Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valaki telefonon szám nélkül zaklat, mit lehet tenni? fórum

Ha valaki telefonon szám nélkül zaklat, mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)

1 2
48. winny (válaszként erre: 45. - Falkenbach)
2010. dec. 17. 18:52
Ez jó:-D
2010. szept. 20. 15:27
Hi! Engem vmi Privát nevű gazember hívogat szám nélkül, általában az éjszaka közepén. Felveszem nem szól bele senki(csak 1x vettem fel), ha kinyomom újra hív, már ki kell kapcsoljam a telefont, mert nem hagyja abba. Mást is hívogat ez?
2009. máj. 8. 17:10
Sziasztok a napokban kb.1 héten kersztül hivogatot valaki,hozzáteszem szám nülkül.Felvetem nem szólt bele,ez igy ment párszor.Bementem a szolgátatóhoz mit lehet tenni ilyenkor.Azt a tanácsot kaptam állitsam átt a telcsimet,korlározott hivásokra.Igaz hogy 10 nevet lehet beütni de aki fontos az bennt van.Ha olyan hív azt meg vissza hivom.Igy sikerült lekoptatnom,mert kisem csöng és már is foglaltat jelez a vonal.Gondolom megunta és feladta.Bárki számnélkül hiv nem jár sikerel.
45. falkenbach (válaszként erre: 44. - 5e48d37001)
2009. máj. 8. 16:59

Ilyenkor lenne kedvem egy 48-as vizes tornacipővel képen vágni azt aki ezt csinálja. :)


A telefonon megkeresem ezt a funkciót, és beállítom. Köszi mégegyszer!


Üdv.:


F.

44. 5e48d37001 (válaszként erre: 43. - Falkenbach)
2009. máj. 8. 16:51

Az Én telefonom is nokia volt anno.De már nem emlékszem,hogy állítottam be:(

Úgy látszik annál a cégnél erre képezik ki a biztosítási tanácsadókat.Elég bosszantó.

43. falkenbach (válaszként erre: 42. - 5e48d37001)
2009. máj. 8. 16:49

Hello!


Engem is az általad említett cég hívogatott. Lehet olyat beállítani a telefonon, hogy csak többszöri csörgésnél jelezze a hívást? E51-es Nokiám van, nem láttam benne ilyen funkciót, de megnézem, köszi a tippet!


Üdv.:


F.

2009. máj. 8. 15:00
Kb 3 éve engem is hívogattak az Aegon önkéntestől.Természetesen szám nélkül.Én a végén azt csináltam,hogy lenyomtam azonnal már annál a szónál,hogy Aegon.Ja és engem is csörgetett,beállítottam a telefont,hogy csak a töbszöri kincsengésnél mlehessen hallani a csörgést.Én felhívtam Őket és közöltem,hogy legyenek szívesek ne hívogatni,mert úgyis megszüntetem a nyugdíjpénztári tagságomat.Ezután abbamaradt a dolog.
41. christine81 (válaszként erre: 39. - Falkenbach)
2009. máj. 8. 14:11
Szia!Esetleg nem az Évgyűrűk-töl hivogatnak?:-)))
2009. máj. 8. 13:44

nekem nem túl rég volt olyan esetem, hogy este hívott valaki számmal, de nem ismertem. nem volt időm felvenni, így visszahívtam, hogy ki volt, mit akart. azt mondta a hölgy, hogy ez egy szálloda és nem tudja ki hívott. ez így ment egy pár este, és újra visszahívtam, lekiabáltam a hölgyikét (szegény), aztán csak hívtak, majd a férjem elküldte őket a .... azóta semmi.

nem pont témába illő, de idegesített, és ha valakinek volt hasonló, várom jelentkezését....

2009. máj. 8. 12:17

Tisztelt fórumozó társaim!


Egy érdekes dologgal kapcsolatban írok. Kb. 2 hónappal ezelőtt felhívtak az egyik nyugdíjbiztosítótól (direkt nem csinálok nekik reklámot), hogy a válság miatt az lenne nekem a legjobb, ha átiratkoznék hozzájuk. Persze a hívás rejtett számról jött. Közöltem, hogy nem érdekel a dolog. Persze mondták, hogy majd még hívnak, és gondoljam meg magam. Mondtam hogy nem fogom, de akkor is hívtak. Ismét rejtett számról. Ez így ment kb. még 4 alkalommal. Most ott tartunk, hogy valaki minden héten egyszer megcsörget rejtett számról, és ahogy megfigyeltem mindig pénteken, és nagyjából azonos időben. Felvenni sincs időm, mert max. egy vagy két csörgés, és kész. Én úgy gondolom, még mindig a nyugdíjpénztár lehet a dolog mögött. Lehetséges, hogy felvettek egy rendszerbe, amely rendszer automatikusan felhív?

(Gondolom jutalékos rendszerben dolgoznak a nyp-nál, és mindenképp szeretnének megfűzni).

Az a baj, hogy nem tudom bizonyítani, csak sejtem, mert előtte soha nem kerestek rejtett számról, és senki nincs is, aki szórakozna velem, magyarul nincs rosszakaróm.


A dolog annyira nem zavaró, mert egy héten egyszer van, de akkor is...


Valakinek van hasonló tapasztalata?


Köszönettel:


F.

38. danama
2009. ápr. 5. 09:41
ne vedd fel, illetve engem is zaklatott egy hülye kisgyerek, nem vettem fel, illetve amikor a férjem itthon volt ő vette fel a telefonomat, a kis hülye gyerek meg úgy megilletődőtt, hogy pasi vette fel, hogy azóta sem telefonált
2009. ápr. 5. 09:13
Semmit.
2009. febr. 26. 13:30
Ne vedd föl a telefont. Előbb-utóbb megunja és abbahagyja. Más megoldás nincs. Legfeljebb lecseréled a számodat, az meg macerás, ha már mindenki ezt ismeri.
2009. febr. 26. 08:51
Általában a telefon kiírja, hogy ismeretlen v. szám nélküli. Nem szoktam felvenni.
34. mornie
2008. nov. 29. 16:58
vedd fel mindig, de ne szólj bele, így mindig ő fizet, és megunja
2008. nov. 29. 12:25
jelentsd feL!!
2008. nov. 19. 18:39
Én sosem veszem fel az idegen v tiltott számról jövő hívásokat, egyszerűen úgy vagyok vele, h nincs benne a telómban, akkor nem ismerős. De mivel most állást keresek, így muszáj, mert valószínű, h azzal kapcs-ban keresnek.
2008. nov. 19. 17:53
Szerintem ne vedd fel.Ismerőseid számát úgyis kiírja.Feltéve ha mobilról van szó.Vezetékes már nehezebb ügy.Egy időbe nekem is volt,hogyha felvettem letette.De megszünt.Biztos megunta az illető.
30. Yulcsy
2008. nov. 18. 20:29
Engem mindig megtalálnak a biztosítási ügynökök.A múltkor kiderült, hogy az ügyfeleket számítógép hívja és amikorra felvettem, a gép letette.(persze rejtett számmal).Gondolom megnézték, hogy melyik szám él.Nem tudom pontosan miért gép hív,de iszonyatosan idegesítő volt.Végül egy hölgy hívott fel akinek elmagyaráztam,hogy nem szeretném ha többször zaklatnának.Azóta nem hívtak.:)
2008. nov. 18. 16:13
számcsere
28. Sirga
2008. szept. 26. 10:02
Régebben engem is hívogatott egy pasi. Fogalmam sincs, ki volt. Nem titkosította le a számát, ettől függetlenül biztos vagyok benne, hogy nem ismerem! Igaz, 1-1 hívása között elég hosszú idő, volt, hogy fél év is eltelt. Egyszer - amikor már sokadszor csörgetett meg, megkértem a páromat: hívja vissza, és mondja azt neki, hogy ez az ő száma! Megtette. Azóta nem hívott. :)
2008. szept. 23. 00:55
Engem is zaklattak régebben. De én bizony mindig felvettem és nem hallgattam bele. Remélem jó sok pénze elment a kis szemétnek...
2008. szept. 16. 09:56
Nem igen tudsz tenni semmit szerintem(tapasztalat).Kérj meg minden ismerősöd ne rejtse el számát ha téged hív,egyébként meg ne vedd fel.Én másfél évig voltam így eltelt négy év és még mindig megrettenek ha rejtett számon hívnak.
25. fbe484eca1 (válaszként erre: 22. - Mothertiger)
2008. szept. 15. 21:52
Ha netán újra a hangpostával próbálkozna, kapcsoltasd ki a szolgáltatódnála hangpostát,így keresztbe tudsz neki tenni vmelyest..
2008. szept. 10. 10:58
Köszike a válaszokat,elgondolkodtatóak.
2008. szept. 10. 10:18

Bemásolom a levelet, amit írt a nyomozó nekem.


"Valóban bűncselekmény, ha rendszeresen és azért, hogy a rendes életviteledbe beavatkozzon távközlési eszköz útján vesz fel veled kapcsolatot.

Itt fontos, hogy többször, viszonylag rövid időközönként tegye, legyen is kontakt ne csak megcsörgessen és mielőtt felvennéd leteszi. Az a baj, hogy nincs kialakult gyakorlata, de sajnos bizonyítani kell, hogy a céja az, hogy a rendes életviteledben ezzel beavatkozzon, megzavarja azt.

Fel kell jelenteni. Konkrét időpontokat kell írnod, lekérik a bejövő híváslistádat, megállapítják ki hívott azokban az időpontokban és ha megállapítható, hogy ki használja az adott telót, akkor bíróság elé is kerülhet. Sajnos a mai Mo.-n nem igazságszolgáltatás van, hanem jogszolgáltatás, ezért nem bízom abban, hogy rendes elrettentő büntetést kapna. Annyira jó egy eljárás csak, hogy basztatják a hatóságok."

2008. szept. 10. 10:13

Barbara, akkor én nem is mondok semmit, nekem már nem jelentkezett az ominózus hangpostaüzenete után...


De legalább megtudtam, hogy mit akar... Hogy rohadjon meg.:(((


Sajnos ha nincs kommunikáció, csak az van, hogy csenget és kész, akkor tényleg nem tudnak mit csinálni. Ezt mondta nekem a nyomozó ismerősöm is. A rendőrségen kérni fogják, hogy készíts feljegyzéseket, hogy írd fel mikor van a hívás pontosan. De ha nem is várja meg, hogy felvedd, bizony tényleg nem foglalkoznak vele...:(((

21. a7baea197d (válaszként erre: 20. - Barbara8854)
2008. szept. 10. 10:13
Hangysúlyozom: 2008. januárjától bűncselekmény!!!!!!! Ha feljelentést teszel, a rendőrségnek kötelessége eljárást indítani! SZEMÉLYESEN kell lefáradni a területi kapitányságra, és feljelentést kell tenni. Jegyzőkönyv...stb.... És figyelik a bejövő hívásokat, a zaklatót lenyomozzák, a többi már sejthető...
2008. szept. 10. 08:05
Sziasztok!És akkor mi van,ha valakit 3éve zaklatnak,úgy hogy az illető már többszőr számot cserélt,de még ugyanúgy hívogatják rejtve,a nap bármely időpontjába és persze csak annyi ideig h kicsörög tehát kb cseng és leteszi?A rendőrség válasza...: ha nem fenyegetőznek,stb.. ez akkor nem zaklatás...
19. mese
2008. szept. 9. 13:51
Fel kell jelenteni a rendőrségen, ott utánna tudnak nyomozni a számnak, és kész.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook