Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem hívtak meg egy esküvőre - te mit tennél? fórum

Nem hívtak meg egy esküvőre - te mit tennél? (beszélgetős fórum)

1 2
2015. júl. 29. 13:32

örülnék,


hogy nem kell új ruha, puccba öltözni

hogy nem kell ajándékot vennem


(de nem örülnék, mert szeretem a lagzis süteményeket)

58. globus
2015. júl. 29. 13:18
Örülnék :)
2015. júl. 29. 13:17
Nem mennék el.
2010. ápr. 5. 13:58
Őszintén szólva nem kattognék rajta! Nászajándékot sem kell venni!
2009. okt. 16. 23:12

Itthon maradnék, megmaradna egy halom pénzem.

Egy esküvőre menés is egy vagyonba kerül manapság.

Hol egy cipő, ruha kell mert ugye egy esküvőre nem vehet fel az ember akármit.

Az ajándékról, vagy pénzről nem is beszélve, amit adnék.

Szóval itt lennék a Hoxán!

2009. okt. 15. 08:54

sziasztok


párommal mi is így jártunk, én kicsit zokon vettem.

Egy több mint 5 éve ismert haver házasodott meg. A csajjal még a 2 évet sem töltötték be, gyorsan összeházasodtak, azóta nincs összejárás sem. Még msn-en írta a haver, hogy számítsunk egy meghívóra, aztán mégsem lett semmi, vagy nekünk kellett volna rákérdezni??? NEm gondolom.

Megértem a lagzira nem, de a templomban megnéztük volna a régi kedves havert.


Hát ez van, ha mi oda jutunk, csak azért is megfogjuk hívni a szertartásra.

De nem hibáztatom, könnyen lehet, hogy a csaj családja miatt volt ez... csak akkor meg már fura az egész.

2009. aug. 27. 10:10

Velem hasonló történt, ráadásul nekem a "barátnőm" volt. nagyon gyakran összejártunk, az ő és párom is jó barátok voltak. Aztán történt hogy barátnőm lefogyott 50kg-ot, dobta a barátját akivel 8 éve éltek együtt...és lassan mi is hanyagolva lettünk. De igazából nem is hibáztattam,kinyílt előtte a világ. Ettől még tartottuk a kapcsolatot, még engem hívott fel először hogy hogy zajlik egy esküvő mert az újdonsült barátja megkérte a kezét. Elmondtam neki mit hova kell beadni. Tudtam azt is hogy mikor lesz a lagzi....én nem lettem meghívva...nem is ez esett szarul, hanem a nemrég szerzett csini-vili barátnők, akiknek inkább a külsőségek számítanak , ahogy megismertem őket, szóval ők meg lettek hívva. Azért lestem az iwiw-et mikor változtatja át a nevét és egy gratuláló üzenetet küldtem neki, megdicsértem a ruháját..stb. Remélem ő emiatt kellemetlenebbül érezte magát, bár már biztos nem is az aki volt annak idején, lehet hidegen hagyta.

Azóta párszor írt, és érdeklődött a gyerekek felől, de nem válaszoltam neki...

2009. júl. 31. 12:34
semmit, igy a jó, megmaradt a pénzem:)
2009. júl. 28. 15:55
Egyáltalán nem bánkódnék. Legalább nem kell nászajándékot venni! Manapság az már nem 2 fillér!
50. Sirga
2009. ápr. 16. 09:38
Nem mennék el.
2009. ápr. 16. 09:01
vígan otthonmaradnék!
2009. ápr. 16. 08:36
Nem idegeskednék. Talán még örülnék is neki...:))
2009. ápr. 5. 14:37
A mai anyagi helyzetemben valószínűleg még örülnék is neki.
46. Ada12 (válaszként erre: 45. - Anka71)
2009. márc. 21. 16:14

Ha csak szűk esküvőt terveztek kimondottan a családnak nyilvánvaló, h nem hívtok meg mindenkit. Az, h lesz-e belőle sértődés egyéni kérdés.


Mi csak családi esküvőt tartottunk. Természetesen sok embernek nem tetszett, de ez a mi napunk volt, így mi döntöttünk. A válasz az volt, h az egész családot (Anyósom Apósom, Sógor stb) meghívták a saját esküvőjükre kivéve a férjemet és engem. Vicces...Na az ilyeneken csak nevetni tudok.

45. Anka71
2009. márc. 20. 12:07

Kérdeznék én is ebben a fórumban.

Ez az oda-vissza meghívás hogy működik?

Példa: ha valaki nagyon nagy esküvőt tart, és egy csomó mindenkit meghív (pl. lányunkat is meghívták, aki el is ment a párjával). Akkor a lányunk esküvője ha csak szűk családi körben lesz, ez alapot adhat sértődésre? (mert nyilván 25 fős keretbe nem férnek már bele olyan rokoni fokozatú emberkék, pl. unokatesók, mint 150 fős keretbe).

Ezt hogy kell kezelni?

2009. márc. 20. 11:44
Hát....engem sem hívtak meg a legtöbb esküvőre:>)
2009. jan. 23. 08:43
Hát nem mennék el:)) Kivéve, ha a sajátomról van szó:)))
2009. jan. 23. 08:13

Én meghívatnám magam! :)

Megmondanám, hogy feltétlenül szeretnék jelen lenni, úgyhogy találjunk ki valami megoldást.

:)))

2009. jan. 23. 07:45
nem is mennék el
2008. dec. 30. 08:51
ha rokon, rosszul esne, de mindenben van valami jó: megmaradt a pénzed, nem kell ajándékra és mennyasszonyi táncra fizetned.
2008. szept. 26. 10:24
nemkell ajándékot venni,de nemesne jó.
2008. szept. 19. 11:04
hmhm biztos rosszul esne, de nem kell velük foglalkozni, meg az h gyeden vagy bizti közre játszott benne, nem?!
2008. szept. 19. 11:00

Nem kell elmenni...

Talán még jobban is jársz... a végén mindig úgy van...

2008. szept. 10. 07:39
Emilía!nehogy már el kezdj magyarázkodni!aki akarta az ugyis megértette a kérdésedet,aki meg akar az igy is ugy is bele tud kötni.igen mindenki maga dönti el kit hív meg az esküvőjére de ugy gondolom,ha ez a véleményed,akkor ezt normális "hangnemben" is a másik tudomására lehetne hozni,nem lehülyézni.
35. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 14. - 2752987643)
2008. szept. 9. 16:02
Ez egy kicsit gusztustalan volt!!!
34. spinneli (válaszként erre: 31. - Emilía78)
2008. szept. 9. 11:53
akkor annyi, hogy jelenleg nem dolgozol, nem voltál benne a kosárba...ennyi.
33. spinneli (válaszként erre: 26. - 2752987643)
2008. szept. 9. 11:49

Ez világos, csak a megfogalmazásod hagyot némi kívánivalót maga után.

Egyébként egyetértek, nem hívtak és kész, mindenki maga dönti el, kit szeretne élete jeles napján ott látni...nem hinném, hogy a apám/anyám gyed-en levő beosztottjával olyan szoros kapcsolat lenne, hogy meg kéne hívni.

32. Ada12 (válaszként erre: 30. - Emilía78)
2008. szept. 9. 11:44
A férjem ott volt... ezt hogy érted? Akkor amikor elmesélte a sógornőd az esküvőt? Sógornőd is ott dolgozik?
31. Emilía78 (válaszként erre: 30. - Emilía78)
2008. szept. 9. 10:57

ja és hogy ne kelljen újra elolvasni az 1-2 pontot, oda még azt is írtam, hogy gyeden vagyok. talán még annyival kiegészíteném, hogy kb. havonta bejárok agyerekekel, hozzájuk.

A főnököm lánya meg nagyon keveset járt be hozzánk addig míg én is dolgoztam, mert egy másik (tőlünk nagyon messze lévő) városba tanult, és lakott. Szóval nem volt több a kapcsolatom vele, mint a többieknek.

30. Emilía78 (válaszként erre: 26. - 2752987643)
2008. szept. 9. 10:54

Az a problémám, hogy Hoxa volt olyan drága és kedves és átváltoztatta a fórum kérdésemet!! Mert egy így hogy nem hívtak meg egy esküvőre- Te mit tennél? teljsen máskép hangzik, mintha elolvasnátok az 1.és 2. pontban lévőket amit írtam.


Mert ez nem egy esküvő volt, hanem a főnököm lányáé aki nem sokára a főnőknőm lesz mert áveszi a céget.

És az összes kolléganőm ott volt az esküvőn! és nem az egész lakodalmon, tehát a vacsorán már nem, mert oda már csak a szűk családodt hívták meg.

Az ajándék dolog nálunk úgy szokot működni, hogy közössen összedobjuk a pénzt és egy valamit veszünk a dolgozók nevében, tehát nem hiszem hogy ilyen megfontolásból nem hívtak meg hogy a gyerekekkel ne kelljen az ajánékot vásárolnom.

Amúgy a férjem ott volt, és se a férjem se én köpni-nyelni nem tudtunk, amikor a sógornőm mesélte a hírt nekünk,és az anyámról van szó nem az anyósomról.


Különben, meg hülye aki írja.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook