Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Új házat szeretnénk venni csak emésztős, nem csatornázott.Nagy gond ez?Drágább?Tapasztalatokat várok... fórum

Új házat szeretnénk venni csak emésztős, nem csatornázott.Nagy gond ez?Drágább?Tapasztalatokat várok... (tudásbázis kérdés)


19. d@nu (válaszként erre: 17. - 8958d9809d)
2008. szept. 11. 15:11
Gratulálok hozzá, örüljetek neki és szeressetek benne lakni! :)
2008. szept. 11. 14:24
Minden hozzászólást köszönök :) Emő
2008. szept. 11. 14:22
Megvettük a házat!csatornázott igaz,de gyönyörű :)))
2008. szept. 11. 02:54
Igazi és általában megnyugtató választ akkor kaphatsz, ha megnézed az önkormányzatnál a közép-és hosszútávú terveket a településsel kapcsolatban. Egyébként nincs nagy jelentősége a dolognak, mert az emésztős rendszer sem kerül többe mint a csatornázott, sőt az utóbbi az állandó inflációs áremelkedések miatt hosszabb távon sokkal drágább,
15. d@nu (válaszként erre: 14. - 8958d9809d)
2008. szept. 8. 06:29
Én a helyedben utánajárnék az önkormányzatnál, hogy tervezik-e ott a csatornázást, mennyibe fog kerülni, mi várható.
2008. szept. 8. 03:29
Vagy lehet h mégsem,Szigetszentmiklósról lenne szó,a buckai részen (tudomásom szerint)nincs csatornáva ,ezért "olcsóbbak" az új házak,ahol viszont van csatorna ott 5-6 Mft-al drágábbak,azt viszont nm bírnánk fizetni :(( lesz valahogy :( Várok azért még hozzászólásokat,tapasztalatokat.
2008. szept. 7. 14:01
Sziasztok,köszönöm a segítséget,szerintem keresünk olyan házat ami már csatornázott........egyszerűbb így...
12. 372f7e7275 (válaszként erre: 11. - D@nu)
2008. szept. 7. 08:17
bevallom mi fogalmam nincs meddig fizetjük,de biztosan tovább...majd elő is ásom a szerződést kíváncsi lettem
11. d@nu (válaszként erre: 9. - 372f7e7275)
2008. szept. 7. 08:10
Ez még egész jó, mi kb. 1600at fizetünk havonta, 8 vagy 10 évig, már nem is emlékszem. Mi akkor "léptünk be", amikor indult ez az egész - aztán hogy most mennyit fizetnek az új belépők, arról fogalmam sincs.
2008. szept. 7. 07:58
szóval szerintem ezzel kapcsolatban érdemes elmennei az önkorményzathoz mindenkép tájékozódni
2008. szept. 7. 07:57

nekünk úgy volt hogy volt egy határidő amin belül be kellett lépni a viziközműtársulatba és akkor fizetheted havi kb 900ftos részletekben,ami annyira azért nem megterhelő egy háztartásnak....ha beléptél akkor te döntöd el bevezettetetd vagy sem,de ezt fizetned kell,ha nem vezetted be akkor a talajterhelési adót is....



ha valaki nem lépett be határidőig a viziközműbe akkor jött a 100ezer ft amit igaz megadnak részletre de akkor is sok....ha nem fizeted ezt jelzálogként ráteszi az ingatlanra az önkormányzat...akkor is ha a régi tulaj nem lépett be és te menet közben vetted vagy örökölted a házat....

8. d@nu (válaszként erre: 7. - 372f7e7275)
2008. szept. 7. 07:54

Nálunk ráterhelik a házakra, azaz kötelező a csatornát befizetni. Aztán, hogy telken belül beviszed-e és fizeted-e végül a szennyvízdíjat, az már választás kérdése.


Szóval szerintem is mindenképpen utána kell nézni, hogy milyen lehetőségek vannak és így dönteni. :)

7. 372f7e7275 (válaszként erre: 5. - D@nu)
2008. szept. 7. 07:09

tényleg ezt is meg kell kérdezni mert nem kevés a talajterhelési díj sem,majd elfelejtettem....



szóval ha van akkor olcsóbb rácsatlakozni szerintem....persze kivétel ha eztán jönnek csak a környékre mert vannak ilyen helyek,sok az országban....abban az esetben nem drágább szerintem

2008. szept. 7. 07:08
és nagyon nem mindegy hogy az egész környék nem csatornázott e mert akkor nincs gond,vagy van csatorna arra csak ebben a házban nem csináltatták meg...ebben az esetben menj be aha van helyíben viziközmmű társulat vagy ha nincs az önkormányzathoz,és érdeklődd meg mire számithatsz....nálunk van csatorna és aki nem csináltatta meg eddig idén kiszámláztak 10ezer ft hozzájárulást....
5. d@nu (válaszként erre: 2. - Pepe 08)
2008. szept. 7. 07:06

Talajterhelési díjat kell fizetni - legalábbis felénk - annak, akinek emésztője van. Emellé a szennyvízszállítás és lehet számolgatni...

Ha van az utcában szennyvízcső, akkor rá lehet csatlakozni.

2008. szept. 7. 07:06
attol függ milyen időként kell az emésztőt szippantani...volt olyan utcabeli aki havonta hivta őket és alig várta hogy ideérjen a csatornázás.....ahol kibir egy normális időt a dolog,ott nem gond sokan laknak ilyen házban...nézd meg könnyen meg lehet e közeliteni a szippantóskocsival az emésztőt,és érdeklődd meg milyen közönként hivták őket
3. be52089f0e (válaszként erre: 2. - Pepe 08)
2008. szept. 7. 06:47
Addig oké, hogy nem kell a kimenő vízért fizetned, de a szippantás se olyan olcsó és azért az macerával is jár.
2008. szept. 7. 05:09
Szerintem egyáltalán nem baj, ha csatornázott. Anyagilag még jobban is jársz, mert csak a bejövő víz után kell fizetned, míg a csatornázottnál a be-, és kijövő víz után is kell fizetned. Az emésztő "kiszippantása" pedig nem kerül olyan sokba.
2008. szept. 7. 01:02
Új házat szeretnénk venni csak emésztős, nem csatornázott.Nagy gond ez?Drágább?Tapasztalatokat várok...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook