Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mitől fogyott le Csala Zsuzsa? - Avagy a Natúr Varázs tea fórum

Mitől fogyott le Csala Zsuzsa? - Avagy a Natúr Varázs tea (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mitől fogyott le Csala Zsuzsa? - Avagy a Natúr Varázs tea

2006. szept. 17. 13:58

Sziasztok

September 7 óta iszom a Natúr Varázs teát. Eddig még persze egy dekát sem fogytam

Tegnap este már kihagytam a teát, mert nagyon gyengének éreztem magam és erősen szédültem

Tapasztalt már ilyet valaki? Lehet, az a baj, hogy kevés folyadékot ittam, messze volt a 1.5 litertől? Miután 4-5x is mennem kellett a legkisebbe, esetleg nagyon kihajtotta a folyadékot is? Mindenesetre most várok pár napot, aztán elkezdem ismét a teát, de figyelni fogok a folyadékbevitelre is.

Szép hétvégét Mindenkinek

2006. szept. 17. 13:50
Sziasztok.Ha tudtok segítsetek írjátok merg lehet e többször is inni a teát?Én 6 napja iszom de csak este Ha lesz eredmény megírom.
2006. szept. 17. 12:42

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, már én is majdnem mindent kipróbáltam. amitől fogyni lehet. Mindegyiktl híztam kb. 10 kilót, úgyhogy gondolhatjátok, milyen kövér vagyok. Mostanra feladtam, de ezt a teát még kipróbálom. Sikerült is vennem a Gy..i H....ria bolrban 2400 magyar pénzért. A húgom gyógyszerész, azt mondta, ennyiért egy zsákkal kever be. De nem is ez a lényeg, ha használ, akkor nem drága. Csak a kövér nők hiszékenységéből már igen sokan meggazdagodtak.

Szóval én két napja iszom a teát, de eddig a világon semmilyen hatása nem volt rám. Van aki emelt adagban issza?

2006. szept. 16. 22:15
Nekem is pont parlagfű és feketeüröm allergiám van. Jól megijesztettetek, mert nem szeretném, hogy ennél is rosszabbul legyek. Figyelni fogok, köszi! Ami a teát illeti attól abszolute nem félek, hogy valami bajom lenne tőle. Az összetevőknél semelyik alkotó nincs túlsúlyban, kivétel talán a lenmag, tehát úgy gondolom nagy szélsőségre nem kell számítanom. Egyébként ahogy olvasom a bolti tea sokaknál fájdalmas és borzalmas hasmenést okoz, másokat pedig rendbe hoz. Tehát, ha úgy veszed a kész tea sem egyformán hat az emberekre. De azért be akarok szerezni egy originál natur varázs-t is.
2006. szept. 16. 18:28
Még valami...most volt itt édesanyám, érdeklődött ő is a tea és a hatása felől. Elővettem a dobozban található tájékoztatót és azon már nem GYNKJ, hanem GYNKI szerepel. Valószínűleg a "J" egyszerű nyomdahiba lehetett. Az én teám már az új dobozba volt csomagolva. (t.i. a teát azért nem lehetett kapni egy ideig, mert a forgalmazónak nem volt elég doboza :D)
130. Szeszipuszi (válaszként erre: 129. - Jrolly)
2006. szept. 16. 18:04

Sziasztok!

Rolly! Nekem is parlagfű és fekete üröm allergiám van, de eddig nem vettem észre, hogy erősödött volna. Te is ezt a teát ittad, vagy valami másfajtát? És mennyi ideig?

Egyébként gyógynövényboltban vettem én is, legalább egy hetet vártam rá. Előzőleg Miskolcon több patikában és herbáriás boltban is érdeklődtem: majd mindenhol ismerték, de készletük nem volt. Nem hiszem, hogy ha ez nem egy bevizsgált és elfogadott termék lenne, akkor a patikák foglalkoznának az értékesítésével. Ráadásul nem a megugró kereslet miatt rendelték, több helyen már korábban is forgalomban volt. Egyszerűen, amíg nem került a köztudatba, csak néhányan választották épp ezt a sok más hasonló termék közül.

129. Jrolly (válaszként erre: 127. - Annamarie)
2006. szept. 16. 12:24

Szia!

A gyógyszertárakban a gyógyszerészek is összeállítanak bizonyos keverékeket. De a gyógyszerészek magasan képzett tanult emberek, akiknek ez a hivatásuk, megfelelő képesítéssel rendelkeznek. Én nem biztos, hogy meginnám azt a gyógyteát, amit egy gyógynövényboltban lévő eladó állít össze, mivel éppen a miatt, hogy honnan tudja az arányokat és az esetleges kölcsönhatásokat? (Ez nem lebecsmérlés akart lenni)

A fórumozásba is azért kezdtem bele, mivel én is fogyasztó vagyok illetve voltam. (Sajnálatos módon a parlagfű allergiámat „fel*zta”) Ekkor kezdtem el foglakozni az összetevőkkel. Ezek hatása egytől – egyig elősegítik az esetleges fogyást, (vizelethajtó, anyagcsere-gyorsító, májvédő, puffadáscsökkentő hatás stb) De itt újra visszatértünk a kezdeti problémára…

Milyen arányban? Milyen hatással? Stb…

A bevizsgálásnak azért is van fontossága, mert igazolja, hogy az általunk fogyasztott tea gyógyhatású termék-e, vagy „csak egyszerű élelmiszer” Illetve a legfontosabb, hogy nem tartalmazz semmiféle szennyező anyagot!!!

128. Póni
2006. szept. 16. 09:54
Szerintem jó a tea nálam teszi a hatását.
127. Annamarie (válaszként erre: 125. - Jrolly)
2006. szept. 15. 15:13
Szia Jrolly! Csak annyit fűznék az elhangzottakhoz, hogy ma egy Herbária szaküzletben az eladó összeállította nekem a teakeveréket. Mivel a natúr varázs hetek óta nincs itt Pesten. Persze elgondolkodtató az egész. Ugye ő honnan tudja az arányokat..stb. Mivel foglalkoztam egy keveset gyógynövényekkel, így tudom, hogy amit összekészített, valóban a fogyókúrát elősegítő és méregtelenítő füvek. Adott hozzá egy fénymásolt ismertetőt is... Nos szerinted, csak egy leleményes eladóval volt dolgom, vagy ők tudják a tényleges összetevőket, arányokat?
126. monee1
2006. szept. 15. 14:47

Sziasztok !


Én 9napja iszom a teát, és mérlegre ugyan nem álltam, de a hasam az szépen megy le.Hozzá teszem, én oda vok hízékony:(

Én szeretném inni napközben is, csak nem tudom h nem ártok-e magamnak ezzel.Mert ha csak a hashajtó hatása miatt ajánlották az esti fogyasztást,akkor az nem probléma...(gyesen vagyok)

Tud valaki segíteni ebben???

125. Jrolly
2006. szept. 14. 20:47

Sziasztok!


Látom sikerült egy pár embert felbolydítanom, pedig lelkem legyen rajta nem ez volt a szándékom. Csak szeretnék tisztán látni, mint oly sok ember. Egyéb iránt szerény személyem sem az "ellentábor" harcosa, csak egy "előrelátó ember" - persze, csak ha nem tűnik nagyképűségnek.


Több gyógynövénytartalmú terméket kell először is megkülönböztetnünk annak alapján, hogy a forgalmazó mely hatóságnál engedélyezte a termék forgalomba hozatalát. Az étrendi kiegészítőket az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézetnél kell (OÉTI) engedélyeztetni, ahol azonban nem vizsgálják azt, hogy a termékhez felhasznált gyógynövények valóban alkalmasak-e a feltüntetett hatás kiváltására. Az ellenőrzés során csupán az egészségre való ártalmasságot vizsgálják. Sok forgalmazó és gyártó így kerüli ki a komolyabb engedélyeztetést, és a terméket, pl. élvezeti teaként hozza forgalomba. Ez esetben a termék elnevezése még csak nem is sugallhatja, hogy a termék valamely betegség legyőzésére alkalmas lehet. Ilyenkor a terméken ún. OÉTI szám szerepel.


A gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítményeket az Országos Gyógyszerészeti Intézet (OGYI) veszi nyilvántartásba, és engedélyezi a termék kereskedelemben vagy a gyógyszertárakban történő forgalmazását. Az engedélyeztetés során nem csak a termék ártalmatlanságát, és az állandó minőségét ellenőrzik, illetve, hogy a megállapított hatás tudományosan bizonyított-e.

A termékek egy másik körét a gyógynövények, illóolajok képviselik, melyeket a Gyógynövénykutató Intézet (GYNKI) engedélyével lehet forgalomba hozni. Itt a vizsgálatokat a Magyar Gyógyszerkönyv alapján végzik, amely az egyik legszigorúbb gyógyszerkönyv Európában. A vizsgálatok kiterjednek az adott gyógynövényre jellemző hatóanyag- és más minőségi vizsgálatokra is, amely már sokkal megnyugtatóbb. Ez utóbbi esetben a terméken fel kell tüntetni az intézet jelét (GYNKI), az általa kiadott vizsgálati bizonyítvány számát.


Mind a gyógynövényeken, illóolajokon, gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítményeken fel kell tüntetni a fenti hatóságok egyikének engedélyszámán kívül az alábbi adatokat:


• a felhasznált gyógynövények magyar és latin nevét

• a kiszerelt gyógynövények tömegét

• az előállító, az importáló, a kiszerelő cég nevét és telephelyét

• a termék alkalmazási és elkészítési javaslatát

Mindezek tudatában, mielőtt elcsábulunk egy-egy termék megvásárlására, nézzük meg, hogy rendelkezik-e legalább OÉTI számmal, tehát az Intézet forgalomba hozatalhoz szükséges engedélyével, fel van-e tüntetve a felhasznált gyógynövények neve, a lejárati idő, és hogy mellékeltek-e felhasználási javaslatot a termékhez. Ezen adatok nemcsak a termék érvényességéről és a jogszabályban előírt rendelkezések betartásáról árulkodnak számunkra. A feltűntetett növények köre és aránya, ha elmélyedünk egy kicsit a szakirodalomban, - ami mindenképpen javasolt, ha gyógynövényeket használunk, - árulkodhat arról is, hogy valóban alkalmas-e a termék a remélt hatás kiváltására. Az elkészítési javaslat, hiszen a teakészítés is lehet más és más, segít a szakszerű, minél hatásosabb felhasználásban.


A problémám csak ennyi, nem más.

124. Póni
2006. szept. 14. 14:04
Nem tudo mert én a Bio boltba vettem.
123. andrea0120 (válaszként erre: 122. - Hegedűs Ilona)
2006. szept. 14. 13:57
600 ft-ot olvastam postaköltségnek.
122. Hegedűs Ilona (válaszként erre: 121. - Andrea0120)
2006. szept. 14. 13:15

Sziasztok,

ha neten rendelem meg a natur varázs teát,mennyi a postaköltség? Rendeltetek már?

Köszi.

121. andrea0120 (válaszként erre: 120. - Póni)
2006. szept. 14. 12:20
ha neten rendeltem a natúr varázs teát mikor érkezik meg?
120. Póni
2006. szept. 14. 11:51
Én ma vettem meg a varázs teát remélem sikerülni fog a fogyás.Irjátok meg,hohy mikor indult be nektek a fogyás.
2006. szept. 13. 19:13
Szerintem egy vegyész, drogérista egyetemet végzett ember szaktudása elég nagy, hogy egy ilyen terméket létrehozzon. Remélem, hogy feljön erre az oldalra és a különböző engedélyekről nyílatkozni fog péntekig, vagy pénteken rajtam keresztül teszi meg.
118. dee (válaszként erre: 117. - Emeszter)
2006. szept. 13. 18:29

Én se a gyógyszer felé terelem az embereket.Csak a

bevizsgált szerekben és a szaktudásban hiszek.

A gyógyszer bizniszről pedig órákon át tudnék mesélni.Ebbe inkább ne menjünk bele.

117. emeszter (válaszként erre: 110. - Dee)
2006. szept. 13. 15:34

Ezt a terméket ( a Natur Varázs teát ) én olyan boltban vettem, ami közösen működik a gyógyszertárral és gyógyászati segédeszközöket is árulnak benne. Itt Újpesten, ahol lakom, több ilyen is van, pl. a Jókai patika a központban, de én a Duna Plaza patikájával együtt működő gyógynövény és táplálékkiegészítőket áruló üzletben vettem. Az ilyen üzletekben kapható teák, gyógyvizek, kozmetikumok régebben a patikákban voltak megvásárolhatóak, de olyan helyeken, ahol a patikával egybenyitva külön gyógynövény részleget hoztak létre, inkább áttették ezeket a cikkeket a nem patika részbe. Gondolom, főleg azért, hogy ne növeljék a sorbanállást és a patikusok leterhelését.

Manapság, amikor ennyi mindent lehet kapni, nehéz megmondani, hogy mi korrekt, jó, mi szélhámosság. Egy adag bátorság is kell ahhoz meg némi szerencse, hogy az ember belebotoljon a számára jó hatásfokú készítményekbe. Egyébként én sosem a gyógynövény boltokban kapható természetes dolgoktól félek, hanem a gyógyszerektől. A gyógyszer a világ egyik vezető biznisze. Iszonyatos pénzek vannak benne, mind kiadási, mind bevételi oldalon.

De dee-t valószínűleg megnyugtatja, hogy a Csala Zsuzsa teáját semmilyen módon nem reklámozták, ha a művésznő a közönség előtt nem változik meg ilyen drasztikusan és nem kérdeznek rá az újságok, akkor bizony nem sok ember tudna erről a teáról. Legalább ezt kihúzhatjuk, mármint a vásárlásra reklámmal való ösztönzést ebben az esetben.

116. 363d535da9 (válaszként erre: 108. - Jrolly)
2006. szept. 13. 14:11

Szia!


Érdeklődve várom, milyen választ kaptál!? Az összetevők leírása alapján nem tűnik rossznak a tea, de az amit írtál kissé elbizonytalanított.

2006. szept. 13. 13:33

Nem tudom, hogy miért van az, hogyha jön egy termék, ami reménysugarat ad nekünk duciknak, hogy segítsen a fogyásban, mindig van egy ellentábor, aki arról akar meggyőzni, hogy ezt miért ne tegyük, nem egészséges meg minden, pedig a túlsúly is ártalmas az egészségre, úgyhogy nem vagyok kisegítve, ha például nem iszom ezt a teát és kövér maradok.

Egyébként meg nem kényszerít senki senkit, aki nem hisz benne, vagy úgy gondolja hogy árt, az ne igya.

114. binder70 (válaszként erre: 81. - 991217)
2006. szept. 13. 08:53

Szia


éppen most olvastam, hogy nem jó szűztea, mert májkárosodást okoz. Azt javaslam, hogy térjél át a varázsteára.

113. Vica
2006. szept. 13. 08:47
Sziasztok! Ezen a honlapon valaki rendelt már teát? Mennyi idő múlva kapta meg? Köszönettel: Éva
112. Hegedűs Ilona (válaszként erre: 108. - Jrolly)
2006. szept. 12. 21:36

Sziasztok!

Az én teás dobozomon is ez a szám szerepel:

Gylsz.: 1095/2005.

111. hadadi (válaszként erre: 81. - 991217)
2006. szept. 12. 21:22
Sziasztok! Én már mindenféle teát kipróbáltam, de egyik sem segített rajtam. Remélem a natúrvarázzsal sikerül egy kis sikerélményt beszerezni. Egyéb "vegyszeres cuccal" nem próbálkozom, 40 éves vagyok, elég, amit a felvágottakkal és egyéb készítményekkel megetetnek velünk. Abban egyetértek, hogy nem árt a mozgás, feltéve, ha az embernek van rá ideje. Én most (lassan egy hete) visszafogom magam az evésben, de nem szigorúan diétázom. Aztán majd meglátjuk mi lesz! A kolleganőm Norbizik, már kb. 10 kg-t fogyott két hónap alatt. Nekem ez nem megy. Ő egyedül él, úgy könnyű fogyózni!
110. dee (válaszként erre: 108. - Jrolly)
2006. szept. 12. 20:32

Köszönöm kollega! Szép volt!


Én napok óta szajkózom,hogy nem szabad mindenféle terméknek és reklámnak bedőlni.

Sajnos többet ártanak,mint használnak.

Én is kipróbáltam már sok mindent, de csak patikában kapható dolgokat.Én ebben hiszek.Nemhiába tanulnak oly sokáig, hogy ott dolgozhassanak és gyógyíthassanak.

Ezt ajánlom másoknak is!

2006. szept. 12. 20:27
Ezt holnap megmutatom a tea "feltalálójának", majd megírom, hogy mit szól hozzá.
108. Jrolly
2006. szept. 12. 20:06

Szasztok!


Egy kis emlékezett frissítő a gyógynövényekről, illetve a termékekről. Mivel a termék is mint ezen honlap és az ismertető leíírása szerint is "Ez a teakeverék a GYNKJ által ellenőrzött illetve engedélyezett hazai "tradícionális" gyógynövényekből áll, zöldtea hozzáadásával."


Tehát a gyógyteák:


Egykomponensből álló teák az un. monoteák

-gyógyszerkönyvi minőségű alapanyagok

-lehetnek filteresek és tasakoltak


-kereskedelmi forgalomba csak a Gyógynövénykutató Intézet Rt. (továbbiakban:GYNKI) engedélyével kerülhetnek

-Formailag az engedély: GYNKI:kilenc számjegyből álló kód (pl.: GYNKI:123456789)


2. A több összetevőt tartalmazó teakeverékek

-lehetnek filteresek és tasakolt kiszerelésűek

-további különbséget jelent a vásárlás helye, illetve az engedélyeztetett termékkategória.


Gyógynövény szaküzletekben drogériákban és gyógyszertárakban forgalmazhatók a gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású termékek.. Ezeket az Országos Gyógyszerészeti Intézet (továbbiakban: OGYI) engedélyezi. Formailag az engedély: OGYI-háromjegyű szám/engedélyezés éve (OGYI-571/1995) Gyógyszerkönyvi minőségű alapanyagok felhasználásával készülnek


Élelmiszerüzletek, hiper-,szupermarketek polcain is megtalálható teakeverékek élelmiszernek minősülnek, így rájuk az élelmiszerekre vonatkozó jogszabályok az érvényesek. Ebben az esetben OETI számnak kell szerepelnie a terméken.


ÉS MOST VEGYÉTEK ELŐ A TEÁSDOBOZT!


Sajna az én termékemen csak egy "Gylsz:1095-2005" szerepel. Ez sajna egyik sem az előírtnak. Szakértői állásfoglalásra várok jelenleg, de nagyon úgy néz ki, hogy EZ EGY NEM BEVIZSGÁLT TERMÉK, ILLETVE NEM RENDELKEZIK MEGFELELŐ ENGEDÉLYSZÁMMAL!

107. virág krisztina (válaszként erre: 105. - Emeszter)
2006. szept. 12. 19:49

Szia emeszter!


Őzintén örülök, hogy Te már elkezdtál fogyni. Én 37-éves vagyok, és remélem nekem is menni fog.Csak este iszom a teát, ahogy elő van írva.Hétvégén szerintem nem csak este fogom,hanem napközben is.

Sok sikert mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!

106. emeszter (válaszként erre: 93. - 575e11e2d1)
2006. szept. 12. 13:42

Csak annyit tennék hozzá, mint javakorabeli nő, aki soha nem volt sovány, hogy évtizedek óta tartó torna és kevés kaja, évekig tartó reformétkezés után is örökké szaporodnak a kilók. A környezetemben vannak olyan asszonyok, akik 100 kiló felett élik az életüket és nem tehetnek róla. Sajnos, az adottságok, amiket magunkkal hozunk, - hol vannak a zsírsejtjeink, amik szaporodásnak indulnak a korral, milyen típusúak vagyunk ilyen szempontból, a tápanyag feldolgozás és hasznosítás - nagyon különbözőek. Ezért nem mindig igaz az, hogy az ember valamilyen hibájából kövér, és ha ilyen általánosságokat megtesz, mint egészséges étkezés, mozgás, stb, akkor le tud fogyni. Talán közismert egy afrikai nő típusa, ahol a fenék iszonyú nagy lett. Még az iskolában is tanultuk, mint érdekességet. Ahol ezek a gének dominálnak, ott hiába a mozgás... Vagy a hordóhasú öregek, a körte típusú nők, stb. Ha megnézzük a nagyon idős embereket, 85 felett, két féle típus van csak. Aki meghízik az összes determinált helyen, és aki elfogy, csak csont és bőr marad. Nagyon sok energia a egyéni folyamatokat örökké ellenőrzés alatt tartani és esetlegesen ellenük dolgozni. Erős motiváltság kell ahhoz, hogy valakinek ez legyen a legfontosabb az életben. Mondjuk, ha teste egyben a kenyérkereső eszköze is. (Színész, vagy valamilyen nyílvánosság előtt élő valaki, vagy önértékelési zavara és sok pénze van.)

Egyébként ma már Magyarországon is tudják vizsgálni, hogy a táplálék hasznosítás milyen a szervezeten belül, a hibákra is fény derülhetne. De olyan szegény az egészségügy, hogy széles körben nem lehet az emberek számára hozzáférhetővé tenni az ilyen vizsgálatokat, ezért inkább hallgatnak, mint a sír. Van őlyan remek kórházi kapcsolatokkal rendelkező ismerősöm, aki befeküdt a Sportkórházba, ahol mindent meg tudtak állapítani az emésztéséről.

Ezért én csodálatosnak tartom, hogy esetleg sikerült valamit kikotyvasztani a természet patikájából, ami bizonyos típusú emésztési problémákra megoldás lehet.

Konkrétan is tudok olyan, rokonaim által kipróbált módszerről, mely a szervezet méregtelenítésével látványos fogyást produkált idősebb embereknél. Ezt az ellátást orvos szolgáltatja és jóval többe kerül, mint a tea.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook