Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mitől fogyott le Csala Zsuzsa? - Avagy a Natúr Varázs tea fórum

Mitől fogyott le Csala Zsuzsa? - Avagy a Natúr Varázs tea (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mitől fogyott le Csala Zsuzsa? - Avagy a Natúr Varázs tea

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
345. lepke (válaszként erre: 340. - Zena01)
2006. okt. 12. 12:47

Mitől híztál így meg???

Gyerekkordban is kövér voltáL??Vagy felnőtt korodban??

344. 7130b15964 (válaszként erre: 340. - Zena01)
2006. okt. 12. 12:33

Éhezés. Talán itt a kulcsod!:)

Bele se kezdj olyan étrendi változtatásba, amivel éhezel!!! Attól csak ingadozik a cukorszinted, betartalékol a tested, lelassul az anyagcseréd és még a víz is hízlal (csak képletesen). Ráadásul sokszor habzsolásba torkollik az éhezés. Az meg megterheli a májat (meg mást is).


Tölts el egy hetet úgy, hogy nem kúrázol, fogyózol stb. Egyél mindent, csak jegyezd meg, hogy mit mennyit eszel (talán jobb, ha nap végén összeírod, mert el fogod felejteni). Egy hét után nézd meg, hogy magadtól átlag mennyit ettél és mikor. Ne egyél direkt kevesebbet, mint amennyit szeretnél, ne csalj!


Aztán nézd meg, hogy mennyit kellene úgy általában enned a nagykönyv szerint. Ha lényegesen több kalóriát viszel be ennél, akkor ne is csökkentsd le rögtön a "tudományos szintre". Elég, ha napi 2-300 kalóriával kevesebbet próbálsz enni, mint eddig. Már ez is eredményt hoz, nem lesz drasztikus a változás, nem fogsz éhezni sem.


Főleg, ha reggel kényezteted magad egy tartalmas reggelivel (nem amolyan fogyókúrás egy fél piritos üreg kávé hülyeség reggelivel). Aztán pedig igyekezz szét osztani a kaját, amit arra napra szántál. Egyél mindig belőle, amikor még nem vagy éhes.


Ennyi evés után este már nem nagyon akarsz enni, ami elég furcsa érzés lesz, mert ugye az a kényes időszak általában. Ha mégis enni szeretnél, akkor valami saláta, joghurt vagy ilyesmi, azt is kis mennyiségben. Majd 15-20 perc után edd meg a másik felét, ha még mindig úgy érzed, hogy kell.

343. 7130b15964 (válaszként erre: 340. - Zena01)
2006. okt. 12. 12:22

Én nem mondtam, hogy zabálsz, csak azt mondtam, hogy mivel nagyon jól tudod, hogy mit eszel és mikor, ezért éppen te tudod megmondani, hogy esetleg, hol ronthatod el (már, ha az evésben kell keresni a hibát). Aztán, azért mert túlsúlyos vagy, nem jelenti azt, hogy nem létezik olyan mozgásforma, amit még te is megszerethetsz.


Ez nagyon sokat segít, lelkileg és testileg is.


Az viszont a te feladatod, hogy utána járj, kérdezz és kipróbálj különböző sportokat, edzéstípusokat. Mi maximum kibicelni tudunk, meg elmondani, hogy nekünk milyen tapasztalataink vannak. Az, hogy neked mi mennyire tetszik vagy mennyire hatékony, neked kell kitapasztalni, ehhez meg utána kell menni és kipróbálni.


Kajával ugyanez.


Biztosan találsz valami megoldást, ha keresel. Nem fog egy varázsütésre lefogyasztani (bárcsak lenne ilyen). De ha jó úton indulsz el, azt érezni fogod, az feldob, attól máris máshogy érzed magad.


Nem kúrában kell gondolkodni, mert a kúra ideig óráig tart, aztán meg mi lesz. Visszaszeded, kezdheted megint. Egyszer és mindenkorra kell olyan saját receptet kikísérletezned, ami innentől kezdve megoldja vagy legalábbis jelentősen javít a helyzeteden (ez nem csak a súly, hanem egyéb nyűgök, amik ezzel járnak).


Ésszerűen, következetesen, kitartóan. Nagyjából ennyi, de nagyon nehéz megtalálni a sok csapásból a saját utadat. Ezt tudom. De ha keresed és nem csábulsz el, a gyors sikerrel kecsegtető szemfényvesztőknek, akkor neked is sikerülni fog!:)

342. lepke (válaszként erre: 341. - Zena01)
2006. okt. 12. 12:09
elhiszem hogy van ilyen is, tisztelet a kivételnek, de a családomból indulok ki ahol szintémón megy a zabálás, és csodálkoznak hogy nem fogynak semmit.O))Egyébként meg ezek vannak túlsúlyban, ritka kivételek egyike vagy te,
341. zena01 (válaszként erre: 330. - Lepke)
2006. okt. 12. 12:04
Olvasd el a 353-ast!!!!
340. zena01 (válaszként erre: 329. - 7130b15964)
2006. okt. 12. 12:02
Egész életemben túlsúlyos voltam. 60-70 kg-ot biztosan leadtam, csak amikor meguntam az éhezést, meg a gyomorfekélyt, hát abbahagytam. Több ment vissza. Kb. 4-szer fogytam komoly mennyiséget. Ráadásul a pajzsmirigyemmel is gondok vannak. Van olyan kolléganőm, akinek nem elég 1 kg kenyér egy napra, pedig ketten vannak a férjével. Hozzá kell tenni 40 kg vasággyal. Én 35 dkg-os teljeskiörlésű kenyeret veszek, ami egy hétig elég. Hát ez a piszokság, amíg az egyiknek mindent, a másiknak semmit. Szóval, aki túlsúlyos nem biztos hogy egésznap zabál. Ezért kapaszkodunk mindenbe.
339. lepke (válaszként erre: 337. - 7130b15964)
2006. okt. 12. 11:53

na akkor most már tudom hány éves vagy.O)

Elolvastam az összes hozzászólást, és a véleményem az hogy aok oylan ember van akit be lehet csapni, mert fogyni akar, én nekem is mániám hogy mindent 3x átjárok addig el sem kezdem a tea után sokat olvastam, és mivel természetes ezért iszom,nincs benne semmi adalék mint a pirulákban....

Véleményed szerint mit csináljak??

338. lepke (válaszként erre: 335. - 7130b15964)
2006. okt. 12. 11:50

És hány éves vagy? Nekem még 5 kg-ot kellene leadni, az az ideális súlyom lenne, azaz 53 kg.

Ami hajt, hogy jövő tavasszal lesz az esküvőm és szép menyasszony szeretnék lenni, ugyanis nyáron volt az ejegyzésem, akkor mint egy mangalica kövér disznó néztem ki a képeken katasztrófa vagyok, és ez bánt. Ott tudatosult bennem hogy nagyon meghíztam.

Vizet megyiszom 1,5- 2 litert naponta nem ez lehet a baj, hanem más, de mi???

Vélemény??

337. 7130b15964 (válaszként erre: 334. - Lepke)
2006. okt. 12. 11:44

Áh, mondom amatőr utánaolvasó vagyok. Meg egy kicsit korosabb, mint te, esetleg ebből fakadóan tapasztaltabb.


A véleményem az, hogy ha nincs kedvenc sportod, meg az unalmasság miatt nem úszol, futsz, tornázol, akkor keress egy olyan sportot, amivel gyorsan telik az idő. Valami olyasmi, amiben játék van.


Nem baj, ha most kell megtanulnod. Én életemben 3 hete tenisztem először 36 évesen. És megy. Nyilván nem fogok már soha a Williams nővérek ellen játszani a US Openen, de baromira tetszik, ahogy vissza tudom ütni a labdákat, meg az is, amikor nem, de tudom, hogy min kell változtatni, hogy a következő sikerüljön. Közben, jókat poénkodunk, dumálunk (már, ameddig marad levegőm:))

336. gardiedi (válaszként erre: 312. - Valiza)
2006. okt. 12. 11:39
Nekem is a mecseki volt, nem fogytam tőle, de jó lett a közérzetem. Mint kiderült, nem ez az "igazi" Natúr Varázs..
335. 7130b15964 (válaszként erre: 333. - Lepke)
2006. okt. 12. 11:39

Most tudatosulok. Általában, ami érdekel, abba beleásom magam (most meg még rá is érek). Ha tényleg jó úton járok és továbbra is ezen haladok, akkor karácsonyra már jól látható, tavaszra meg egyenesen látványos eredménye lesz.


Én egyébként 6 évvel ezelőtt még ideális súlyban voltam. Aztán valahogy neki feküdtem a szénhidrátoknak, meg tulajdonképpen mindennek. 3 év kitartó testépítés eredménye közel negyven kiló, amit sikerült megtartani az utóbbi 3 évben.


Ebből az elmúlt egy hónapban leettem és edzettem 6 kilót, most már "csak" 30 kiló van hátra. De valahogy tudom, hogy menni fog. Ne kérdezd, hogy miért! Vezetem a mérlegelőt, ki is fogom tenni, ha tényleg eredményes leszek. Hátha valakit inspirál...

334. lepke (válaszként erre: 332. - 7130b15964)
2006. okt. 12. 11:36

Az igazság az, hogy 24 éves vagyok 3 éve próbálkozom a fogyással, drasztikus módszerektől kezdve, Norbis módszerrel, kevesebb evéssel, drasztikus tornázással, Norbi-féle tornával, és semmi.A dolgokba az is hozzájárulhat hogy 4 évig szedtem folyamatosan fogamzásgátlót, és 3,5 hónapja leálltam vele, mert 10 kg. jött rám, mivel megelégeltem a dolgot, hagytam abba a gyógyszert, és megindult a kilók lemenetele, de nem tornázom, mert nagyon megutáltam ez akkor, sokat sétálok, mészkálok, ennyi, akkor jött a tea, gondoltam utolsó lehetőség kipróbálom, és itt tartok.

Érdekel a véleményed, bár nem tudom ki vagy orvos, vagy hasonló:O))??

333. lepke (válaszként erre: 331. - 7130b15964)
2006. okt. 12. 11:30

Nagyon értesz a dolgokhoz?

Egészségügyben dolgozol, vagy tudatos táplálkozás szakértő vagy?

332. 7130b15964 (válaszként erre: 330. - Lepke)
2006. okt. 12. 11:27

Komolyan mondom, állj át 2-3 hétre vízre, máson ne változtass! Szerintem ugyanúgy fogysz és tisztulsz tőle, ha megiszol 2 liter vizet (ha sportolsz, akkor többet, de akkor úgyis borítja magába az ember a vizet, mert egyszerűen nem lehet nem inni egy jó kis rohangálás/ugrálás után)

A megtakarítást pedig költsd egy új ruhára, amit a karácsonyi partikra vagy szilveszterre veszel, mert addigra egy pár mérettel kisebb kell majd!


Persze, ha a teában hiszel, akkor idd, csak ne álandóan!

331. 7130b15964 (válaszként erre: 328. - Lepke)
2006. okt. 12. 11:23

Nem iszom, bár láttam a tévében a művésznőt.


Szerintem az egészséges életmód a megoldás kulcsa. Más kérdés, hogy nem könnyű azt megtanulni, főleg egy olyannak, aki imádja a különböző ízeket és már régóta nem azért eszik, mert éhes. Viszont, most mintha jó irányban indultam volna el, és eredménye is van.


A méreganyag valószínűleg gyorsan szabadul fel benned, ezért lett olyan a hátad. Majd elmúlik. Igyál sok tiszta vizet.


Szerintem 4 hét után tartani kellene szünetet egyébként is. Nem néztem még meg a tea összetételét, de általában igaz a kúrákra, hogy 2-4 hét után szünetet kell tartani. Már csak azért is, mert hozzászokik a szervezet és veszít a hatásából. Arról nem is beszélve, hogy ha nagyon sokáig iszol ilyesmit, könnyen lehet pont az ellenkezőjét éred el, mint a kezdeti eredmények,(bélrenyheség, bélbolyhok károsodása, bélflóra felborulása stb.).

330. lepke (válaszként erre: 329. - 7130b15964)
2006. okt. 12. 11:18

Kíváncsi vagyok ki mennyit eszik,az aki meghízik 4kg-ot a teától? Nem zabálni kell mellette mert akkor soha nem fog senki lefogyni nem???

A művésznő sem hiszem hogy nem figyelt volna oda az étkezésére, csak némelyek azt hiszik ha zabálnak, utána egy csésze teától majd lefogynak, és nem ragad rájuk a sok kalória.

Csak ezt is ésszerűen kell tenni, inni....

Nekem teljesen összeszűkült a gyomrom tőle, keveset eszem, és a nagy puffadt hasam is lement.

329. 7130b15964 (válaszként erre: 322. - Zena01)
2006. okt. 12. 11:13

Áruld már el nekem, hogy miután 4 kilót híztál varázsteázás mellett, miben bízol?


Szerintem inkább változtass az étkezési szokásaidon (te tudod, hogy mit szoktál enni és mikor, valószínűleg nagyon jól tudod, hogy mit rontasz el), a tea árát pedig költsd biokajákra, meg sportszerekre!


Persze, teázhatsz is tovább, csak számomra annyira érthetetlen az egész, amit leírtál. Igaz, nem függsz tőlem, úgyhogy tök mindegy, hogy megértelek vagy sem, csak tényleg megütköztem azon, amit írtál. És egy picit meg is sajnáltalak, mert pénzt adtál ki és nemhogy a közeledtél volna a célod felé, hanem még távolodtál is.

328. lepke (válaszként erre: 327. - 7130b15964)
2006. okt. 12. 11:12

Hát nem tudom hogy mennyire hat közre a tea, de ma elég nagy problémáim voltak a teától reggel, sajnos még mindig megy a hasam reggelente és ez nem biztos hogy jó. De mivel sok a szervezetemben a méreganyag ki kell ürülnie nem???

Te egyébként iszod a csodateát?

Képzeld azóta a hátam tele van pattanással jó mi?

327. 7130b15964 (válaszként erre: 326. - Lepke)
2006. okt. 12. 11:09

Na, erről van szó. Ésszerűen étkezel és nagyobb hangsúlyt fektetsz a minőségi kajákra.

Ha a "varázstea" helyet vizet vagy más teákat innál, akkor is hasonló lenne az eredmény.

Sőt, ha rendszeresen edzenél, akkor még ennél is jobb. (Tulajdonképpen egészségesebb lenne, ha a tea árát sportszerekre, tornaórákra, edzésekre költenéd.)

326. lepke (válaszként erre: 321. - Ordas)
2006. okt. 12. 11:04

Szia Erzsi!

Mond már meg nekem, hogy te is mit iszol amitől meghíztatok??? Én ma 4 hete hogy iszom és -3 kg-nál járok.Igaz este nem eszem, napközben nem nassolok mint régen.

Én a piros kannáat vettem még egy hónapja, akkor még nem volt forgalomban a Csala Zsuzsa képpel díszített "hamisítvány", mert szerintem az nem igazi, elég fura...

Bemnetem múltkor a bioboltba és mondta az eladó csaj, hogy a Mecseki tea ua. mint a Natúr varázs.

Csak olcsóbb egy ezressel, és még 2 gyógynövénnyel több van benne, viszont abban sincs rebarbara gyökér.

325. lepke (válaszként erre: 320. - Drogéria)
2006. okt. 12. 10:59

Szia "drogéria"

Te milyen teát iszol amitől ennyire megy a hasad, és nem fogysz hanem hízol???

324. figarina (válaszként erre: 320. - Drogéria)
2006. okt. 12. 10:59

szia!melyik teát iszod h készíted el?forralod?mennyit teszel 1 l vizhez??

Üdv:figarina

2006. okt. 12. 10:55

kezd teljes lenni a káosz tea ügyben!!(-:

most akkor ki mennyit és mikor iszik???

én úgy tudom,h este 4 dl vízben 1ek teát kell elkészíteni(így csinálom)és langyosan meginni!

egész nap inni kellene??mennyit?és akkor mennyi időt töltesz a wc-n?????

322. zena01 (válaszként erre: 320. - Drogéria)
2006. okt. 12. 09:29
Nekem is felszaladt 4 kiló. Nem érzem, hogy összébb mennék. Szerintem később áll be a szervezetünk, mert az én immunrendszerem egy lusta dög, állandóan fáradt és álmos vagyok. De azért kitartok.
321. Ordas (válaszként erre: 320. - Drogéria)
2006. okt. 11. 22:14

Sziasztok!

Csatlakozom az észrevételedhez,bár annyiban különbözik,hogy már nincs hasmarsom.Nekem is 4 kg + jött fel és nem is akar lemenni.És én 35 napja iszom.Kicsit el vagyok kenődve,de iszom ezerrel.Azt tudom hogy a művésznőnek 3 hónap után indult be,de eleinte hízott is tőle???

És vajon mi a külömbség a Csalás és a kannás tea között,a kannás nem eredeti????

Jó lenne ha valaki kiokosítana,mert nemsokára vennem kell egy új dobozzal és vajon melyiket-teszem fel a kérdést??

Várom a hozzászólásokat.Jó éjt.Erzsi.

2006. okt. 11. 20:44

sziasztok!kb.5 hete fogyasztom a teát a ugy hogy napi másfél-két litert meg iszom.vannak napok amikor le sem tudok szállni a .... röl,de van úgy egy napig sem megyek a ....re.de sajnos fogyni azt nem fogytam tőle sőt!!!hiztam kb.4kg.nem tudom valaki járt rajtam kivül igy?érdemes inni a teát szerintettek?viz hajtó hatást nemis érzek.

üdv.drogéria

319. évike1
2006. okt. 11. 14:32

Sziasztok!

Na én most 1000-rel szüneteltetem a teaivást,mert elkaptam valami vírusos fertözést.Gyerekek, ne tudjátok meg mit kínlódtam,még csak ma érzem magam kicsit jobban.A WC-röl le se tudtam szállni.2 nap egyfolytában,aztán egy órás szünetek azért akadtak.Ma talán már lesz merszem este meginni.Remélem komolyan nem károsítja a bélflórát.

318. Madár
2006. okt. 11. 13:59
Én sem hallottam, hogy szünetet kéne tartani! Én iszom 1000-el!
317. monee1 (válaszként erre: 316. - Figarina)
2006. okt. 11. 13:26

Hát én ezt nem hallottam,és szerintem a művésznő sem szüneteltetett.

Én nem hagyom abba, csinálom ahogy elő van írva:)

2006. okt. 11. 12:48
Sziasztok!5napja iszom a (barcsi)teát,eleinte tényleg nagyon görcsölt,de napról napra jobb a helyzet(jelzem alapból állati lassú volt az anyagcserém!!!)!Szerintem 1-2hét alatt be kell állni normálisan az anyagcserének!Ma hallottam:tényleg kell szünetet tartani 1hónap után???Nem pont az lenne a lényeg,hogy folyamatosan igyuk????
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook