Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babajelek - Érdemes-e elkezdeni? Hátráltatja-e a beszédfejlődést? fórum

Babajelek - Érdemes-e elkezdeni? Hátráltatja-e a beszédfejlődést? (tudásbázis kérdés)


23. 236fe2f68e (válaszként erre: 21. - 3cdd2cedd8)
2008. aug. 14. 13:27

Haha érdekes, nekem is a Vejedre ütök jut eszembe a kézjelekröl :)) jopofa film.

Amugy nekem ha gyerekem lessz, szeretném ha tanulna ilyen kézjeleket. :))

22. egryzs
2008. jún. 3. 09:28

sziasztok,


szeretnék a kislányommal jelelni, és szerintem jó lenne, ha tudnánk találkozni jelelő babákkal. van olyan veterán köztetek, akivel megismerkedhetnénk?

2007. dec. 29. 21:42
Nekem erről egy film jut eszembe, a Vejedre ütök, abban volt azt hiszem, hogy a kiskölök kézjelekkel kommunikált. :)
20. petrikek (válaszként erre: 18. - Apokrif)
2007. dec. 13. 10:30
köszönöm
19. M_Marcsa (válaszként erre: 17. - Apokrif)
2007. dec. 13. 09:52
Köszönöm.
18. apokrif (válaszként erre: 13. - Petrikek)
2007. dec. 13. 07:35

Kedves petrike!


Egy kis gyűjtemény, itt a portálon is olvasható 2007-09-05-óta, "A beszéd előtti nyelv" címen (Totyogok, Tanulás), Neked is ajánlom szíves figyelmedbe.

17. apokrif (válaszként erre: 11. - M_Marcsa)
2007. dec. 13. 07:32

Kedves M_Marcsa!


Egy kis gyűjtemény, itt a portálon is olvasható 2007-09-05-óta, "A beszéd előtti nyelv" címen (Totyogok, Tanulás), ajánlom szíves figyelmedbe.

16. apokrif (válaszként erre: 5. - M_marcsa)
2007. dec. 13. 07:23

Kedves m_marcsa!


Itt a Hoxan is van egy cikk "Beszéd előtti nyelv", ajánlom szíves figyelmedbe.

15. M_Marcsa (válaszként erre: 14. - Hoxa)
2007. dec. 13. 07:09
Ez nagyon érdekes.
14. Hoxa (válaszként erre: 11. - M_Marcsa)
2007. dec. 12. 22:27

Például ha a kisfiam szomjas, akkor a mutatóujját bedugja a szájába és felemeli a fejét.

Ez abból alakult, hogy az eredeti jel a hüvejkujj szájhoz emelése volt és a fej megdöntése, mintha az ujjunkból jönne az innivaló. :DD Ezt mutogattuk neki, amikor kérdezgettük, hogy inni kér-e, illetve amikor inni kapott, akkor is. Kilogikázta, hogy ez ezt jelenti és alkalmazza, amikor kell a sajátjává formált jelet.

2007. dec. 12. 20:18

Én erről nem is hallottam...

Ötletesnek és viccesnek is tűnik.

12. Kedveske (válaszként erre: 11. - M_Marcsa)
2007. dec. 12. 19:34
Olyan mint a jelnyelv. Van hozzá könyv is, de te is kitalálhatsz egyéni jeleket, vagy segítségül hívhatod a jelbeszédet. Az egész nem olyan bonyolult mint első látásra tűnik. Pl a pá-pá egy tipikus babajel, és azt minden kisgyerek alkalmazza, megtanulja. A többi is ilyen.
2007. dec. 12. 15:58

Milyenek a babajelek???

Írja már le valaki.

10. Hoxa
2007. dec. 12. 12:38
Plusz, a gyermeket magát is nagy örömmel tölti el, ha kifejezheti magát ezen a módon. És ami neki öröm, az nekünk is. :)
9. Hoxa
2007. dec. 12. 12:37

Mi használjuk a babajeleket és tényleg csak ajánlani tudom mindenkinek, akinél gondot okoz kezdetben a gyermek önkifejezése. Ha nem is olvassa el előre az ember a könyvet, és nem is készül a babajelekre, észreveszi azt a pontot, amikor a gyermeket fusztrálja, hogy akar valamit, de nem tudja magát kifejezni. Mi ezen a ponton nyúltunk a babajelekhez és mondhatom, hogy nagyon sok hisztitől megkíméltük vele magunkat.

Ha például egy 1 éves kisgyerek szomjas, és nem tudja hogyan az anyukája tudtára hozni, akkor csak sír és egyre jobban sír, hiszen valami nem jó. De ha van egy jel a szomjúságra, máris mutatja, hogy mi a baj. :)

2007. okt. 8. 11:15

Az egyik ismerősöm Norvégiába él a családjával: ő magyarul beszél a kislányával a férje hollandul (mert hogy ő holland), és babajeleket is használnak. A kislány most egy éves, és semmi, de semmi gondja nincs mikor mit használ. Szavakat mondogat, és babajeleket is használ.

Ők is olvasták a könyvet, se saját jeleket is kitaláltak.

Szerintem jó dolog!

7. Elviracska (válaszként erre: 4. - Kangaroo)
2007. máj. 6. 14:41
Én is kiváncsi vagyok rá,hogy milyen a babajelek?
2007. jan. 25. 14:36
Sziasztok! Én segítséget szeretnék kérni a szakdogámhoz. Ha valaki használja a jeleket, és kitöltene nekem egy kérdőívet, az légyszíves írjon! Egyébként én csak ajánlani tudom mindenkinek a jeleket! Nagyon sok közös élménnyel gazdagodtok!
5. m_marcsa (válaszként erre: 4. - Kangaroo)
2006. dec. 4. 17:38
Milyenek a babajelek?
2006. nov. 12. 17:33
Nekem is megvan a könyv, kisfiamnál kipróbáltam a babajelzéseket. Amíg nem tudott beszélni, remekül alkalmazott pár jelet. (nem mindet tanítottam meg neki, csak párat) Mivel nagyon sírós volt, és mindent sírással próbált jelezni, könnyebb volt, h néha "mutogatott" sírás helyett. 3 éves lesz, de nagyon szépen beszél, gyönyörűen fejezi ki magát, szinte másfél éves kora óta. Egyáltalán nem vált hátrányára a babajelezés. De gondolom, ez minden gyereknél máshogy van. (persze enélkül is megtanulnak beszélni)
2006. nov. 11. 14:45

Én is ismerem a könyvet.El is ilvastam, de nem értek egyet vele.Szerintem hátráltatja a beszéd megtanulását.Nem rossz dolog,de ha már ezzel "vesződsz",hogy jeleket tanitasz neki,nem lenne egyszerűbb megtanitani néhány mondókára,ami könnyű?vagy csak néhány szóra ami könnyű?


Én 6 hónapos kora óta hordom a gyerekeimet mondókás klubba.A nagylányom másfél évesen szép mondatokban beszélt.A kisebbik lányom 20 hónapos,már tő mondatokban beszél.


Gondold át.:)

2006. nov. 4. 10:44
Tavaly karácsonyra kaptam egy ilyen témájú könyvet a férjemtől.Elolvastam,próbáltam az egyszerűbb jeleket megtanítani a kisfiamnak,de nem érdekelte a dolog.Még nem igazán beszél,inkább mutogat(nem a jeleket) és szótagokkal kommunikál,de azért megérteti magát.
1. Hoxa
2006. aug. 19. 20:11
Babajelek - Érdemes-e elkezdeni? Hátráltatja-e a beszédfejlődést?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook