Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mitől fogyott le Csala Zsuzsa? - Avagy a Natúr Varázs tea fórum

Mitől fogyott le Csala Zsuzsa? - Avagy a Natúr Varázs tea (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mitől fogyott le Csala Zsuzsa? - Avagy a Natúr Varázs tea

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
525. lepke
2006. okt. 30. 08:06

Lányok én közel 3,8 kg mínusznál járok, hosszú idő után tegnap megmértem magam.

Bár többet ettem az elmúlt két hétben ezért is csodálkoztam de a mérleg nem hazudott.O))

Viszont én írtam hogy már egy hete nem iszom a teát, és még egy hétig nem is fogom.

Szerintem ti hagyjatok ki pár hetet.

További sok sikert.

524. zena01 (válaszként erre: 510. - Szeszipuszi)
2006. okt. 28. 13:30
Végre egy életerős, energikus ember a mai rohanó világban. Gratulálok! Én kis kókatag vagyok, de vettem vastablettát (tavaly ugyanis csúnyán kivéreztem, utána műtét, hajhullás lelki mélypont, stb). Meg egy kis multivitamint is, most kezdtem el szedni.
2006. okt. 27. 13:15
Végre megmértem megem. Igaz előtte volt 1 kis "visszaevésem", de úgy tűnik 3 kg fogytam 1 hónap alatt. Reméel ettől, mert mellette 5 napig böjtöltem is.
522. lepke (válaszként erre: 521. - Szeszipuszi)
2006. okt. 27. 12:50
Nagyon ügyi vagy!!!!
2006. okt. 27. 11:48

85,8-ról indultam, sokáig jo-joztam (84-85 között)

Ma reggel:83,2!!!

Bár én azért odafigyelek arra is, hogy mit és mikor eszem (általában). De önmagában ez nem volt elég. A teától indult be a fogyásom.

520. lepke (válaszként erre: 517. - Szeszipuszi)
2006. okt. 27. 11:44
És azért vmennyit fogytál?
2006. okt. 27. 11:44

Az összetevők kinézete változhat - szerintem - hiszen ezek természetes növények, nem pedig gyártott dolgok: néha nagyobbak a leveleik, néha kisebbek. A mecsekiben nincs rebarbara, az biztos. De nincs is köze a barcsihoz - már! A forrás ugyanaz. Tudomásom szerint eredetileg egy cég (vagy pár?)voltak, de szétváltak. A hatása mindkettőnek hasonló, eltekintve a rebarbara hashajtó hatásától.

A barcsit pedig kicsit más dobozban - megújult cégszerkezettel forgalmazzák. Szerintem a megnövekedett kereslet miatt. Nem hiszem, hogy komoly, gyógynövényekkel foglalkozó boltok bedőlnének holmi hamisítóknak. Hiszen rendelhetnek közvetlenül a forgalmazótól. Piacon persze senki ne vegyen Csala-teát!:-D

518. 7130b15964 (válaszként erre: 513. - Szeszipuszi)
2006. okt. 27. 11:39

Megnéztem. A henna teára emlékeztet a leírása (nyilván ebben más van). Azt is lehet állítólag folyamatosan fogyasztani és azon kevesek közé tartozik, amit még terhesek is ihatnak.


Azért szerintem ezeket mégiscsak egyes esetekre kell vizsgálni. Nem mindegy, hogy kinek milyen az általános egészségi állapota, mennyire van kimerülve a szervezete, milyen állapotban van az emésztőrendszere. Szóval nem árt az óvatosság és tényleg érdemes beszélni róla dokival (főleg olyannal, aki egy picit jobban ismeri a természetgyógyászatot is, manapság már nem olyan nehéz találni).


Sőt, komolyabb kúrák, változtatások előtt, szinte kötelező egy általános állapotfelmérés (más kérdés, hogy ilyenre sajnos nagyon kevesen szánják rá magukat, pedig évente egyszer szükséges lenne, még problémamentes esetekben is).

2006. okt. 27. 11:39

Engem is meghajtott, de én rögtön elkezdtem kísérletezni: kevesebb tea a vízbe... nem főzni, csak forrázni...nem hagyni kihűlni, hanem melegen leszűrni...

A kísérlet végeredménye: csapott kanálnyit tenni hideg vízbe, forrásig főzni, de nem forralni, hidegen leszűrni. És még egy! A teát egy nagyobb aromazáró dobozban tartom és minden használat előtt jól összerázom. A második doboz mintha más állagú és ízű lett volna (nagyobb darab nyövények voltak benne), ezért vettem hozzá még egy dobozzal és a kettőt összekevertem. Így a hatás - és az íz is ugyan .

516. lepke (válaszként erre: 511. - 7130b15964)
2006. okt. 27. 11:36

Nincs rajta,hogy mennyit de szerintem mindeki a saját maga érdekében, és egészségében bízva hagyjon ki 2-3 hetet a két csomag között.

Egyébként nagyon hamisítanak az tuti, mert a neten látható piros kannásat vettem meg, Barcsi centis és van benne rebarbara ami köztudottan HASHAJTÓ ezért megy a hasunk...........!!!!!!!!

Szóval ezt vettem de ezen kívül még van jó néhány féle, amiben nincs rebarbara vagy más van....

Ezüst színű zacsiban volt a dobozban a mostani amit vettem ez is fura, mit össze vissza változtatnak rajta az ember már belegolyózik, hogy melyik a jó.

Pl. Vettem a Mecsekit zöld csomagolású, 1000 ft-tal olcsóbb, de semmi hatás, megyek WC-re de mint máskor régen annyit, és még éhesebb is voltam tőle, szóval abbahagytam, mert elég volt, így most megint szünetet tartok pár hétig. Nincs kedvem szarul lenni tőle.

515. 7130b15964 (válaszként erre: 512. - Szeszipuszi)
2006. okt. 27. 11:33
Valószínűleg neked sikerült eltalálnod a számodra ideális elkészítési módot, amit leírsz az teljesen jónak tűnik. A többieknél az a furi, hogy hetekig hasmenősek és szerintem ez nem veszélytelen.
514. lepke (válaszként erre: 510. - Szeszipuszi)
2006. okt. 27. 11:31
és fogytál is,??
513. Szeszipuszi (válaszként erre: 511. - 7130b15964)
2006. okt. 27. 11:30
Nincs. Te is elovashatod, ha itt a fóromon rákkatintasz a tea képére és az ismertetőnél a (tovább) feliratra. Lehozza a teljes szöveget. Egyébként kb.ugyanezt olvashatod a tea dobozába tett ismertetőn is.
2006. okt. 27. 11:28
Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy a kezdetektől fogva szedek vitamint és magnéziumot. A vitamint már korábban is szedtem, csak nyáron függesztettem fel a szedését - és önmagában annak nem tapasztaltam ilyen jótékony hatását.
511. 7130b15964 (válaszként erre: 509. - Szeszipuszi)
2006. okt. 27. 11:24
Nincs rajta, hogy 1 hónap után mennyi szünetet javasolnak?
2006. okt. 27. 11:23

Egyébként én szeptember 13 óta iszom, de csak olyan erősségűre főzöm, hogy ne hajtson egész nap. Reggel kitisztít, de utána már semmi. Most is tele vagyok energiával, és egyre kevesebb alvásra van szükségem. Korábban hétvégén mindig aludtam ebéd után...este 10-kor mentem lefeküdni...

Most meg ha ledőlök, 20 perc múlva kipihenten ébredek, este 11-ig TV-zek és reggel az óracsörgés előtt már fennvagyok

2006. okt. 27. 11:15

Ez a tea ismertetőjén olvasható:"...Gyakorlati tapasztalatok szerint a teafogyasztás során (3-4 hét) 2-4 kg havi fogyás várható – koplalás nélkül. A kúra (min. 1 hónap) ideje alatt célszerű az étrendet egyénre szabottan kialakítani. A magas zsírtartalmú valamint a sok felesleges egyszerű szénhidrátot tartalmazó ételek helyett különös hangsúlyt kell helyezni a megfelelőú mennyiségű, lehetőleg friss, vegyszermentes zöldség és gyümölcs fogyasztására, ezzel biztosítva a szükséges rostbevitelt. "

Akkor hogy is kell ezt értelmezni?

508. 7130b15964 (válaszként erre: 507. - Lepke)
2006. okt. 27. 10:47

Itt is papoltam, hogy szünetet kell tartani bármilyen gyógyteát iszik az ember, mert az kúra. A kúra lényege pedig, hogy egy bizonyos ideig kell valamit előírt szabályok szerint fogyasztani, mást meg kerülni. Ráadásul, ha valami hasmenést csinál, folyamatosan, az nagyon veszélyes a bélbolyhokra, ez annyira köztudott, hogy még orvos sem kell hozzá.


Másik fontos dolog, hogy ha valaki nem tájékozódott még kellően, nincs tapasztalata, de vannak egészségügyi problémái, az mindig konzultáljon orvosával, mielőtt még öngyógyításba kezd és sokkal nagyobb bajt csinál, mint eredetileg volt neki!

507. lepke (válaszként erre: 506. - Zena01)
2006. okt. 27. 09:02

Sziasztok.

Én is ezt érzem, hogy fáradt vagyok.

DE FIGYELJETEK most lányok, fiúk:

Tegnap a párom elment dokihoz, mert beteg, elmesélte a háziorvosának, hogy isszuk a teát, erre ő azt mondta nem szabd 2-3 hétnél egyszerre tovább inni mert úgy lemossa a belekről a bélbolyhokat, hogy nem lesz ellenálló a szervezet,

utána 2 -3 hát szünetet kell tartani, mert ártani fog.

Aztán ha jól emlékezetek én voltam az aki körbejárta a bioboltokat és megkérdeztem, hoyg mennyi ideig lehet inni és ott is azt mondták kell 2 hét szünet két adag között.

Szóval lányok figyeljetek rá, azt javaslom, mert sokan ezt mondják.

Az meg hogy a csala meddig itta folyamatosan meg hogy mikor azt senki nem tudja valójában, az ő orvosa is aki összeállította a teát, valószínű, hogy tudta hogy nem lehet egyszrre 2 hétnél tovább

inni.....

Vigyázzatok vele.

506. zena01
2006. okt. 26. 09:09

Első két hétben teljesen fel voltam pörögve a teától. Még este is tele voltam energiával. Most a negyedik hét után már hulla fáradt vagyok reggel, és rosszul alszom.

Más is járt így?

505. Madár
2006. okt. 25. 22:32

Sziasztok.

Az nem baj, ha megszünik a hasmenés! Már nekem sem megy. Most tartok a 3.hétnél,és -2 kg-nál.

(Egyébként én is napi 1-2 szer megyek Wc-re.)

504. évike1 (válaszként erre: 498. - Stranzse)
2006. okt. 25. 13:25
Na de mi van akkor,ha 1 hónap után megszünik a hasmenés és csak a normál napi egyszeri nagydolog van.Szerintem akkor már nem védekezik a szervezet raktározással.Mert példának okáért nálam így van,és mint ahogy azt már leírtam itt,rendszeresítette a nagydolgot heti 1-2-röl napi 1-re.5 hete iszom megszakítás nélkül és ennyi a tapasztalatom.Fogyás "még" nincs,a súlyom tartom.
2006. okt. 25. 12:48

1 hónapja iszom a teát. Hasmenésem még mindig van, fogyni igazán nem fogyok, majd meg mérem magam a hétvégén. Most diétázom is kicsit, kiváncsi vagyok változik-e végre a súlyom.

A művésznő csak a 3-hónap után kezdett fogyni ahogy olvastam, így nem vagyok még lekésve semmiről. Előttem áll 2 hónap, utána meglátjuk.

502. zena01
2006. okt. 25. 11:20
Ma egy hónapja, hogy iszom a teát. A testsúlyom beállt nem fogyok, de szerencsére nem is hízok. Igyekszem kevesebb szénhidrátot enni, pedig az a finom. A cukor már rég nem szerepel az ételeimben, most búcsúzok a fehér liszttől is. Szerintem karácsonykor már mindenki "okosabb", tapasztaltabb lesz, idő kérdése.
501. lepke
2006. okt. 25. 10:37

Nem szól senki a témához?

vmi tapaszt csak van isszátok még a teát?

Én 2 napja itatom a párommal a zöld zacsis mecsekit, de semmi hatása nincs nála O))

Csak érzi, hogy büdös a lehellete stb...

Mindenkinél máshogy zajlik...

Nekem napi 3x van rendes székletem ennyi.

Sokat iszom vizet, teát.

Reggel és este is egy fél adagot megiszom.

Tartom a 3,5 kg-ot.

500. 7130b15964 (válaszként erre: 498. - Stranzse)
2006. okt. 23. 19:28

Egyetértek vele nagyon (nyilván ért hozzá, nem keveset tanult és tapasztalt munkája során is erről). Egy dologgal toldanám meg, a 20-30 perc laza mozgás a szinten tartáshoz elég, ami neki tökéletes, mivel ahogy mondod tökéletes formában van. Akinek a kondícióját javítani kell, illetve fogynia kellene, annak érdemes ennél többet és időnként intenzívebben mozogni. A legjobb a személyre szabott edzésterv, a megfelelő minőségű és mennyiségű kajával, a már mondott módon sokszor kisebb adagokban fogyasztva.


A testépítők szerint a fogyás kulcsa az evés és nem a nem evés. Hihetetlenül hangzik, főleg, ha valaki eddig csak fogyókúrával=nem evéssel(esetleg éhezéssel) próbálkozott. Pedig működik. Most tesztelem:)

499. zena01
2006. okt. 23. 19:01
Nagyon nagy a csend, mindenkinél minden ok? Ismétlem, ismétlem magam.
2006. okt. 21. 13:21

Sziasztok!

Tegnap voltam a MÁV kórházban, gastroenterológián, mert egy csomó epekövem van. A dr-nőnek volt ideje beszélgetni, így rátértem a kérdéseimre. Többek között, hogy mi a véleménye a tea ivásról és arról, hogy hízunk és nem fogyunk a hasmenés ellenére sem. Nem csodálkozott egyáltalán, szerinte ez teljesen természetes. Ha az agy azt az információt kapja, hogy a kaját kihajtja a tea, akkor neki a hasmenés ellenére a feldolgozást teljes gőzzel kell csinálni, és törekedni kell a kiegyenlítésre. Megszokott egy kg egyensúlyt, számára ez egy információ, ehhez igazítja a feldolgozást. Ráadásul a hasmenés miatt javul az étvágy, viszont minőségi éhezés áll be. A vitaminok és az ásványi anyagok nem szívódnak fel rendesen. A szervezet ezt vészhelyzetként értékeli, megjegyzi, ez a yo-yo effektus oka is. Ahogy visszaveszünk a kaja mennyiségéből, hasmenésünk van, akkor ez számára vész imformáció, átkapcsol spájzolásra, és rátesz egy lapáttal, hogy legyen miből leadni, ha megint jön a fogyi. Ez egy ördögi kör. A dr-nő szerint csak egy lehetőség van a fogyásra, ami nagyon lassú folyamat. Napi 5-6 kis étkezés. Reggel tea és süti.Ilyenkor 100%-os a feldolgozás. De. gyümölcs, de csak egy féle. Délben zöldségféle, párolva, főzeléknek, sütve, ahogy tetszik.Du. megint gyümölcs, egy féle. Este 6-ig fehérje, zöldséggel.Pl. hús, felvágott, sajt,vagy más tejtermék. Ha nagyon éhes vagy, akkor még egy pohár tej. A tejnél kizárólag szója tejet javasolt, mert az nem "rohad" a belekbe. Sok ásványvíz, napi 20-30 perc laza mozgás. Állítása szerint ő is ettől néz ki olyan jól, ahogy kinéz. 49 éves, 60 kg és nagyon csinos, akár 10-15 évet is letagadhatna. Hát nagyon elgondolkodtató!NEM?

2006. okt. 20. 14:30
5 HETE ISZOM A TEÁT ELŐBB HÍZTAM1.5 KG.AZÓTA AZ LEMENT+2.5KG MÉG AMIT TARTOK ÉS VÁROM A TOVÁBBI HATÁST.NEM DIÉTÁZOK CSAK MEGPRÓBÁLOK KEVESEBBET ENNI.KITARTÁS MINDENKINEK.
496. fabriagi (válaszként erre: 491. - Madár)
2006. okt. 20. 13:35
bocsi én másoltam be!Miért kell kihagyni 1 hetet közben? 2 hónapja iszom nem ment le rólam kilo, csak vékonyodtam,nem sokat!!! de az is abba maradt. Bár ha eddig kitartottam mostmár végig csinálom.
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook