Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házasságkötés külföldi állampolgárral fórum

Házasságkötés külföldi állampolgárral (beszélgetős fórum)


1 2 3
75. Veronika27 (válaszként erre: 74. - Csemete33)
2016. jan. 20. 19:32
Konzulátus.
2016. jan. 2. 21:54

Sziasztok! Scájcban tanulok és szeretnék házasságot kötni orosz barátnőmmel.Mivel egyik sem EU-s állam (Oroszország és Svájc) vajon kijöhet velem Svájcba amíg be nem fejezem a tanulmányaimat, s vállalhat-e ott munkát?Esetleg ötlet merre-kihez forduljak tanácsért.

Köszi előre is

2014. ápr. 28. 21:09
Joestet! Szeretnek hazzasagot kotni a vietnemi baratnommel aki jellenleg ott is él segítséget szeretnek kerni , hogy mi a teendom nekem es persze neki is . Én jellenleg nemetorszagban lakom es élek. Koszonom elore
72. london (válaszként erre: 71. - Vikucka)
2013. febr. 28. 21:43
Koszonom a tanacsot . Azzal en is tisztaban vagyok hogy a dolgokat nekunk kell megoldani . Tudom ,hogy mas nem teszi meg helyettunk . Remelem lassan megoldodni latszik a helyzet . de azart szivesen veszem a jotanacsokat , Koszonom.
71. vikucka (válaszként erre: 70. - London)
2013. febr. 26. 05:51

1. személyesen kellene találkoznotok, hogy egyáltalán működőképes-e a dolog

2. személyesn kell bejelenteni a házasságkötési szándékot

3. lehet a fiatalembernek túrista vizumot kellene szereznie elsőkörben

4. Aztán 3 hónap alatt a papirokat megoldani.

5. ezek a dolgok nem mennek neten keresztül. Még nekünk is személyesen kellett megjelennünk az anyakönyvvezetőnél bejelentkezni, és ügyeket intézni, úgy, hogy a férjem és én is uniós állampolgárok vagyunk.

6. tanácsokat adtunk, most rajtatok a sor cselekedni, mert senki sem tudja ezt helyettetek megoldani.

70. london
2013. febr. 26. 00:06
Sziasztok en meg mindig London vagyok . Akkor nem tud nekem senki sem segiteni ? A volegenyem Algeriaban el en pedig Londonban elek es dolgozom tobb mint 3 eve . Szeretnenk osszehazasodni, de elobb ide kellene jonnie . Es nem tudom ,hogyan kezdjunk hozza . Eloszor is vizumra lenne szuksege . Kerek valakit akinek volt ehhez hasonlo es bonyolult ugye segitsen nekunk .? Valaki irjon mar valami okosat . Koszonom.
69. gekkie (válaszként erre: 68. - Mazsinka)
2013. febr. 22. 14:51
Egyetértek veled! ha külföldi az ember szivatják rendesen. De egyre több országban van ugyanez sajnos.
2013. febr. 22. 14:40
Nálatok egyébként is olyan bürokratikus rendszer van, hogy még a lepkefingba is belekötnek. Tapasztalat!!!
67. gekkie
2013. febr. 22. 14:24
Sziasztok! Én Hollandiában vagyok már 6 éve,julius 1-jén férjhez megyek páromhoz ő marokkói-holland állampolgár. Nagyon sok idöbe telt mire elintéztem a papirokat amikre itt szükség volt.Páromnak könnyebb a helyzete ő holland és neki semmit nem kellett intézni. Első a hajadonsági nyilatkozat arra 2 hónapot vártunk a hágai nagykövetségtől plusz a forditás amit egyénileg kell megoldani.Bejelentett lakcim,születési anyakönyvi kivonat ilyenek. Örülök hogy tul vagyok ezen a sok elintéznivalón, minden menyasszonynak sok szerencsét és persze sok boldogságot!!
66. london (válaszként erre: 63. - Veronika27)
2013. febr. 16. 23:43
Hidd el en is gondolkodom ezen minden nap . Lehet nem ez a jo megoldas ,de most igy erzek . Remelem minden rendben lesz .
65. london (válaszként erre: 62. - Vikucka)
2013. febr. 16. 23:41

Szia .


hat igen van benne igazsagod . nekem is sokat jor az agyam ezen a temen . De hat ez van . Igen nem vagyunk egyformak . de azert koszonom.

64. vikucka (válaszként erre: 63. - Veronika27)
2013. febr. 16. 20:14
viszont sokan, akik nem eu-s állampolgárok azzal nincsenek tisztában, hogy a vizum/letelepedési engedély, csak abban az államban érvényes, ahol a feleség él, dolgozik. Válás esetén pedig elvesziti.
63. Veronika27 (válaszként erre: 62. - Vikucka)
2013. febr. 16. 20:06

Az biztos, hogy én sem!

Így ismeretlenül, pláne úgy, hogy megkérdőjelezhető, nem azért akar-e házasságot, hogy megkapja a letelepedési engedélyt... Persze neten könnyű...

Na meg mi van, ha a szex nem jó???

62. vikucka (válaszként erre: 59. - London)
2013. febr. 15. 07:16
Hát nem tudom, hogy a skype-s beszélgetések alapja lehetne egy házasságnak. Én nem merném bevállalni, de nem vagyunk egyformák.
2013. febr. 15. 03:08
Mindenkinek azt kivanom,hogy konnyu legyen az ugyintezese,es legyetek nagyon boldogok.Mi most mar konnyen vagyunk,mert a ferjem nyugdijas,es minden evben 6 honapot otthon vagyunk.
2013. febr. 15. 03:05

Nekem ugy latszik konnyebb volt a helyzetem.Amerikaba mentem ferjhez,es csak az utlevelem kellett,amivel a nevemet tudtam igazolni.Igaz,a ferjem magyar szarmazasu volt,de mar lejartak a magyar papirjai.Tehat,hazamentunk,es leforditattuk a papirjait magyarra,es a hazassagi papirunkat is.Utana bementunk az Onkormanyzatunkhoz,ahol elinditottak,az allampolgarsagi papirjait.Ahogy meglettek a papirjai,hogy magyar allampolgar,az csak 6 honapig volt jo.A ferjemnek visszakellett menni dolgozni,masik evekben ujbol elkellett kezdeni az allampolgarsagi kerelmet.Mind a kettonknek bekellett menni az amerikai kovetsegre,ahol kulonbozo oltasokra adtak papirt nekem,sot meg AIDS vizsgalatra is elkellett mennem.Ferjemnek igazolni kellett,hogy eltud tartani,van annyi keresete.Utana megkaptam a kiutazasi vizumot.Ferjemnek ujbol lett magyar utlevele es szemelyigazolvanya.Az biztos,hogy hosszu torturan es sok kiadason mentunk keresztul,de ez mar a multe.

Ja,mivel,mind a ketten ozvegyek voltunk,az elozo hazassagi levelunket,es a halotti leveleket is lekellett forditatnunk,Magyarorszagon,amit a kovetsegre bekellett adni.

59. london (válaszként erre: 58. - Vikucka)
2013. febr. 14. 23:43

szia koszonom ,hogy valaszoltal. Hat igen gondolom ,hogy bonyolult . Ahol tudok csak erdeklodom. Es a valaszom, meg nem talalkoztunk szemelyesen , Nap mint nap beszelunk skype . Ez tudom ,hogy nem sok . Es sokan bolondnak is tartanak , de szeretem . ez van . De koszi.



Szia.

58. vikucka (válaszként erre: 57. - London)
2013. febr. 14. 05:56

Neked kell Londonban megérdeklődni. Külföldön, nem eu-s állampolgárral kötentő házasság, kicsit bonyolultabb, mint az otthon eu-s állampolgárral.


Egyébként személyesen már találkoztatok?

57. london
2013. febr. 13. 20:33

sziasztok .megint london vagyok . tud nekem valaki segiteni? Ugylatom senki . ha tudtok valami okosat akkor kerlek benneteket irjatok .



koszonom.

56. london (válaszként erre: 55. - Vikucka)
2013. febr. 12. 20:11
Szia Londonban szeretnenk osszehazasodni . de meg azt sem tudjuk ,hogy hogyan tud idejonni ? Ez a lagnagyobb problemank .
55. vikucka (válaszként erre: 54. - London)
2013. febr. 12. 20:07
hol szeretnétek az esküvőt? Be kell menni az anyakönyvvezetőhöz és ő mindent el fog mondani.
54. london
2013. febr. 12. 19:55

Sziasztok.

Szeretnek segitseget kerni ,tobb mint fel eve megismerkedtem egy Algeriai fiuval . Most megkerte a kezemet, szeretnenk osszehazasodni .De nem tudjuk ,hogyan kezdjunk hozza .Milyen papirokra van szuksegunk . ja igen es en londonban elek es dolgozom 3 eve. Es magyar allampolgar vagyok . O Algeriaban el . Ha valaki tud segiteni nagyon megkoszonnenk. Kerlek segitsetek . Koszonom.

53. Veronika27 (válaszként erre: 52. - Annácskám2011)
2012. dec. 15. 17:55

Igen, nagyon igazad van sajnos:( Volt erről egy rádióműsor is 2 évvel ezelőtt, én is nyilatkoztam benne, hogy nagyon hiányzik egy olyan internetes oldal, ahol mindent leírnak, mi a teendő ilyenkor.

Örömteli készülődést kívánok nektek! :)

52. Annácskám2011 (válaszként erre: 51. - Veronika27)
2012. dec. 15. 11:58
Szia Veronika.Csak azért kérdeztem mert én úgy halottam hogy ha Romániába kötünk házasságot akkor azt itt csak érvényesíteni kell.Én vagyok Román állampolgár és a párom pedig Magyar.Azt hallottuk hogy neki elég az papír amit a hivatali anyakönyveztető ad ki.Ennek még pontosan utána fogok járni.A honlapokon nem kap az ember olyan információt amin elindulhatna.Hiába EU-s állam mindkettő mindig van valami amin az ember elakad.Valahogy nekünk nem sikerül semmi sem.Puszi Annácskám2011
51. Veronika27 (válaszként erre: 50. - Annácskám2011)
2012. dec. 14. 16:32

Ja igen, elfelejtettem mondani, hogy a nőtlenségi/hajadonsági papír 6 hónapig érvényes, vagyis nálunk úgy volt. Akkor ki kell kérnetek mégegyszer, minél frissebb legyen.

Az anyakönyvi kivonatot, amit kaptok, majd be kell vinni a másik ország önkormányzatához is, ott kiállítják a másik nyelven. Azt már nem kell lefordíttatni.

Hogy hol egyszerűbb házasságot kötni, azt én nem tudom, tekintve, hogy nem ismerem a román jogokat, nekem nem román a férjem. Viszont én úgy gondolom, hogy az EU-ban a szabályozás egyforma, tehát elvileg nem kellene, hogy különbség legyen.

50. Annácskám2011 (válaszként erre: 48. - Veronika27)
2012. dec. 14. 14:40

Szia Veronika.

Köszönöm válaszodat.Azt mondta,hogy azért nem jó mert az egy apasági nyilatkozathoz volt kérve és neki az nem jó.Mondjuk bakafántos az anyakönyveztető.Hol a legegyszerűbb házasságot kötni?Romániába vagy Magyarországon.Mert ha Romániába kötünk házasságot akkor elvileg azt itt csak érvényesíteni kell.És a páromnak csak egy nőtlenségi papír is elég.Ezt is csak olvastuk a neten.

49. Veronika27 (válaszként erre: 46. - Juiceee)
2012. dec. 13. 17:42

Szia!


Lehet elkéstem a válasszal, de azért leírom, hogy a román félnek ki kell kérnie a hajadonsági/nőtlenségi igazolást a lakhelyén lévő önkormányzattól s hitelesen le kell fordíttatni. Azon kívül kell egy másik papír is a magyarországi román konzulátusról, úgy tudom, az egy engedély, amiben engedélyezik, hogy összeházasodjatok. Nekem így rémlik 4 év távlatából a sajátunk. Ja és ezt is le kell fordíttatni.


Az esküvőn nem kell hivatalos tolmács, bárki lehet az, nyelvvizsgát sem kérnek hozzá.

48. Veronika27 (válaszként erre: 47. - Annácskám2011)
2012. dec. 13. 17:37

Szia!

Románia is EU-s, tehát el kell, hogy fogadja. Mit mondott, miért nem jó?

Hol szeretnétek házasságot kötni, Magyarországon, vagy Romániában?

2012. dec. 13. 13:17
Sziasztok.Ha valaki tudna nekem segíteni azt megköszönném.Román állampolgár vagyok,és szeretnék házasságot kötni egy magyar állampolgárral.valaki meg tudná nekem mondani hogy milyen papírokra van szükségem és hogy hol kell beszerezni őket.Megvan a hajadonsági papírom ami le is van fordítva,de az anyakönyveztető nem fogadja el.Miért? Előre is köszönöm
2012. júl. 25. 12:59

Sziasztok!


Ha minden igaz hamarosan én is férjhez megyek. Remélem vannak itt egy páran akiknek volt Magyarországon esküvőjük román állapolgárú féllel. Szeretném ha vagy ide, vagy privát üzenetbe leírni , hogy milyen papírokat kellett beszerezni és honnan. Nagyon megköszönném. Azt már olvastam ,hogy állítólag a román állampolgároknak , nem adnak ki papírt a román hatóságoknál így felmentést lehet kírni, ha minden igaz.


Az esküvőn a tolmács lehet egy barát is akinek van nyelvvizsgája? Mert valahol azt olvastam lehet barát, valahol meg azt, hogy hivatalos tolmács kell. Jó lenne végre tisztán látni. Sajnos külföldön élünk mind ketten szóval még nehezebb számunkra az ügyintézés.

Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni.


Szép napot mindenkinek:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook