Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek ha a 11hónapos kislányom egyátalán nem hajlandó gyümölcsöt ill. főzeléket enni, de tápszert annál inkább? fórum

Mit tegyek ha a 11hónapos kislányom egyátalán nem hajlandó gyümölcsöt ill. főzeléket enni, de tápszert annál inkább? (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 1. 20:11
Mi újság evés ügyben?
22. ALLICS
2008. szept. 13. 14:29

Tényleg ne erőltesd.

Vannak ilyen korszakok amikor ezt meg azt kevésbé jobban szeretnek,majd eszi ha kell neki.

2008. szept. 13. 12:37
nos tulajdonképpen azért próbálkozom, mert az orvos is meg a védőnő is azt tanácsolta... de kezdek beletörődni, hogy nem fog zöldséget enni :p
2008. szept. 13. 11:36
Amit nem eszik a gyerek, ne erőltesd. Van egy természet gyógyász ismerősöm aki azt mondta, hogy amire szüksége van a szervezetnek azt úgyis "kéri". Szóval ha nem megy a zöldség, akkor hagy egy kicsit és próbálkozz nála mondjuk 1 hónap múlva. Hátha akkor már kelleni fog neki.
2008. szept. 13. 10:18
...Vagy a gyümöcsben, zöldségben levő vegyszeek ellen tiltakoznak...fene tudja, de nyugodan rájuk bízhatjuk.
18. 13a6fcd24f (válaszként erre: 17. - 13a6fcd24f)
2008. szept. 13. 10:17
ja, én is végig próbáltam minden variációt anno. kanál, turmix, egészben kézben darabban kézben, keksszel, mézzzel, szőlősukoral cimarukoral....semmi...mostmár azt gondolom talán a tápszerekben annyi minden benne van, hogy a szervezet igy jelzi: köszöni, nincs szüksége semmi több rostra, vitaminra..Mert az nem lehet véletlen, hogy manapság egyre több az ilyen baba, kisgyerek.
2008. szept. 13. 10:13

Akkor nincs rá szüksége valami miatt. Ne erőltesd. az én középső kislányom se evett semmilyen gyümölcsöt zöldséget jó pár évig. Most már szereti őket.

Egy kisbaba szervezete jelzi, hogy mire van szüksége.

2008. szept. 13. 10:06
Látom te is próbálkozol mindennel.Tegnap a kanalazás kicsit bevállt nálunk is.Igaz csak az én kajcsim kellett neki,de az is rakott karfiol volt,így megehette.A gyümi viszont nem megy mái napig egyátalán.Gondoltam arra is,hogy a szervezete nem kívánhatja.
2008. szept. 13. 10:02

kipróbáltuk megint ezt a kanalat a kezébe dolgot, első pár nap ment minden mint a karikacsapás :) aztán most már eldobja a kanalat, ha lenyalta, így is eszik legalább csak hát egy evés alkalmával vagy 100 kanalat használunk, vagy folyamatosan öblítem... :)

Másik amit mi próbáltunk tegnap és nagyjából bevált... Totóm imádja a kekszet, így arra kentem a borsófőzeléket, így együtt cupákolta el a kettőt (én mondjuk nem ettem volna meg, de végső elkeseredésemben ki kellett próbálni :p)

2008. szept. 8. 20:11
Hát igen a kanállal csak játszik.Sokszor azt sem bánom,hogy lehet utána takarítani,csak egyen,mert a tápszer szerintem már nem a legmegfelelőbb.Egy dolgot eszik meg villával a sajtostésztát.De abba sajnos nincs rost :(
13. böbe83 (válaszként erre: 12. - Danica16)
2008. szept. 8. 17:45

Hm, nem is ismerős :)

Nekem mondjuk a vége az lett, hogy próbálta a számba tömködni a kanalat, hogy én egyek :)

12. Danica16 (válaszként erre: 10. - Böbe83)
2008. szept. 8. 14:59
próbáltam én a kezébe adni a kanalat, de annak az lett az eredménye, hogy a konyha valamelyik sarkában kötött ki a kanál :))
11. Danica16 (válaszként erre: 9. - Ritianyu)
2008. szept. 8. 14:58

az én védőnőmnek annyi hozzáfűzni valója volt, hogy próbálkozzak... illetve, h mivel a darabos rágcsálni valót megeszi, rakjak elé majszolni valót és közben kanalazzak... ezt mai napig nem tudom hogy lehet kivitelezni, de lehet hogy szegényes a fantáziám...

Tomimnak eddig a gyümölccsel nem volt semmi baja (mostanában persze az sem megy), csak a zöldségfélék nem kellettek neki sem az üveges, sem a főztöm :(

és már tényleg nem tudom mit kellene tennem

Amit mi eszünk persze az kellene neki, csak effajta étkezésünket, az átlagos tilalmak mellett, tejérzékenység is nehezíti, de ami olyan azt szívesen elmajszolja :)

2008. szept. 7. 20:35
Sziasztok, nekem pont fordítva, csak azt eszi, amit főzök. Bár sokáig tart néha, mert őt is szórakoztatni kell. brmbrm meg ilyes. Lehet már egyedül akarnak enni, meg kell próbálni odaadni a kanalat nekik... talán. Ja és néha hiába tudom a szájába tenni a falatot, kiköpi, és szétkeni a kisszéken :(
2008. szept. 7. 20:23
Főzelékeket evett.Azt kb.1,5 hónapja nem hajlandó.De gyümit egyátalán,viszont a rostos levet szereti.Ezért nem értem.A védőnőnknek hiába mondtam ,semmi reakciója nem volt rá.
2008. szept. 7. 13:39
egyébként ez új keletű probléma vagy már korábban sem volt hajlandó efféléket enni?
2008. szept. 7. 09:07
A gyümit úgy sem eszi meg.Ha véletlenül bekapná gyorsan ki is köpi.A zöldségeket is párolva darabosan adom neki,hogy kézzel egye de úgy is nagyon keveset eszik belöle.És kicsit tartok tőle,hogy így nem jut elég rost és vitamin a szervezetébe.
6. 9778ca1817 (válaszként erre: 3. - Ritianyu)
2008. szept. 6. 19:28
És ha a gyümölcsöt adnád a kezébe? :)
2008. szept. 6. 14:20
Az én 11 hósomnál is vannak napok amikor nem akar enni,ilyenkor nekünk is marad a tápszer.Én nem eröltetem neki,és másnap azért eszik.Bár néha csomó ideig tart,mert szórakoztatnom kell közbe:)
2008. szept. 6. 14:08
nem tudom lehet, nem lehet hogy a foga csinálja én csak arra tudok tippelni, és remélem hamar leszokik róla :)
2008. szept. 6. 13:22
Akkor ez életkori sajátosság?Tápszerből még mindig 4szer eszik.Ill. amit kézzel lehet enni.De szinte 2 hónapja,hogy kanállal semmit.
2008. szept. 6. 12:47
erre én is kiváncsi lennék, mert a 11hónapos fiam ugyanez a probléma
2008. szept. 6. 12:40
Mit tegyek ha a 11hónapos kislányom egyátalán nem hajlandó gyümölcsöt ill. főzeléket enni, de tápszert annál inkább?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook