Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mire jó a házassági szerződés? fórum

Mire jó a házassági szerződés? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
5. Shephard (válaszként erre: 4. - Tinendo)
2006. aug. 21. 16:05
Pontosan :-)))))
4. tinendo (válaszként erre: 3. - Shephard)
2006. aug. 21. 14:54
Teljesen egyetértek veeld. Ilyen esetben , mint a tied én is ezt tenném. Ki tudja,h. mit hoz a jövő. Idővel az emberek is változnak. És lehet,h. akkor ismeri meg az ember a másikat, amikor kimutatja a foga fehérjét. És mindenből ki akar majd semmizni.
2006. aug. 21. 14:13

Szia!


Én úgy gondolom, hogy csak azoknak nem kell házassági szerződés akik ténylegesen semmivel mennek a házasságba! Ha már valamelyik félnek van egy kis vagyona, vagy csak egy autó, akkor már mindenképpen célszerű! A mai világban már fel kell készülni a legrosszabbra is, meg aztán ha felszáll a rózsaszín köd a felek szeme elől olyan dolgokra is képes a másik, amiket előtte el sem képzeltünk róla! (Ez tapasztalat, no nem az enyém, az édesanyámé.)

Nekem 1,5 éve van egy nagy házam, és egy autóm, úgyhogy nálam ez nem kérdés, ha egyszer férjhez megyek házassági szerződés nélkül nem lesz esküvő!!! Mondhat rám bárki bármit, de azt gondolom, hogy ilyen esetekben előre kell gondolni 5-10 évet, a mai világban már nem nagyon vannak holtig tartó házasságok, és akkor mi lesz a nővel, mondjuk 2 gyerekkel??? Nem mindegy hogy honnan kell újraépíteni az életét!


Bocsi amiért csak a női oldalt írtam le, de mivel nő vagyok így ezek foglalkoztatnak :-))


Nekem ez a véleményem :-)))

2006. aug. 21. 13:49

Én még nem vagyok házas. De hamarosan meglesz az esküvőnk. Mi nem fogunk kötni házassági szerződést. Hogy miért nem? Mert nem állunk úgy anyagilag,h. lenne értelme. Ha esetleg válásra kerül majd sor valamikor, szerintem simán meg fogunk tudni egyezni az anyagiakról.

te hogy vélekezdsz erről a témáról? Szerinted is csak a gazdagoknak kell leginkább házassági szerződést kötni?

2006. aug. 19. 13:28
A gyerek az enyém! Meg a lakás fele! És a bankbetét is! Válófélben lévő házastársak esnek így egymás torkának. Pedig a vita megelőzhető házassági szerződéssel. De milyen kapcsolat az, amelyikben előre lefektetik, mi a teendő válás esetén?

Manapság, ha az ember házassági szerződésről hall, leginkább azok a botrányos bírósági ügyek jutnak eszébe, amelyek arról szólnak: hollywoodi sztárok válás esetén hogy nem tudják elosztani dollármillióikat. Ilyenkor aztán – a nemzetközi bulvársajtó legnagyobb örömére – ügyvédeik nemritkán népes csapata által megtámogatva egymásnak ugranak.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook