Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Babajelek - Érdemes-e elkezdeni? Hátráltatja-e a beszédfejlődést?

Kategóriák: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Csecsemők » Fejlődés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

23. westsidegirl2008-08-14 13:27
Haha érdekes, nekem is a Vejedre ütök jut eszembe a kézjelekröl :)) jopofa film.
Amugy nekem ha gyerekem lessz, szeretném ha tanulna ilyen kézjeleket. :))
(válasz Kaccc 21. hozzászólására)

22. egryzs2008-06-03 09:28
sziasztok,

szeretnék a kislányommal jelelni, és szerintem jó lenne, ha tudnánk találkozni jelelő babákkal. van olyan veterán köztetek, akivel megismerkedhetnénk?

21. Kaccc2007-12-29 21:42
Nekem erről egy film jut eszembe, a Vejedre ütök, abban volt azt hiszem, hogy a kiskölök kézjelekkel kommunikált. :)

20. petrikek2007-12-13 10:30
köszönöm
(válasz apokrif 18. hozzászólására)

19. M_Marcsa2007-12-13 09:52
Köszönöm.
(válasz apokrif 17. hozzászólására)

18. apokrif2007-12-13 07:35
Kedves petrike!

Egy kis gyűjtemény, itt a portálon is olvasható 2007-09-05-óta, "A beszéd előtti nyelv" címen (Totyogok, Tanulás), Neked is ajánlom szíves figyelmedbe.
(válasz petrikek 13. hozzászólására)

17. apokrif2007-12-13 07:32
Kedves M_Marcsa!

Egy kis gyűjtemény, itt a portálon is olvasható 2007-09-05-óta, "A beszéd előtti nyelv" címen (Totyogok, Tanulás), ajánlom szíves figyelmedbe.
(válasz M_Marcsa 11. hozzászólására)

16. apokrif2007-12-13 07:23
Kedves m_marcsa!

Itt a Hoxan is van egy cikk "Beszéd előtti nyelv", ajánlom szíves figyelmedbe.
(válasz m_marcsa 5. hozzászólására)

15. M_Marcsa2007-12-13 07:09
Ez nagyon érdekes.
(válasz Hoxa 14. hozzászólására)

14. Hoxa2007-12-12 22:27
Például ha a kisfiam szomjas, akkor a mutatóujját bedugja a szájába és felemeli a fejét.
Ez abból alakult, hogy az eredeti jel a hüvejkujj szájhoz emelése volt és a fej megdöntése, mintha az ujjunkból jönne az innivaló. :DD Ezt mutogattuk neki, amikor kérdezgettük, hogy inni kér-e, illetve amikor inni kapott, akkor is. Kilogikázta, hogy ez ezt jelenti és alkalmazza, amikor kell a sajátjává formált jelet.

13. petrikek2007-12-12 20:18
Én erről nem is hallottam...
Ötletesnek és viccesnek is tűnik.

12. Kedveske2007-12-12 19:34
Olyan mint a jelnyelv. Van hozzá könyv is, de te is kitalálhatsz egyéni jeleket, vagy segítségül hívhatod a jelbeszédet. Az egész nem olyan bonyolult mint első látásra tűnik. Pl a pá-pá egy tipikus babajel, és azt minden kisgyerek alkalmazza, megtanulja. A többi is ilyen.

11. M_Marcsa2007-12-12 15:58
Milyenek a babajelek???
Írja már le valaki.

10. Hoxa2007-12-12 12:38
Plusz, a gyermeket magát is nagy örömmel tölti el, ha kifejezheti magát ezen a módon. És ami neki öröm, az nekünk is. :)

9. Hoxa2007-12-12 12:37
Mi használjuk a babajeleket és tényleg csak ajánlani tudom mindenkinek, akinél gondot okoz kezdetben a gyermek önkifejezése. Ha nem is olvassa el előre az ember a könyvet, és nem is készül a babajelekre, észreveszi azt a pontot, amikor a gyermeket fusztrálja, hogy akar valamit, de nem tudja magát kifejezni. Mi ezen a ponton nyúltunk a babajelekhez és mondhatom, hogy nagyon sok hisztitől megkíméltük vele magunkat.
Ha például egy 1 éves kisgyerek szomjas, és nem tudja hogyan az anyukája tudtára hozni, akkor csak sír és egyre jobban sír, hiszen valami nem jó. De ha van egy jel a szomjúságra, máris mutatja, hogy mi a baj. :)

8. Kedveske2007-10-08 11:15
Az egyik ismerősöm Norvégiába él a családjával: ő magyarul beszél a kislányával a férje hollandul (mert hogy ő holland), és babajeleket is használnak. A kislány most egy éves, és semmi, de semmi gondja nincs mikor mit használ. Szavakat mondogat, és babajeleket is használ.
Ők is olvasták a könyvet, se saját jeleket is kitaláltak.
Szerintem jó dolog!

7. Elviracska2007-05-06 14:41
Én is kiváncsi vagyok rá,hogy milyen a babajelek?
(válasz Kangaroo 4. hozzászólására)

6. subievi2007-01-25 14:36
Sziasztok! Én segítséget szeretnék kérni a szakdogámhoz. Ha valaki használja a jeleket, és kitöltene nekem egy kérdőívet, az légyszíves írjon! Egyébként én csak ajánlani tudom mindenkinek a jeleket! Nagyon sok közös élménnyel gazdagodtok!

5. m_marcsa2006-12-04 17:38
Milyenek a babajelek?
(válasz Kangaroo 4. hozzászólására)

4. Kangaroo2006-11-12 17:33
Nekem is megvan a könyv, kisfiamnál kipróbáltam a babajelzéseket. Amíg nem tudott beszélni, remekül alkalmazott pár jelet. (nem mindet tanítottam meg neki, csak párat) Mivel nagyon sírós volt, és mindent sírással próbált jelezni, könnyebb volt, h néha "mutogatott" sírás helyett. 3 éves lesz, de nagyon szépen beszél, gyönyörűen fejezi ki magát, szinte másfél éves kora óta. Egyáltalán nem vált hátrányára a babajelezés. De gondolom, ez minden gyereknél máshogy van. (persze enélkül is megtanulnak beszélni)

3. rencsilany2006-11-11 14:45
Én is ismerem a könyvet.El is ilvastam, de nem értek egyet vele.Szerintem hátráltatja a beszéd megtanulását.Nem rossz dolog,de ha már ezzel "vesződsz",hogy jeleket tanitasz neki,nem lenne egyszerűbb megtanitani néhány mondókára,ami könnyű?vagy csak néhány szóra ami könnyű?

Én 6 hónapos kora óta hordom a gyerekeimet mondókás klubba.A nagylányom másfél évesen szép mondatokban beszélt.A kisebbik lányom 20 hónapos,már tő mondatokban beszél.

Gondold át.:)

2. virkó2006-11-04 10:44
Tavaly karácsonyra kaptam egy ilyen témájú könyvet a férjemtől.Elolvastam,próbáltam az egyszerűbb jeleket megtanítani a kisfiamnak,de nem érdekelte a dolog.Még nem igazán beszél,inkább mutogat(nem a jeleket) és szótagokkal kommunikál,de azért megérteti magát.

1. Hoxa2006-08-19 20:11
Babajelek - Érdemes-e elkezdeni? Hátráltatja-e a beszédfejlődést?