Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van-e a pollenalleriásoknak napközben hőemelkedése? Még milyen tünetekkel jár pollenallergia? fórum

Van-e a pollenalleriásoknak napközben hőemelkedése? Még milyen tünetekkel jár pollenallergia? (tudásbázis kérdés)


19. usibub (válaszként erre: 14. - LoLiNa)
2009. aug. 7. 13:59

ne is mond, én aszmát is kaptam töle, olyan nagy fokú volt az allergiám :( Szedek egy gyógyszert Ériusz, és nagyon jó nekem, szinte tünetmentes vagyok töle.

gondolom nektek sem könnyű ezzel élni néha :)

18. 4e57a2f552 (válaszként erre: 16. - Ec63a7fc29)
2008. jan. 30. 20:21

Az allergia nagyon jól kezelhető! Én már a nyílvántartásban sem szerepelek néhány éve.

Immunrendszer erősítés fontos, homeopátiás szerek,multivitaminok. A talpmasszázs is jó és az akupresszúra is.Még nem ismerem a fórumot ezért csak ennyit írok.

2008. jan. 23. 08:54

Sziasztok!

Csak most találtam erre a fórumra.

Én is pont így voltam vele, ahogy Lindzi, Kleca és mások, rémesek voltak a nyaraim. Tavalyelőtt rátaláltam egy indiai gyógynövényre (Schizandra a neve), ami egyszerűen fantasztikus! Kb októbertől áprilisig napi kettőt eszem belőle, és a házipor-, atka- penészallergiám TÖKÉLETESEN TÜNETMENTES, nyáron (kb májustól szeptemberig) emelt adagot szedek (parlagfűre, fekete ürömre, kukoricára, és az összes fák-bokrok virágaira, valamint a frissen vágott fűre is allergiás vagyok), és ezáltal mindössze augusztusban van 2-3 hét, amikor rosszabb, de nem annyira, mint azelőtt.

Különben nekem a terhességem hozta ki 11 évvel ezelőtt, és azóta minden évben egyre rosszabb lett, kipróbáltam már mindent. Abban reménykedtem, a mostani terhességemnél elmúlik, de ez nem jött be :-) Viszont a Schizandra tényleg használt nekem.

Ételt nem vettem észre, hogy bántana, kivéve ha sok csokit eszem, akkor viszket a szájpadlásom egy-két óra hosszat. Úgyhogy nem eszem sok csokit :-)

2007. aug. 21. 06:19

...és a táplálkozás!!!

Kerülni kell az allergizáló ételeket, s azokat, amik keresztallergiát okozhatnak:

Nálam: alma, burgonya, eper, aprómagvasok...

2007. aug. 21. 06:17

Minden esőnek örülök.

Sajnos ez nem egy gyógyítható kór, így megtanultam élni vele. Puha papírzsepiket veszek, patika tisztaságot tartok itthon, gyakran vizes lemosás, felmosás, s a napsütésben porban való mászkálást kerülöm. A gyalog helyett bicajozás, mert akkor magasabban van az orrom, kevesebb a pollen. Viszonylag egészséges helyen élek.

Éjjel szellőztetetk. Calcimusc, gyógyszerek.

Gyakori arcmosás, a megtapadt pollenek miatt.

Ha tehetem, a szabadidőmet strandon, fürdőben töltöm, de ha teheted, az augusztust töltsd magas hegyekben, vagy tengerparton.

A gyógyszeremet nem szedem, mert akkor is pont ugyanígy vagyok.:((

14. LoLiNa
2007. aug. 21. 06:08
én is allergiás vagyok :( tavaly már azt mondták, hogy vigyázzak, mert asztmáig fajulhat:( gyógyszert most a szoptatás miatt nem szedhetek.. így csak reménykedek, hogy ennél jobban nem jön ki, mint amennyire most kínozz.. :/ Calciumot iszok ezerrel..)
13. Lindzi
2007. júl. 23. 16:04

én is allergiás vagyok már 5 éve.nekem házipor allergiával kezdődött az egész és mára már egyre több mindenre vagyok allergiás (házipor,parlagfű,kukorica,árpa,pollen... )

Mindennapos tüneteim az orrfolyás és a torkom is viszket.Nyáron pedig szörnyű:orrfolyás,szemgyulladás,fül és torokviszketés,néha bőrkiütés,szédülés és fejfájás de ez már az orrdugulás következménye...

nagyon szörnyű főleg nyáron.igaz egész évben kell szednem gyógyszert,de nyáron napi 2-őt szedek és még így is néha elviselhetetlen.a szobámba 3 vizes párologtató megy éjjel nappal és nyaranta totál sötét van a szobámba mert a fény bántja a szemem...volt már olyan is hogy elájultam, mert az orrom folyamatosan fújtam, és az orrnyálkahártyám teljesen beszakadozott és bedagat emiatt aztán nem kaptam levegőt...nagyon szörnyű már nem tudom hogy mit csináljak.Tudtok valamit ajánlani?

2007. júl. 21. 19:12
Az eső tényleg jól jönne. Én nem parlegfű, hanem fekete üröm allergiás vagyok. De a fiam, parlagfűtől szenved. Ezért tényleg eshetne párszor.
2007. júl. 21. 19:10
Most én sem szedem, pedig kellene, s az augusztus a legnagyobb kihívás. De remélem hogy sok eső fog esni, s akkor nem lesz nagy baj.
2007. júl. 21. 18:56
Én szedtem gyógyszert 3 hónapig. Az elsőtől nagyon álmos voltam. A második túl nagy volt, hogy lenyeljem, ekkor kaptam 3.-at, ami jó volt, kicsi és nem álmosít. De, ha neked azt mondták, hogy az álmosság, fáradtság az allergia tünete, akkor két tünetem van. Mondjuk nem szedek semmit, így is kibírom.
9. ec63a7fc29 (válaszként erre: 8. - 754c7e07c3)
2007. júl. 21. 18:53
Én elmentem az orvoshoz az egyik évben, hogy a gyógyszeremtől nagyon aluszékony vagyok. Mire felvilágosított, hogy az nem a gyógyszer mellékhatása, hanem az allergia ugyanolyan tünete, mint a viszketések...
2007. júl. 21. 18:49
Én a szájpadlásom viszketését utálom a legjobban. Igaz más tünetem nincs.
2007. júl. 21. 18:47
Szemviszketés, fülviszketés a dobhártyától befelé, szájpadlás viszketése, orrfolyás. De a legdöbbentőbb a fáradtság és az aluszékonyság.
6. norahhh (válaszként erre: 5. - Jecko)
2006. aug. 31. 09:41
Köszönöm.
2006. aug. 30. 18:08
GRATULA !!!!!!
2006. aug. 21. 12:26

Köszönöm a válaszokat!

Kiderült a hőemelkedésem oka.

Pozitív terhesteszt.

2006. aug. 18. 21:20

Én mint pollenallergiás és kismama a következőket tapasztaltam:szem viszketése és könnyezése főként a reggeli és esti órákban, napközben folyamatos tüsszögés és orrfolyás.Én magamon nem tapasztaltam hőemelkedést.Nálam az allergiás időszak általában kora tavasztól tart egészen késő őszig.Én azt szoktam mondani, hogy mindenre allergiás vagyok,ami zöld és virágzik ebben az időszakban.A szememre általában a doki által adott szemcsepp azért használ, valamint az allergia elleni gyógyszer is.Ha nem is használ,de jócskán tompítja a tünetek erősségét.

A terhességemnek sem volt előjele a hőemelkedés, viszont amióta kismama vagyok ( ez már a negyedik terhességem 2002 óta ) nem jelentek meg rajtam az allergia tünetei, pedig hivatalosan elmentem és kivizsgáltak rá előtte, hogy mire is vagyok allergiás.Lehet, hogy ennek oka az a bevitt vitaminmennyiség, ami pluszként kerül be a magzatvédő vitaminnal.

2006. aug. 18. 12:37
Arra lettem volna kíváncsi, hogy aki pollenallergiás, annak van-e hőemelkedése, vagy pedíg tényleg lehet a terhesség jele a testhőmérséklet emelkedése?
2006. aug. 18. 10:13
Van-e a pollenalleriásoknak napközben hőemelkedése? Még milyen tünetekkel jár pollenallergia?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook