Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó dolog-e a járóka? fórum

Jó dolog-e a járóka? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 13. 20:55
Ez a körülményektől függ. Én nem szerettem, de el tudok képzelni helyzetet, amikor nélkülözhetetlen.
2008. szept. 13. 20:53
Az én fiam járókába tanult meg felállni 9hónaposan. De eljátszani nem igazán szeretett benne.
2008. szept. 13. 13:24
Én is venni fogok:)
2007. okt. 12. 23:05
Nekünk is volt jároka,könnyen lehetett mozgatni egyik szobából a másikba. Ez azért is volt jó nálunk,mert ha főztem kihúztam magammal a konyhába és szemelött voltunk egymásnak.Nem is akart kijönni,ügyesen eljátszott bene.
2007. okt. 9. 17:07
Nálunk is van. Fa, állítható, és gurulós. Nagyon jó hasznát veszem.:)
20. dobos
2007. júl. 30. 08:54
Szerintem piciktől függ,az én unokámat nem lehetett beletenni a járókába azonnal sírt és nem maradt meg benne.Nekünk nem vált be.Mi a kiságyat alakítottuk át,ott már nem volt semmi baj.
2007. jún. 16. 16:48
Egyszerüen: jó.
18. Saci49
2007. jún. 16. 15:46
Nagyon jó! A picikénk ott van köztünk és mégis biztonságban mászkálhat.
2007. máj. 15. 06:52

Sziasztok!

Mi egy hete vettük a járókát a kicsinek, és úgy látszik, nagyon bevált. Eleinte csak rövid időre tettük bele, viszont mostanra egész jól beleszokott, már van, hogy 3/4 órát is eljátszik benne. Élvezi, hogy szabadon mozoghat, hogy minden kézközelben van. Hatalmasakat kiabál, sikítozik, dumál játszás közben. Néha azt hiszem, hogy szétveri, úgy püföli a játékokat az aljához.

Szerintem nagyon jó dolog a járóka, mert megtanul egyedül játszani, a mozgása is jobban fejlődik. Nekünk kocka alakú van, hálós, két kis kapaszkodó is van rajta, ami majd segítheti a felállásban. Szóval mindenkinek csak javasolni tudom, de ahhoz, hogy megszeresse a kicsi, nem csak dísznek kell használni, ha eleinte nyügi is benne, hamarosan hozzászokik.

Puszi, szép napot minenkinek:)

2007. ápr. 3. 09:00
Nekunk is nagyon bevalt a járóka,mi a hálós változatot vettuk,abban tanult meg felallni is a lanyom,nagyokat huppant kozben,de sosem utotte meg magát.
2007. márc. 21. 07:57
Nagyon bevált, én pl a nagyszobában állítom fel és tudok vasalni is miközben a gyerkőc játszik benne.
2007. márc. 21. 07:45

Sziasztok!

A járóka a világ nemtudomhanyadik csodája! :-)

KisCsenegénk egész nap jól elszórakozik benne: pörög, forog, nézelődik, "körbejárja", játszik kezével, lábával és mindennel, amit csak elér. Csak aludni nem tud vagy akar benne. A napközbeni alváshoz vissza kell tennem az ágyába.

Mivel keményebb az alja, mint az ágyé, ezért könnyebben mozog benne.

Én már Karácsonyra akartam venni, de Apa ugye ehhez (is) jobban ért, szóval nem vettünk. Kb 1hónapja van: azóta a gyerek sokkal többet mozog, tehát többet is eszik és láthatóan jobban érzi magát. Nem mintha eddig kedélybeteg lett volna:-))


Szóval szerintem nem pénzkidobás.

13. Edit78
2007. márc. 11. 18:22
nálunk is elég jól bejött a járóka. kb 1/2 órát is elvan benne, az alatt sokmindnet meg tudok csinálni. ha benne van, legalább tudom, hogy biztonságban van.
2007. márc. 10. 14:25

Nekünk műanyag hálós van (mondjuk elég sűrű szövésű) ha már ül, akkor lesz igazán jól kihasználva. Míg fekszik, csak ritkán teszem bele. De egyre ügyesebb az ülés terén :-)

Jó dolog szerintem, meg kell tanulnia egyedül is játszani, lefoglani magát. Ha nem, akkor állandóan vele kell lennünk, nem tudunk semmilyen házimunkát normálisan megcsinálni, mert igényelni fogja a jelenlétünket. Nem azt mondom, hogy hagyjuk ordítani, hanem mindig kicsit hagyni egyedül játszani, akkor is ha mellette vagyunk, dolgozunk közben.

2007. márc. 8. 19:17
Szerintem igen, igaz megvolt már születése előtt és még nem volt azóta sem használva. De jó hordozható, és nem kell állandóan kézben tartani.
10. Edit78
2006. okt. 19. 13:38
Szerintetek a fa, vagy a műanyag&hálós a jobb, praktikusabb? szerintem a fa biztonságosabb, de a hálós meg könnyebb és ha összecsukható, akkor sokkal mobilabb. nem tudom, hogy milyet kellene venni, de mi szeretnénk karácsonyra egyet. hol érdemes venni?
2006. okt. 17. 11:34
Nekünk nem volt járókánk, és nem is ajánlottam egy ismerősömnek sem. Mindkét gyerekemet sokat sétáltattuk, (persze miután felállt magától) ők angyon hamar elindultak egyik 8,5 hónaposan, másik 10 hónaposan. Persze tudom gyereke vállogatja.
2006. okt. 17. 11:25
Nekünk is nagyon bevállt.Egész délelött eljátszottak benne.Én meg tudtam főzni.Ha van helyed,ahová tudod tenni, javaslom:)
2006. okt. 16. 13:11
Én nem hasznéltam járókát a kisfiamnál,és másokat is lebeszélek róla.Kb.3 hónapos koráig a babahordozóba tettem,ott játszott-nézelődött amíg vasaltam v. főztem.Később játszószönyegre tettem,ott szabadon tudott hemperegni.Amint mászni kezdett,vettünk biztonsági ajtórácsot.Ha muszáj "magára hagynom" akkor beteszem a szobájába és becsukom az ajtórácsot.Nagy helyen tud játszani,lát minket,mi is őt...mégsem kis ketrecben van.A rácsos kiságyban is csak aludni szokott,ébren nincs benne.
2006. okt. 12. 20:01
Szerintem jó dolog a járóka, hisz ha elfér ott ahol éppen tartózkodsz, akkor a babát láthatod, beszélhetsz neki és veled van akkor is ha pl. főzöl meg ilyenek.
2006. szept. 18. 11:31

szerintem jó dolog a jároka.mert ha van egy kis dolgod beletudod tenni a babát persze abba a helységbe ahol vagy hogy rá láss.persze jó minnél előbb bele tenni hogy megszokja.az én kisfiam most 4,5hónapos és kb 3 hos kora ota szoktatom a járokára.az elején csak 10 percet volt benne,de ma már majdnem a fentléte egész részét benne tölti.szeret benne lenni,eljátszik nézelődik,dumál a figuráknak:)én a járókába raktam egy játszó szönyeget ami egyben bébi tornázó is.így van a feje felett játék.mivel még nem tud ülni ezért ezeket nézeketi ütögeti.:)

és ő már tudja hogy csak játékra való,mert mikor elfárad ő jelzi és viszem be az ágyába aludni.igaz hogy az elejétől így szoktattam.

2006. szept. 4. 00:31

Szerintem hasznos dolog a jároka. Kella babának is néha egy kis magány, amikor mélyen elnézegeti a játékait, lapozgatóit. Az igaz, hogy már egy mászkálós egy év körüli babát nem lehet belekényszeríteni.Kb 4 hónapos kora körül kell elővenni és játékidőben abba beleszoktatni. Nem érzi ő azt rabságnak, inkább biztonságérzetet ad neki, ha olyan helyre teszed a lakásban, ahol rád lát. Nálunk elég nagy a lakás, egyszerűen képtelen lennék dolgozni a 9 hónapos gyerek mellett, mert van lépcső is az emeletre, meg minden vészhelyzet.

Amikor nincsidőm vele hemperegni, fogócskázni, akkor bizony nagyon jó dolog a járóka. Viszont én azt vallom, hogy kizárólag játékra legyen használva, a rácsos ágy pedig csak alvásra . Így ő is tudja, hogy ez most alvásidő, ez pedig a játékhoz tartozó dolog, amikor kicsit járókában vagyok. Például, ha jön a postás, vagy valaki olyan vendég, hogy nem tudok teljes mértékben a gyerkőcömre figyelni, még mindig biztonságosabb, hogy beteszem a járókába és nem rettegek attól, mikor zuhan le a lépcsőröl. Szerintem hasznos dolog.Meg kell tanulnia egyedül is elszórakoztatnia magát. A túlmotivált gyerekekből lesznek az unatkozós, tétlen felnőttek. Ez csak óvónői tapasztalat. Én így látom.

2006. aug. 19. 23:49
Nálunk rácsos kiságy van. Mivel volt egy combtörése a kicsinek 4 hónapos korában (máig se tudni, hogyan történt, valószínű, hogy genetikai betegség miatt, de ennek bizonyítása több milla forint lenne), így lekerült a földre, félvén, hogy a lába beakad a rácsok közé. Sose sikerült beszoktatni az ágyba, büntetésnek veszi, ha betesszük, de van oly "vészhelyzet", amikor muszáj.
2006. aug. 19. 20:30

Mi szerettük. Kb. 5 hóstól 1 éves korig használtuk. Fontos hogy még azelőtt vegyétek meg és szoktassátok bele a babát mielőtt mászni kezd, mert ha megszokja a szabadságot utálni fogja a járókát.


Persze nem az a lényege a járókának, hogy egész nap abban legyen, de néha praktikus, főleg ha nagyobb a lakás.


Nekünk a görgős, emelhető magasságú vált be. Azt még az erkélyre is ki tudtam gördíteni, nagyokat aludt benne, s a konyhában is sokkal jobban látta mit csinálok, nyugodtabb volt ha a szemmel tarthatott.

1. Hoxa
2006. aug. 19. 20:07
Jó dolog-e a járóka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook