Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szőlőt el lehet tenni valamilyen formában? fórum

Szőlőt el lehet tenni valamilyen formában? (tudásbázis kérdés)

2011. jún. 15. 18:32
A szőlőbefőtt nagyon finom!!! Én szoktam.:)
2011. máj. 15. 15:54

Amikor még nem nagyon puha akkor befőttnek is elteheted.


a neten találsz recepteket.

2011. máj. 15. 01:12
Persze, mazsolaként :D
2009. jún. 4. 09:21
felfűzni és száraz helyre tenni felaksztva és mazsola lersz belölle.
2008. szept. 5. 14:46
Köszönöm a sok ötletet.
2008. szept. 5. 14:42
ÉN ÚGY TETTEM EL, MINT MÁS GYÜMÖLCSÖT. TÖBB VÍZBŐL MEGMOSTAM, LECSURGATTAM, ÉS FÜRTÖSTŐL TETTEM AZ ÜVEGBE.
12. Vica44
2008. szept. 5. 14:37

én szőlőbefőttet csináltam amikor annyira sok volt


finom lett, de azért mégsem olyan, mint a friss

11. ea9bff1b44 (válaszként erre: 9. - Drnéni)
2008. szept. 5. 14:34
Szerintem illik hozzá a citrom, hiszen a csemegeszőlő jó édes, és a citrom kicsit olyan "limonádéssá" teszi majd.
2008. szept. 5. 14:33

Ez a recept nem sajátom, de egy idős barátnőm nagyon finoman készíti. (Most előkerestem-még jó, hogy mindenfélét gyűjtök itt a gépen egy mappában:-))



Birsalma-szőlő lekvár

Hozzávalók: 1,5 kg sötét szemű szőlő Othello, 1 kg előkészített birsalma, ízlés szerint gyümölcscukor, kevés nátrium-benzoát (ebből bő 1 liter lekvár lesz).


Elkészítés:


A szőlőt megmosom, leszemezem, és időnként megkeverve puhára főzöm.

Ha hűlt egy kicsit, akkor szitán áttöröm, és felfogom a levét abba a fazékba, amiben majd a lekvárt főzöm. (A zömmel magot és héjat tartalmazó masszából még álltában is csöpög ki valamennyi lé.)

Felvágom a megmosott birsalmákat, kivágom a magházukat (meghámozni nem szükséges), majd vékony szeletekre vágom őket, és rakom egyenesen a szőlőlébe.

Felrakom főni. Eleinte lehet lefedve, mint a kompótot (közben elő lehet készíteni az üvegeket). Akkor kell elkezdeni kavargatni, amikor a birsalmák főnek szét, és sűrűsödik. Ha nagyon fanyar, akkor kevés gyümölcscukorral ízesítem. A legvégén hozzákeverem a nátrium-benzoátot.

Az előkészített üvegekbe kanalazom, figyelve arra, hogy ne maradjon levegős. Az üvegeket lezárom, és száraz dunsztban hagyom kihűlni (vagyis egy félreeső helyen bebugyolálom őket egy példbe, hogy szép lassan hűljenek ki).

2008. szept. 5. 14:33

Rengeteg csemegeszőlőnk van, megenni képtelenség, már a könyökén jön ki mindenkinek. Azért gondoltam, hogy meg lehetne menteni valamilyen formában. Nemszeretném csatatérré változtatni a konyhát, és nincs passzírozóm se. Szerintetek megteszio a botmixer is? Én nem bánom, ha kicsit rusztikus lesz.

Szerintetek hülyeség citrommal ízesíteni?

2008. szept. 5. 14:30

Régebben szoktunk elrakni befőttnek üvegbe mint a többi cuccot pl.cseresznye. Hát nem volt rossz de azért nem is pont olyan az íze..

Nem muszáj,h. túl édes legyen ha alapból édes kevesebb cukor/ v.édesitőszer kell csak hozzá sztem.

Dzsmet már ettem szőlőből (azt nem mi raktuk el,így nem tudom,h. készült). Benne volt a magja ami sztem sokat rontott rajta ha nem lett volna akkor sztem fincsi az íze. Talán át kéne paszírozni..bár elég időigényes lehet.

7. belnea (válaszként erre: 2. - Drnéni)
2008. szept. 5. 14:26
Egészséges szép szőlőszemeket - hasonlóan a többi gyümölcshöz - el lehet tenni befőttnek. Raktam már el. Régen az öregek tettek el a pincébe egész fürt szőlőket, így karácsonykor is csemegézhettek (ehhez egy madzagot kell kifeszíteni és arra felakasztani a fürtöket).
2008. szept. 5. 14:24
Fekete szőlőből nagyon finom lekvárt lehet főzni. A recept egyszerű, szőlőn kívül semmi nem kell bele. A leszemezett szőlőt addíg kell főzni, míg szét nem menek a szemek a lábosban. Utána levéve a tűzről sűrű tésztaszűrőn passzírozzuk át. Majd öntsük vissza a lábosba és folytonos keverés mellett főzzük híg lekvárrá.
5. Icus
2008. szept. 5. 14:24

Anyukám a nagy szemű szőlőt, mindig befőttnek tette el. Simán úgy mint a többit:) Üvegekbe töltötte, szirup és dunszba tenni. Nekem mindig nagyon édes volt:(

Valamint a pincébe madzagra fellógatta a fürtöket és volt amikor még januárban is tudtunk szőlőt enni:)

2008. szept. 5. 14:24
Köszi, sajnos nincs pincénk.
2008. szept. 5. 14:23
Anyósom újság papírba szokta csomagolni és így teszi el még pár hónapig a hideg pincébe
2008. szept. 5. 14:20
Lekvár, dzsem, befőtt, stb. érdekel, a bor nem.
2008. szept. 5. 14:19
Szőlőt el lehet tenni valamilyen formában?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook