Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól kell cipő a babáknak? fórum

Mikortól kell cipő a babáknak? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. Nikyci
2010. okt. 6. 12:58

Én mindkét faimra ráadtam a szandárt amikor elkezdtek fel állni és sétálgatni kapaszkodással,pedig nyár volt.Szerintem mindenkinek más a véleménye!Én pl. biztos nem engedtem volna mezitlább mászkálni az elején amig biztosan nem jár.

Más meg cipöt nem adna rá.

2010. okt. 6. 09:42

Szerintem döntse el mindenki maga,hisz függ mikor születik a baba.

Nekem a nagyobbik téli baba volt,evidens volt hogy 10 hónaposan cipő volt a lábán overállal együtt,babakocsiban,lábzsákkal.

A kicsi nyári baba,rajta cipő először 1 évesen volt,mikor elkezdett lépegetni magától.


Persze szobában mezítlábaskodott mind2,de utcára azért valami kell a lábukra.

2010. okt. 6. 07:47
Fontos nagyon hogy a baba elöször a saját talpán tudjon járni,utána jöhet a cipő!!!!!!!!!!
2009. máj. 22. 10:52
amikor elkezd felállni és lépegetni, akkortól érdees. viszont eleinte fontos, hogy ne nagyon kemény legyen a talpa, fogja rendesen a bokát és ha lehet ne legyen nyitott az orra.
28. niko76
2008. nov. 3. 13:54
Amikor már lépeget
2008. nov. 3. 13:46
szerintem amikor egyedül jár a baba.
2008. ápr. 29. 13:29
mikor jár egyedül. addig minek?
25. supin
2008. ápr. 29. 07:42
Amikor már magától jár a baba.
2008. ápr. 28. 22:55
Mi akkor vettünk először igazi cipőt mikor már többet járt mint mászott. Itthon zokniban vagy mezítláb van, remélem neki jobb lába lesz mint nekem, de nagyon figyelek is rá, használtat nem adnék, mert nekem nagyon el lett rontva a lábam..
2008. ápr. 28. 20:56
Mikor már megy a baba.
2008. ápr. 28. 20:23
fel eves koratol1
2008. febr. 11. 10:06

Egy ortopéd szakorvos szerint, csak akor kell cipő, amikor már tud menni a baba. És nem biztos, hogy jó, ha van benne bármilyen talp emelő, mert a talp izomzatának a saját "erejéből" kell formálódnia. És lényeg, hogy a talpa puha legyen.

De a magánvéleményem az, hogy mindenkinek máshogy fejlődik a lába, és mindenkinek más a jó, ugyanúgy, mint bármi másban is.

2008. febr. 11. 10:04

Sziasztok!


A kislányom három hónapos. Manapság léteznek ifejezetten kocsi cipők. Egyáltalán nem nehéz, hiszen textilből van. Viszont amikor már meleg az overál de még nincs olyan jó idő, hogy takaró nélkül vigyünk sétálni egy ilyen kicsi babát, akkor szerintem hasznos, és esztétikusabb. Semmivel sem nehezebb mint a bélelt tutyi.

2008. febr. 10. 23:21

Amikortól stabilan áll önállóan a két lábán.

Mindenféleképpen SIESTA vagy valamilyen hasonló. Első használója legyen. Ezen tilos spórolni!

18. Laryan
2008. febr. 10. 23:10
Szerintem mikor a lábára áll saját erejéből és megy,előtte felesleges-elég a zokni(tapancsos nehogy elcsúszon).
17. DODICA
2007. jan. 1. 22:38
Létezik olyan cipő, aminek a sarokemelője (ugyanaz a ferde döntés, mint a S**st-nal) megvan, de a belső harántemelés nincs. Az szerintem még egészségesebb teljesen átlag gyereklábra. Kóros esetben meg én személy szerint az egyénre gyártott talpbetét híve vagyok.
16. AAnyUU (válaszként erre: 12. - DODICA)
2007. jan. 1. 18:05

Ugyan arról a S**sta cipőről beszélek.

Én akkor is azt mondom,hogy nagyon jó megoldás volt. A cipő úgy néz ki, mintha már 2-3 gyerek hordta volna,a külső sarka "el van kopva".Ez azért van, mert ahogy itt írtátok, a gyerek "gyárihibásan" kifelé, a talp élén jár. Ez a megoldás kissé visszadönti, a súlypont máshova esik és ettől (elvileg) teletalpon fog járni.Van olyan olasz(?) cipő ami szintén ilyen (MEL**NIA) de szintén nagyon drága és úgy tudom csak kis méretekben gyártják. A S**sta ferdesarokkal asszem 30-as méretig kapható.

2006. dec. 12. 21:30
A kisfiam 8 hónapos itthon zokniban van,utcára bébi cipő.Már feláll és kapaszkodva megy is az ágy mellett.
14. DODICA (válaszként erre: 10. - Gkreka)
2006. dec. 11. 13:00

Detto.

Enyémek is mindig mezítlábaznak (avagy zokni), kivéve nagyszülőknél, ahol tényleg jéghideg a padló. Ott muszáj mamuszban lenni.:(

13. DODICA (válaszként erre: 9. - Leleszi)
2006. dec. 11. 12:58

Ez szörnyű! :(( Egyesek tényleg nem gondolkoznak.


Azért számomra a pólya-párna továbbra is elavult. :))

Nem hinném, hogy kényelmesebb a gyereknek lekötözve, mint, ha rúgkapálhat kedve szerint. Annyira meg nem is törékenyek. :)

12. DODICA (válaszként erre: 7. - AAnyUU)
2006. dec. 11. 12:57
Mi az a csapottsarkú gyerekcipő? Légyszi írd le érthetőbben! :)) Márkával-gyártóval együtt, ha lehet. (Úgy, mint a 6. hozzászólásban, kipöttyözve)
11. DODICA (válaszként erre: 6. - Juniperus)
2006. dec. 11. 12:52

Hát.... én újabban már erre se merek esküdni. Egy ideig én is ezt találtam jónak, erre tanítottak. Aztán jött az újabb felismerés: a betétek ellustítják az izmokat, nem alakul ki magától a megfelelő boltozat, fölösleges.

Az se igaz, hogy minden gyerek "gyári csámpás". A lányom sose volt az. Pedig nagyon figyeltem a lábát, mivel a fiamnál tényleg sok gond adódott. Neki van is a mai napig betétje, de a lánynál, mikor csináltatni akartam, lebeszélt a szakember.


A Si**ta céget már nem szeretem. Még pár éve egész tűrhető volt (és nem mellesleg k..va drága:(( ), de az utóbbi években olyan, mintha nem is lenne betét a lábbeliben. Sorozatgyártás, kész átverés, mert a márkáról nem feltételezné az ember...


Legjobb az egyenetlen talaj, s a mezítlábaskodás! :)

10. gkreka
2006. dec. 11. 10:51
én max. plusz zoknit húztam a kisfia lábára, ha fázott, amíg el nem kezdet járni (augusztusi baba, nekünk ez csak ösztől volt probléma), attól kezdve otthonra csúszásgátló zokni, utcára magasszárú, jó minőségű cipő. Ez volt az egyetlen amit soha nem próbáltam használtan venni. Most már három éves, de itthon még mindig mezitláb (télen zokniban) járatom, ezt tanácsolták nekem szakemberek (két gyógytornász barátnőm).
2006. dec. 11. 09:49

Huu de örülök hogy találtam egy ilyen topit...

Képzeljétek el hogy amikor a kislányomat az első tanácsadásra vittem 2 hetesen volt ott egy anyuka aki 1 nappal utánam szült és a 2 hetes gyereke lábán sportcipö volt rendes füzővel...

Meg voltam rémülve hogy lehet ilyen kis csooségnek a gyönge lábacskáját ilyennel terhelni,biztos huzta lefelé amikor ölbe tartotta...

Na erre mondja anyukám hogy a mai kismamák egyszerüen azt hiszik hogy a pólya,párna régi elavult dolgok és kimentek már a divatböl.De ezek nem a divatot képezik csak a gyereknek kényelmesebb igy hisz nagyon kis törékenyek még.

2006. dec. 10. 23:57
...még csak 12 éves!...
2006. dec. 10. 23:56
Én itthonra un. tappancsos zoknit adtam rá,mert ebben nem csúszott el a parkettán.Amikor az utcára mentünk, csak akkor adtam rá cipőt.Viszont ameddig (méretre gondolok) lehetett kapni a csapottsarkú gyerekcipőt, addig csak azt vettem Neki.(most 43-as lába van...;o))))
2006. nov. 7. 08:56
Mi akkor kezdtünk cipőt viselni, amikor a baba már elég stabilan állt. Az én gyerekeim hamar elindultak. A lányom 10 hónaposan, a fiam 8 hónapos volt. Lett is karika láb:) Az apukája "szégyelt" vele sétálni olyan karika lába volt, de ahogy a csontozata erősödött, úgy a lábai is szépen kiegyenesedtek. De az az igaz, hogy magától indult el, senki sem erőltette.
5. DODICA (válaszként erre: 4. - Juniperus)
2006. okt. 27. 12:45

A magasszárú tuti, de a talpbetét?? Örök vita! Fiam idejében csakis olyat szabadott. Ma meg minden orvos óva int tőle, mert ellustít lábizmokat. Már végképp nem tudom, kinek van igaza. :(((

Ráadásul apum gyógyászati segédeszköz-forgalmazó, s ő is kínlódik ezzel: a cégek évente változtatják emiatt a cipőkínálatukat. :) Létezik színre-szagra ugyanaz a cipő, csak az egyik betétes, másik nem.

2006. aug. 22. 16:40
Én is akkor vettem neki az első cipőt, amikor járni kezdett tanulni. Sokkal mássabb cipőben menni, mint cipő nélkül...
2006. aug. 19. 23:53

Szerintem akkor érdemes megvenni az elsőt, amikor már az utcán is szeretne járkálni, azaz nem bírja ki a babakocsiban. :) Nekem téli gyerekeim vannak, s szerencsére 1 éves koruk után is kihúztuk a telet csizma nélkül, s csak tavasszal vettük az első cipőt. Nyári babákkal ez nem biztos, hogy menne. :)

Lakásban is jó, ha mezítlábazik! Főleg a gyerekszobában, ahol a sok játéktól nem is sima a talaj. Csak a bokaficamos eséstől kell félteni. :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook