Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az apa elutazik fel evre fórum

Ha az apa elutazik fel evre (beszélgetős fórum)


20. aesa
2010. ápr. 26. 18:54
Szerintem mindig 2 emberen múlik,hogy alakulnak a dolgok:Amikor mi megismerkedtünk párom már évek óta ausztriában élt.Majd egy évig akkor jött haza amikor csak tudott(ált.2 hetente),összeházasodtunk és mi is jöttünk vele.Nekünk nem ment egymás nélkül.De van olyan pár ahol müködik.Sok szerencsét és kitartást nektek. Judit
2009. febr. 10. 11:33
Sziasztok! Örülök, hogy találtam egy ilyen fórumot. Párom hivatásos katona, júliusban 3 éve leszünk együtt, egy éve együtt lakunk, és augusztusban indul második féléves missziójára. Igaz nekünk még nincs pici, de tervezzük, hogy amint visszajön nekiállunk a babaprojektnek, viszont a félelem nagyon bennem van, hogy helyes-e így babát vállalni, hogy az apja 2-3 évente fél évetnincs velünk. Én is alig bírtam az első missziót, 60 kiló voltma és lefogytam 10 kilót, mert nem bírtam enni... Rettenetes, és nem csak amiatt aggódok, hogyan fogja viselni a gyerek, hanem együtt hogyan fogjuk viselni. Tudom nem adtam tanácsot, de én félve de bizakodva állok még ez előtt!
2009. jan. 29. 11:46
Helló.:) A lányom 8 a fiam 6 évesek.A párom Svédországba kapott munkát egy olajfúró toronyra,2 éves szerződéssel..Havi 1x mehet szárazfölre,félévente 3 hétig lehet itthon..karácsony-nyaralás....16 millióért.........Szerintetek elengedtem???? :D Jah,és 14 éve vagyunk együtt..békességben,boldogságban..:)
17. Sz.Csirke (válaszként erre: 16. - Da5acc16b1)
2009. jan. 3. 14:12
Ez nem semmi. En biztosan nem vallalnam.
16. da5acc16b1 (válaszként erre: 1. - Sz.Csirke)
2009. jan. 3. 03:25
Van. A nagynénémnek 3 gyermeke van, és mindháromnál végig így éltek. Apuka hivatásos katona, irány fél évig Koszovó, majd jön vissza 2 hónapra, aztán megint fél év. Semmi baj, bár nem mindenki bírja, én nem bírnám. Egy félévet sem bírnék.
2009. jan. 3. 03:18
ebben az esetben nehéz tanácsot adni
14. Zsofi7
2008. szept. 10. 09:48

Hogy hol lakjatok addig,az nehez. Szerintem,ha maradtok a megszokott kornyezeteben az jobb neki,kevesebb a valtozas hirtelen az eleteben.

A legkisebb segiteseget is fogadd el,es jarjatok gyakran emberek,gyerekek koze,setalni,barhova.

Nehez lesz,de hidd el bele fogtok szokni. Lesz nap,amikor ugy erzed nem birod,de a baba erot ad majd.

13. Zsofi7
2008. szept. 10. 09:37

Az elso egy-ket hetben az elejetol fogva hianyzott neki. Ezt a viselkedesebol lehetett akkor eszrevenni. Igaz akkor meg pici volt. Kesobb,amikor elmult egy eves,mar kereste sokszor,kerdezte "apa hol van". Akkor meg hetrol hetre kevesebbszer emlegette. Igaz a repteren nem ismerte meg,nem akart az olebe menni,de hazaerkezese utani nap mar egesz nap csak apa letezett!

Nehez lesz,az biztos. De szerintem ha egy eves a baba,akkor nektek nehezebb lesz,mint neki. BEszelj neki sokszor rola,es ha hazajon ne eroltesd,lassan ujra hozza fog majd szokni!

12. Sz.Csirke (válaszként erre: 11. - Zsofi7)
2008. szept. 9. 22:51

Nem lehet konnyu nektek sem!

Mikor vetted eszre, hogy mar hianyzik neki?

11. Zsofi7
2008. szept. 9. 09:57

Szia! Nekem 20 honapos a kislanyom,es apukaja 2honapos kora ota idonkent 1-2 honapot kulfoldon tartozkodik. Az elejen meg szinte nem erzekelte a valtozast. Most viszont nagyon hianyzik neki,(okt.elsejen jon haza)rengeteget emlegeti. Mutass neki fotokat. Emlegesd gyakran. Mi mar beszelgetunk Skype-on keresztul is. Ami nagyon nagyelmeny mindharmunknak.

Kitartas nektek!

10. Sz.Csirke (válaszként erre: 8. - 372f7e7275)
2008. szept. 7. 12:11
ok, koszi, benezek!
9. Sz.Csirke (válaszként erre: 7. - 185eddbe1d)
2008. szept. 7. 12:11
2 allammal arrebb, szoval jo messzire, es nem tudom hogy egyaltalan 1x is lathatjuk-e majd.
2008. szept. 7. 12:10
ha gondolod néz be a távkapcsis fórumba...ott megértik az ottlévők az ilyen helyzetet és lehet valós tapasztalatcsere.....
2008. szept. 7. 12:07

Húúúú.... Ez nehéz helyzet. Azt hiszem, kettőtökön fog múlni, mennyire tanulja a meg Cezi, hogy Apuci messze van, de VAN és várjátok.

Az, hogy Neked marha nehéz lesz, tuti :-(

Mennyire biztos? Hova menne, milyen messze? Mennyi időnként tudna hazajönni?

6. Sz.Csirke (válaszként erre: 5. - 372f7e7275)
2008. szept. 7. 12:04
Ezek szerint nagyon nehez volt neked egyedul. Persze mindent ki lehet birni, csak kerdes hogy megeri-e. Nekem mondjuk most sincs sok segitsegem, de az a keves, az letfontossagu.
5. 372f7e7275 (válaszként erre: 4. - Sz.Csirke)
2008. szept. 7. 11:58
ezt te tudod,nekem semmi segitségem nem volt egy ujszülöttel és egy háromévessel,kibirtam és hasonlók,de megvolt a böjtje,másik fórumon már taglaltuk,depresszió és effélék....szóval neked kell eldönteni,te tudod érzed hogy te mennyire birnád....és ha lehetőség van menjetetk,hogy együttlehessetek:)
2008. szept. 7. 11:50

Dejo ezt olvasni, nagyon megnyugtat, hogy nalatok ez igy mukodott. Olyan kicsi lesz meg, hogy szinte biztosra vettem, hogy nem fog emlekezni fel ev utan.


Az is egy nagy dilemma, hogy hol lakjunk. Ha apanak lejar a fel eve, akkor akkor mi fogunk oda koltozni. Addig viszont maradjunk ahol vagyunk, vagy menjunk a szuleimhez? Nem konnyu, mert egyedul egyreszt en iszonyat felos vagyok, masreszt a picivel nem lenne semmi segitsegem. A szuleimet viszont nem szivesen terhelnem magunkkal, bar felajanlottak.

2008. szept. 7. 07:16

Ha elmondod neki hogy apa dolgozik,hiába kicsi még,ha sokat beszélsz róla neki,nézeggettek képeket,ha te telefonálsz vele odatartod az ő füléhez is és hasonlók,átvészelhető az időszak...ilyen kihagyás nekünk nem voilt,ennyire hosszú,de sokkal kisdebb korátol,születésétöl kezdve távol volt havonta az apuja a gyereknek...volt amikor kellett egy két nap mikor hazajött,de ahogy nőtt a lúrkó egyre kevesebb...

apa meg azért ha hazajön ne első nap kezdje bevezetni újra a szabályait,az első napokban csak simán örüljenek egymásnak:))

2008. szept. 7. 07:13
Szerintem nem lesz semmi baj,bár gyerek válogatja!Az én volt párom,gyermekem apja 7 évig dolgozott külföldön,már akkor is mikor megszületett a lányunk!Igaz,ő 2-3 havonta pár napra hazajött,de nem volt soha probléma a gyerek miatt!Megismerte,szerette...stb!Szerintem ne aggódj,beszélj sokat az apukájáról,nézzetek fotókat,és akkor minden rendben lesz!!Kitartás!!
2008. szept. 7. 04:04

Sziasztok!


A paromnak valoszinuleg el kell utaznia fel evre, valamikor jovo ev elejen. Kislanyunk meg nem lesz 1 eves. Szerintetek hogy fogja viselni? Rengeteg kerdes merul fel bennem ezzel kapcsolatban.

Fog neki hianyozni az apukaja?

Megismeri majd ha visszajon?

Mennyire fogja elfogadni apukajanak, illetve milyen lesz koztuk a kapcsolat?

Mivel a parommal igen kulonbozo nevelesi elveket kepviselunk, hogy fog hozzaallni a gyerek a hirtelen jott valtozashoz, mikor apa hazajon? (mert biztos hirtelen tobb szabaly lesz az eleteben)

Ti mit gondoltok, illetve van valakinek ilyen jellegu tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook