válaszként erre: 680. - Youlcsi)
2012. jan. 2. 16:47

Youlcsi, te a Kötödés youlcsi vagy? Stefi vagyok. :)

Véletlenül láttam meg ezt a topikot, de végülis érintett vagyok én is.

681. ancsapancsa35 (válaszként erre: 680. - Youlcsi)
2012. jan. 2. 16:07
Szia! Ennek is el jött az ideje....
680. youlcsi (válaszként erre: 679. - Sorlyke)
2012. jan. 2. 15:22

búék!


lassan mondhatom: Áron nem cicil... még naponta-2naponta 1x eszébe jut, kéri... de nem nagyon van benne.

elcumizgat rajta, aztán tovább ál :D

679. sorlyke
2012. jan. 2. 08:11
Boldog uj évet nektek!!!Hát én is igy vagyok még cicizik a kislány menszi még nincs:-)))
2012. jan. 1. 09:57
Boldog új évet lányok!
677. youlcsi (válaszként erre: 676. - Ancsapancsa35)
2011. dec. 31. 13:03

fene tudja... az elején nekem is mindig magához adott uh-időpontot a terhesgondozóban... szóvak nem biztos, hogy azok magánba járnak hozzá...


egyébként sztem az a legegyenesebb, ha egyszerűen megkérdezed tőle.

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook