Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyirokcsomó duzzanat tarkón. Mitől lehet? fórum

Nyirokcsomó duzzanat tarkón. Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. Mezei Virág (válaszként erre: 39. - Domika82)
2016. ápr. 15. 12:26

Menj orvoshoz!

Csak ő tudja megállapítani mi a baj. Szakrendelésre is elküldhet, ha szükséges.

A csomó akár zsírcsomó is lehet, ne parázz feleslegesen!

2016. ápr. 12. 19:05
Sziasztok !Nem is tudom hol kezdjem.Szóval hat éve meg állapitottak hogy migrénes vagyok.Szerintem ezt nem kell le irnom milyen a leg sulyosabb migrénem van.Kétt hónapja hátul a nyakamon csomot találttam azt hittem őszefüg a migrénel mivel hogy kétt hete folyamatosan fáj a fejem és lett még kétt csomó szoval három van .Tudni kell hogy éve a fülem is fáj ha a fejem.Na és most jönn az ijedség tegnap éjszaka otta magas lázam van és majd szét fagyok!Mi lehet ez ?A nagyobb csomó nem mozdul de a kétt kicsi igen.Segitsetek
2010. aug. 7. 11:27
nem hiszitek el,mi történt! Eltűnt a csomó!!!!Nem voltam vele orvosnál...
2010. aug. 7. 08:04

Sziasztok!

Nekem több mint fél éve van hátul egy csomó a nyakamon. Elmentem dokihoz és azt mondta, hogy ez egy ciszta és hogy sok mindenkinek van ilyen. Vagy felszívódik vagy ott marad. Azt mondta akkor kell újra elmennem hozzá ha érzem hogy nagyobbodik vagy erősen fáj. Mondta, hogy ha nem zavar hogy ott van, akkor nem kell bántani, de ha szeretném egy szikével ki tudja vágni. Mivel nincs semmi panaszom, és a mérete sem változott úgy döntöttem hogy nem foglalkozom vele, kimetszést meg nem akarok. Ezt csak azért írtam le, hogy nem kell rögtön daganatra gondolni. Érdemes felkeresni egy bőrgyógyász, ahhoz beutaló sem kell, bejelentkezel megmutatod, ő csak többet tud, mint egy háziorvos (tisztelet a kivételnek). Egyébként én is bőrgyógyásznál voltam.

2010. júl. 8. 07:47
Sziasztok! Pont ez a problémám nekem is. Hátul, a középvonaltól kissé balra egy kis csomót tapintottam ki?.Mi lehet?Emlékszem szegény apunak egy golyó nagyságú csomó volt a nyakán. kis koromban azt mondta, odalőttek....Soha nem ment vele orvoshoz. A szíve vitte el.... Ez a csomó örökölhető vajon?
2009. nov. 7. 13:53
Nalunk is a kisebbik fiamnak van,hol elojon,hol elmulik.Volt orvosnal,de nem mondott semmit.
2009. nov. 7. 13:49

Sziasztok!

Egyik napról a másikra éreztem fájdalmas puklit a tarkómón a hajasfejbőrömön mikor felkeltem reggel...nem tudom miaz csak megijedtem... lehet hogy beütöttem álmomban vagy csak meghúztam? Csak úgy magában nem fáj csak ha piszkálom...

33. Miss Angel (válaszként erre: 32. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 6. 14:52
Alapos kivizsgálás,milyen gyull van a szervezetben.
2009. szept. 6. 14:48
Ez ellen nem lehet tenni semmit?
2009. szept. 6. 09:22
Nekem a fülem mögött van egy duzzanat. Talán ez is nyirokcsomó? Majd kedden megyek vele orvoshoz. Egyébként olyan, mintha be lenne kicsit dugulva a fülem.
2009. ápr. 5. 21:00

Fül alatt,hátul a nyakamon itt-ott nekem is kitapintható néhány nyirokcsomó...bár nem túl nagyok,de lehet érezni őket.Ha megfázok,torokgyulladás kap el,akkor válnak hatalmassá,és fájdalmassá.

De nem kell egyből rákra gondolni./bár kivizsgálás ilyenkor nem árt/.Bármilyen a szervezetben jelen lévő gyulladás kiválthatja,nemcsak felső légúti.

Nekem hónaljban is nőtt már meg nyirokcsomó 2x,vizes borogatást tettem rá éjszakára,mert az tényleg nagy volt,és fájt,elmúlt,azóta se tudni,mi okozta.....bár nekem van sejtésem:S.

2009. ápr. 5. 19:50
nekem is állandóan nagy a nyakamnál:(
28. SF
2009. ápr. 5. 09:47
Nem igazi gyógymód, de próbáljátok meg rá a körömvirág kenőcsöt és teát. Nekem a hasamban voltak megnagyobbodva a nyirokcsomók. Másféle gyulladásra ittam, és mellékhatásként egyszer csak lelappadtak a csomók is. A Maria Treben-féle gyógynövényes könyv különben ajánlja is (mint később kiderült.)
2009. ápr. 5. 09:37
Orvoshoz menj!
26. meli5
2009. febr. 2. 12:07
Nekem tavaly december eljén kezdődött. Begyulladt a nyirokcsomóm ás nagyon fájt a torkom. Kezeltem magam antibiotikummal és pár nap elteltével el is mult. De nem tellt bele 1 hét és ujra ugyanaz, torokfájás és nyirokcsomogyulladás,ami annyira fájt hogy meg se lehetett érinteni.Ez igy ment mostanáig, vagyis már 4 szer gyulladt be mikor elmentem 1 fül-orr-gégészhez. Elsőre megállapitotta hogy arcüreggyulladásom van és felirt 1 teljesen más antibiotikumot mint amit addig szedtem. Ez teljesen meglepett mert nem erre számitottam és elmagyarázta hogy maga a fertőzés átterjedt a nyriokcsomomra és a torkomra. Elküldött filmet csinálni és kiderült hogy a nyirokcsomo megnagyobbodhat akkor is ha van 1 rosszul kezelt fog, (mint pl. nekem amit Kb 1 évvel ezelőtt betömtek) és a gyökereknél gyulldás van. Most egyenlőre még tart a kezelés és a fogorvosommal is felveszem a kapcsolatot.
2008. nov. 11. 13:14
nekem az orvos azóta se semmi... az a negatív labor eredmény volt az utolsó. csak vashiányom van. de attól nincs duzzanat. úgyhogy passz.
2008. okt. 13. 21:34
Nekem nem végeztek ilyet, csak uh-val megnézték. De még mindig élek, úgyhogy talán nem daganat volt.
23. sereva
2008. okt. 13. 20:57
Ha 2 centinél nagyobb és 2 hétnél tovább is kitapintható akkor kell orvoshoz fordulni.Általában kórszövettani vizsgálatot kell csinálni.Ha az negatív akkor megnyugodhat a beteg.
2008. okt. 13. 20:16

Sok mindentől lehet. Nekem mindkét nyakamon van egy dió nagyságú,amik fájnak is.

Sajnos még nem tudom mitől lehet, de sok tippem van már rá..

2008. okt. 13. 19:26

sziasztok!

cherry baby ha tudsz már valamit létszi irj mert nagyon félek!

halli!

2008. okt. 7. 10:39
azért a ráknak vannak más tünetei is. megyek talpreflexológiára és csontkovácshoz hétfőn. ha megtudom mitől van a duzzanat, megírom.
2008. okt. 2. 14:33

köszi hogy irtál!!!

tudom hogy nemkéne bemesélni de félek mert egyszerüen nem mulik el és nagyon idegesit!

a doki azt mondta ne foglalkozak vele dehát a gondolataim akaratom elenére mégis ott járnak!

ezért is csináltatam meg a vérvizsgálatat ami negativ lett,erre meg azt mondta a doki hogyha rákos lenék a vérvizsgálatt kimutatta volna!!!szia!irj ha tudsz!

18. 8da8a563b7 (válaszként erre: 17. - Szivi 2)
2008. okt. 2. 07:28

nekem ugyanez van, de csak fél éve kb. labor negatív.


ne beszéld be magadnak a rákot. ezt felejtsd el.

2008. okt. 1. 17:11

halli!

kb.fél éve nyirokcsomo duzzanat van a nyakamon ami elöször egy megfázástol alakult ki azota nem akar elmulni!

nagyon berezeltem ezért elmentem egy párszor füll-orr-gégészhez aki azt mondta hogy ez lehet sose mulik el onnan,ami mégjobban felidegesitett ezért kértem egy vérvizsgálatot aminek jo lett az eredménye!én már tanácstalan vagyok minden jo és a duzzanat mégse tünik el!

mi lehet ez???attol félek hogy rákom van és ez a gondolatt gyötör folyamatosan annak elenére hogy az orvosom azt mondta ha rákos lenék már rég lenének tünetei és már jo nagy lenne ez a duzzanat!

irjatok,létszi!!!

16. 8da8a563b7 (válaszként erre: 15. - D88030a7e1)
2008. szept. 25. 07:45
Jó. Csak nem tudom hol keressek újat :DDDD
15. d88030a7e1 (válaszként erre: 14. - 8da8a563b7)
2008. szept. 24. 09:37

Cseréld le , de gyorsan. Nem kell belőle lelkiismereti problémát csinálni. Egyszer én is váltottam dokit, mikor azt mondta az előző, hogy ő igazából nem érti a laborpapírokat, menjek el egy igazi orvoshoz. De legalább őszinte volt:-)

Ki sem kell kérni a kartonodat, mert az új orvos is kikéri neked...elvileg...

14. 8da8a563b7 (válaszként erre: 13. - D88030a7e1)
2008. szept. 24. 09:26

Nem semmi. Mondom, hogy hülye ez a doki.

A bal lábamra tavaly februárba rálépett egy nő tűsarkúval. én is magassarkúba voltam. Azóta nem tudok felvenni magassarkút, mert fáj a talpam és a lábujjam. Eddig még kibírtam laposba, de ott vannak a szép cipőim és nem tudom hordani őket :((((((((( De már nem merek elmenni hozzá, hogy csináljunk egy rtgt. Nem tudom mit csináljak :(((

2008. szept. 22. 13:54

Van valami híred?

Vizsgálnak azóta valamire? Biopszia?

2008. szept. 10. 12:53
vérvizsg. eredménye: kevés a vasam.
11. 8da8a563b7 (válaszként erre: 9. - Brendolin)
2008. szept. 10. 06:45
Igen nyirokcsomó, megerősítette a doki. Végig taperolta a nyakamat és a vállamat. Majd megkérdezte van-e máshol is. Mondtam neki, nem találtam. Csak ez az egy van. Ma hívom az eredmény miatt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook