Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már valakinek baja az epéjével? Mik a tünetek? fórum

Volt már valakinek baja az epéjével? Mik a tünetek? (tudásbázis kérdés)


2017. jan. 5. 14:51

Tudnatok segiteni ebbr mi lehet ez azert ide irom mert nem tpm h kell kerdest ki irni na szoval a hasam lent nsgyon faj (jobb oldalt neha baloldalt is)

hanyingerem van tole,meg neha fel vagyok puffadva

meg fejfajassal

neha szedulok is.tole

de mi lehet ez?

2015. jan. 13. 01:15
Jobb bordaív alatti, köldök vonala feletti görcsös fájdalom, puffadás. Ha fertőzéses, akkor láz. Ha rendesen elzáródik, akkor sárga széklet, pár nap után sárgaság, májgyulladás, stb... Okozhat hasnyálmirigy gyulladást is.
23. kleeri
2014. okt. 26. 19:57

21 követ vettek ki két éve,

borzasztó mert állandóan gyomorgörcsöm volt, úgy égett a gyomrom sokszor azt hittem kilyukad

azóta jól vagyok

először nekem sem vették észre, csak az ultrahang mutatta ki, de addigra már gyomortükrözésem is volt

22. mkjudit (válaszként erre: 21. - Zsike07)
2014. okt. 26. 08:47
Én ugyanezzel küzdök másfél hónapja, nekem a colagol csepp vált be, néhány perccel bevétel után érezhető a megkönnyebbülés! Nálam sem találtak követ, de állítólag nem is mindig látszik és mégis van...
2014. okt. 26. 07:41

Sziasztok.

Hónapok óta keserű száj izem van.Már a vénynélküli gyógyszereket szinte mind szedtem.Nem mulik el.Az epémmel már volt problémám,de 1 szer görcsöltem be megnéztek ultrahanggal és nem volt semmi látható.Most is tompán fáj a jobb oldalon és puffadok is.

A savam is néha sok.

Valamit tudnátok ajánlani.

2013. nov. 7. 07:50

Béky László beszélt arról,hogy a kevés epesavval rendelkező embereknek mennyi próblémája lehet pl:epekő,ekcéma stb.

Ajánlot rá egy természetes epesavakat tartalmazó készítményt,,Gallmet,,-emésztés és epeműködés támogatására.

19. ca8f748537 (válaszként erre: 18. - Szathmári zsófia)
2013. nov. 7. 05:01
Több folyadékot kéne fogyasztanod valószínűleg.
2013. nov. 6. 21:41
Nekem szoroulásom van és nagyon kesrü a szám már 1hete
2011. márc. 18. 18:12

Sziasztok!!

Nekem volt epehólyag gyull. nagyon fájdalmas, a hátam közepe, a lapockám alatt fájt. a gyomrom mellkasi szorítóérzés, halálfélelem. Ez utána párosult májgyulladással, tünete besárgult szem,

barna színü vizelet.Utána következett hasnyálmirigygyulladás.A vége műtét: azóta panasz nincs. Alattomos betegség.

16. cca887cff8 (válaszként erre: 15. - Gmonix)
2009. szept. 30. 12:49

max az elején volt kis hasmenés.

de mára már semmi bajom.

2hónapja műtöttek

15. gmonix
2009. szept. 30. 11:20
Tavasz óta hol fáj, hol nem, nekem is a jobb bordaív alatt. 2x voltam ultrahangon, elsőn azt mondták epehólyag gyulladás, második teljesen negatív. De még most is érzem tompán a fájdalmat. Természetgyógyász által javasolt tisztítókúrát csináltam. Hát mondanom sem kell rengeteg salakanyagot hozott ki. Bár hatásosnak bizonyult, még egyszer rászánom magam. Már tele a szekrényem recept nélküli szerekkel, örülnék ha már nem lenne rá szükségem. Olyat is hallottam hogy akinek kivették az epehólyagját, utána még rosszabb lett a fájdalom hasmenés stb.
2009. szept. 29. 12:21

nem is volt több mnt fél évig.

de már meg is műtöttek ki dobták az epémet a kukábaaa

13. wanda8
2009. ápr. 6. 20:56
Nekem a jobb odlalt jelentkező görcsök szoktak lenni.Annyira hogy megmozdulni sem birok olyankor.Általában eddig este jöttek a görcsök,ami sajna hányás is kisert.MAjd miután hánytam abba maradt a götrcs.
2009. ápr. 6. 20:52
Sajnos igen, fejfájás, epehányás egész nap. Ha egy korty vizet iszol, az is visszajön. Van akinél a tojás evés váltja ki, van akinél az alkohol, természetesen, ha már telitődött az epevezeték. Én 8 évenként szenvedek l-2 napot, kiürül, és nincs semmi gondom évekig. Persze van akinél súlyosabb a helyzet, el van záródva az epe-vezeték, akkor már orvosi segitségre van szükség.
2009. márc. 26. 16:39
Nekem a bal oldalon a bordám alatt fájt és a hátam is kegyetlenül.Majd begyulladt tőle a májam is és csak ezek után műtöttek meg. Rosszul vagy a paprikától, a tejölös uborkától, a gombától. Puffadás. Nekem a Cholagol csepp sokat segített ilyenkor.
2008. szept. 27. 08:59

Puffadás, étkezés után görcsös fájdalom, ami kisugárzik (mindenfele, a tankönyv szerint a jobb bordaív alá, de igazából sugározhat a hátba, a gyomorgödörbe is, nekem pl. épp a bal bordaív alá sugárzott, mondták is az orvosok, hogy nekem még az epém sem ismeri a rendszert). Előfordulhat zsírosabb ételek után hasmenés is. Fejfájás, hőemelkedés, diszkomfortérzés....

Ha köve nincs, előfordulhat epehomok is, az is tud tüneteket produkálni. Az általad leírtak bármilyen betegségre utalhatnak, fordulj belgyógyászhoz, aki a vizsgálatok után biztosat tud mondani.

2008. szept. 27. 05:09
A tünete lehet még az is, hogy, kerülni kell az izgalmakat, ingerlékenyebb lehet. Mert ezek is rohamot válthatnak ki. JOBBULÁST.
8. drnéni (válaszként erre: 4. - 285ef8daf9)
2008. szept. 9. 20:27

De még mennyire! Én eleinte nem is tudtam eldönteni, hogy a hasam vagy a hátam fáj! Sajnos a láz már gyulladásra utal.

A leírtak azonban hasnyálmirigy gyulladásra is utalhatnak, ami komolyabb, mindenképp nézesd meg magad!

2008. szept. 9. 17:47
Anyósomnak általában hányingere van, szakad róla a víz, nem bír megmozdulni.Nincs köve, de görcsöl neki rendesen.
2008. szept. 9. 17:27
Nekem olyan görcseim voltak, jobb bordaív alatt, hogy azt mondtam, inkább szülök még 2 gyereket, csak ez ne legyen! Aztán kiderült, hogy nem is epekövem van, hanem hasnyálmirigy gyulladásom volt. Gyomortájékon is fájt.
2008. szept. 9. 17:16
Nekem csak epekövem volt 15 éves koromban , amit nemsokkal utánna megműtöttek. Hasfájás, de nagyon.
2008. szept. 9. 17:15
Derékfájdalom,puffadás láz lehet velejároja?
2008. szept. 9. 17:14
Jobb oldali bordaív alatti fájdalom, világosabb széklet, keserű szájíz esetleg görcsös hasmenéssel. Még sok más tünete is lehet.
2008. szept. 9. 17:11

bOCSÁNAT A KÉRDÉS ROSSZUL MENT KI..

vOLT MÁR VALAKINEK BAJA AZ EPÉJÉVEL?Igy pontos!

2008. szept. 9. 17:07
Volt már valakinek baba az epéjével?Mik a tünetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook