Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Minerva fogamzásgátló drazsé fórum

Minerva fogamzásgátló drazsé (tudásbázis kérdés)


16. mao77
2013. szept. 28. 08:44
Én úgy tudom, már be is tiltották! Legalábbis felénk már szerencsére nem írják fel az orvosok! Hihetetlen sok rossz mellékhatása van, én személy szerint többet is tapasztaltam. Márciusban hagytam abba, és most azon vagyok, hogy mielőbb kiürüljön a szervezetemből...Nem megy túl gyorsan sajnos. Ajánlom a Diane 35 fórumokat. Sok elrettentő példa van!
15. Évivi
2013. jún. 28. 12:38
Sajnos nekem nem vált be.Egy évig szedtem, csúnya sötét "bajuszt" (májfoltot) csinált.Én inkább más megoldást keresek, de fogamzásgátlót többé nem szedek.
14. Kornélia123 (válaszként erre: 13. - Zsofetta)
2013. máj. 6. 22:04

Szia! Nekem is pco gyanúja merült fel,és a minerva fogamzásgátlót szedem előtte a belluna plivát szedtem csak megszüntették. 52kg vagyok nem szőrösödök csak pattanásaim vannak.

Miután abbahagytad a gyógyszert visszatértek a problémáid?

2009. máj. 2. 18:36

Sziasztok!

Nekem több éven keresztül Diane-35-öt írt fel a bőrgyógyász (PCOS miatt cisztás akne kezelésére), amitől a bőröm teljesen rendbe jött :-)); az utóbbi időben kb fél éve Minervával helyettesítem, ami használatában, összetételében és dózisban is megegyezik a dianeval és a hatása is teljesen ugyanaz, viszont az ára jóval kedvezőbb..

Amit fontos tudni róla, hogy a rendszeres vérképvizsgálat kötelező, de ha nem mutatkozik kóros összetétel, akkor 1 évnél hosszabb ideig is szedhető. Sajnos igen könnyen okoz testsúlyproblémát, magas koleszterin-szintet (bár ez utóbbi inkább a 30-35 éven felüli korosztályra jellemző).

Ha van kérdéstek írjatok! Remélem, segítségetekre tudok lenni :-) Üdv

2009. jan. 31. 20:19

Sziasztok! A Minerva drazsé hatóanyagaiban és azok mennyiségében is megegyezik a Diane 35-tel. Antiandrogén (férfihormon-ellenes)hatása van, ezért előszeretettel írják fel bőrproblémákra, hajhullásra vagy fokozott szőrnövekedésre. Általában használ is. DE! Ezek a gyógyszerek csak felügyelet mellett szedhetők, maximum 1 évig. Mivel hatóanyagait a máj bontja le, folyamatosan ellenőrizni kell a funkcióját, mert erős hormonokról van szó. Ugyanakkor az itt keringő rengeteg rémkeltő üzenet ellenére, nyugodtan lehet szedni kellő elővigyázatossággal.

Üdvözlet

2009. jan. 17. 18:08

sziasztok


nekem most irta fel az orvos a minerva nevü késztményt és szeretnék róla többet megtudni? bevált-e nem???stb...

előre is köszi.

2008. okt. 21. 15:16

Az első periódus hét napig tartott. A közti vérzés meg olyan, hogy egy-két napig látom, utána napikig semmi. De nem komoly vérzésről van szó, csak a hüvelyváladék véres - már ha épp van ilyen.

Vasárnapra várom az újabb ciklust, majd aztán eldől, hogy ez a dolog továbbra is megmarad e.

9. 8565183eb5 (válaszként erre: 8. - Méry81)
2008. okt. 21. 07:28
Mennyi ideig volt vérzés? És a pici vérzés meddig tart utána?
2008. okt. 20. 23:17
Nekem a Diane 35 helyett írta fel a nőgyógyászom. Most fogok végezni az első levéllel. Különösebb mellékhatást még nem tapasztaltam, leszámítva, hogy a ciklus befejeztével még mindig van egy pici vérzés.
2008. szept. 14. 22:19
Az ára után érdeklődtem gyógyszertárba 3 havi adag 2400ft.
2008. szept. 12. 13:46
Azért érdekelne hogy melyik a jobb fajta. Érdemes lenne-e váltani.
5. 8565183eb5 (válaszként erre: 4. - 8ef78160df)
2008. szept. 12. 13:35
Nem írta még fel csak említette az aszisztens ezt a faját. Most diane 35-öt szedek.
2008. szept. 10. 14:38

Mindenkire máshogy hat, valakinek van mellékhatása, valakinek nincs!

Ha rossz lenne biztos nem írta volna fel az orvos....

Egyébként nem ismerem....

2008. szept. 10. 14:26
Senki nem ismeri?
2008. szept. 9. 16:16
Szedés alatt elégedettek voltatok vele? Esetleges mellékhatások voltak? Hízott tőle valaki?
2008. szept. 9. 16:16
Minerva fogamzásgátló drazsé

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook