Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyirokcsomó duzzanat tarkón. Mitől lehet? fórum

Nyirokcsomó duzzanat tarkón. Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


1 2
10. d88030a7e1 (válaszként erre: 9. - Brendolin)
2008. szept. 9. 09:14

Nekem ezt egy egyszerű vizsgálattal kizárta a doki. Azt mondta, ha mozgatható, akkor tutira nincs semmi gáz.

Persze ez nem azt jelenti, hogy ha nem mozog akkor nálad gond lehet, de valóban az a legjobb, ha keresel egy jó orvost. Én belgyógyásznál voltam vele, de neki volt virológiai szakvizsgája.

9. Brendolin (válaszként erre: 8. - 8da8a563b7)
2008. szept. 9. 08:44

Szia!


Az biztos, hogy nyirokcsomó? Nem ijesztgetés, de a nyirokcsomó megnagyobbodás sok mindentől lehet. Nagyrészt egyszerű immunválasz egy gyulladásos megbetegedésre, de lehet súlyosabb is. Nekem 24 éves koromba, immár 13 éve Hodkin kórom volt, vagyis a nyirokrendszer rosszindulatú daganata, amit szerencsésen meggyógyítottak. Ennek első jele csak egy nyirokcsomó megnagyobbodás volt, aztán persze jött a többi, fogyás, hőemelkedés.

Tényleg nem akarlak megijeszteni, de mindenképpen olyan orvoshoz menj, aki lelkiismeretesen kivizsgál. Jó kezdés a vérvétel, aztán ha emelkedett esetleg 1-2 érték (sülly.fehérvérsejt),akkor jöhet az UH és a röntgen stb.

2008. szept. 8. 11:59
Még pénteken kértem időpontot a háziorvosnál. Ma voltam. Nem nagyon tudott vele mit kezdeni, írt beutalót teljes vér vizsgálatra. Holnap reggel megyek, majd szerdán csak telefonálnom kell e dokihoz, hogy mi van.
7. drnéni (válaszként erre: 3. - 8da8a563b7)
2008. szept. 5. 14:12
Talán másik háziorvost kéne keresned.
6. 8da8a563b7 (válaszként erre: 4. - D88030a7e1)
2008. szept. 5. 11:50
most olvastam a wikin a rubeólát :DDDDD azért nyitottam ezt a topikot.
2008. szept. 5. 11:42
Ja és persze nem volt semmilyen más tünetem, viszont mint megtudtam ez elég jellegzetes. nekem így jött ki nem kiütésekkel.
2008. szept. 5. 11:41

Vírusfertőzés?

Nekem volt ilyen a tarkómon a majd egy idő után több helyen is megjelent. Összevissza vizsgáltak, mire egy épeszű dokihoz kerültem, aki rám nézett és azt mondta "jé, maga rubeolás!":-)

2008. szept. 5. 11:36
Tavaly decemberben voltam beteg 1 hetet. Felsőlégúti fertőzés volt. Iszonyú torokfájással és köhögéssel. A nyirokcsomóim, az összes duzzadt volt és tapintásra érzékeny. Aztán meg gyógyultam, a csomók is lelappadtak 1 kivételével. Februárban újra beteg lettem ugyanaz, mint decemberben. Csak most a csomók nem jöttek ki. Az az egy nyirokcsomóm azóta is be van duzzadva. Beteg február óta nem voltam. Párom azt mondja menjek dokihoz. De az én háziorvosom hülye. Én szoktam neki mondani milyen vizsgálatot kérek és mit NE írjon fel, mert gyógyszerérzékeny vagyok.
2008. szept. 5. 11:34
Az nagyon sok embernek van. Fülleg fennt, már a hajnál. Azért nemárt elmenni a dokihoz szerintem.
2008. szept. 5. 11:32
Nyirokcsomó duzzanat tarkón
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook