Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Emelt családi pótlékkal járó kedvezmények fórum

Emelt családi pótlékkal járó kedvezmények (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
144. Dale71
2010. szept. 15. 21:50

Sziasztok!


Magasabb összegű családi pótlékban részesülök,születésem óta.A magasabb családi pótlékban részesülöknek,mióta létezik az utazási kedvezmény?(M.Á.K.Hatósági Igazolvány)

Várom válaszotokat!Üdv!

2010. febr. 13. 20:23

Szia!

Hát ez elszomorító amit írtál!

Szomorú , hogy így bánnak az emberrel! Amúgy a buszsoförnek az eladott jegyek után százalékot fizetnek. Gondolom mivel egészsségesnek látszól , azt hiszi, valami kis nyűggel jutottál hozzá a kedvezményhez. Pedig ma már ez nem is nagyon lehet, úgy kifiléznek mindenkit. Amúgy , ha bunkózik, kérdezd meg a nevét és panaszt tehetsz. Élj vele , ha okot ad rá!!

És igen , ha jár valami támogatás, azt nem közli senki, bezzeg ha nekünk kell fizetni.

Nekem koraszülött lett a kislányom, de senki, se a gyerekorvos, se a védőnő senki se mondta , hogy mi jár nekünk.Csak véletlen hallottam és itt a fórumon tudtam meg ezt- azt.

Minden jót, és jó egészséget!

142. Andy08
2010. febr. 12. 10:54

Sziasztok!


Sajnos még most "akadtam rá" erre a fórumra.Olvasgattam kicsit,majd úgy döntöttem én is írok.Én tartósan beteg vagyok,emelt összegű családi pótlékot kapok.Évente járok bizottság elé felülvizsgálatra,születésem óta orvosi vizsgálatok tucatjára.Nagyon sok kedvezménytől már azért elesek,mert nem látszik rajtam,hogy beteg vagyok és eltudom magam látni.Hozzáteszem a szívemmel van a probléma,csak egy kamrám van,de nem is ez most a lényeg.Hajdú-Bihar megyében lakom,kijártam egy középiskolát és egy főiskolát úgy,hogy szorgalmasan vettem egy 50km-eres és egy helyi bérletet.Soha sehol senki nem mondta,hogy "csak a rengeteg pénzt dobálom ki.Majd elköltöztem Miskolcra.Így ha hazamentem teljes árú jegy kb.2000ft+ helyi járatos bérlet.Egyszer helyi járaton az első ülésen volt csak hely,így leültem oda,elkezdtem olvasni a szabályzatot,mert unatkoztam.Ott akadt meg a szemem az emelt összegű családi pótlékra járó utazási kedvezményen.Rögtön utánajártam,édesanyám felhívta az államkincstárat,ahol nyugodt hangon tudatták vele,hogy igen ez jár nekem,megigényelte és láss csodát 3 napon belül postázták.Azóta ezzel utazom.Igaz annyit valószínűleg nem spórolok rajta,amennyit 23 év alatt kifizettem "feleslegesen" a volánnak,de éljenek vele boldogan.Viszont nekem az az észrevételem,hogy azóta sokkal mogorvábbak velem a sofőrök.Valahogy nem szeretik kiadni ezt a jegyet,főleg ha még kísérővel megyek,ami szintén teljesen jogos.Szinte hozzám vágják a jegyet,és a visszajárót(ha kérem).Nem értem,hogy miért,nekik múlik ezen valami?Kevesebb a fizetésük?Vagy miért?Volt olyan sofőr,aki azt sem tudta,hol van a gépében ez a funkció,de nagy telefonálgatások árán megtalálta,én pedig nem tágítottam.Az ellenőrökkel,eddig szerencsére nem volt problémám,a személyi igazolvány bemutatásával,mindig elfogadták.De már lassan félve szállok fel a buszra,hogy éppen milyen kedve lesz a sofőrnek,esetleg ellenőrnek.Én elhiszem,hogy stresszes munka,de nem az utasokon kellene ezt levezetni,pl.azzal,hogy figyelmetlenül rám csukja az ajtót és még ő van felháborodva,hogy miért nem szállok le gyorsabban,holott utánam még min.8-an szálltak le.Ez csak egy példa volt.

141. megryan
2009. dec. 2. 21:11
Szerintem hagyjuk meg a topic-címnek a topicot.
140. kattyus (válaszként erre: 139. - 3aeb86a367)
2009. dec. 2. 20:05
Hidd el én sem vagyok milliomos:)
139. 3aeb86a367 (válaszként erre: 138. - Kattyus)
2009. dec. 1. 19:56
Igen ez igaz, de tavaly is mentek kirándulni a fiamék és külön pénzt kértek be arra is, nem kis összeget az én pénztárcámhoz mérve persze. Akkor meg minek fizettem az osztálypénzt? Mindenre külön pénzt kért be a tanárnő. Fagyizás, kirándulás, fénymásolási díj, osztályfénykép, tanárnőnek évvégi ajándékra meg virágra stb. Hát nem, nem vagyok én fejőstehén. Az aki megteheti mit bánom én az fizessen! Sz*rok rá hova költi azt a rengeteg pénzét!
138. kattyus (válaszként erre: 137. - 3aeb86a367)
2009. dec. 1. 17:08
Régen volt tanulmányi kirándulás, és akkor is fizettünk. Nem értem miért jogellenes. Akik ezt a törvényt meghozták, nem gondoltak azokra a szülőkre, akiknél ha az osztályfőnök szervez kirándulást, a gyerek szívesen elmenne, de egyben sok az ára? Ha nem fizeted az osztálypénzt, és mondjuk mennek kirándulni, akkor aki nem tudja befizetni az a gyerek jól otthon marad. A kis szíve meg fáj, mert havi 500-800 esetleg 1000 forintot kibírtak volna a szülők, de mondjuk egyben 5000-t plusz költőpénzt már nem. Me ha ballag a gyerek egybe kifizetni teher, apránként könnyebb? Szerintem erre is gondolni kellene. Még mielőtt valaki lehurrogna, az én lányom is tartósan beteg, és bérből-fizetésből élünk.
2009. dec. 1. 07:50

Tegnap rákerestem neten az osztálypénzre, és tényleg jogellenes osztálypénzt szedni az iskolában, mi több még a kirándulási költségeket is az iskolának kell állnia, és minden olyan tantervet amit az iskola kötelezővé tesz(tehát így az úszást is).

Így arra a döntésre jutottam, hogy ezek után nem fogok egyik gyerekemnél sem osztálypénzt fizetni. Hozzáteszem ezzel az osztályban valószínűleg egyedül leszek, mert a többi szülő mind pénzes, ők megtehetik, hogy kifizetik még ha jogellenes akkor is. Én viszont nem állok úgy anyagilag.

2009. nov. 30. 16:28
köszi :)
135. SF (válaszként erre: 134. - 3aeb86a367)
2009. nov. 30. 16:18
Drukkolok, hogy sikerüljön.
134. 3aeb86a367 (válaszként erre: 133. - SF)
2009. nov. 30. 16:09
Oké, köszönöm szépen, ezt fogom tenni. Még a héten, mert jövőhéten kezdődik nekik az úszás.
133. SF (válaszként erre: 132. - 3aeb86a367)
2009. nov. 30. 16:01
Mondom, menj be az igazgatóhoz, és mondd el neki, hogy te ezt anyagilag képtelen vagy felvállalni. Nem kötelezhetnek erődön felül költekezni. Ha végképp nem sikerül az igazgatóval dűlőre jutni, be kell menni az önkormányzat oktatási irodájába. ennél jobb ötletem már nekem sincs, viszont ne hagyd annyiban. Ha nem telik, értse meg az iskola, hogy nem adhatsz pénzt a nincsből!
132. 3aeb86a367 (válaszként erre: 130. - SF)
2009. nov. 30. 15:51
Akkor átviszik addig a másik osztályba? Mert én is gondoltam rá, hogy nem viszem el az úszásra hanem 1 órával később viszem be a suliba, de nem úgy mennek mint a nagy fiam ment anno, ahol csak az úszófelszerelést kellett megvennem, ők heti egyszer mentek reggel 8-tól 8:45-ig. De a kisebbik fiaméknál meg úgy lesz hogy szerdán 10-től 10:45-ig és pénteken 9-től 9:45-ig. Épp ez az, hogy azt mondták csak orvosi igazolást fogadnak el arról hogy a gyerek nem mehet úszásra.
131. SF (válaszként erre: 129. - 3aeb86a367)
2009. nov. 30. 15:41
Benne van a hírekben.
130. SF (válaszként erre: 128. - 3aeb86a367)
2009. nov. 30. 15:40

Ha nem tudod kifizetni, akkor egyértelmű a dolog, a gyerekedet nem fogják vinni, hiába kötelező.

Kérj az igazgatótól mentességet az úszásra, tekintettel az anyagi helyzetedre.


A lányom sulijában is sok minden kötelező lenne, de még azt is figyelembe veszik, hogy a lány akar-e menni (korcsolya, úszás, judo, mit tudom én).

129. 3aeb86a367 (válaszként erre: 127. - SF)
2009. nov. 30. 15:40
Hol tudnék ennek utánajárni?
128. 3aeb86a367 (válaszként erre: 127. - SF)
2009. nov. 30. 15:37
A tanárnő erre annyit mondott, hogy az Önkormányzat nem adott támogatást az iskolának a buszra :( osztálypénz: 9 hónapra 4500 ft-ot fizettem a kicsinek, míg a nagynak csak 2700 ft-ot.
127. SF (válaszként erre: 126. - 3aeb86a367)
2009. nov. 30. 15:01

Ha kötelező, akkor az iskolának kell állnia a költségeket! Nézz utána, most minősítették alkotmányellenessé az osztálypénzt.

Így amit az iskola nem fizet, az nem lehet kötelező!

2009. nov. 30. 14:07
Köszönöm a gyors válaszotokat. Hát akkor fogalmam sincs mit fogok tenni, már a múlthéten ki kellett volna fizetnem ezt a pénzt. Beírta a tanárnő, hogy ma küldjem a pénzt, de ma sem tudom miből befizetni. :( pedig szerintem erre is jó kéne hogy legyen. nem tudom akkor a kisebb gyerkőcnek mi értelme így ennek a kártyának, mert a suli itt van a szomszédban, 5 percre tőlünk. Amúgy busszal sosem szoktunk menni sehova. A nagyobbik fiamnak jó nála ki lehet használni, mert neki messzebb van a sulija és ő busszal jár. Én még azt sem értem egyáltalán minek teszik kötelezővé az úszást:( ilyen drága pénzért, és akkor a tesiórát meg kivették nekik a tantárgyak közül, pedig az jobban kellene.
125. megryan (válaszként erre: 123. - 3aeb86a367)
2009. nov. 30. 13:28
Nem jó, mert az külön bérelt busz.
124. SF (válaszként erre: 123. - 3aeb86a367)
2009. nov. 30. 12:50
Nem jó, csak a tömegközlekedésre.
2009. nov. 30. 12:48
Én azt szeretném kérdezni, hogy fiam tartós beteg, van neki ez a kártya ingyenes utazásra. 2. osztályba jár és kötelező nekik az úszás, de bérelt busszal mennek heti 2× és gyermekenként 8000 ft. Tanárnő szerint ilyenkor nem érvényes neki ez a kártya. Én viszont ennyi pénzt sajnos nem tudok kifizetni. Szerintetek sem jó ilyenkor ez a kártya?
122. kattyus
2009. nov. 10. 08:28
Tudjátok hogy a krónikus betegek ingyen kapják a H1N1 elleni védőoltást?
121. kattyus
2009. szept. 3. 11:55
Mit szóltok ahhoz, hogy az emelt családi nem adóalap emelő. Én örülök neki.
120. kattyus (válaszként erre: 118. - Anekati)
2009. júl. 27. 07:34
Vízdíjra??!!
119. monika1225 (válaszként erre: 118. - Anekati)
2009. júl. 26. 08:47
mi most töltjük a 7et így mostantól aktuális a téma, az államkincstárnál és a Dkv-nál is egyöntetüen állitják, a kártya diákigazolvány felmutatásával érvényes!
118. anekati
2009. júl. 25. 22:11
Rosszul irtam helyijáraton nem érvényes csak bérletre.Legalábbis minket megbüntettek érte!Ti mivel igazoljátok a jogosultságot?A vízdíjra milyen kedvezmény jár?Előre is köszi a választ és bocsi,hogy elírtam!Szép estét mindenkinek!
117. kattyus (válaszként erre: 114. - Anekati)
2009. júl. 22. 07:53
Ahová a lányom jár, 9. évfolyamon is. Az iskola ha van rá lehetősége, adhat az emelt csp mellé ilyen kedvezmémyt.
116. kattyus (válaszként erre: 115. - Megryan)
2009. júl. 22. 07:52
Mi is így utazunk.
115. megryan
2009. júl. 21. 21:28

[link]


itt azt olvashatod a 7. sorban, hogy a magasabb családi pótlékban részesülő ingyenesen utazhat egy kísérővel együtt.


Nem értem mi az hogy "nem ingyenes az utazás csak a bérlet"

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook