Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diéta Candida fertőzés esetén fórum

Diéta Candida fertőzés esetén (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Diéta Candida fertőzés esetén

2012. okt. 26. 12:06

Bocs de most olvastam ezt a diétát itt és a neten elég sok ilyen candida diéta van, és én egyikben sem láttam olyat hogy kagylót meg rákot lehetett volna fogyasztani. Azért ne egy leírásból építkezzen az aki tényleg ezt a diétát választja főleg, merthogy valószínűleg egészségi okokból és nem csak fogyás céljából választjátok. Van olyan oldal, ahol menü is van idemásolom:Hétfő


Reggeli: rántotta egy szelet teljeskiőrlésű kenyérrel, Hamlettel vagy Abonettel

Tízórai: párolt cékla mozarellával

Ebéd: grillezett csirke salátával (salátára szósznak natúr joghurt zöldfűszerrel vagy fokhagymával)

Uzsonna: zöldalma

Vacsora: sárgarépa saláta magvakkal

Kedd


Reggeli: előre beáztatott zabpehely, reszelt almával

Tízórai: túró zöldfűszerekkel, vagy snidlinggel

Ebéd: spárgakrémleves, párolt hal, hagymalekvárral, magokkal megszórva

Uzsonna: grépfruit

Vacsora: vegyes saláta mozarellával

Szerda


Reggeli: tonhal, zöldségekkel, magvakkal egy szelet teljes kiőrlésű kenyérrel

Tízórai: natúr joghurt lenmaggal

Ebéd: brokkolikrémleves, barnarizsből készült rizottó

Uzsonna: zöldalma

Vacsora: fokhagyma-krémleves

Csütörtök


Reggeli: natúr joghurt magvakkal és zöldséges mártogatóssal

Tízórai: főtt kukorica

Ebéd: töltött cukkíni paradicsommártásban, köles rudi

Uzsonna: zöldalma

Vacsora: teljes kiőrlésű pirítós, fűszeres olívaolajjal megspriccelve

Péntek


Reggeli: mozarella paradicsommal, zöldfűszerekkel és fokhagymával, hidegen sajtolt olajjal megöntve

Tízórai: kölespuding

Ebéd: spenót főtt tojással

Uzsonna: natúr joghurt magokkal

Vacsora: zöldséges gersli

Szombat


Reggeli: almás-grépfruitos turmix natúr joghurttal és zabpehellyel

Tízórai: élesztő nélküli lángos

Ebéd: fűszeres pulykaszeletek, zellerfasírttal

Uzsonna: alma és sajtszeletek pálcikára tűzdelve

Vacsora: saláta az ebédből maradt pulykával

Vasárnap


Reggeli: teljeskiőrlésű lisztből készített palacsinta almapéppel

Tízórai: natúr joghurt amaránttal vagy dióval

Ebéd: csirkehúsleves, frissensült hal, káposztasalátával citrommal meglocsolva

Uzsonna: teljeskiőrlésű pirítós kőrözöttel

Vacsora: húsleves és palacsinta

(de nem akarok lopni intimflóra oldalról van).


Katának meg kissé megkésve :) de a canida igen sok helyen írják hogy nem fertőző de azért én vigyáznék míg legalább tünetmentes nem leszel.

2011. nov. 15. 19:36
Sziasztok! nekem mandula gyulladásom van és az orvos szerint a legyengült immunrendszerem miatt tudott előjönni a candida a torkomban. amúgy én úgy tudom hogy húst lehet enni.az doki nekem sem említette a diétát, én is csak neten tudtam utána nézni. azt szeretném megkérdezni, hogy ez mennyire fertőző? és ,hogy ezt el lehet-e kapni valahogy?
2011. nov. 13. 15:04

Sziasztok, én vagy két hete tudtam, meg kenetből és vérvizsgálatból, hogy candidám van.

A szüleim olvasták, hogy almaecetet kell inni, vízzel hígítva 1-1 arányban illetve oliva olajjal kell öblögetni. Érdeklődnék, hogy nem tudtok ezekhez valami olyan megoldást amely tűrhetővé teszi ezek bevételét. Reggelente szoktam csinálni ezeket, de kb. :10 perc amíg eljutok oda, hogy bevegyem, mert annyira rosszul vagyok tőlük. Főleg, hogy eleve utálom az ecetet.

Anyuék vettek grapefriut kivonatot amit napi 3x15 -ször kell bevenni, csak azzal az a gondom, hogy hiába belerakom a teámba annyira kesernyés , hogy marja a torkomat, nyelőcsövemet. Erre nem tudok valamit, alkohol mentes. Iskolába járok, és ebédre be vagyok fizetve, lemondani nem tudom, csak annyit tudtam tenni, hogy (ha elméletileg húst sem ehetek) vegásra jelentkeztem, plusz most próbálom elintézni, hogy cukorbeteges ebédet kapjak, így a cukortól is megszabadulok, csak sajnos ehhez cukorbeteges papír kellene. Nem tudjátok, hogy ilyenkor a candida papírt nem fogadják el? Gyrost nem lehet enni?

Kérlek, ha tudtok akkor segítsetek. Édességet egyáltalán nem eszem. Nem tudom, hogy pörkölt tökmagot illetve kesudiót ehetek-e?

Illetve vannak olyan ételek amik fogyasztását nem tudom, hogy lehet, mert több honlapon is néztem már és például volt olyan ahol a sovány hús, kávé, ciprusi gyümölcsök, kakaópor engedélyezett. . +hallottam, hogy vannak boltok is ahol olyan termékek vannak amik a candida betegség során is fogyaszthatók. Hol találok ilyet?



Előre is köszönöm szépen.

20. 706217a8a2 (válaszként erre: 19. - Kori54)
2011. júl. 10. 16:50
Én rám is legyintettek,de én nem hagytam magam.Kikényszerítettem a széklet vizsgálatot és nekem lett igazam.A candida leletemre az volt írva :sok telep.Visszavittem a háziorvosomnak és csak hebegett-habogott.És nagyfokú hajhullásom lett!Marékszámra hullt a hajam.Bőrgyógyászhoz mentem és az hozott helyre!!!!!!!!!!!!Forcapil-t szedtem,és Alpicor hajszeszt és egy gyógy shampont.
19. kori54
2011. júl. 10. 12:22

Sziasztok! Nekem is egy antibiotikum tette tönkre a bélflórámat. Igaz a kezelés -ami csak egy hetes volt- utám jelentkezett a probléma, ezért az orvosok csak legyintettek, hogy nem attól van.

Székletminta nem mutatott semmi kórost, de szerintem rutinból nem is nézik a candidát. 3 heti hasmenés után engem a bélbaktérium pótlás rendbetett. P...texint szedtem magamtól. Én erre esküszöm.

18. Cszsuka (válaszként erre: 16. - 706217a8a2)
2011. máj. 21. 21:54

Eredetileg mindenkinek a bélrendszerében van a candida. Együtt él úgymond "szimbiózisban" a bélflóra többi elemével. Neki is van feladata. Többek között leköti a nehézfémeket és "elfogyasztja" a rothadó anyagokat. A probléma ott van, hogy a jótékony bélflóra nagyon sérülékeny. Gyógyszer, stressz, helytelen táplálkozás, alváshiány, mozgáshiány és még sok más dolog "megcsappantja" a számukat. Amikor bármilyen okból sérül a jótékony flóra, a candida gomba sokkal hamarabb "veszi az adást" és elfoglalja a helyét, mielőtt az még vissza tudna szaporodni. Sajnos ez és a fenti összes felsorolt ok beleszól a sav-bázis egyensúlyunkba. Ez azzal jár, hogy egyre jobban elsavasodunk, ami pedig tovább kedvez a gombának. A nőgyógyászati candida úgy lesz általában, hogy már a bélben olyan sok van, hogy ahogy a széklettel ürül, a végbélnyílástól már csak rövid út van a hüvelyig. A hüvely flórája egy savas közeg, ami a gomba kedvenc tartózkodási helye. Nem kell semmit tennie, csak "beköltözni".


Azért nem tudsz hízni, mert a stressz és a gomba nem engedik. Először a táplálkozással és egy személyreszabott terápiával vissza kell szorítani a gombát a normális mennyiségre. Biztosítani kell, hogy a bélben a tápanyagfelszívódás minél jobb legyen. Ha ez megvan, akkor a szervezet a táplálékainkból ki tudja venni, amire szüksége van, vagyis elkezdünk közelíteni a normális testsúlyunkhoz.

17. Cszsuka (válaszként erre: 15. - 706217a8a2)
2011. máj. 21. 21:45

Kedves Judit néni!


Ezek szerint megtaláltad a címem :)


Köszönöm a lapot, nagyon kedves!


Üdv. Zsu

16. 706217a8a2 (válaszként erre: 8. - Vanillia)
2011. máj. 14. 13:20
Kedves Vanillia.Juditnéni vagyok és 64 éves.Nekem a széklet mintából állapitotta meg a doki,hogy candidám van.Vagyis nekem a bélrendszeremben van.Most már aztán ténleg nem értem ezt a candidát.Van nőgyógyászati candida is meg másmilyen is?Én sovány vagyok,itt mindenki a kövérségre panaszkodik és fogyni akar!Ha én a candida diétát betartom csontsovány leszek.Akkor most mit csináljak? A receptek szerint szinte semmit sem lehet enni ami hízlalna,pedig nekem az kéne.No akkor most mit csináljak.Válaszolj légyszives.Üdv:Juditnéni
15. 706217a8a2 (válaszként erre: 14. - Cszsuka)
2011. máj. 14. 10:45
Kedves Cszsuka!Szeretném megtudni az email cimedet.Szeretnék küldeni Neked egy képeslapot.Irtam egy levelet is Neked.Az és email cimem nem titok:szne46@freemail.hu erre a cimre irhatsz nekem levelet.Szeretette:Juditnéni.
14. Cszsuka (válaszként erre: 13. - 706217a8a2)
2011. máj. 13. 19:35

Kedves Judit néni!


Engedd meg, hogy Kishegyes helyett válaszoljak. Róla rég nem hallottam :)


Ki a felelős? Egyelőre csak magunkat okolhatjuk, mivel az orvosok legnagyobb százaléka butaságnak tartja a candidiasist. Ugyanakkor, pont nekik kellett volna javasolni, hogy antibiotikum mellé minimum probiotikumot is szedjen minden ember.

Sajnos az antibio, a stressz (pl.aggódás) nagyon "kinyírja" a jótékony bélflórát. A gomba csupán kihasználja, hogy "van hely". Nem akar bántani senkit, hisz tulajdonképpen, ha megfelelő mennyiségben van jelen a bélben, akkor segíti az emésztésünket és megvédi az agyat, mivel leköti a nehézfémeket(többek között).

Kérlek, olvasd el a cikkemet, aztán itt az idő, hogy te is megismerkedj az ellenfeleddel - vigyázz, soha ne tekintsd ellenségnek, mert az embert a háború megöli.


Szeretettel: Zsu

13. 706217a8a2 (válaszként erre: 5. - Kishegyes)
2011. máj. 10. 17:37
Remélem már meggyógyúltál,én most kezdem abetegséget most tallózok a levelek közt.Juditnéni vagyok,én kérek tanácsot Tőled,hogy birtad?.Nekem nem kell fogyókuráznom lefogytam anélkűl is.Tüdőgyulladásos voltam januárban és 5 sorozat antibiotikumot szedtem el.Ettől kaptam a candidát.Nem is tudtam róla az orvosom sem mondta,csak egyszer elkezdett hullni ahajam de nagyon nagyon.Én kértem az orvost hogy küldjön el széklet vzsgálatra,ekkor derűlt ki.Szerinted miért nem jutott eszébe az orvosnak hogy magától küldjön el.?Ki ezért a felelős hogy ilyen beteg lettem.?Ird meg a véleményed ,és adj nekem étkezési tanácsot ami Neked használt.Üdv:Judit néni./64/
2009. jan. 30. 20:18

Kedves Szandál!


Érdekes dolgokat írtál, érdekelne, hogy neked is volt-e ilyen problémád? Ha nem, akkor mi ösztönzött pont ennek a cikknek a megírásához?

2009. jan. 24. 15:47
Köszi a cikket. Sokat segített!
10. luice (válaszként erre: 9. - Impetus)
2008. okt. 27. 20:16
Szerintem menj át az ex candidások tapasztalataira ott többet megtudhatsz
2008. okt. 27. 08:54

Sziasztok!


Nemrég a nőgyógyászom Candida Albicans-t állapított meg nálam, túl vagyok a kúpokon, krémeken, bogyókon, bevallom nem érzem magam gyógyultnak.


Elkezdtem utána olvasni ennek a Candida dolognak.


Mindenhol a diétával találkozom. Bár az orvos meg sem említette, hogy kéne diétáznom, vagy, hogy van egyáltalán ilyen diéta.


Szerintetetek érdemes belefognom így a gyógyszeres kezelés után egy candida diétába?


Valaminta diéta alatt édesítőszert lehet fogyasztani? Azt is olvastam, hogy a cukorbetegeknek javasolt édesítőket sem lehet enni mert fruktóz van benne, de hát nem mindegyikben, azokat lehet enni????


Köszönöm a segítségeteket!

8. vanillia (válaszként erre: 7. - Melcsi76)
2008. júl. 26. 16:02

Szia!

Labor vizsgálatból,vagy nőgyógyász kentből tudja megállapítani, hogy Candidás vagy-e.

2008. júl. 22. 13:57

Sziasztok!

Mostanában hallottam erről a betegségről, még kutató, infó gyűjtő fázisban tartok. Meglepődve tapasztaltam, hogy egy csomó tünetet észleltem magamon ill. egészségi állapotomon.

Ismerősömtől kaptam egy nagyon jó könyvet,

címe: Betegnek érzem magam, és nem tudom miért ?

alcím: Candida albicans, a rejtőzködő betegség

Élesztőgomba elleni kontroll-diétával

írta: Dr. Harold H. Markus, Hans Finck (HOLISTIC)

Az a gyanum, hogy én is ebben a cipőben járok, igaz még nem voltam orvosnál. Milyen dokihoz lehet fordulni ezzel a ,,gyanuval"?

2008. máj. 27. 21:29

Sziasztok


Három hete tartom a candida diéta előkészítő részét. Csak zöldséget, tökmagot, tojást,teát, néha kefírt és barna rizst eszem, mégsem fogytam még semmit ez mitől lehet?

2008. ápr. 8. 08:46

Sziasztok!

Van valaki ezen a fórumon, aki szintén candidiasisban szenved velem hasonlóan? Ha igen, írjon pár sort magáról, a betegségéről a tüneteiről, hogy bírja a diétát! Jó lenne valaki sorstárssal együtt gyógyulni :)!

2007. máj. 7. 05:03
Huuu, ez kellene jocoanyanak!
2006. aug. 29. 12:39

van egy jó könyv hozzá a címe: gombák a testünkben

sajnos az írót fejből nem tudom

2006. aug. 21. 16:08
köszi a cikket.
2006. aug. 19. 20:02
A gomba elsősorban szénhidráttal táplálkozik, ezt a számára elengedhetetlen táplálékot kell meg vonnunk tőle. A cikkben leírt étrend, elsőre riasztónak tűnik, de könnyedén megvalósítható elkészíthető és az alapanyagok beszerzése sem okoz gondot. Aki Candida-gombával fertőzött, annak elsősorban a táplálkozásán kell változtatnia. Ez nem jelent radikális változás - legalábbis nem beláthatatlanul hosszú ideig.

Ugrás a teljes írásra: Diéta Candida fertőzés esetén

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook