Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet az önbizalmat növelni? fórum

Hogyan lehet az önbizalmat növelni? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. e475b894d7 (válaszként erre: 43. - Survivor3)
2010. okt. 18. 20:54
Egy mondat és ezer másik felesleges lesz mellette!
2010. aug. 1. 11:31
Veszel a patikában 20 dkg önbizalmat,lassan elszopogatod és kész.
45. Hexike
2010. jan. 19. 18:02
Ha önbizalmat szeretnél növelni, akkor ajánlom a "tindigo" által kiirt önbizalom növelő fórumot.
2010. jan. 12. 07:50
Vannak önbizalom erősítő tréningek, önismereti kurzusok, sőt terapeuták foglalkoznak egyénileg is, ha súlyos a helyzet. Senki nem születi csökkent önbizalommal, de nagyon korán elkezdődhet a leépülés ezen a téren (óvodás korban vagy még előbb). Egyébként minden önbizalom-csökkenést a félelem okoz, ez ellen pedig csak úgy lehet harcolni, ha szembenézel vele, kikutatod a valódi gyökerét a félelmeidnek. Sok réteg kerülhet egymásra, néha nem könnyű kibogozni a valódi okokat. Ha szükséges, kérj segítséget.
2010. jan. 11. 15:12
Sikerélményt kell találni és nő az magától is!
42. e.e. (válaszként erre: 41. - 2d539db31c)
2008. szept. 9. 21:46
ugyan ez a véleményem, mint neked!
41. 2d539db31c (válaszként erre: 32. - 7130b15964)
2008. szept. 9. 21:22
Az én részemről igen. Számomra a kerek fenék, és a feszülő cici, a bókok nem sokat jelentenek. Ezek csak látszat értékek. Idő kérdése és a máz lekopik, a szilikon leereszt, a külső megváltozik. Ha ettől lehetne önbizalmam, már régen eláshattam volna magam. Önbizalmat a tapasztalat, emberismeret, a tudás adhat. És az, hogy az ember tudja, hogy hol van a helye, és mi a szerepe ebben a világban.
40. ájrin (válaszként erre: 39. - Missygirl.e)
2008. szept. 9. 17:17

hát akkor hajrá! :)


és szívesen, bármikor!

39. Missygirl.e (válaszként erre: 38. - Ájrin)
2008. szept. 9. 17:14
Köszönöm kedvességed és segítséged! Igyekszem megfogadni a tanácsokat! :-)
38. ájrin (válaszként erre: 37. - Missygirl.e)
2008. szept. 9. 17:00

szerintem a megoldást kimondtad:


szemezzél mindenkivel! mindegy, hogy nő vagy férfi.... és pirulj bele:)

tökéletes a sikered:)


ezt viszont gyakorolnod kell tényleg, hogy mások szemébe nézz!

van aki szemrebbenés nélkül tud mások szemébe nézve hazudni, úgyhogy erre ne gondolj, hogy azt hiszik rólad, hogy hazudsz.


ha nem tudsz a szemébe nézni, nézz a két szemöldöke közé. koncentrálj arra, hogy mi lenne, ha rajzolnál oda egy pöttyöt.

nem veszik észre, és kicsit zavarba is hozod az illetőt.

de egy beszélgetés során nem feltétlenül kell folyamatosan a másik szemébe nézni.

ha gondolkodsz elkalandozik a tekinteted, ha beszélsz, időnként felveszed a másikkal a szemkontaktust. ha ő beszél, akkor nézheted kitartóan, akkor látja, hogy figyelsz:)


gyakorolni kell.

37. Missygirl.e (válaszként erre: 36. - 7130b15964)
2008. szept. 9. 16:49
Az azért elég durva lenne, ha már magamban is pironkodnék.... Na de itt nincs tömeg, vagyis van, de senki sem néz nyíl egyenesen a szemembe! (ja igen, a pirulás mellett még ez is van! Tartósan képtelen vagyok idegenek szemébe nézni. És nem azért, mert nem mondok igazat!!!)
36. 7130b15964 (válaszként erre: 35. - Missygirl.e)
2008. szept. 9. 16:40
Hellloooo, megoldottuk a problémádat!!!! :DDD
35. Missygirl.e (válaszként erre: 34. - 7130b15964)
2008. szept. 9. 16:31

:-) :-D :-)

Csak mosolygok!

34. 7130b15964 (válaszként erre: 33. - Missygirl.e)
2008. szept. 9. 16:24
Azért remélem, nem vörösödtél el!!! :)))
33. Missygirl.e (válaszként erre: 32. - 7130b15964)
2008. szept. 9. 16:17
Köszi, már kezdtem aggódni, hogy csak én nem értem....
32. 7130b15964 (válaszként erre: 31. - 2d539db31c)
2008. szept. 9. 16:15
Ööööö (értetlenkedem), és akkor most ez a megoldás a problémájára?
2008. szept. 9. 16:12
Minden embert egyenrangú félnek tekintek. Senki sem több, vagy kevesebb nálam. A legfontosabb, hogy tisztelem és szeretem az embereket. Empatikus vagyok velük. Minden emberrel igyekszem a megfelelő hangot megtalálni. Bárkivel el tudok beszélgetni, legyen akármilyen rangban, vagy helyzetben is. A szememben ő is egy ember a sok közül, ugyanolyan hétköznapi örömökkel és gondokkal, mint az embertársai. Nevek, cimek előtt nem esek hasra, a tiszteletem csakis az embernek szól.
30. 7130b15964 (válaszként erre: 29. - Ájrin)
2008. szept. 9. 16:12
Ne csináljátok már vele, nem szép dolog!!!
29. ájrin (válaszként erre: 27. - Missygirl.e)
2008. szept. 9. 16:06

én ezt kb 36 éves koromban követtem el:)

nem korhoz kötött. a nagymamám is elpirult, mikor rajtakaptuk, hogy sutyiban eszik:D 84 éves és tök édi volt:)

28. ájrin (válaszként erre: 24. - Missygirl.e)
2008. szept. 9. 16:04

egyébként nekem is volt pirulós korszakom (pedig már megvolt mind a három gyerekem hihi), valaki mondott egy bókot nekem, amibe belepirultam. na onnantól kezdve, ha megláttam pirultam, aztán fokozódott a dolog, valaki más hozzámszólt (pasi) pirultam:) Mint egy kisiskolás:)

aztán azt mondták, imádnivaló vagyok, ahogy elpirulok, akkor aztán kész, végem volt:D még a sarkam csücske is lángolt:)


én ezt úgy oldottam meg, hogy eltereltem magamról a szót. valamilyen olyan témát vetettem fel gyorsan, hogy másra figyeljenek. valami érdekeset, ami engem is érdekelt, és elfeledkeztem a cékla fejemről:)


így utólag nekem nagyon vicces, de emlékszem még, milyen érzés:)

27. Missygirl.e (válaszként erre: 21. - Ájrin)
2008. szept. 9. 15:59
Valóban aranyos, ha valaki elpirul, na de én már 24 éves vagyok!!!!! Meddig lesz ez így? Azért remélem 80 éves koromra elmúlik...... :-)
26. ájrin (válaszként erre: 23. - 7130b15964)
2008. szept. 9. 15:59
:))))egyetértek:)))
25. 7130b15964 (válaszként erre: 24. - Missygirl.e)
2008. szept. 9. 15:56
De nem kell állandóan szerepelned, úgyhogy nem lehetsz állandóan vörös! :)))
24. Missygirl.e (válaszként erre: 20. - 7130b15964)
2008. szept. 9. 15:55

Nem, nem ez az össz problémám, ez csak egy a sok közül. De gondoltam tudtok valami megoldást erre. Igazán örülnék, ha csak ennyi bajom lenne.

Igen, más is elvörösödik NÉHA, de nem állandóan!!!

Igyekszem nem emészteni magam, tudom hogy felesleges, de sajnos zavar a dolog!

23. 7130b15964 (válaszként erre: 21. - Ájrin)
2008. szept. 9. 15:55

Na, most képzeld, aki a vihogástól idegességében még dadogni is kezd!


Az milyen gáz az elpiruláshoz képest:DDD

22. Missygirl.e (válaszként erre: 19. - Zsuzsa88)
2008. szept. 9. 15:51
Ilyen téren nincs problémám. Az utcán is sokan utánam fordulnak, de ez mégsem tud nekem kellő önbizalmat adni. A munkahelyemen is "körülrajongnak", dicsérik a szemem, a mellem, a testem, de nekem nem ez kell. Persze jól esik, de ettől nem jobb. Egyszóval nem a külsőm elfogadásával van a baj!
21. ájrin (válaszként erre: 18. - Missygirl.e)
2008. szept. 9. 15:48

szerintem tök ari, ha valaki elpirul:)

tiszta lélekre vall:)

én mindig meghatódom rajta, ha valaki elpirul:)


van egy ismerősöm, aki meg vihog idegességében. na az már gáz:D de ez? nem-nem!

20. 7130b15964 (válaszként erre: 16. - Missygirl.e)
2008. szept. 9. 15:44

Ez az össz problémád? Mármint, hogy elvörösödsz?!

Gondolj arra, hogy mások sokkal nagyobb dolgokat is megoldanak és se nem okosabbak, se nem különbek nálad! Neked is sikerülni fog túltenni magad ezen.

És ha vörös vagy, attól még mondhatsz értelmes dolgokat!

Jó, megjegyzik, hogy elvörösödtél. És? Nem a világ vége, más is elvörösödik néha. Legfeljebb válaszolsz, hogy szerencsére nem marad így örökre...


Emiatt ne emészd magad, nem ér annyit az egész!

2008. szept. 9. 15:41
Amit tehetsz, az az, hogy megpróbálsz minél több dolgot keresni magadon, ami tetszik. Pl, ha szépek a szemeid, kerek a popsid, esetleg szép vékony ujjaid vannak, fordíts rájuk még több figyelmet. Én is így voltam, utáltam magam, aztán egy barátnőm hívta fel a figyelmemet arra, hogy mennyire szép kék szemeim vannak. Igyekeztem letisztítani a bőrömet, hogy mégjobban kihangsúlyozzam, úgy sminkeltem, hogy a szemeimet kiemeljem. Amikor egyre több pasi veszett el a tekintetemben, akkor nagyon megszerettem az egész arcomat. Rengeteg bókot kaptam, hogy tényleg el lehet veszni a tekintetemben, ha valakire ránézek, belezúg a szemeimbe, és hasonlók, ami persze jól esett, és nőtt az önbizalmam. Ezenkívül túl kicsinek tartottam a melleimet. Azt hallottam, hogy ha több figyelmet szentelünk a mellek és a dekoltázs ápolására, megszeretjük a melleinket is. Beszereztem néhány kenceficét, és már eleve az, hogy foglalkoztam velük, körkörösen kenegettem a melleimet, nagy eredményt hozott. Lehet, hogy kicsik, de kerekek. Vettem néhány push-up melltartót, a hatás nem maradt el. A pasik meg vannak örülve a KEREK cickókért, akár kicsi, akár nagy, a lényeg, hogy SZÉP KEREK legyen. Ez is adott egy löketet az önbizalmamnak. Most még a fenekemet kellene valahogy megszeretnem... Te is próbálkozhatnál hasonló módszerekkel. Egyszerűek, de nagyszerűek. Persze ne várd azt, hogy kifested magad, bekened a cickódat, és már másnak hiper-szuper szexinek fogod magad érezni. Az önbizalomhoz is, mint minden más viszonyhoz, bizalomhoz idő kell. Idő kell, hogy megszeresd a testedet, és ha szépnek érzed magad, más is annak fog látni! Ez tapasztalat. :)
2008. szept. 9. 15:40
Minden nap kerülök hasonló szituációba és minden egyes nap ugyan az történik. Már attól kész vagyok, ha rám figyelnek, vagy dicsérnek mások előtt. Hiába "gyakorlok", ha nincs eredmény!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook