Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség, hasmenés!!! fórum

Segítség, hasmenés!!! (tudásbázis kérdés)


1 2
39. ipi
2009. máj. 23. 16:03
Nekünk bevált a bonolact regeneral, az antibiotkum kúra alatt nem ment tőle a hasa.
38. 754c7e07c3 (válaszként erre: 37. - Gréger)
2007. nov. 1. 20:16
:)))
2007. nov. 1. 20:08
Köszönöm a hasznos tanácsokat, én is így gondoltam, és már jobban is van, az anyatej "gyógyszer"!
36. 754c7e07c3 (válaszként erre: 33. - Gréger)
2007. nov. 1. 17:59
Az anyatejbe minden ellenanyag átmegy, tehát csak jót teszel, ha szoptatsz ilyenkor is.
35. 54ec386d0c (válaszként erre: 34. - 54ec386d0c)
2007. nov. 1. 17:18
Le maradt : magadat kuráld, probáld meg a kamilla teát cukor nélkül, keksz, ALMA
2007. nov. 1. 17:16

Az anyatej nem csak táplálék!

Nyugodtan szoptass ahányszor csak igényli.

2007. nov. 1. 12:53
Mi most estünk bele ebbe a vírusos hasmenéses dologba.Semmit nem eszik a kisfiam, aki most 11 hónapos, csak az anyatejet fogadja el.Viszont én is vírusos vagyok!!!Mit csináljak?Árt vagy használ?Jobb, mintha kiszáradna, nem????
2007. júl. 31. 22:09
nÁLUNL IS SMECTA POR VOLT A JÓ
2007. ápr. 1. 19:06
Főtt répa, krumplival, de ha nagyon megy a hasikája akkor smecta por.
30. 03755e6896 (válaszként erre: 2. - _kleo_)
2007. márc. 31. 16:01
Szia! Nekünk a főtt répa vált be! Vagy ha nincs kéznél,akkor marad a kubu.
29. ipi
2007. febr. 27. 19:15

Köszi szépen, az eredmények negatívak lettek :-)

Most kezd már regenerálódni úgy tűnik, de még tejmentesek vagyunk... Egyébként még a tápszerből is alacsony tartalmút írt fel a doki, még a héten ez megy... és zsírszegény diéta. Köszi mindenkinek, csúnya vírusok. A doki egyébként azt mondta, csak eddig kételkedtem benne, hogy a vírus miatt lehámolhat a bélboholy felület és emiatt a tejcukor emészthetősége szenved először, és pár hét mire rendbe jön. Hát úgy látom tényleg, de nem gondoltam, hogy van ilyen. Egyébként nekem szerencsém van, mert mindent lenyel a kisfiú, a smectát is szó nélkül. :-)

28. _kleo_
2007. febr. 25. 13:30
Ipi, nekunk a Hipp hasfogo tapszere valt be (rizsnyak-repa ivole), patikaban lehet kapni. Tejet kap mar? Probald tej- es tejtermekmentes dietara fogni, nehogy allergia legyen. A Normaflore tenyleg mehet hosszabb tavon, az nem gyogyszer hanem egy belbacigyujtemeny, azt nem lehet tuladagolni. Kitartas, egyszer biztosan elmulik. Ha inni iszik akkor kiszaradni nem fog, sajnos ezt tul kell elni.
27. 12667dcac6 (válaszként erre: 26. - Ipi)
2007. febr. 23. 17:45
Az ém kislányom 20 hónapos és 2 hete neki is hasmenése volt egy jó hétig.Láz nem volt,az első nap volt hőemelkedés de az is elmúlt.Étvágya jó volt,nem nyűgösködött.A smecta por nem vált be,vagyis lehet hogy jó de sehogyan sem tudta meginni,olyan rossz ízű.Én napi 2 Normaflorát adtam neki és 1.5 hét után elmúlt a hasmenés.Szerintem várd meg a laboreredményeketés utánna beszélj orvossal,ha addig nemm javul.A normaflora sem segít egyből,mert a bélrendszernek is idő kell,úgyhogy szerintem adhatod neki nyugodtan.
26. ipi
2007. febr. 23. 16:28
Sziasztok, senkinek sincs ötlete már? :(((((((((
25. ipi
2007. febr. 21. 09:21
Sziasztok, 16 hónapos kisfiunknak elég gyakran van lazább vagy hígabb széklete. Egy hete kedden hányt, azóta megy a hasa, nagy rotyogás közepette. A hasfogó tápszer nem használt, most az alacsony laktóztartalmú könnyebben emészthető neki. Smecta, Normaflore, krumpli, répa, ropi keksz, semmi sem használ. Várjuk a bakterológiai és a parazita székletleoltás eredményét a héten. Némi hőemelkedése volt, az is gyorsan elmúlt. Eszik iszik, játszik. 16 foga volt már 1 éves korára. Azok is megviselték őt. De már nem tudom mit adjak neki, mert unja a diétát, nem szívesen eszi a püréket, se almával se keksszel, viszont éhes. Jó súlyban van, 12kg körül, nem tudom fogyott-e. Picit talán már nyúzottnak látom, bár annyira őt nem zavarja a dolog. Szóval van valakinek ötlete mi lehet ez? Jókedvű, játszik, nem fekszik el. Lehet, hogy az ásványvízzel, híg gyümölcsteával van baj? Mit csinálok rosszul????
24. Peori
2007. febr. 20. 22:50
Előfordul, nálunk a smecta por vált be a legjobban, mostanában elég sűrű vendég lett. Persze nem alkalmi hasmenésre gondolok, hanem vírus általira
23. cxcxc
2007. jan. 22. 22:02
Jaj elfelejtettem leírni a SZMEGTA nevő hasfogó por nagyon jó már ha sikerül beadni a gyereknek.
22. cxcxc
2007. jan. 22. 22:01
Sziasztok.Mi is akislányommal hasmenés miatt voltunk korházban de nagyon komoly volt végül nagy nehezen kiderítették hogy Rota-vírus előtte soha nem hallottam róla.Bárhol el lehet kapni és Gyulára kerültünk a fertőző osztályra ahol ezt kezelik.De nekünk is tenyésztés után derült ki.
21. zohori
2007. jan. 15. 19:56
Hasmenéssel kapcsolatban:Fiaim pelusos korukban sokszor szenvedtek a vírusos hasmenés miatt kicsípett popsijuktól.Egy idő után az összes bevált popsikenőcs hatástalannak bizonyult. Egy gyógyszerész hölgy ajánlotta, hogy használjam a mezei gyógyszertári fürdető kenőcsöt. Garantáltan bevált: nem csípte a nyers popsit, vékony bevonattal védte a bőrt. Jó szívvel ajánlom mindenkinek!
20. _kleo_
2006. aug. 21. 13:52
Hu, de vaksi vagyok, tényleg 3-4 nap. :) Úgy néz ki a fiam jobban van, szombat este óta nem volt hasmenés. Remélem ez így is marad.
19. Csúr (válaszként erre: 18. - Cdc6d6d4be)
2006. aug. 20. 11:10

Kedves NMarti!

Tényleg nehéz a kicsimbe normális ételeket diktálni, a gyümiket is csak zsarolásra eszi meg. Köszi, hogy megnyugtattál!!!! Jobban fogok a kajára figyelni.

18. cdc6d6d4be (válaszként erre: 17. - Csúr)
2006. aug. 20. 01:13
Nem mért derülne ki szönyűség.Ilyenre ne is gondolj!Lehet hogy esetleg több rostos ételt kellene fogyasztani,értem ezalatt a főzelék féléket és a gyümölcsöket,mert ezek segítenek a széklet rendezésében.Ne aggódj.Ha babád nem fogy,jól eszik,és van mindennap széklete rendeződni fog,csak ne görcsölj rajta,bár tudom ezt nehéz megtenni.Saját tapasztalatból,his kiskorukba az én gyerekeim is sokat voltak hányás hasmenés miatt kórházba,mert kiszáradtak,és nehéz volt az embernek józanul megitélni a dolgokat.Kitartás és nyugi.
17. Csúr (válaszként erre: 11. - Cdc6d6d4be)
2006. aug. 19. 22:59

Annyira rendes vagy!!!

Egy évvel ezelőtt szalmonellás volt, de antibiotikum utan már negatív lett. Nem vettem észre, hogy tejes dolgokkal függene össze. Tényleg mindig egy kemény dugó után jön a hasmenés, de mindennap van széklete, tehát nem pang, ha ezt érted ezalatt. Legtöbbször normális a produkció. A doktor néni nem tulajdonít nagy jelentőséget neki. Hülye kérdés: Ilyen esetekben mi szokott kiderülni? Ugye nem valami szörnyűség? Úgy féltem a picimet! Köszi*85

16. Csúr (válaszként erre: 15. - _kleo_)
2006. aug. 19. 22:53
NMarti 3-4 nap bentfekvést írt!
15. _kleo_
2006. aug. 19. 20:23

Szeklet tenyesztes volt, negativ eredmennyel. Hu, hat nem nyugtattal meg ezzel a 3 honap bentfekvessel...


Tinendo, milyen keksz? Sima haztartasi? Vagy valami specibb?

14. cdc6d6d4be (válaszként erre: 12. - _kleo_)
2006. aug. 19. 16:10
Így van,vérvétel,infúzió,ha szükséges széklet tenyésztés.És jó lenne minél elöbb tenni valamit,hisz a kicsi bélflórái teljesen tönkre mennek,csökken az ellenállóképessége.De ezt akár ételallergia is okozhatja mármint a hasmenést.Jó lenne minél elöbb utána járni a dolognak hogy mitől a lakult ki.És ez nálunk legalábbis 3-4 napos bennfekfést igényel.De persze van aki elöbb meggyógyul,van aki később,ezt nem lehet előre pontosan megmondani.Attól is függ mekkora a gyerek,milyen állapotba érkezik,milyen az ellenálló képessége,stb.
2006. aug. 19. 15:48
Sziasztok. Nálam a rizs , a krumli és a keksz vált be. Remélem mielőbb rendbe jön a pici.
12. _kleo_
2006. aug. 19. 12:50
S Marti, meddig huzhato ez a hasmenes? Ha nem mulik egyszercsak beutalnak korhazba vele, infuzio, vervetel, vagy mi a procedura? Egyaltalan mennyit varnak hogy javuljon? Nekem ez a 2 het is iszonyu soknak tunik egy 20 honaposnal. No nem mintha korhazba vagynek...
2006. aug. 19. 11:02
Nem igazán fér bele.kikellene deríteni mi okozza ezeket a híg székleteket.esetleg köthető-e valamilyen ételhez.Hasát nem fájdítja,vagy nem puffad-e fel estleg.ezt orvossal kellene megkonzultálni.De attól is lehet híg a széklete,hogy 3-4 napig pang a belekbe és akkor így ürül ki.Figyeld meg és írjál ha gondolod.Na meg a hányinger sem jó,de az a hasmenéssel járhat eggyüt.Az én kislányom sokat fájdította a hasát,hasmenése volt,felpuffadt.Mire kiderült,hogy tejcukor érzékeny,vagyis tej,joghur,tejföl(akár főzelékbe)fogyasztásakor jelentkeztek ezek a tünetek.Remélem azért valamit tudtam segíteni.
10. Csúr (válaszként erre: 6. - Cdc6d6d4be)
2006. aug. 18. 23:06

Kedves NMarti!

S az én kisfiamról mi a véleményed? 5 éves, 4-5 naponta produkál 1-2 folyós székletet, egyébként rendben van, többnyire normális a széklete. 3-4 hetente kis hányingere is van. Belefér ez egy egészségesnek mondott gyerek "működésébe"? A Normaflort 2*5 napig szedtük. Köszi, ha válaszolsz!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook