Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Atkins diéta - Az 1. fázis engedélyezett ételei fórum

Atkins diéta - Az 1. fázis engedélyezett ételei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Atkins diéta - Az 1. fázis engedélyezett ételei

23. one euro (válaszként erre: 9. - 4726e582cf)
2012. febr. 14. 12:09
Tényleg ???Ez nem lenne rossz :)))
2009. márc. 25. 16:09
sziasztok!én is a napokban akarom elkezdeni mert már 100kg felett vagyok 180cm.régóta meg van az atkins könyv,de soha nem vágtam még bele.a vérnyomásom is 180körüli. sajnos sok kenyeret,rizst, tésztát,krumplit eszem.csak sikerül valahogy elindulni az uton.majd irok hogyan megy.
2007. szept. 19. 19:12

Én az Atkinssal fogyok, immáron 6. hete.

Nekem nagyon bevált!

2007. szept. 19. 19:12
Hát akkor hajrá mindenkinek!!!
19. dobos
2007. szept. 19. 17:30
Elolvastam Atkins diéta 1.fázisú ételeit,mit mondjak nagyon megtetszett.Utána fogok még olvasni én most hallotta erről először.Fogyókúrázom én is, eredmény is van már.
2007. szept. 12. 13:43
keress rá a keresőbe hogy atkins és kidob egy csomó cikket, ott van az a cikk is hogy mit lehet enni az első fázisban :)
2007. szept. 12. 13:31

Sziasztok!

Èn még teljesen új vagyok.:)Szeretném elkezdeni az Atkins diétát és szeretném megtudni,hogy az elsö két héten mi az,amit tutira ehetek és mi az amit egyáltalán nem.Van valahol egy ilyen lista?Köszönöm elöre is a segitségeteket.

16. 4726e582cf (válaszként erre: 15. - Lzsazsa)
2007. aug. 23. 09:55

a lecsó... sok benne a paradicsom :(((, igazándiból egy keveset biztos ehetsz, de akkor a többi kajából kell elvonni :((. nem tudom megéri-e egyáltalán.


hagyományos lecsóra gondoltam, nem a tarhonyásra, nem a rácpaprikásra (ez a tojásos változat), nem a rizsesre.


régen csináltam olyat, hogy egy kanálnyival leöntöttem a húst, amit ettem így lecsósszelet lett belőle :)

15. lzsazsa (válaszként erre: 6. - Sarkanylany)
2007. aug. 23. 08:16

Akkor ez igaz a 20g-os receptek?

Pl.Én nagyon leveses vagyok,húslevest lehet enni,vagy pl.lecsót?

2007. aug. 23. 07:53
Köszönöm a sok receptet :)
2007. aug. 22. 21:06
Én nagyon oda vagyok a kávé ízéért. Most meg, hogy atkins alatt tejszínhabozok, ez egy luxus. Szóval ezért is ragaszkodom hozzá. Megnyugtat és nem érzem azt, hogy megfosztanak vmitől a diéta alatt... lelki mankó is :)
12. Icus (válaszként erre: 8. - Sarkanylany)
2007. aug. 22. 18:09
Ez szerintem azért van, mert egy jó tíz éve fut ez a hét napos diéta (Atkins-előd)Amiben az van, hogy reggel iszol egy pohár kávét, utána meg hús salátávál.
11. 4726e582cf (válaszként erre: 10. - Sarkanylany)
2007. aug. 22. 16:50
öregszünk :((, majd beszámolok, ha több hét van mögöttem :)
2007. aug. 22. 16:18
érdekes mert nekem sem kellett 2-3 hét után, de vmiért már manapság nem érzem azt a nagy kicsattanó energiát :(
9. 4726e582cf (válaszként erre: 8. - Sarkanylany)
2007. aug. 22. 15:15
Én is iszom, nem bírok felébredni nélküle, majd pár hét múlva már nem kell, ez tapasztalat :)
2007. aug. 22. 14:56
Nem igazán tudom én sem, de vmi olyasmit írtak, hogy a koffein a vércukrot bezavarja így éhes leszel tőle. Én iszom kávé ness, de tejszínhabbal. A legtöbben akik atkinseznek itt, mind iszik kávét...
7. Icus
2007. aug. 22. 14:47
Mi az, hogy a koffein instabillá teszi a cukrot?
2007. aug. 22. 14:32

Hétfő:

R: 2 tojásos rántotta; 2 vélókony szelet trappista sajt

E: 150g zöldsaláta, grillezett borjúszelet

V:csmell főzve és fűszerezve, 150g zöld saláta, 5 olivabogyó, 3-5 dkg feta

Nass: 8 dkg sonka


Kedd:

R:sonka tormakrémmel, 50 g nyers ubi, 2 szelet pari

E:grillcsire egész combja, 1/2 csésze ubi, 1 teáscsésze z. saláta fűszeres olivaolajjal

V: vajban sült pulykamell, csikerkegomával(4-5 fej), 1 teáscsésze z saláta és olivaolaj

Nass:8 dkg ch szegény sajt


Szerda:

R:Tonhalkrém(majonéz, tonhal cukormentes, 1/2 citromleve, 100 g zöldsaláta)

E:pulykafasírt(20 dkg hús, 1 tojás,fűszer és olajban sütni)+ 50g ubi,2 koktélpari,100g zsaláta,50 g sajt + olivaolajjal összedolgozva

V:sült csmell, 100 g zöldsaláta + 2 ek tejföl

Nass:50g sonka,10 szem olivabogyó


Csütörtök:

R:2 tojásos rántotta+reszelt sajt

E:cézársali

V:pulyka nyárson, 4-5 gombafej, 100g brokkoli párolva,100 g zöldsali olivaolajjal

Nass: majonézes sonka 3 szelet


Péntek:

R:2 sz pari, 80 g sonka,50 g kemény sajt

E: sült tengeri hal, görögsali paradicsom nélkül

V: 1/4 grillcsirke,100 g zsaláta kevés majonézzel

Nass: 30 g kemény sajt piritott sonkával


Szombat:

R: hideg sült pulyka, kevés tejföl, 100 g saláta,4g reszelt sajt

E: levesben főtt szárnyas, tormakrém,100 g brokkoli, karfiol,100 g zsaláta

V: sült hal+100 g saláta +2 koktélpari+olivaolaj

Nass:50 g sonka


Vasárnap:

R: 80 g sült sonka,50 g sajt,50 g ubi

E:spenótkrém(100 g nyers spenót+2 kanál tejszín), grillezett marha

V: tengeri hal 2 szelet, 200 g sali+majonéz, 5 olivabogyó, 50 g ubi

Nass: 30 g kemény sajt


a másik hét ennek a variációja, csak a nassban bele tett ilyet:

pl:

1 főtt tojás+50 g sonka

8 szem olivabogyó

1 főtt tojás+5 szem olivabogyó


Van 40 g-os hét is, de még senki sem tart ott, így most nem fáradozom vele.

Szerintem egész jó

Kicsit furcsállom a sok sajtot. Bár most itt a zöldségi elég sok. Talán ez fontos is, hogy együk.


Jó étvágyat mindenkinek hozzá. Remélem segítségetekre van.

2007. aug. 22. 14:30
Egy teniszlabdányinak számit egy csésze...
4. sarkanylany (válaszként erre: 3. - Lzsazsa)
2007. aug. 22. 14:29

Szia


Itt is van egy táblázat, de 500 Ft-ért vettem egy zsebkönyvet, ami kcal és ch (szénhidrát) táblázattal is rendelkezik és ez is dr Atkinsos az alaxandra kiadótól.

Gyümölcsöt az elején egyáltalán nem lehet enni!

Különben tettem fel egy heti menüt ide ami a magyarosított atkins könyvből van!

Ha azt átolvasod, akkor látod hogy mit lehet enni...

Igazából az lenne jó, ha a könyvet olvasnád el, mert lehet, hogy amit eddig olvastál elég felületes infót adott az atkinsról... hisz pl nem tudtad, hogy gyümit nem lehet az elején enni...

Én nagyon sokat tanultam a köynvből és azért is szajkózom...

2007. aug. 22. 13:43
Ó,és még amit elfeljtettem,hogy milyen gyümölcsöket szabad enni?És vhol megtalálom a net-en a szénhidrát táblázatot?Ha igen,hol?
2007. aug. 22. 13:39

Sziasztok!


Én szeptemberben szeretném elkezdeni a fogyit,sokat olvastam már erről az aktinsről,de nem eleget.Szeretném,ha segítenétek,hogy miket ehetek,ihatok.Szerencsém van,mert nem szeretem a kávét,tehát nem kávézom.

Viszont nagyon szeretem a zöldségeket.Egy csésze sali,mennyinek felel meg,mert erről nem találtam leírást.Lehet mellé szedni vmi zsírégetőt?Heti 3-szori cardió edzés elég hozzá?Légyszí segítsetek.


Köszönöm:Zsófi

1. Hoxa
2005. okt. 20. 11:19
A listán szereplő ételeket teljesen szabadon fogyaszthatod az első fázisban. A lista elég szigorúnak tűnhet, de vedd figyelembe, hogy az első fázis nem tart örökké. Szépen lassan ki lehet bővíteni más, a későbbi fázisokban már engedélyezett gyümölcsökkel, olajos magvakkal, később majd akár a teljes kiörlésű gabonatermékekkel is. A kulcsszó a türelem és az elszántság.

Ugrás a teljes írásra: Atkins diéta - Az 1. fázis engedélyezett ételei

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook