Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Marslakócskák nevű multivitamint adja valaki a gyerekének(kéket)?Tényleg jó?a doktornéni nekünk ezt ajánlotta immunerősítésre.Tapasztalatok? fórum

Marslakócskák nevű multivitamint adja valaki a gyerekének(kéket)?Tényleg jó?a doktornéni nekünk ezt ajánlotta immunerősítésre.Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


27. a9e1c02a7b (válaszként erre: 26. - Gyerekeim)
2008. szept. 11. 10:59

Mi dr. Novák Zoltánhoz járunk Szegedre, ő is nagyon jó orvos. Könyvet is írt a gyermekkori asztmáról és allergiáról. Az én kisfiam még tablettás gyógyszereket nem tud bevenni, csak az inhalátorral adjuk be neki, amit kell. Amúgy is hamarabb hatnak a gyógyszerek közvetlenül belélegezni, mintha a gyomorból szívódnának fel. Amúgy az asztma sem biztos, hogy mindenkinél egyformán jelenik meg, pl. van olyan, aki allergiás is egyúttal, van, aki nem. Van, akinél csak egy megfázás hozza elő a fulladást, van, akinél akár egy front vagy más. Ezért kell az orvos, hogy egyénre szabottan írjon mindenkinek gyógyszert.


Az immunrendszert mindenképpen jó erősíteni, hátha ritkábbak lennének, vagy megszűnnének a rohamok.

26. gyerekeim (válaszként erre: 11. - Uracsvivi)
2008. szept. 11. 10:06
Nekem a nagyfiam asztmás igaz most már évente csak egyszer fullad be.A kicsi lányom meg ahogy elkezdtük az ovit tavaly állandóan beteg volt 2-3 hétig is itthol voltunk.Aztán vettem meg a Lenkei-féle C-vitamint a kicsiknek finom narancsos ízű azóta nem volt szinte beteg.Nem tudom,hova hordjátok a kicsit kezelésre az asztmával mi Pestre hordtuk az I.számú gyermekklinikára Dr.Mezei Györgyi doktornőhöz és ő kevés gyógyszerel diaphilinelfulladás esetén és ha nagyon befulladt akkor adtuk neki salbutamolt és utána,hogy megszünt Ventolint és az allergiájára pedig Pulmikortot szedtünk ez is befulyós mint a ventolin.Az országba a harmadik legjobb az asztmás gyerekeket kezelő orvosok közt.
25. mtt80 (válaszként erre: 13. - Zsuzska76)
2008. szept. 11. 09:31

Szia!

Köszi szépen a választ! Majd figyelem a kisfiamat, hogy nála nem jön-e elő ez a hasfájás. Remélem nem.

2008. szept. 11. 08:31
El kell vinni a gyerekeket sóbarlangba ha van rá lehetőség.Úgy hallottam jó.Nálunk van meg fogom kérdezni mikor mehetünk.
2008. szept. 10. 14:17
Értem! Még a mentholos cukrok szokták csillapítani a köhögését, Halls és társai.
22. uracsvivi (válaszként erre: 21. - Zsuzska76)
2008. szept. 10. 14:11
Ezeket az olajakat nem használhatom mert irritálja a torkát Viviennek.
21. zsuzska76 (válaszként erre: 19. - Uracsvivi)
2008. szept. 10. 14:07
Nálunk is ez a helyzet. Én borsmenta és eukaliptusz olajat szoktam tenni a párásításhoz és a fürdéshez. Levikém sajnos a penészre is allergiás, és hát a párásítástól kijön a penész:-((Amennyit használok, annyit ártok...Nyáron nálunk sincs sok gond, ilyen téren, csak ha idegen helyen alszunk, pl. tollpárnán, nem túl tiszta helyen stb...Ja és a légkondi! Ami ugye keveri a port, nem tisztítják rendesen, na utána pár napig naponta többször fújhatunk szegénynek! Én is remélem, hogy Pocaklakóm nem örökli!!!
2008. szept. 10. 14:00
Most is náthás igy a hidegpárásítóba tettünk tengeri sót és azzal párologtatunk égesz éjjel.A múltkór bevált.Ez májusban volt azóta nem volt beteg.Most kezdtük az első osztályt nem szeretném ha sokat hiányozna.Az oviban havonta beteg volt.
19. uracsvivi (válaszként erre: 14. - Zsuzska76)
2008. szept. 10. 13:55
Fütésszezon a mi családunk rémálma.Otóbertől tavaszig még tart minden este aggódva fekszünk le nehogy fulladjon éjszaka.Kb 3 éve tart.Xisalt,singulair,Seretide 100 diskus.Ventolin ha kell.Ja meg nasonex.Egész nyáron semmi baja arra jók a ygógyszerek de télen semmi nem hasznél.Most 6 éves de van egy fél éves hugicánk remélem ő nem örökölte.Most kezdtük tegnap a kék Marslakót.Nem tudom mennyi idő alatt lesz hatása ha lesz egyáltalán.
18. zsuzska76 (válaszként erre: 17. - Raistlin Majere)
2008. szept. 10. 13:47
Köszi a tanácsokat! Kisfiam is így van, téli hónapok avval telnek, hogy egy hétig jól van, aztán jön egy kis nátha, hörghurut, köhögés, fulladás, horkolás, orrfolyás, néha ő is a váladéktól úgy fullad, hogy hányni is szokott:-( Így jön ki szegénynek a felesleg. Már sokmindent kipróbáltunk, a Biopolár lámpa vált be nálunk. Minden este meglámpázzuk az arcát, mellkasát, torkát ha beteg. Ez használni szokott. Örülök hogy kislányod meggyógyult! Édik a gyerekeid! Hol laktok? Látom Veszprém megye. Mi Tatabányán. A sógornőmék Veszprémben. Mindig csalnak, hogy költözzünk oda:-)
17. Raistlin Majere (válaszként erre: 15. - Zsuzska76)
2008. szept. 10. 13:32

Csak légy kitartó, ez nagyon fontos. A mi gyerekorvosunk sem pártolta a mandula kivételét. Mindig mondta, hogy ha anyuka bírja idegekkel, hogy éjjelente köszörüli a torkát a gyerek, akkor maradjanak a mandulák. Kislányomnak ugyanis szinte folyamatosan (novembertől-májusig) be volt gyulladva az orrmandulája és a torkán lecsorgó váladéktól állandóan köszörülte a torkát. És hála az égnek 6 éves korára teljesen elmúlt!!!

Úszni meg 3 hónapos korától hordjuk folyamatosan, ennél jobb sportot nem találtak még ki légúti betegségben szenvedőknek.

2008. szept. 10. 13:09
Az én kisfiam is asztmás. Szegény még csak egy éves, de elég durván kijött rajta. A karácsonyt is kórházban töltöttük, napi kétszer kap inhalálós gyógyit. Két hónapja adok neki lekvár állagú gyümölcskoncentrátumot. Én nagyon bízom benne, mert természetes és nagyon magas az antioxidáns tartalma. A tél eldönti, hogy beválik-e asztma-ügyben.
15. zsuzska76 (válaszként erre: 12. - Raistlin Majere)
2008. szept. 10. 12:16
örömmel olvstam, hogy jók a tapasztalataid a Bronho Vaxom-ról. Tavaly is elkezdtük szedni, 1 hónapot szedtük, de aztán abbahagytuk, már nem emlékszem miért. Levikém 2és fél évig szopizott, nem volt addig szinte soha beteg:-)) aztán elkezdtük az ovit, és 2 náthából is 1 hónapi betegség lett, állandó hörghurut, fulladás.Ezért félek a téltől! Most nyáron volt egy 5 napos 40 fokos láza, nem tudják mitől, nagyon megijedtem, hogy ilyen sokáig ilyen magas volt a láza!!! Remélem ez a szer beválik!! Mint olvasom, nektek is volt ilyen lázas állapot, nekünk is a mandulára fogták, de a fül-orr-gégész nem ajánlotta a mandulák kivételét. Remélem kinövi szegénykém ezt a betegséget, és Tesó nem örökli a hajlamot!Úszásra én is szeretném majd járatni, ajánlják az asztmásoknak nagyon!
14. zsuzska76 (válaszként erre: 11. - Uracsvivi)
2008. szept. 10. 12:09
Melyiket próbálod ki? Régóta allergiás és asztmás a lányod? Szed valamit? Az én kisfiam a háziporra és a penészgombára, lisztatkára allergiás, sokat fullad. Sajna jön a fűtésszezon.....Előre sajnálom szegénykémet! Örökölte, én is ilyen vagyok, apa pedig asztmás és ő a fűpollenekre allergiás:-( Most Pocaklakóm van megint, remélem ő nem örökli:-)
13. zsuzska76 (válaszként erre: 10. - Mtt80)
2008. szept. 10. 12:07
Szia! Én adtam a kisfiamnak mielőtt a Marslakót elkezdtük, és a kisfiamnak abban az időben naponta fájt a hasa. Úgyhogy abbahagytuk. Onnan gondolom, hogy az lehetett a gond, hogy én próbáltam a felnőtt változatát, és nekem is gyomorfájást okozott. Biztos van benne valami segédanyag, amit nem bír a gyomrunk.
2008. szept. 10. 12:02
A marslakócskák egyszerűen "parasztvakítás" :-( Iszonyú kevés vitamint tartalmaz. Én a Dr. Lenkei féle Életerő vitamint adom a lányomnak. Ő is rengeteget szenvedett különféle felsőlégúti betegségektől. Amikor három évesen kéthavonta volt tüszös mandulagyulladása, napokig tartó 40 fokos lázzal, akkor ajánlotta a doktornénink a Broncho Vaxomot, ami egy szájon keresztül szedhető oltás. Ha jól emlékszem 9 légúti betegség legyengített akármilyét tartalmazza. Na ettől kezdve bármilyen betegséget láz nélkül vészelt át otthonmaradás nélkül. Sokszor el sem kapta az oviban a járványokat a kis társaitól, de ha meg is betegedett, enyhe lefolyású volt. Két éve a Broncho Vaxomról a doktornőnk javaslatára áttértünk a Ribomunyl-ra, ami kicsit drágább ugyan, de még jobb és modernebb. + Akkor kezdtük el a Lenkei féle vitamint így tavaly már az úszóedzésekről sem hiányzott egyszer sem.
11. uracsvivi (válaszként erre: 6. - Zsuzska76)
2008. szept. 10. 11:58
Az én lányom is asztmás és allergiás6éves.Remélem nekünk is jó lesz.
10. mtt80
2008. szept. 10. 11:36

A marslakócskákat nem ismerem, mert én az Actival Kid rágótablettát kezdtem adni nem rég a kisfiamnak. Nem tudom, hogy mennyire lesz hatásos, mert még csak most kezdte el szedni.

Van valakinek esetleg ezzel kapcsolatban tapasztalata?

2008. szept. 10. 11:28
Én nem hiszek ebben,pont ezért nem is próbáltuk.Mi is a Broncho vaxomot szedjük,mert állandóan arcüreggyulladása van folyamatosan folyik az orra.Most sem jár oviba e miatt és már nagycsoportos.
2008. szept. 10. 11:26
A vagyobbik lányom szedte,de elég jónak bizonyult és ezt kezdjük el szedni a tél elejével is.
7. 372f7e7275 (válaszként erre: 6. - Zsuzska76)
2008. szept. 10. 11:20
az tényleg jó,nekünk jó volt!!
2008. szept. 10. 11:13
Szia! Én adom a 4 éves kisfiamnak a ciklámen dobozos barackízűt, az oligofruktózosat. Már 1 éve. Tényleg ritkábban beteg. Ő asztmás és allergiás. Most doktornénink felírt egy Bronho-vaxom (remélem jól írom!) nevű immunerősítőt, ezt kúraszerűen kell alkalmazni. Kérdezz rá esetleg a doktornéninél.
2008. szept. 10. 10:56
Folyton felsőléguti fertőzése van ősz/tél időszakban.
2008. szept. 10. 10:55
Melyek azok a jobbak?
2008. szept. 10. 10:54
szerintem is vannak jobbak
2008. szept. 10. 10:46
Vannak annál százszor jobbak.
2008. szept. 10. 10:41
Marslakócskák nevű multivitamint adja valaki a gyerekének(kéket)?Tényleg jó?a doktornéni nekünk ezt ajánlotta immunerősítésre.Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook